|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 18:10:55   
Ana 82
Dali  neko moze da mi kaze kakva je procedura za VTO? Ja bih isla ali me interesuje sta sve mogu ocekivati i kakva je komisija,dali su strogi?

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 24.4.2017 8:48:21 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 21:25:21   
plačljiva
To i mene interesuje...user posted image

(odgovor članu Ana 82)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 21:47:28   
nina26
SUper Anci sto si otvorila ovu temu, mislim da je bolje pisati ovde samo o vto preko fonda,ali tipa dokumentacije, komsije itd, jer se u onoj drugoj sve te vazne informacije izgube, a tamo pisemo i dalje o nasim vto cekalicamauser posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 22:24:11   
Anoniman
Mislim da je Grga malo bolje upućena, pa kad naletite na nju pitajte je.
I Plačljiva se sprema za vto.
Ne znam šta je sve potrebno od dokumentacije, ali znam jedan deo analiza koji je potreban pre vto. Ako oćete pisaću.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 22:26:37   
Anoniman
Sad sam videla da je i Plačljiva pitala, verovatno za komisiju, taj deo ne znam :(, probaću da saznam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 22:41:28   
degu
I mene ovo zanima, sve od početka. Kome se prvom obratiti, kuda ići itd?
Bravo za temu, biće vrlo korisna user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:07:44   
Anoniman

Meni su ovako rekli: muž radi spermogram, spermokulturu, javi se urologu. Ako je sve uredu on dobija zeleno svetlo. Ako nije mora prvo to što nije uredu da sredi. Žena radi cervikalni, vaginalni bris, bris na clamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu i ako je to sve ok, uzima se uput od ginekologa za savetovalište za sterilitet. Pa te oni dalje upućuju na analize i prikupljanje papira. To ti tako doje najlakše.

< Poruku je uredio Pcelica Lena -- 25.11.2011 23:09:18 >

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:11:00   
plačljiva
Drage moje ja sam u toku jer upravo prolazim kroz sve.Na sajtu rzzo ima sta je potrebno.A to je:1.hormoni koji se vade od 2-4 dc 2.antitela na toksoplazmu i rubelu  3.kolposkopija,papa test i uz vaginalnom sondom 4.test na hiv,hcv,hbv,vdrl(to se vadi na infektivnoj klinici ako imas uput) to treba i suprug da uradi 5.spermogram I to je to.Sve moze državno izuzev AMH koji mora privatno...Ja danas planirala hormone,ali mućak,tek danas sam dobila a vikendom ne radi Visegradska laboratorija..user posted image  Sve to kada se sakupi ide se na komisiju,ali moram samo da se raspitam gde....I za komisiju treba uput od ginekologa DZ...Udavi vas...user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:16:08   
degu
Ma gde nas udavi, to su korisne informacije user posted image
Mene zanima konkretno naš slučaj.
Mm ima Varikokelu i hroničnu upalu prostate. I da operiše Varikokela, hronična upala mu ostaje. Prostata je jako važna za pokretljivost, što znači da se ništa ne bi popravilo operacijom Varikokele.
Mene zanima da li on mora da prođe kroz tu operaciju, da bi mogli da se prijavimo za VTO?
Nekako mi se ta operacija sad čini kao gubljenje vremena, a i njegov posao je takav, da je fizički jako zahtevan, a neće moći da dobije bolovanje koliko mu je potrebno da se oporavi.
E sad sam vas ja udavila user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:24:04   
plačljiva
Degu pozovi direkno rzzo i pitaj to je najbolje

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:26:15   
Anoniman
Mislim da mora da reši varicocelu, ali nije loše da posavetujete sa nekim boljim urologom. Možda postoji ta neka opcija vadjenja spermića direktno iz... Mada je jako neprijatno, verovatno i bolno :(.

