|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodila se Lesli
22.9.2018 13:01:45   
veselicaa
Lesli kako je bilo na porodjaju?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Porodila se Lesli
22.9.2018 15:05:14   
lesli
Porodili su me na kraju na CR jer su procenili da je za bebu tako bolje.
Malo mi je krivo jer sam se bas brzo otvarala, ali bolje i tako nego da je zapela u kanalu pa da su je izvlacili na vakum...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Porodila se Lesli
22.9.2018 21:07:45   
Maslacak15
Lesli draga nemoj molim te da upadas u tu psiholosku zamku. Sve ruzne price o carskom rezu poticu upravo od zena koje su se nasle u tvojoj situaciji, koje su zelele i planirale prirodan porodjaj pa je zivot odlucio drugacije. I onda ne mali broj bude nekako razocaran ili doziljava kao neku vrstu licnog neuspeha. Tu sigurno ulogu igraju i post partum hormoni itd. Znam nekoliko slucajeva. Sve je to naravno potpuna glupost. Porodjaj je imao samo jednu svrhu, da na svet doneses zdravo dete. Nepostoje nikakve nagrade za hrabrost poseban ugodjaj i slicno u zavisnosti kako si se porodila. Lepo je naravno ko uspe da se prirodno porodi lako ali to su nepredviljive stvari i nije stvar licnog izbora.
Ako su lekari to odlucili sigurno je bilo ispravno resenje. U Srbiji se ne poseze lako za carskim. Vazno je samo i iskljucivo da je malecka kao sto si sama rekla savresena i nadam se da god tebe nije bilo komplikacija. Uopste ne treba da se otperecujes ta bi bilo kad bi bilo scenarijima. Ako nista drugo tvoja besika i karlicni pod su lekarima verovatno zahvalniuser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.9.2018 21:08:16 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 11:14:17   
lesli
Maslacak, ovo sto si napisala skroz opisuje kako sam se osecala jedno dva-tri dana. A onda sam se smirila i prihvatila da je tako kako je. Ona je dobro i to je najbitnije. A sto kazes udela imaju sigurno i hormoni, ali i cinjenica da su i lekari (a i ja) bili ubedjeni da ce se sve brzo zavrsiti prirodno, obzirom na brzinu kojom su se stvari odvijale.
A sa mokrenjem sam imala malo problema, patronazna kaze da je zato sto sam sustinski prosla kroz prirodni porodjaj - naponi i sl. , ali se i to dovodi polako u red.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 13:47:12   
jess021
Slazem se sa svim sem da se u Srbiji ne poseze lako za carskim. 
Lesli, uzivaj u svojoj bebici, porodjaj je sad iza tebe i najbitnije je da ste vas dve dobro.
Kako se zove?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 13:48:01   
jess021
Lesli, moram da pitam sto je bio rizik za bebu da se porodis prirodno? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 14:37:18   
vonavoj
Stvarno,zasto je cr ako si se lako otvarala i imala kontrakcije?Neka je sve proslo dobro,ali poseze se lako na cr..nazalost,pogotovo kad se ima "svoj" dr...oni kao ucine uslugu zeni..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 21:51:29   
lesli
Koliko sam razumela njena glava je bila prevelika za moju karlicu. I zaista glava je na svakom uz isla po 7-10 dana unapred. Uz to na porodjaju su ustanovili da mi je pubicna kost spustena ili spustenija nego sto bi trebala biti. Probali su cak i da je rotiraju u drugi polozaj, da vide da li ce tako moci, ali su i tu vrlo brzo odustali.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 22:17:50   
vonavoj
Pa koliki joj je obim glave bio?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 22:18:03   
Maslacak15
Von to o cemu pricas se obicno dogovara unapred. Ja nemam utisak da se u Srbiji lako odlucuju na carski rez- naprotiv. Evo i na forumu nemamo previse trudnica. Na zapadu je ta cifra blizu 30%.
Lesli uopste ne treba ni za cim da zalis. Da li stvarno mislis da je pametno takve eksperimente, sve i da su hteli, ako su vec ustanovili niz problema tokom porodjaja???. Pa da se posle ceo zivot pitas da li su joj ostala ostecenja od vakuma, da li je predugo ostala bez vazduha ( i sta se sve desava) od ovoga od onoga. Prirodni porodjaj jeste bolji u mnogo slucajeva li ako krene naopako, moze da bude bas gadnih posledica i za majku i za bebu. Carski rez itekako ima svoju medicinsku svrhu i po svemu sto opisujes u tvom slucaju je ocigledno bilo primereno. Ja se nebih kockala.

