|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Buđ po zidovima :(
6.12.2016 23:51:02   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Nemamo budj, ali imamo kondenz na prozorima.
Da li je neko koristio apsorber vlage, da li pomaze?

Pomaže, samo nama je tolika vlaga u stanu da bi potrošila cijelo bogatstvo na apsorbere vlage. Nama je za neelj udana puna kantica.

Trudi se da provjertavaš kad kuvaš i da ne sušiš robu u kući. Takođe kad su mašine za sušenje ili pranje uključene isto treba provjetriti. Najbolje je svakodnevno tri puta napraviti promaju kroz kuću nekih 10ak minuta.

Mi baš imamo problema, ali preživljavamo. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Buđ po zidovima :(
7.12.2016 8:29:45   
IvanaSK RR
Kupio muz juce jedan pa stavili nocas kod nas u spavacu sobu. Ima vode u kantici, ali ipak ima i na prozoru.
Kuhinja mi je odvojena, ali i tamo na prozoru ima kondenza, a uvek otvaram prozor, cak i kafu dok kuvam.
Ves susim ili na terasi ili u masini, i tad mi je otvoren prozor u vc-u.
Hvala, choopo 😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Buđ po zidovima :(
7.12.2016 12:00:46   
Khaleesi
Ovo je grozna tema .... prosle god smo bas imali budj ove nemamo jer smo ubacili jos jednu pec i kupili masinu za susenje... tako da nemamo uopste budjiuser posted image
A te kantice smo koristili i skupljaju vlagu ali treba ti 5 tih za 50 kvadrata pa stalno nove kapsule....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Buđ po zidovima :(
7.12.2016 19:07:03   
Mariya
Iako još nije stigla prava zima,nemamo toliko problema sa buđi ove godine,i zasada!
Ja sušim veš u kuhinji, onda uključim klimu,kad kuvam koristim aspirator pa je kuhinja super,u dnevnoj i u hodniku nema buđi,javlja se u kupatilu, wc-u i spavaćoj sobi, u kupatilu ne mogu da provetravam jer ne mogu da otvorim prozor, a u wc-u i spavaćoj sobi je problem neizolovani plafon pa se javlja zbog toga. Absorber vlage imamo samo u spavaćoj, radi radnju,ujutro ima nešto malo kapljica vode na prozoru a vrlo malo u kutiji.
Mislim da sam već pisala ranije caku za brzo uklanjanje buđi-varikina. Samo je sipajte u bocu sa raspršivačem i prskajte buđ, pa dooobro provetrite prostoriju.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Buđ po zidovima :(
7.9.2017 9:56:31   
krin 40
Nemam u stanu ali u lokalu smo imali problem zbog mnogo kuvanja.Iznad pločica po ćoškovima do plafona.Koristili smo Savo..to je stvarno sredstvo koje trenutno pomaže

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Buđ po zidovima :(
7.9.2017 20:09:50   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: krin 40

Nemam u stanu ali u lokalu smo imali problem zbog mnogo kuvanja.Iznad pločica po ćoškovima do plafona.Koristili smo Savo..to je stvarno sredstvo koje trenutno pomaže



Odličan, uvek ga imamo u kući user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Buđ po zidovima :(
7.9.2017 23:15:12   
mama Jo
Nekada davno neko nam je preporucio da pre krecenja na mesta budji stavimo Aće, privremeno jeste pomoglo ali ne na daleke staze

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Buđ po zidovima :(
8.9.2017 8:47:10   
krin 40
Savo je zakon

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 10:45:14   
branki*
kod nas se pojavila i to u krajnjoj,poslednjoj sobi,tamo gde boka spava.u gornjem uglu u cosku izmedju prozora i vrata od balkona.samo tu ima,u drugim prostorijama nema.nemam pojma kako,stan ima centralno grejanje,prozori su pvc,provetravam ..redovno,ne stalno,ali svaki dan je po malo otvoren prozor.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 11:12:36   
Mirko Svirko
Nama je Savo pomogao. Bukvalno smo inali na istom mestu. Plus ja drzim nekad i terasu otvotenu pa i zaboravim.I ima neka farba sa mirisima ali je masna bas za budj.Ali ne znam kako se zove to je mm kupovao.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 11:42:36   
branki*
sta je to savo,gde se kupuje?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 14:27:03   
dunja RR
Branki, Savo je sredstvo u spreju, poprskaš po buđi, otvoriš prozor, jer ima jak miris, na varikinu, najbolje da tada izađete napolje, posle prskanja.
Pazi samo ako prskaš po zidu u boji, ne znam da li skida boja, ja prskam sve, jer baš puno buđi imamo ove godine, u svim prostorijama, mislim da je to jer kuvamo Milici sve posebno, stalno sam za šporetom, a nove PVC prozore imamo. Vetrim pomalo. Prskala sam i zid boje vele kafe, nije se skinula boja, ali ne znam ako je tamniji zid, kako bi se ponašala boja posle prskanja sa Savom.

