|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 13:51:23   
Rosita
Ćao mame. Psihoterapeut može biti i psihijatar i psiholog ako ima edukaciju iz psihoterapije koja je duga i ozbiljna. Razgovor je lekovit, lekovi samo kad mora. Odlazak na psihoterapiju je i te kakav rad na sebi. I odličan vetar u leđa za nastavak istog. Ako je ozbiljan,nije lak ni kratkotrajan ni uvek prijatan. Jeste bitno naći onaj pravac koji osobi odgovara. Neki su brži, direktivni,a neki manje direktivni. Baš zato što to nije lako danas dobro prolaze prodavci magle, razne savetnice i učitelji života...


Mi se danas zaglavili u liftu. Dečaci i ja. Pola h smo čekali majstora. Odmah su krenuli, doduše, ali direkcija je na drugom kraju grada.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 14:02:26   
jess021
Uf Rosi, baš ste se se nacekali.


Koliko vidim iz nekih primera, psihijatri su vrlo lake ruke što se tiče terapije, tako da ih ne bih preporučila sem kod oboljenja koja zahtevaju medikamentnu terapiju. 
Nadjoh ja čoveka, REBT je u pitanju, ali nikako da ga nazovem😂
Ja sam se smrzla, hoću da idem kući, ionako sam sve završila za danas. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 14:10:27   
flamingos
Duškić,držite se.Ako,prośetajte,napolju je prijatno.Pozdrav❤


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 14:13:34   
Rosita
Vala jesmo. D se odsekao, iako sam se ja trudila da budem skroz smirena, nemam baš poverenja u naše službe, ali zaista je odmah krenuo čovek. Posle objašnjavaju D da je u redu i da mu klecaju noge i da lupa srce i ostalo... Kaže, ne mogu uz stepenice, noge mi se odsekle. Jedva sam ga opustila što se lifta tiče još od neke situacije od pre, i sad ovo ☹️



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 14:14:31   
Rosita
Ja objašnjavala, svakako ne čika 😀



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 18:48:17   
flamingos
Šta radite mame?Evo mi stigismo u grad,ugrejasmo se,u stanu nam je baš toplo.Sedoh da vam se javim i da vidim kako ste,kako dečica?Naše dete nešto crta.Pozdrav svima


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 21:03:04   
pari
Joj Rosi za lift...zeznuto bas...ostati miran u tim situacijama...Ja sam u vecini situacija mirna spolja,a unutra mi se svasta desava...
Meni proleteo dan...lepo vreme danas pa je sve lakse...Ni posle 3 god se nisam navikla da M ide na vikend kod tate odnosno navikla sam se,ali mi uvek fali...uvek... 
Sutra bih morala njoj da kupim jaknicu sa kapuljacom i gumene cizmice...vise ne znam ni gde da trazim...
Sinusi bole prilicno...cak i na dodir,ovi ceoni...
Kako ste mame?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 22:27:00   
Filadendronka
Mamite, citam vas redovno, nego slabije pisem. Vidim da je Rosi bas bila nagrabusila opet, bas muke zive. Pari tebe opet muce drugaciji problemi. Jess, zasto mislis da ti treba strucna pomoc? Ja sam ubedjena da majka male dece ne moze da bude skroz normalna. 🤭😂 Kod mene mucno ovih dana. Izasle donje jedinice J i sinoc mi je uredno prilikom sisanja otkinuo komad mesa sa bradavice. Jedva sam zaustavila krvarenje, a valjala sam se po podu od bola. Sad tu dojku nekako izmazam i dajem na flasicu, a na ovu drugu stavljam silikonsku bradavicu u slucaju da opet krene da grize. Stariji ide u vrtic i tako. Jos svasta nesto ima, ali drugom prilikom pisem. Grlisa za sve! 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Razgovori mama 09/19
21.9.2019 22:34:33   
flamingos
Fil,draga,ljubo dečicu.Tebi veliki pozdrav i poljubac.Svim mamama i svoj dečici želim laku noć i divne snove.❤


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 8:04:07   
Duškić
Jutro.
Mi budni odavno. Njanjavi smo. Sad skuvala caj i plazmu hoce deca.
Kod mene je isto tako bila kriza, meni je potrebno da ne budem zatvorena u kuci, ako sam dva dana u stanu bez izlaska do prodavnice barem, haos.user posted image

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 8:14:46   
pari
Joj Fil...ne mogu ni da zamislim tu bol...kako ti je sad?


Mi ustale isto rano, loše spavala opet, jedino smo sastavile od 9 do skoro 1, posle toga stalna buđenja...
Rosi,kako ste? Von? Ostale mame?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 8:24:23   
flamingos
Dobro jutro.Može kafica?I mi smo se rano probudile.Naviklo dete da se budi za školu.Ja se nešto i ne osećam dobro,glava me boli,kijam,sva sam smlaćena.Fil,muke,jesi li dobro?Grlim te i ljubim.Sinoć pročitah na brzinu(i to bez naočara i pola ne videh)i sad pročitah šta se desilo.❤


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 8:59:29   
emicaa
Dobro jutro mame,mi smo juce cijeli dan skitali.Nemam pojma sta cemo danas.