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:27:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: plačljiva

Degu pozovi direkno rzzo i pitaj to je najbolje


najbolji savet :)

(odgovor članu plačljiva)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:32:24   
degu

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Mislim da mora da reši varicocelu, ali nije loše da posavetujete sa nekim boljim urologom. Možda postoji ta neka opcija vadjenja spermića direktno iz... Mada je jako neprijatno, verovatno i bolno :(.


To je sve jako teško, kad smo u malom gradu i imamo tog jednog urologa. Jedino da idemo opet privatno user posted image nije da nema ništa plivača, ima dovoljno za VTO.
Nervira me što stojimo u mestu. Meni neće da rade HSG dok se kod njega situacija ne popravi. Izgubićemo još godinu dana u tome.
Hvala vam u svakom slučaju user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:33:18   
Odri Hepbern
Placljiva da li su vam trazili neki dokaz da ste u braku,npr vencani list? Cisto informativno se interesujem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:34:57   
degu
Odri, mislim da to nema veze. Ima ovde na forumu još vanbračnih parova koji su išli o trošku fonda. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:35:26   
Odri Hepbern
Degu ja radila hsg drzavno,a mm ima azospermiju. Ali ja se napravils luda i nisam ponela spermogram. Uvek ima nacina.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:37:49   
Anoniman
A da odeš u savetovalište za sterilitet?

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:37:58   
degu
Super si ti to Odri izvela. Ja sam htela na jednodnevnu dijagnostiku u NS, a tamo su nas prvi put vratili i rekli da ponesemo spermogram, a drugi put su nas vratili zbog lošeg spermograma user posted image
Ne znam, gubim vreme, a ne znam sad kome da se obratim.
Pčelka, veruj mi da ne znam ni da li postoji u mom gradu. Moram se aktivirati, videti gde, šta, kako, jer sam uglavnom sve obavljala privatno.

< Poruku je uredio degu -- 25.11.2011 23:39:21 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:38:43   
plačljiva
Ja jesam u braku,ali me niko nigde za to nije pitao...Koliko znam po zakonu našem jednaka su i bračna i vanbračna deca user posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:41:28   
Odri Hepbern
Degu ja sam u braku skoro 3 god nego me zanimalo onako. A ionako zbog azo nema nista drzavno. Ma necu ni da razmisljam o tome, ja sam trudna dok se ne dokaze drugacije. user posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:42:45   
degu
I to što kažeš user posted image
Mada ko zna, možda uvek ima načina nešto da iskombinuješ user posted image
treba iskoristiti sve što se može.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:43:35   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Placljiva da li su vam trazili neki dokaz da ste u braku,npr vencani list? Cisto informativno se interesujem.


Nema veze, Suncica bg je radila preko države i niko joj nije tražio dokaz niti je pitao da li je u braku.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:46:15   
Odri Hepbern
Hm znaci ipak ima nacina prevariti sistem. Npr neko moze povesti donora da sobom i sve odraditi o trosku drzave iako to zvanicno nije dozvoljeno. E ima da me hapse,dajem vam ideje kako da varate sistem .

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:49:34   
degu
user posted image Odri, pa nemoj o tome javno user posted image
Šalim se, mislim da se treba snaći i da definitivno nije u redu da parovi sa dojagnozom azo ne mogu ništa da urade državno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:53:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Hm znaci ipak ima nacina prevariti sistem. Npr neko moze povesti donora da sobom i sve odraditi o trosku drzave iako to zvanicno nije dozvoljeno. E ima da me hapse,dajem vam ideje kako da varate sistem .


Neko je prošle godine pisao da je zakonom dozvoljeno raditi sa doniranom spermom ali je praktični problem što kod nas nema banke sperme. Ako je to tačno (a većina je tvrdila na Rr da je tačno, sećam se, čak je neko i stavio zakon ovde), onda ako neko dovede donora nije prevara. Mada, male su šanse da neko dovede donora, ili se meni čini.;)

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.11.2011 23:54:13 >

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here