|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Produženi boravak
5.4.2017 8:48:01   
Buba Mira
Odlučila sam da dete ipak upišem u produženi boravak.
Kakva su iskustva mama čija deca već koriste usluge produženog boravka?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 9:46:29   
IvanaSK RR
Sin je isao dve godine. Sve zavisi koliko dece ima tamo. Uglavnom je uspevao da odradi domaci, mada se dešavalo i da ne uradi.
Vise nam je značilo sto tamo moze biti posle casova i sto ima rucak.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 11:05:13   
Buba Mira
Ja radim po smenama. Računala sam, ako ja dođem s posla u 19:30 kad i ona ako je druga smena (jer ako ne ide u boravak onda ide u razred koji svake nedelje menja smene), dok večera, tušne se, biće 20h, kad će raditi domaći i s kojim elanom?
Ovako je samo prva smena, domaći uradi u školi, a ja je mogu preuzeti i ranije iz boravka kada sam prva smena, do 14h.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 11:13:48   
IvanaSK RR
To sve zavisi od uciteljice koja je u boravku. Nije se desavalo mnogo puta da sin ne uradi domaci, tako da se nadam da nece ni kod vas.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 11:17:05   
Duškić
Moj sestric ide u 'produzeni boravak' , sve odradi domaci. I bas su zadovoljni sestra i zet.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 11:24:01   
IvanaSK RR
Duskic, i ja sam bila zadovoljna, ali problem je bio kad je jedna učiteljica na dva odeljenja.
Problem je i discipline i toga da, verovatno, zapamti kome je pregledala domaci ili nije :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 12:12:35   
Buba Mira
Je l' zna neko da mi kaže kad im je šta u toku dana, kad je užina, kad ručak, kad domaći? Pretpostavljam da se to razlikuje od škole do škole, ali okvirno me zanima.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 12:14:03   
Anck Su Nmaun
Koliko znam tu se menjaju dve uciteljice. I ja sam od drugih mama cula samo pozitina iskustva

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 12:15:50   
Anck Su Nmaun
Draga pogledaj na sajtu skole, mozda pise , za N. Teslu ima sve ispisano

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 13:08:13   
IvanaSK RR
To onda zavisi od skole, ovde je samo jedna učiteljica.
Imaju rucak koji je izmedju pola jedan i pola dva. Doručak je bio vezan za njihovu uciteljicu i ona im ga je davala na velikom odmoru. Tj. isli su u kuhinju tada.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 13:16:27   
Anck Su Nmaun
Kako samo jedna? Pa koliko joj je onda radno vreme ?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 13:36:51   
IvanaSK RR
Jedna učiteljica za nastavu, jedna za boravak. Boravak je bio od osam do dva kad su im casovi popodne i od dvanaest do sest kad su casovi pre podne.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Produženi boravak
5.4.2017 13:37:57   
Anck Su Nmaun
Pa da, na to sam i ja mislila

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Produženi boravak
9.4.2017 13:33:29   
Duškić
A za te uzine i ruckove nemam pojma, znam da se nesto doplacuje i najbolje da odes i dogovoris se..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Produženi boravak
9.4.2017 14:20:12   
Anck Su Nmaun
Ovde je oko 2600-3000 zavisi.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Produženi boravak
9.4.2017 18:54:35   
IvanaSK RR
Ovde nema opcija dogovora. Ako dete ide u boravak mora da se obavezete ili na doručak ili na rucak (ili oboje). Koliko se sećam doručak je bio 80 din, rucak oko 150 din.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Produženi boravak
9.4.2017 19:28:27   
Duškić
Ma mislila sam odes lepo tamo i dogovoris se sa ljudima tj.uciteljicama..I informises se o semu. Ako imaju vise skola u blizini odes pogledas gde ce dete da ti provodi dan, gde mislis da je boljeuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Produženi boravak
14.9.2017 8:46:05   
Peace*
Luka je išao u produženi boravak (zaklela bih se da sam tada pisala, ali ne nalazim...), a sada ide i Marko.

Mlada učiteljica, dopada mi se.
Kuvarice nasmejane i raspoložene da sarađuju - što je meni zbog alergije na mleko veoma bitno! user posted image

Juče, na dve učiteljice u boravku 62 dece. user posted image Kaže učiteljica da će ih deliti na dva boravka, pa će biti ok.

Kada su prepodnevna smena, ručak je u 12.30h, kada su popodnevna, ručak je u 12h.

Mislim da se domaći radi nakon ručka kada su prepodnevna smena.

Juče smo imali kiks u boravku. Igrali su se žmurke u dvorištu i Marka je neki trećak išamarao kroz ogradu. Nisam pravila cirkus jer je učiteljica bila toliko ljuta da je ona napravila show, uhvatila je trećaka i nazvala mu mamu, pa sam ja pustila (šatro smireno) da vidim šta će biti... ako se ponovi napraviću show, a za sad ću da se nadam da će sve biti ok i da je to iza nas.
Tužno je to što je obrazloženje trećaka bilo "Išamarao sam ga jer je mali i jer mi se može". user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 14.9.2017 8:53:03 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Produženi boravak
14.9.2017 9:48:49   
Anck Su Nmaun
JaoTasho bas bzvz. Sreca pa je uciteljica reagovala kako treba.
A taj decak nije iz skole?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Produženi boravak
14.9.2017 10:00:54   
Sanjica26 RR
Strasno Peace, Vazno da je uciteljica odreagovala i pozvala mamu. Odmah treba saseci u korenu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Produženi boravak
14.9.2017 10:49:54   
Peace*
Jeste, iz škole je.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Produženi boravak
14.9.2017 11:44:39   
IvanaSK RR
Uzasno, bez komentara. Razapnite me, ali da je moje dete tako nesto reklo i uradilo, odvela bih ga kuci i "objasnila" neke stvari.
Lepo sto je učiteljica reagovala.
Kod nas nije bilo takvih slučajeva do sada. Ne racunam sto se sin kao jurio sa nekim decacima i oni su kao hteli da ga biju, jer im se svidja ista devojcicauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Produženi boravak
14.9.2017 13:36:31   
Tatjana.87
Tako nešto ide iz kuće mislim ponašanje! Sreća što je učiteljica "lepo"reagovala i što si ti fino ostala hladne glave!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Produženi boravak
14.9.2017 13:47:01   
krin 40
Moja N je ostajala vrlo kratko u prvom..posle sve sama.Dodje kući,uradi domaći..sve zavrsi dok mi dodjemo sa posla.Ali ona je silom prilike i sa pet god ostajala sama

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Produženi boravak
14.9.2017 14:56:06   
Peace*
IZVORNA PORUKA: Tatjana.87

Tako nešto ide iz kuće mislim ponašanje! Sreća što je učiteljica "lepo"reagovala i što si ti fino ostala hladne glave!


Ne mora da znači.

Učiteljica iz boravka poznaje dečaka od prošle i pretprošle godine kada je bio kod nje u boravku.
Kaže da je on bio dete koje je trpelo maltretiranje druge dece, te ni učiteljici ni majci nije jasno odakle mu ideja da radi tako nešto, kada zna koliko ga je to vređalo kada su mu drugi radili.

No, sada smo zašli u neku drugu temu.

I dalje sam za boravak, i mislim da je deci tamo super! user posted image


< Poruku je uredio Peace* -- 14.9.2017 14:58:22 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here