|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj bebe u stomaku
2.4.2019 13:21:53   
Sanidej
Deciji fizijatri u Sokobanjskoj su odlicni, posebno dr Danijela Vukicevic. Idite i dobicete prave savete. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Položaj bebe u stomaku
2.4.2019 13:22:59   
dunja RR
Danijela je naša dr već godinama :)

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.4.2019 13:23:20 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Položaj bebe u stomaku
2.4.2019 13:27:51   
veselicaa
Dunja,Nini je jedna nogica isla prema unutra,kazu bas zbog polozaja u stomaku,ispravila se bez vezbi.Na mozda drugoj,trecoj kontroli bila je prava.

< Poruku je uredio veselica RR -- 2.4.2019 13:28:13 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Položaj bebe u stomaku
2.4.2019 13:30:36   
Sanidej
U najboljim ste rukama. Divna koleginica i strucnjak, prvenstveno covek sto je danas prava retkost.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Položaj bebe u stomaku
11.4.2019 21:24:33   
dunja RR
Poslah slike Dr Julki, ona kaže da je deformacija Per metatarsus varus, i da je odvedem kod ortopeda, pa ću videti da sutra zakažem kod Dr Brdara.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Juče na prvoj kontroli, kaže dr da joj zbog karličnog položaja (u kome je bila veći deo trudnoće, na kraju se okrenula glavicom dole) nogice idu previše ka unutra (femur), što sam i ja videla, i pitala sam patronažnu za to još pre 2 nedelje, ona rekla ma to je sve ok, i da je zbog širokog povoja. A dr kaže juče, da patronažne pojma nemaju. Nervira me baš što im se stavovi ne poklapaju.
Reče nam da radimo vežbice sa golicanjem stopala, mada ja razmišljam da je odvedem kod fizijatra (imamo vezu za super dr. u Sokobanjskoj kod nje smo i S vodili).
Radila joj UZ kukova (sada to radi baš pedijatar kod sebe u ordinaciji, iznenadila sam se), i kaže da joj deluju ok kukići, videće opet za mesec dana.



IZVORNA PORUKA: dunja RR

I ona je karlično kao i S, s tim što mi se čini da je ona nekako poprečno, ali dr to vodi kao karlično, i kaže da im očigledno nešto prija tu u materici na nekom mestu, pa su se udobno smestili oboje na isti način.
I danas, počelo da mi kljuca u glavi, S je zbog tog karličnog morao da nosi kaišiće za kukove jer nije imao prostra da puno pomera nogice, mada jeste udarao i ona udara.
I sada me nrvira ta pomisao, da bi ona mogla da nosi kaišiće ...





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Položaj bebe u stomaku
17.4.2019 19:06:23   
dunja RR
Mi smo sada bili kod dr Brdara, potvrdio mi je ovu dijagnozu, s tim što je naglasio da je blaga. Nije nas poslao fizijatru?? Dao vežbe da radimo kod kuće 5 puta dnevno, i kontrola za mesec dana, kada će nam moguće staviti gips, da nosimo neko vreme, ukoliko vežbicama ne korigujemo za mesec.

Ali eto, nije nas slao fizijatru.

Razlog je položaj u stomaku.

Inače, dr u DZ nakon prv ekontrole nas nije poslala ortopedu, ja sam na svoju ruku privatno zakazala, jer sam smatrala da imamo problem, a i dr Julka mi je na osnovu slika postavila tačno ovu dijagnozu koju je dr Brdar dao.

U DZ nisu ni kilu videli 3 godine, toliko ...





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Položaj bebe u stomaku
17.4.2019 19:09:39   
dunja RR
E da, da kažem i da je Brdar car, inače najbolji dečiji ortoped ikada.
Rekao mi je da je ova dijagnoza zbog položaja u stomaku, znači moja deca definitivno zauzimaju neki položaj u materici, ugnezde se, a to smeta nogicama i kukovima.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Položaj bebe u stomaku
17.4.2019 19:12:36   
dunja RR
I još nešto, vežbe su baš teške, ja ne znam da li ćemo raditi kako treba, slikala sam telefonom, neka nam je Bog upomoći.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Položaj bebe u stomaku
18.4.2019 8:07:50   
Tiziana
Dunja, moji su oboje bili karlicno tokom vitave trudnoce. On se cak tako i rodio, izasao je guzom, ona se  pred poslednji UZ okrenula naglavacke. Ni jedno nije imalo problema sa nogicama, ona je malo imala tortikolis, a on je po prirodi naopak, vidi se da je izasao naopacke😂.

Zelim vam da brzo savladate vezbice! 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Položaj bebe u stomaku
18.4.2019 9:14:07   
dunja RR
Hvala Tizi!
Radili smo vezbe sinoc, a poenta je da se one rade do boli, pa je tesko za gledati jer bebu boli. Sinoc smo jednom uradili, sada cekam da se probudi. 
Iako je dr rekao da je blag deformitet, ja mislim da cemo morati gips da nosimo. 
Ovaj deformitet inace roditelji primete u 99% slucajeva ili kada dete prohoda ili kasnije u skoli. Tada se nose ortopedske cipelice, ali uspeh zavisi od jacine deformiteta. Na svu srecu poslah prosle nedelju dr Julki slike stopala, zena je u sekundi dala dijagnozu, sta su godine iskustva. Meni je bila za vikend drugarica i gledala, kaze sasvim normalna stopala. Jednostavno ne primeti se. Ali ja sve primetim luda majka. Mada eto dobro je, kaze dr. Dosli smo puno ranije od drugih roditelja pa cemo brze i ispraviti. I ako bude morao gips, a verovatno ce morati, mi cemo vezbama razmeksati stopala i gips ce brze delovati 
Dr rece da je ovo sigurno zbog polozaja u stomaku, prosto moja materica ima takav oblik da im blokira nogice. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.9.2019 20:02:08   
Boj@n@
Dobro vece svim mama ja sam nova sada sam se uclanila...imam sina i cerku i sada sam u 23 nedelji trudnoce ...do sada nisam nigdje bila na forumu ovo mi je po prvi put ....a htjela sam da vas pitam da li znate da li je normalno da me beba stalno udara na pupak unapred se zahvaljujem 😊


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.9.2019 21:20:48   
nata11
Bojana moja je cesto udarala na istom mestu. Okrenula se nekako na desno i od 5tog meseca imala sam osecaj da lupa nogicom sve u jednu tacku. 



_____________________________





(odgovor članu Boj@n@)
Direktna veza do poruke: 237
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here