Imaš ga na pijaci kod onih što drže robu iz Mađarske, čokolade, hemiju, itd.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 15:26:48   
branki*
hvala,pogledacu i ja na piujaci,tj buvljaku.ja kao operem vodom,ali opet izbije.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 16:09:01   
dunja RR
Nemoj vodom, buđ voli vodu, jedino Savo može da ubije, bar na neko vreme.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 16:50:28   
branki*
okuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 18:27:16   
MamaNecaVo
Nama Savo sve sredi ali!! - u prostoriji gde se prska iskkjucite grejanje i otvorite prozor. Znam osobu koja je prskala, svega minut dva i otrovala se.

Bez sale. To nam je lekar posle rekao. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 18:43:04   
Ana RR
Branki, mi smo ga kupovali u radnjama sa kućnom hemijim a čini mi se da sam ga videla u Maxi ili Tempu.
Inače, mi smo pre 15ak godina stavili pvc i tada su počeli prozori da se vlaže i da se pojavljuje buđ na dva mesta. Evo ove godine prvi put da nema ničega, sve je suvo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Buđ po zidovima :(
2.2.2020 18:45:16   
Mirko Svirko
Mi smo nasli u Disu. Efikasno je ali moras da vetris kad poprskas ili jos holje izadjete napolje. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2020 1:00:55   
MamaNecaVo
Najbolja mu je cena u TSV.

Inace, kod mojih je cela kuca budjava.. Dugo su trazili uzrok, majstori, ovaj dolazi onaj odlazi.. I sustina je, takodje u pvc prozorima. Kazu da se drveni mnogo bolji ali.. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2020 1:53:31   
Didy
PVC stolarija ne diše i zato se stvara buđ. Na Zapadu odavno svi izbacuju pvc stolariju i vraćaju se drvenoj, ali kvalitetnoj drvenoj. Takođe kod njih postoji tzv. centralana ventilacija kuće i ne postoji mogućnost da se stvori vlaga. Vlaga se stvara i ako se npr. veš suši u kući, kao i ako nije jednaka temperatura u svim prostorijama u kući (npr. ako se zimi ne greju sve prostorije). 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2020 7:45:06   
Ivanka 75
Savo je rastvor hlora, hlor je otrov, rukujte pazljivo njime. Masku na lice, otvoren prozor. 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2020 8:32:40   
Sanjica26 RR
Mi smo zatekli budj u stanu samo u jednom cosku. Mm je prskao Knauf po preporuci.Mi cesto provetravamo prostorije pogotovo kad nismo tu, a znamo da cemo brzo da se vratimo. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2020 12:05:24   
MamaNecaVo


IZVORNA PORUKA: Didy

PVC stolarija ne diše i zato se stvara buđ. Na Zapadu odavno svi izbacuju pvc stolariju i vraćaju se drvenoj, ali kvalitetnoj drvenoj. Takođe kod njih postoji tzv. centralana ventilacija kuće i ne postoji mogućnost da se stvori vlaga. Vlaga se stvara i ako se npr. veš suši u kući, kao i ako nije jednaka temperatura u svim prostorijama u kući (npr. ako se zimi ne greju sve prostorije). 



Hvala za ovo. Kod mojih je bukvalno na par mesta bas voda po coskovima. Nema sta ljudi nisu proverili i kome bi prozori pali na pamet. A prosle zime su ih menjali i od tada zurka krece 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2020 12:49:02   
Didy
Mi smo pravili kuću pre 8 godina. Svi su nam se smejali što stavljamo drvenu stolariju u trenutku kad svi izbacuju drvenu i stavljaju pvc. Mm je insisitirao na drvenoj i stvarno nemamo nigde problema. Drvo je prirodni materijal i on "diše". PVC stolarija vs drvena ti je isto kao da obučeš na sebe najlon vs pamučnu odeću. Trebalo bi češće da provetravaju. Ako negde u kući suše veš, tu obavezno prozor na kip da ostave, kao i ako kuvaju, a nemaju aspirator.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2020 17:20:23   
MamaNecaVo
Strasno ne znam otkud to, tj znam da se cesto stvori kondezacija pa curka voda al je meni bilo u glavi da je to od toplote. Plavusa.


Defitnivno sma za drvenu stolariju iako nije fensi da tako kazem, drvo je drvo da se ne lazemo. 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here