Fil zeno,za ovako nesto prvi put cujem 😱Rosita hoce li te nesto zaobici.Mene bi vjerovatno morali iznijet iz lifta kad bih se zaglavila

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 9:09:41   
flamingos
Emice draga,mi smo se dva puta zaglavile u liftu,strašno.Prvog puta je tata bio sa nama,sedam minuta je trajala agonija-veruj-kao čitava večnost.Dete malo,paniči.Dugo nije htela da se vozi liftom i nekako savlada strah,da bi pre dve godine,krajem septembra,taman ušle u lift,pritisla broj 4 i trči jedan čovek,pritiska dugme,i-vrata se ne zatvoriše već skoro pa da se zatvore,ali neće da krene lift.Kreće panika,dete plače i u tom strahu,svom silinom otvara vrata,izleće iz lifta i trči plačući do četvrtog sprata.Srce joj je tuklo,jadnoj,i rekla je da nikada više ne želi da se vozi liftom.Eto tako dve godine idemo pešaka.Iskreno,sa njom više ni ja ne bih smela da se vozim.Tako da razumem sve koji su bili zaglavljeni u liftu.


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 11:35:44   
pari
Nas dve izasle oko pola 10...da iskoristimo danasnji dan, kazu od sutra kisa...set_ale pa bile na igralistu pa ona zaspala u kolicima,a ja uzivam malo na suncu...retki su to trenuci ;)


Ja sam do sad imala srece sa liftom...dugo sam zivela na 13 pa na 11 spratu...nikad nista



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 11:44:46   
Sanjica26 RR
Dobro jutro. Pre mesec dana sam se zaglavila u liftu. Cest8 idem pesice. 
Mi smo se sa sluzbe vratili. Sad nesto sređujem sto mogu, pa u goste. Jutros sam se probudila u pola sest i nisam mogla vise da spavam. Presla u dnevnu. Tek negde pred ustajanje sam ustala. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 14:06:26   
Rosita
Dobar dan.


Sanjice, pred ustajanje si ustala? Mogla si vala da sačekaš ustajanje, a ne pred ustajanje da ustaneš 😃. Salim se ja. Ja redovno loše spavam. To nije veliki problem kad se rano ne ustaje, ali u suprotnom jeste. Noćas sam se prevrtala, ustanem u 4, upalim mašinu, istuširam se, čitala neke tekstove i negde oko pola 6 zaspah do pola 9. Budibogsnama sanjah.
Fil, au kako li to boli. Mene nervira čupanje po dekolteu koje N i dalje puno sprovodi. A kamo li to.
Emice, kad sam se prvi put zaglavila paničila sam, sad ne. Fobija mi je jedino nemati mob kod sebe. A kad skoknem do prodavnice u zgradi nekad ne ponesem. 
D mi se često žali na stomak. On jako slabo jede. Sad pije amoksiklav.  Možda i zato. Mislim da nema apetit a pri tom i zacrta neke svoje momente. Tipa- previše slatko, ljigavo, ovakvo, onakvo. Pre neki dan maniše krtom mesu, uviđa mikroskopske delove masnije, poskidam ja to i dam N, on pojede u slast.
Sa decom večito nešto.
Puno pozdrava svima.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 19:04:32   
flamingos
Gde ste mame,šta radite?Evo ja sam pržila palačinke i sad da se redom sređujemo u kupatilu.Sutra nema alarma,po.podne idemo u školu,ali navikli smo da ranije ustajemo,iskreno,ranije zaspimo,pa se i naspavamo.Jeste li dobro,kako su dečica?Pozdrav svima❤


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 20:17:05   
vonavoj
Gde ste mamike,uzivate u lepom dany?Mi smo od 11 do malo pre bili u Vš. Prelepo nam je bilo,mm direktor i zena su nas vodili,kao domacini,grožđenbal je bio,pun grad,vašar..mrtva sam umorna! I kupilo smo divno grozdje!Rosi,kod vas uvek veselo!


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 21:08:24   
Sanjica26 RR
E moja Rosi bas sam tako trebala. Mnogo lose spavam i sanjam. 🙄Meni je puno srce. Cula sam se sa Torbicom. ❤️
Mi smo bili u gostima. Sad treba da diktiram mm nesto. Sutra opet akcija. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 21:49:35   
flamingos
Divno Von.Laku noć želim svima,sanjajte divne snove.❤.Evo spakovah se u krevet,listam neki časopis,dete čita knjigu,pa na spavanje


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 21:56:12   
vonavoj
Laku noc flamingos.Smrzla sam se nesto u kuci,idem da se tusnem i u krevet.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Razgovori mama 09/19
22.9.2019 23:49:44   
Filadendronka
Evo i mene, bili na nekom mini odmoru van grada i na nekoj proslavi. Grozno sam se “provela”. Em je stariji divljao sve vreme, em je bilo puno duvanskog dima i glasne muzike. Dojka koja je pretrpela ujed me bas boli, a pritom je prepunjena. Plasim se sad svaki put kad ga stavljam da sisa, samo cekam kad ce da zarije zube. :(  Od sutra verovatno krecem u generalno ciscenje opet. Mislim da imam OKP, kao da sam u onim opsesivnim cistacima na TLC-u. U poslednje vreme dosta njih angazuje spremacice za stan. Ja nesto mislim da to niko ne znam osim mene sredi pod konac. Psiho! Laku noc svima! 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Razgovori mama 09/19
23.9.2019 7:03:31   
Duškić
Dobro jutro.
Hladno i tmurno. Hm.
Fill, joj kako to boli.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Razgovori mama 09/19
23.9.2019 7:09:55   
emicaa
Fil izvini znam da nije smjesno,ali ja se iznova smijem ovom "cekam da zarije zube" 😂

Dobro jutro,hos ova sedmica skola i raspust,sad smo dora i ja kovale planove kako cemo spavati 😁

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here