Nema veze samo obim glave nego njene karlice. Ima zena koje se sa stinom decom grozno namuce i obrnuto.....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 29.9.2018 22:19:16 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 22:29:47   
Rosita
Lesli, to je sad najmanje važno kako si se porodila, hvala Bogu sve je ok!
Ja, čitajući ovo, mislim da sam imala ludu sreću da se drugi put porodim prirodno bez epiziotomije, beba od 4300, 36 og, 38 ogk, a ja inače nosim 27 broj farmerki i imam 53 kg redovno... Baš mnogo sreće.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 22:34:08   
jess021
Nisam ni jednog momenta pomislila ni rekla da su je bez razloga poslali na carski, samo sam pitala zbog cega. Tako su mogli odmah, a ne zena prvo da ima bolove pa na kraju zavrsi na cr.Da, ovo o cemu Von i ja pricamo su dogovoreni carski i verujte da ih ima stvarno puno. Ja u svojoj okolini imam veliki broj zena koje su se porodile carskim na svoj zahtev. 
Lesli,uzivaj sa bebom! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 22:43:00   
vonavoj
Bogami,ja znam i puno "nedogovorenih" cr.. tipa krenes prirodno,ako "ne ide" tako brzo da ces se poroditi u smeni,onda te ubrzaju na cr..kod nas je bar tako,jer ne smeju vise da dolaze da rade dr kad im nije smena. Ne kazem da je to slucaj ovde,neka su je porodili,da se niko nije namucio..samo kazem da ima puno cr.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 22:52:28   
dunja RR
Ja se sećam da su mojoj drugarici (VTO), u Frontu prvo izmerili karlicu, i na osnovu toga ustanovili da ne može da se ide na prirodni porođaj, o kome se prvobitno razmišljalo, tako da je odmah otišla na carski.

Les, i moja beba, a i S imaju glavu 7 dana ispred ostalih delova tela, kaže dr da je to sasvim normalno, nevezano za porođaj.
Z S je dr od starta govorio da je mali glavonja user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Porodila se Lesli
29.9.2018 23:00:30   
vonavoj
Pametni dr.nisu je ni mucili!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Porodila se Lesli
30.9.2018 10:35:28   
lesli
Obim glave na rodjenju je bio 37. Mislim da su rekli da je uobicajno 34-35, pritom je ona malo poranila.
Uzeli su mi karlicne mere u porodjajnoj sali. I one su valjda bile ok, inace pretpostavljam da ne bi cekali da se otvorim skroz i terali me da guram...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Porodila se Lesli
30.9.2018 11:16:51   
vonavoj
Pa da znas,veliki je obim glave😁

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Porodila se Lesli
2.10.2018 12:55:56   
lesli


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Pa da znas,veliki je obim glave😁




Pa jeste. 🙂Sama sam kriva posto sam stalno zezala mm jos od dabl testa, kako beba ima veliku glavu na njega (inace nije da stvarno ima) 😆

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Porodila se Lesli
9.10.2018 7:50:42   
smeško
Lesli, bravo! Bitno je da ste beba i ti ok. Cestitam ti!!!!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Porodila se Lesli
13.10.2018 22:12:55   
lesli
Hvala smesko :)

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Porodila se Lesli
13.10.2018 22:39:32   
smeško
Hajde u razgovore mama! Osim ako ti, kao meni, ne zatreba tri meseca da se uhodaš sa bebom koja je sve samo ne nemirna.user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here