|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prosireni pijelon kod beba
12.10.2017 19:47:02   
Cydonia
Razlog sto su vam zakazali pregled tako daleko je jer se u vecini slucajeva taj pijelon smanjuje vremenom, tako da na taj nacin sto kasno zakazuju ustvari zele da daju na vremenu da se sredi samo od sebe. Nemojte brinuti unapred, pogotovo ako beba nema urinarnih infekcija.
Ja sam u Tirsovoj pitala doktorku da li postoji nesto sto ja mogu da ucinim po pitanju higijene ili ishrane da sprecim infekciju. Rekla mi je: "Apsolutno nista."

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prosireni pijelon kod beba
12.10.2017 20:00:29   
jaja45
sad za mjere bas i nisam sigurna moguce je da je onda jedan 17mm tj desni a lijevi da je 19mm ali opet to mi je za 15 nedelju previse nekako mi zvuci veliko, bila sam na fetalnom skriningu gdje mi doktorica to uopste nije spomenula ali na redovnoj kontroli je ginekologica to rekla da je lijevi pijelon prosiren cak mi nije ni objasnila sta ni kako samo je rekla da uradim organski skrining od tad sam se uspanicila i trazila po internetu gdje sam na odredjenim stranicama nalazila da to moze biti i znak davnovog sindroma prva mi je trudnoca i zabrinjava me sve dosad je sve bilo u redu ali taj njen stav i komentar me prepao vjerujte da nisam mogla da se smirim

(odgovor članu Cydonia)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prosireni pijelon kod beba
12.10.2017 20:17:17   
Cydonia
Zaista ne znam kolike su mere optimalne u 15 nedelji trudnoce, cak verujem da je to toliko mali plod da je stvarno smesno govoriti o bubreznim pijelonima u tom trenutku. Na vasem mestu ja bih promenila ginekologa, jer uzv nije mikroskop da bi se ona tako frljala merama u ranoj trudnoci. Svakako, sve sto je moguce treba kontrolisati i proveriti, ali prosiren pijelon nema veze sa Down sindromom. Moja beba ima tri puta siri pijelon od prihvatljivih mera, pritom je zdrava, prava, napredna i pametna beba sa zdravim bubrezima a bubrezi su jedini ugrozeni kod tog stanja. Nemoj previse brinuti, naravno uradi sve sto mozes u ovom trenutku, pitaj i za drugo misljenje, ali nemoj se stresirati zbog nekoga ko glumi da na plodu od par cm moze da vidi jednu cevcicu od jednog milimetra, pritom u tvom stomaku.

(odgovor članu jaja45)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prosireni pijelon kod beba
12.10.2017 20:36:46   
jaja45
Hvala ti na odgovoruuser posted image jer puno mi znaci a svakako cu da potrazim drugo misljenje i nadam se da je to samo greska ginekologa

(odgovor članu Cydonia)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prosireni pijelon kod beba
12.10.2017 21:02:36   
Cydonia
Nema na cemu, drago mi je ako su ti moji komentari pomogli da se malo smiris. Meni u trudnoci nista takvo nisu ni spominjali, uvek je sve bilo u redu, pa i na rodjenju isto, da bi nakon dva meseca dobio urinarnu infekciju i tako je otkriveno. Recimo, na uzv u gradskoj bolnici mere 14mm s u Tirsovoj 16mm. Na moje pitanje o toj razlici, dr u Tirsovoj mi je rekla da je smesno govoriti o 2mm na uzv, i bas mi je rekla- pa nije vam ultrazvuk mikroskop.
A onda neki pametnjakovic meri pijelon kod ploda od par cm, a na rodjenoj bebi od 9 kg tezine ne mogu da vide u milimetar tacno?!

(odgovor članu jaja45)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prosireni pijelon kod beba
13.10.2017 8:46:31   
jaja45
user posted image to si u pravu ali eto vidjet cemo nakon organskog skrininga vazno mi je da to i nije toliki problem i da je rijesiv sto je najvaznije, a tebi hvala na odgovorima user posted image

(odgovor članu Cydonia)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prosireni pijelon kod beba
15.10.2017 9:20:28   
Tatjana.87
I meni je kroz celu trudnocu bilo sve ok, a bebanu su nakon mesec dana itvrdili prosireni pijelon,i naravno urinarnu infekciju user posted image
U decembru idemo u Tirsovu tamo ce nam raditi i ultrazvuk pa cemo znati nesto vise.

(odgovor članu jaja45)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prosireni pijelon kod beba
15.10.2017 9:29:59   
Cydonia
Mi smo urinaru infekciju imali pocetkom maja a u Tirsovoj su nam zakazali prvi pregled krajem juna a UZV tek krajem septembra. Posto imamo poznanika u Tirsovoj zauzeli smo se da taj UZV bude ranije ali nam je objasnjeno da za tim nema potrebe ni svrhe jer oni namerno cekaju da prodje odredjeni period kako bi dali vremena da vide kako se odvija situacija, da li se siri ili suzava. Nakon uzv koji je bio 25 septembra zakazali su nam mikciju 10. oktobra (verovatno ce i vama tako) na kojoj je utvrdjeno da nema refluks ali pijelon ne i dalje prosiren tako da je ostalo da ga posmatraju na svaka 4 meseca na uzv.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prosireni pijelon kod beba
18.10.2017 14:05:21   
Tatjana.87
Nadam se da ce biti napretka,bar neka ostane i na istom nece nam biti tesko ni svakih mesec dana da ga vodimo na kontrole koliko god bude bilo potrebno samo d bude ok i da ne ide na gore.

