|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.4.2018 17:24:02   
Maraj
Moj L je mesecima imao zelenkastu stolicu. Ja ludela. Bez razloga naravno. Proslo je samo od sebe. Inace dr nas slala u lab da damo stolicu na rota i adeno virus. Bezveze i tu dadosmo pare . Sve bilo ok. Jednostavno boja kake se menja.
Razumem da si uplasena, i ja sam bila, kao i svaka mama al verujem da nema razloga kao sto nije bilo ni kod nas

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.4.2018 17:56:27   
Rosita
Ja sam nosila kad je D imao tako sluzave stolice, ali i svoj uyorak jer sam u isto vreme imala dijareje. Nisu nam nasli nista. Meni se aktivirao ibs, njemu je bila laktozna intolerancija, ali stolica je imala i dosta drugih losih odlika, plus je on bio nervozna beba sa bolovima, tako da je imalo smisla trayiti uzrok. Na mestu mame jo, ne bih nista preduyimala, cekala bih.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2018 11:01:09   
Misha i Ljisha
Imam pitanje.
Do sad su P bile zlatno zute stolice, znaste ali prilicno vodenaste. Znaci ostala bi zrnca u peleni a vodu bi upila pelena. Poceli smo da koristimo colief kapi i njemu se stolica izmenila.i dalje je iste boje medjutim vise nema zrnaca vec je homogena kao kasa i iskreno smrdi. E sad ja se secam da je i D u nekom momentu imala takvu stolicu pa sad ne znam da li je zbog kapi ili im se sad u ovom nekom periodu od 5-6 nedelja menja opet stolica.

I ako je do kapi, da li da smanjim dozu? Nema on ucestale stolice. Jedan dan nije u opste kakik. Drugi dan je 3 puta a evo danas je "posteno" obavio. Mislim da ne mora ni sutra da obavljauser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2018 11:03:59   
IvanaSK RR
Ljiso, ako mu dajes kapi koliko pise u uputstvu onda bi trebalo da je ok.
A koliko znam njima se menja i struktura stolice.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2018 11:26:13   
Misha i Ljisha
da 4 kapi pre svakog podoja. Iscedim malo svog mleka u kasicicu i dam mu.
Ivana upravo to ne znam da li je prosto menjanje stolice ili je zbog kapi u svakom slucaju secam se da je i D u jednom momentu imala bas takvu stolicu

Inace evo sisao,ukakio se i komirao se. U dilemi sam da li da ga budim da se presvlaci user posted image nema vise ojed pa mi nesto nije frka a prija mi mir i tisina. Ju ala sam sebicna hihih..Izvinjavam se evo idem u Vuki temu kasnijeuser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 26.5.2018 11:29:44 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2018 11:28:24   
IvanaSK RR
Onda nemoj ni da razmišljas zbog cega je user posted image ako mu je bolje od kapi onda nastavi tako user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2018 11:51:51   
Sanjica26 RR
Ljiso, mora da se menja struktura stolice. Opusteno. Nista ja tu ne bih menjala s obzirom da mu prijaju te kapi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2018 13:01:52   
Rosita
Ja sam postala ekspert u presvlacenju bez budjenjauser posted image
Mom detetu je ista takva stolica, kao sto sam ti i rekla, ljišo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.6.2018 23:00:37   
Misha i Ljisha
Evo mene u "mojoj temi"user posted image
D mi nije kakila po 10 dana kad je bila beba ali cink mi se da se to desilo negde kasnije. P evo ne kaki vec peti dan. Malo se brinem tj vise se brinem nego za D jer je D iakljucivo sisala a ovom se doda dohrana nocu ili uvece. I kritikujem mm al ne vredi. Sad vidim i on se bas brine. No stomacic radi on ima gasove. I sad to vec toliko smrdi valjda prdne "preko govanceta" sto se kaze. Ne znam kako vise ne izbaci to sto ima kad toliko ima gasova. Njemu nije stomacic tvrd. Radimo vezbice. Jede. Placljiv je kao i inace nista manje i nista vise. A i raspolozen je nekad. Bas je osetljiva beba. Sta da radim
Kapiram ako na dohrani beba ne mora da kaki 3 do 5 dana a na sisi 7 do 10 onda u nasem slucaju moze 5 do 7user posted image (cista matematika)

Da li smem da potopim lan u vodu pa da mu dajem tu sluz?cink mi se da sam to D davala no zaboravila sam. I koliko lana a koliko vode?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.6.2018 23:19:04   
Duškić
Ja sam davala samo puno zasladjen caj od kamilice. Moji su samo dojili bez dohrane.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.6.2018 23:29:02   
Misha i Ljisha
Pa mali mi je da mu dajem.kamilicu i tonu secerauser posted image znam da treba da bude jako osladjeno. Prezasicen rastvor treba da mu dam.


