|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne menstruacije
23.8.2014 11:02:57   
Olga75
evo ponovo su mje menstruacije pocele da budu bolne
stvarno cu poludeti , cini mi se da mi je porodjaj bio laksi , boli jednom i prodje
a ovo svaki mesec iznova , daj vise
odoh da se napijem brufena i da legnem i vristim

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Bolne menstruacije
23.8.2014 11:11:35   
Ipokrisia
Uh ne spominjite mi bolne menstruacije! Samo kad sam se njih resila bar privremeno! Ja oduvek imam jako jako bolne jer mi je zavaljena materica.Meni su dali antireumatike da pijem i to sam pocinjala 2 dana pre nego dobijem i onda sva tri prva dana po 2-3 tablete.To su ljudi nevidjeni bolovi, rodjena majka mi ne veruje jer ona nikad nije imala tako nesto.Po svemu sudeci sto kazete, mozda mi porodjaj bude manje bolan nego sto su mi menstr. bile!! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Bolne menstruacije
23.8.2014 11:58:23   
amelia
Ja isto imam jako bolne menstruacije ma prvi dan je uzas samo se previjam po krevetu prevrcem se i vristim od bolova bez tablete ja mislim ne bih prezivela user posted image skoro pa sam nasla leka naime u zadnjih meseci koristim svaki dan kasicicu nigela sativa ulje ili crni kim kako ga vec zovu i kad dobijem popijem jednu supenu kasiku ulja i odmah mi bude lakse probajte nista ne kosta osim toga i jako je zdravo za ceo organizamuser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Bolne menstruacije
24.8.2014 11:20:48   
jess021
Amelia, gde ima to ulje da se kupi?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Bolne menstruacije
24.8.2014 11:41:38   
Olga75
ulja od crnog kima ima po apotekama i prodavnicama zdrave hrane oko 300 - 350 din je bocica
ja sam dobila preporuku pedijatra da to dajem detetu za imunitet a i ja sam dobila preporuku ( zbog hipertenzije ) da uzimama
kazu da pomaze svemu sem smrti
ja ga uzimam ali su mi menstruacije jako bolne

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Bolne menstruacije
26.8.2014 9:02:38   
jess021
Olga, hvala na info!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Bolne menstruacije
26.8.2014 9:54:01   
bubulence
mislim da u nasem slucaju bolnih menstruacija ne bude laksi porodjaj nego smo naviknute na jake bolove pa ne bude strasno. mnogo puta sam rekla da su mi porodjajni bolovi bili za truncicu jaci nego oni mesnstrualni koje sam trpela svaki mesec i po 2 dana...
sto se tice bolova, meni je pomagalo kada 2 dana pre dolaska user posted image ujutro i uvece popijem po brufen a to jutro kada user posted image stigne popijem 2 od jednom. nije pomagalo jedino kada sam imala 3 ciste od kojih je jedna bila 17cm, a druge dve tek malo manje. onda sam bila pod terapijm i usput padala u nesvest kada stigne vesticara. posle porodjaja su se bolovi smanjili ali su u poslednje vreme opet postali jaki, ne kako pre trudnoce ali su jaci. hvala Bogu pa sam ih se opet resila neko vreme user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Bolne menstruacije
26.8.2014 10:00:36   
branki*
svaka vama cas_t koje trpite ove boloveuser posted image meni je bol onako,umeren,jak prvi dan,tad pijem brufen i prodje od njega.ali sam 2-3 puta imala tako bolne menstruacije,koje su me naterale da u sred noci budim mm da me vozi u hitnu,jer sam bukvalno legla na pod i valjala se po njemu od boli,popijem brufen,ne pomaze,povracam,popijem jos jedan,povracam i odem da mi daju neku injekciju,a,ne volim da idem kod lekara uopste.ne znam zasto su bas te bile bolne toliko.

< Poruku je uredio branki -- 26.8.2014 10:11:36 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Bolne menstruacije
26.8.2014 13:47:09   
jess021
Moje su bas bolne, uglavnom. Desi se ponekad, ali retko, da ne bude tako strasno. Ja pijem Ketonal tbl., i to po 2-3 tbl 2-3 dana. Pre sam pila Brufen, ali me od njega boleo zeludac, pa sam prestala. Sad mi je Ketonal sasvim ok, ne primecujem neke negativne posledice, ali me i pored prestanka bola menstruacija bas iscrpljuje, sva sam nikakva tih dana. Sva sreca pa ne traju dugo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Bolne menstruacije
26.8.2014 14:01:30   
Olga75

IZVORNA PORUKA: jess021

Olga, hvala na info!

nema na cemu draga
znam muke , evo ovaj ciklus sam umirala user posted image
meni recimo pomogne da cucnem u kadu i da na prednji trbusni zid dole pustim toplu al bas toplu pa vrucu vodu pa mi bude malo lakse
pih jadno zensko