(odgovor članu Cydonia)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prosireni pijelon kod beba
19.10.2017 23:55:11   
MamaNecaVo
Tatjana bice sve ok.
Nemoj samo da brines!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prosireni pijelon kod beba
4.12.2017 1:07:31   
Srecko47E
Tatjana da li sve u redu?

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prosireni pijelon kod beba
4.12.2017 9:53:55   
Tatjana.87
Hvala na pitanju user posted image Ne znamo jos na cemu smo,ove nedelje idemo u Tirsovu na kontrolu. Sto se tice gore pomenutih infekcija,ato nas je dr pitala sta smo dosli kada ih nema...e sad ih ima od avgusta do danas nedelju dana ima pa pet dana nema i tako u krug. Evo ziva nisam,ne mogu da docekam taj ultrazvuk da mu urade!!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prosireni pijelon kod beba
4.12.2017 10:30:13   
Srecko47E
Izvini sto sam pitala,bas nezgodna situacija.
Sta su bebi prepisali za infekciju?
Da li je probano nesto prirodno?

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prosireni pijelon kod beba
4.12.2017 11:13:57   
Cydonia
@Tatjana, koliko je stara beba? Koju bakteriju ima? Da li su mu doktori odredili profilaku, pa i pored toga ima infekcije ili ne koristite nista?

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prosireni pijelon kod beba
4.12.2017 13:25:58   
Tatjana.87
Srecko ne mari,znam da nisi loše mislila... Nisu nam ništa odredili, pošto periodično jedne nedelje ima u mokraći jedne na piši,malo antibiotik sirup malo mažemo pišu sve zavisi koliki broj pokaže nalaz koliko ih ima. U petak ću znati više o svemu.

(odgovor članu Cydonia)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prosireni pijelon kod beba
22.2.2018 0:45:47   
Srecko47E
Tatjana kako je beba sada?

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prosireni pijelon kod beba
25.7.2018 13:27:35   
Dragce86
Drage mame,ima li koja iskustva ili savet. Sada idem od ginekologa, rekla mi je da je kod bebe prosiren pijelon obostrano po 5mm, da nije strasno, da se prati, al ja sam se nasekirala jako...Sad sam 30.nedelja trudnoce. Bebac je karlicno postavljen. Uzimala sam Nifelat 3x1 i Progesteron inj.na treci dan zbog razmeksanog grlica. Moze li Nifelat uticati na to ili ne, da nije od njega? Hvala na odgovoru.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prosireni pijelon kod beba
25.7.2018 14:52:17   
Maraj
Dragce jesi videla moj prvi post....isti slucaj je bio. Pijelon do 5mm. Nista, na svakom uz su mi spomenuli. Desno ga nije bilo a levo do 5mm. Nakon rodjenja dr iz dz nam je dala upit za Tirsovu za uz bubrega. .... pratili smo i to je to. Mislim da smo 2 puta bili na uz. Nikad nije imao infekciju. Mislim da ne srastao sam od sebe. Ne znam. Nismo posle kontrolisali. Samo nam je spomenutk da pri svakoj povisenoj T trebamo iskontrolisati urin i urinokulturj da bi se odbacila sumnja na urino infekciju i to je to.
Opet kazem, nismo imali nikakvih problema do sada. L ce skoro 3 god. Pa pretpostavljam da je pijelon srastao sam od sebe

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prosireni pijelon kod beba
25.7.2018 16:04:14   
Dragce86
Uh, Maraj, hvala ti, nadam se da nije nista strasno...Zabrinula sam se iskreno, ja sam tek 30.nedelja, sto znaci da joj moze da raste ili da se smanji, ko zna kako ce se do kraja odvijati. Ne znam da li mogu nekako uticati na to u smislu mog unosa tecnosti tokom trudnoce? A mozda je i moja terapija Nifelatom nekako uticala na to?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prosireni pijelon kod beba
25.7.2018 17:01:42   
Maraj
Pa ne verujem dragce. Ni da mozes uticatj ni da je nifelat doprineo tome. Jednostavno se ta casica sporije zatvara.... ne znaci da se nece zatvoriti. Meni su mnogo ranije valjda oko 19.nedelje rekli da je 5mm i nije rastao. On se naknadno kad se beba rodi smanji. Pa ja pretpostavljam da je tako i kod mog L jer opet kazem, hvala Bogu nije rastao ni u toku trudnoce ni posle

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prosireni pijelon kod beba
25.7.2018 22:20:02   
Dragce86
Hvala ti puuno, nadam se da cu biti iste srece i ja i moj malac :*Pisacu na temi svakako, praticemo :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here