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 6:40:01   
Misha i Ljisha
Idem da procackam po temi kao da sam negde videla to sa potapanjem lana. I zanima me jel tako mala beba moze da dobije klizmicu?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 8:03:10   
jess021
Ljiso, ja sam pila Mg pa im je ti pomagalo da kake. Sme klizmu, ali sacekaj jos malo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 9:19:46   
IvanaSK RR
Ljiso, bolje pokusaj sa tim nekim cajevima. Sacekaj jos malo sa klizmom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 9:27:10   
Misha i Ljisha
da da pokusacu naravno. Kaze mm meni "Kako nasa deca ne kake?"user posted image Rekoh oni iskoriscavaju 100% sve heheh... Jao Stvarno nemam reci srecom radi stomacic i ima gasove. Ali place jadnicak i crveni se u faci svako malo napreze se.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 11:57:11   
Maraj
Ljiso nece mu nista biti ako mu das kasicicu -dve kamilice i da stavis mrvu zutog secera.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 12:38:56   
MimaKos
Nama je caj od kamilice ( blag) pomogao, nece da pije puno, bukvalno na prevaru ali se iskaki, jednom dnevno, ali samo dojim jos uvek

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 12:47:32   
IvanaSK RR
Ljiso, setih se onog Bibilib caja (mislim da se tako zove)... Sinu sam to davala i za grceve i da bolje kaki.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 12:50:36   
Maslacak15
Ja mislim da ta dohrana pravi problem. A budi oprezna i sa vodom kao sto sam pisala. Sta cemu 40 ml?? Stvarno je vreme da kazes muzu da nadje drugo resenje za neurozu, neka popije on pivo ili dupli viski sa ledomuser posted image . Ogromna je razlika izmedju cisto dojene bebe i bebe koja se dohranjuje. Moji spadaju u te koji preskacu malecka preskoci dva tri dana sad ali kad se iskaki jos uvek je polu tecno i senf zuto. Tako je bilo i sa S on je umeo i 4-5 dana da propusti. Tacno tako kao sto kazes- sve iskoriste. Ali cim se doda dohrana ona zatvara. Sa br. 1 sam dohranjivala, ok redovno i vise nego ti ( ali sam ga i dojila 5-6 put dnevno- uvek sisanje pa flasica jos malo). Odmah se promenila stolica i imao je problema. I njemu je vec kad propusti 2 dana bio problem i bas ga je mucilo onda. I bila je cvrsca stolica, nije bas pravi pravcati zatvor ali znacajna razlika u odnosu na ove samo dojene primerke. Aj videcemo kako ce da izgleda kad se P iskaki. Ali meni bi prva mera bila preskaanje te flasice predvece kojaa mu ne treba ni za sta.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 12:51:57   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: Maraj

Ljiso nece mu nista biti ako mu das kasicicu -dve kamilice i da stavis mrvu zutog secera.

Mrva secera ne vredi.mora sever da pliva

Ja se isto set_ilabibilibi
Naravno u njemu ima glukoze

Maslacak slazem se.zato se i brinem.d je cisto dojena pa mi nije bila ovolika frka.

Inace nasla sam muzu zanimaciju da nije kuci kad kupam P pred spavanje tako da je problem resen user posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 4.6.2018 12:55:51 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 12:55:21   
IvanaSK RR
Ne znam da li bas jedan obrok od 30-50ml moze napraviti problem.. Pa i bebe koje su na dohrani kake..
Ljiso, jedino da uzmes u zdravoj hrani kim, komorac... pa da sama skuvas.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 12:58:14   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Pa mali mi je da mu dajem.kamilicu i tonu secerauser posted image znam da treba da bude jako osladjeno. Prezasicen rastvor treba da mu dam.





Meni je ovo nasa dr.rekla. jeste malo nelogicno ali radi.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 12:58:19   
Misha i Ljisha
Pravim ja njemu sa kimom. Kad kazem voda to je ono sto mu dajem na kasicicu.
Evo jadnicak budi se svako malo stenje a nikako da obavi

Duskic znam da radi posao al nekako mi on mali za to

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 4.6.2018 12:59:19 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 13:00:15   
Duškić
Jaoooj, kad se setim kako smo mi bili srecni kad se ukenjalo dete posle duzeg zatvora.
A smrdi..a mi srecni...
Sac ce on Ljiso.!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2018 13:07:14   
MimaKos
Znam i za sistem da neke mame stave sljive u vodu, malo skuvaju pa samo tu vodu daju malo na kasicu, i kazu da pomaze, ali ja nisam eksperimentisala..

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here