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Bolne menstruacije
26.8.2014 14:06:37   
Klarita
Eeee, meni pomaze kao i bubulencu, 2-3 dana pre brufen, 2x1, onda dva dana pijem nimulid tj zvacem 2x1 i jedva da osetim samo neke grceve.Inace mi pomazu jedino injekcijeuser posted image ukoliko zaboravim na blagovremenu terapiju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Bolne menstruacije
26.8.2014 14:11:11   
bubulence
ja sam imala srece sto su mi bile tacne u minut, svakih 28. dana, uvek je spadao utorak, ujutro izmedju 8 i 10 stavim ulozak i stigne user posted image . tako da sam uvek nedeljom ujutro pocinjala sa brufenom...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Bolne menstruacije
27.8.2014 8:11:23   
pipi_coco
Joj zene drage ja ne znam sta vise da radim sa sobom.
Prije sam imala bolne menstruacije ono razvaljuje me stomak i krsta i noge trnu,trzala se i u snu od bolova, uzas.
A sada se u zadnjih par mjeseci to ustabililo, ne boli toliko nepodnošljivo. međutim sada trpim neviđene glavobolje. Glava me boli po 48 sati bez prestanka, hoce oci da mi ispadnu!! Kada sam rekla dr za to, ona kaze da su to homornalne glavobolje i da im nema lijeka, nego rokni brufen i proci ce. I to mi je pomagalo izvjesno vrijeme, a sada nista. Sada mi ne pomaze ni brufen, ni limun, ni masiranje vrata, ma nista mi ne pomaze. Juce sam htjela vise skocit kroz prozor od bolovauser posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Bolne menstruacije
27.8.2014 10:07:12   
Ana RR
Pipi, i ja imam jake glavobolje, a kada su pred ciklus onda dođe i do nesvestice, povraćanja... moj savet je da piješ magnezijum, meni baš pomaže.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Bolne menstruacije
27.8.2014 10:26:06   
pipi_coco
Hvala na savjetu Ana.
Pokusat cu sa magnezijem, sad sam u fazi da bi i g**no probala samo da me prođe više user posted image

Imala sam i te momente da povracam od glavobolje i obicno mi bude lakse kada se ispovracam, ali juce nista.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Bolne menstruacije
27.8.2014 10:34:15   
Ana RR
Sve znam. Meni je zimus pozlilo na sastanku, nekako se dovučem do kancelarije (u kojoj nemam dometa a pritom ni fiksni telefon nije bio u redu), ja sama, nigde nikog, pa me pored povraćanja i proliva uhvati još i panika, srušim se u kupatilu od malaksalosti.. ma grozno mi je da se set_im. Nikad u svom životu nisam toliko povraćala, od 2 ili 3 popdone pa do 1 sat posle ponoći, želudac se samo napreže i konstantno imam nagon za povraćanjem a nemam šta da izbacim.

U Ž A S !!

Posle toga sam počela da pijem magnezijum i ceo taj mesec nisam imala ni jednu glavobolju, i ciklus mi je bio manje bolan. Probaj, nemaš šta da izgubiš, magnezijum je svakako potreban organizmu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Bolne menstruacije
27.8.2014 14:57:05   
mali_mis
Pre porodjaja sam imala bas bolne, tako da mi je na porodjaju bilo lakse, valjda zbog te naviknutosti na jak bol. Ja sam pila nimulid, jer mene brufen zakuca u krevet. Posle porodjaja, nit znam kad cu da dobijem, niti osetim prvi dan, drugi dan tu i tamo, ali zato treci i cetvrti katastrofa. Na svu srecu ne boli kao pre. Ali traje i po 6 dana user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Bolne menstruacije
24.10.2016 11:46:55   
dijana1*
Nikada nisam imala bolne menstruacije i uvek su bile redovne. Posle treceg porodjaja vec sam imala tri ciklusa i skroz su neredovni i bolni. Prosli je trajao 35-36 dana a sada 23. Juce sam dobila raspadam seuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Bolne menstruacije
24.10.2016 12:10:18   
Anck Su Nmaun
Meni posle porodjaja nisu tako bolni ali jesu ne redovni. Valjda je tako normalno... bas sutra idem na kontrolu kod Gin. pa cu je pitati do kad se to tako tolerise

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Bolne menstruacije
24.10.2016 12:31:06   
Ana RR
Meni porođaj nije pomogao oko bolnih ciklusa user posted image baš sam se nadala da će se malo srediti ali nisam te sreće. Prva dva, tri dana bukvalno ne funkcionišem, ne mogu da izađem iz kuće. Grozno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Bolne menstruacije
24.10.2016 12:40:03   
IvanaSK RR
Ana, i meni je tako.
Mada, ove prve dve mens posle ovog porodjaja nisu bile toliko strašne, bar se nisam onesvecsivala od bolova, kao što zna da mi se desi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Bolne menstruacije
24.10.2016 12:45:56   
Ana RR
Ivančice, ni ja više ne padam u nesvest od bolova, hvala bogu. Svojevremeno sam pila čaj od virka i od njega mi je bilo bolje ali lenja sam po pitanju toga, ne pijem redovno. Za bolove pijem naproxen i za sada mi zaista pomaže.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Bolne menstruacije
24.10.2016 12:53:13   
IvanaSK RR
E da, i meni je pomogao Naproksen prosli put. Mogla bih da probam taj caj.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Bolne menstruacije
4.11.2023 13:44:52   
flamingos
I ja sam imala bolne menstruacije.Pila sam Rapten K.Moje dete kako koji mesec-nekad je ne boli,a nekad je baš zafrkava.Ima i glavobolju,mučninu,nesvesticu...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Bolne menstruacije
6.11.2023 11:44:01   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Meni porođaj nije pomogao oko bolnih ciklusa user posted image baš sam se nadala da će se malo srediti ali nisam te sreće. Prva dva, tri dana bukvalno ne funkcionišem, ne mogu da izađem iz kuće. Grozno.



Meni je posle porodjaja,krenulo ludilo.


Posle drugog porodjaja pogotovo!
Prvi i djene,djene,bilo je obilnijih ciklusa,manje bolnih,ali posle drugog porodjaja...

Ne treba mi vise kalendar za pracenje ciklusa,nadujem se kao zaba i krene bol u donjem delu stomaka.

Pomaze mi da odlezim,makar prvi dan.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here