|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biti majka - šta to zapravo znači?
4.9.2015 15:10:37   
sonyasha
Voc, ja sam bila od onih koje ne uzimaju tuđu decu, od frke i neznanja. Takođe sam se kao i ti plašila da ne kiksnem, da ne omanem! Znaš šta je olakšavajuća okošnost koja me svaki dan spašava, ima vremena za učenje! Kako bebac raste i mama raste sa njim, uči svaki dan, nekada i na greškama! Ono što je naj bitnije je osećaj odgovornosti, jer mi roditelji i jesmo odgovorni za dečicu, a samo preispitivanje i govori u prilog našoj odgovornosti!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Biti majka - šta to zapravo znači?
4.9.2015 15:57:18   
vocicana
Pa da, bas tako. Priroda to regulise I majka oseca svoje dete. Ali bas I ona scena...dete spava a ja stojim nad kolevkicom I gledam kako spava, u slucaju da se nesto desi da om!ah reagujem da pomognem svom cedu!
Ne bojim se da cu izdrzati sva iskusenja, od upoznavanja sa bebom, jos jedan clan je tu, treba mu paznja, pranje, peglanje, hranjenje, nespavanje, valjda sam negde u malom mozgu bila svesna da me to ceka jer nikada ni sa jednim momkom da kojim sam bila nisam pozelela trudnocu do sa mm danas, a bilo je par duzis veza. Volim zrele ljude sa stavom, sa blagim pristupom, sa svim onim najlepsim atributima koje on kao Alfa muzjak I poseduje. Zato sam srecna.
Debata....Da li cu pogresiti u vaspitanju, da li treba o svemu otvoreno razgovaramo ili mozda nesto I precutati, ako si previse drug, moze ti se obiti o glavu, ako si pak prestrog, nece se nikada znati nista, osim osecaja koji se eventualno Ima.
Ne znam, ali sigurna sam da cu sve to izdrzati, sada je pravo vreme da budem mama, zato se sada I desilo... Vama hvala, bas je dobro imati sa kim da podelis ove pcelice iz glave

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Biti majka - šta to zapravo znači?
8.5.2016 7:17:30   
vocicana
Da odgovorim na svoj post, sve o cemu sam pisala je tacno.
Osecaj koji se kod mene probudio i ljubav prema detetu koje direktno od mene zavisi je bezuslovna, najstrasnije je to sto nisam znala da ce milion stvari da mi prodje kroz glavu, dok ga gledam kako spava, kako place, a da mozda nisam svesna u trenutku da mozda ne mogu da mu pomognem ili osecaj da sve sto znam ucinicu da mu dam osecaj sigurnosti.
Lepo je, stresno, umorno i neispavano, odgovorno, najodgovornije, duznost i obaveza koja je upucena samo na njegove zelje i potrebee, ma uzivam stvarno sam pocela da uzivam, celim srcem, bicem i dusom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Biti majka - šta to zapravo znači?
8.5.2016 9:45:00   
Mala Elena
Slazem se sa Voci... ali to znaci i plakati iz ljubavi kao sto ja sada placem. Dodjoh ovde da se izjadam i videh ovu temu. Placem jer devojcica nece da jede tj jede minimalno i mnogo je smrsala. Sa svojih dve godine ima jedva 12 kg. Ubi me sikiracija...beba mi bar za sada ne pravi taj problem ali ako i ona bude takva.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Biti majka - šta to zapravo znači?
8.5.2016 11:28:46   
vocicana
Mislim da je to faza koja ce proci, nemoj se toliko sekirati, ja sam bila u transu jedno vreme zbog napredovanja svoje bebe, a onda mi koleginica kaze, moja najmladja cerka je napredovala 500 gr prvog meseca, sta se onda ja zalim kazem sebi.
Moja rodjena sestra je bila kao tvoje veliko dete, metiljava na jelo kako kazu stari ljudi, sada da je vidis, od puberteta se drasticno sve promenilo, a i malo pre toga. takva je, nemoj je nutkati, kada guza ogladni, sama ce traziti. Ubaci neki multivitaminski sirup, ne znam, nesto da joj isprovocira apetit. Malo planine, suma neka, cist vazduh,. da se istrci, da se izjuri, lepse ce jesti i lepse spavati.
Nemoj da se sekiras toliko, molim te, odmah se i ja rastuzimuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Biti majka - šta to zapravo znači?
8.5.2016 16:39:22   
branki*
Biti majka znaci vise nikad ne biti miran i nikad ne biti bezbrizan 100 posto!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Biti majka - šta to zapravo znači?
11.5.2016 12:38:47   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Sa svojih dve godine ima jedva 12 kg. Ubi me sikiracija..


Ovo i nije probem, pitanje jel ona zdrava je bitnije??
Jel deca treba da budu debela da bi to vama bilo dobro??
Moja cerka sa 4,5 god ima 15 kg ali je zdrava i to je ono zasto se ne sekiram zbog toga. Ja sam ciitav svoj zivot bila mrsavica, da ne kazem zgoljavica i nista mi nije falilo cak naprotiv!

Sva ta sekiracija sve je to normalno, opusti se draga! Pisala bih ti jos svasta o ovom problemu al me mrzi da kucam user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Biti majka - šta to zapravo znači?
12.5.2016 8:07:50   
emicaa
Biti majka znači imati najveću radost i najveću brigu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 58
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here