|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čuvanje matičnih ćelija na rate!
16.5.2012 22:47:41   
Tatamata
Prvi put u Srbiji Cryo-Save nudi mogućnost plaćanja usluga čuvanja matičnih ćelija putem beskamatnih rata.


Važne novosti iz kompanije “Cryo-Save” za sve buduće roditelje:

Od 30.aprila 2012.godine svi zaineresovani klijenti koji žele da ostave na čuvanju matične ćelije iz pupčane vrpce svog deteta u vodećoj evropskoj banci matičnih ćelija Cryo-Save, to mogu da urade plaćajući njihovo čuvanje za 20 godina u 12 mesečnih beskamatnih rata.

Cena čuvanja matičnih ćelija je 1780 evra, a ugovor o plaćanju na rate klijenti potpisuju sa bankom Cryo-Save.

Pročitajte više...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
11.3.2013 16:38:02   
elenica4ever
Ovo je super sto je omoguceno placanje na rate za nesto sto ce pretstavljati lek.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
11.3.2013 16:40:15   
isidora88
mi planiramo sledeci put da ostavimo mat.celije, mada ne znam jos gde tj.kod koga

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu elenica4ever)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
11.3.2013 16:48:59   
dunja RR
Cryo Save je moja preporuka user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
11.3.2013 16:54:04   
Maraj
Ovo je divno! Super sansa za sve nas i buducnost nasih pokolenja!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
18.3.2013 12:40:11   
mina88
Takođebanka za matične ćelije za skladištenje vam omogućava da platite punu Krioprezervacija kursa.
pogledajte sajt

EDIT:Zabranjeno reklamiranje drugih banaka matičnih ćelija u sponzorskoj temi koju je zakupio Cryo-Save

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.3.2014 22:03:18 >

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
4.4.2013 15:52:21   
SanjaRuška


EDIT:Zabranjeno reklamiranje drugih banaka matičnih ćelija u sponzorskoj temi koju je zakupio Cryo-Save

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.3.2014 22:03:34 >

(odgovor članu mina88)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
13.3.2014 21:58:59   
jovanag
EDIT:Zabranjeno reklamiranje drugih banaka matičnih ćelija u sponzorskoj temi koju je zakupio Cryo-Save

Ukoliko ste zainteresovani za reklamu, pošaljite nam mail na marketing@ringeraja.rs

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.3.2014 22:04:25 >

(odgovor članu SanjaRuška)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
24.8.2014 21:37:15   
serpica
Ja imam jedno pitanje,mozda glupo ali se nadam odgovoru koji do sad nisam nasla. Evo ovako:
Resim da sacuvam maticne celije,nemam 1500,2000 eura koliko to kosta ali se snadjem,pozajmim,podignem kredit,ok i platim i onda ne daj boze zatrebaju mi mat.celije,pod uslovom da su ok i da odgovaraju doktor mi kaze da operacija ne moze da se obavi kod nas u Srbiji jer nemamo takve strucnjake vec u SAD,Svajcarskoj,Engleskoj, i da mi za to treba jos recimo 150000 eura najmanje. Kako da nadjem taj novac?
Da li je cuvanje maticnih celija samo za ekstremno bogate ljude ili cemo ne daj boze opet da apelujemo na narod,drzavu,pojedince da nam pomognu da sakupimo novac i spasimo neko nase dete?
Razmisljala sam o cuvanju maticnih celija u poslednje dve trudnoce,a kad mi je ovo pitanje iskocilo odustala sam,nazalost. Ostaje nam samo da se molimo da nam nikad ne zatrebaju.
Izvinjavam se ako je tema promasena.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jovanag)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
24.8.2014 21:50:07   
Dada81
Ja sam imala zelju da sacuvamo maticne celije drugog deteta bar,ali sada i da jesam ,nalazi sigurno ne bi bili dobriuser posted image
Citala sam negde,cini mi se,da u slucaju losih nalaza pare budu vracene,ne znam je li to tacno?
A, i pitanje od Serpice je odlicno,rado bih da nam odgovori neko strucan i kompetentan za to. Hvala unapred ako to moze ovdeuser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
25.8.2014 0:22:38   
Azra_
Šerpice, vidim da dr Lukić ima uticaja na tebe. ;-)

Ovako, ono kako sam ja razumela, ne daj Bože da zatreba lečenje matičnim ćelijama, a vi ih imate, prvo:ne gubite vreme u procesu pronalaženja adekvatnog donora, drugo:ako nema odgovarajućeg donora pretraživanje matičnih ćelija u nekoj banci u inostranstvu može prilično da košta , a niko ne garantuje da će naći odgovarajuće, onda, i kada se nađe to puno košta. Dakle, na prvobitni trošak za lečenje matičnim ćelijama dodaje se ovaj trošak i još gore, gubii se vreme.

Ne znam, nije malo novca, ali to je valjda neka budućnost, a i lutrija... Ne daj Bože da treba. Jedino npr za neki tretman podmlađivanja i slično, to nije loše.

Ono što bi po meni bilo idealno, i očemu je bilo priče, a i na tome ostalo, da se oformi neka banka na nivou države. Dakle, na svakom porođaju, uobičajeni postupak jeste čuvanje matičnih ćelija, ali u javnoj banci, u našoj državi. U tom slučaju, porodilja ništa ne plaća, a verovatnoća da jednog dana nađete odgovarajuće matične ćelije je mnogo veća. Zamislite koliki bi potencijal takve banke bio nakon 5-10godina takvog načina rada!!!!

< Poruku je uredio Azra_ -- 25.8.2014 0:29:20 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
25.8.2014 6:47:23   
serpica
Azra nisam ni pricalla sa dr o maticnim celijama,vec sa drugim roditeljima koji su na zalost morali u inostranstvo na lecenje..a i cula sam dosta takvih prica....mislim 2000e je mnogo ali racunam svako ce se nekako snaci ako je u pitanju neciji zivot,ali ako ti posle trebaju jos 200000e e onda user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
26.8.2014 0:28:30   
Azra_
Šalim se za Lukića, pošto i on ima ista pitanja i nedoumice oko matičnih ćelija.

Razumem Šerpi šta hoćeš da kažeš i jesi u pravu. Eto, ponudio nam svet neku mogućnost, pa svako bira u skladu sa svojim stavovima i mogućnostima. ( Moja sestra npr. nije htela da radi dabl test. rekla je da će roditi dete kakvo god da jer je nejno i baš takvo treba da bude. Na sreću, zdravo i pravo dete. Matične ćelije čuvala jer veruje da će za 10ak godina cela ta slika biti mnogo jasnija i da će biti otvorene neke nove mogućnosti) Ovo kako je sada, čovek nije pametan, opet, medicina napreduje, i 2-3 godine su mnogo, a šta li će biti za 20 godina?!user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
26.8.2014 18:36:00   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: serpica

Ja imam jedno pitanje,mozda glupo ali se nadam odgovoru koji do sad nisam nasla. Evo ovako:
Resim da sacuvam maticne celije,nemam 1500,2000 eura koliko to kosta ali se snadjem,pozajmim,podignem kredit,ok i platim i onda ne daj boze zatrebaju mi mat.celije,pod uslovom da su ok i da odgovaraju doktor mi kaze da operacija ne moze da se obavi kod nas u Srbiji jer nemamo takve strucnjake vec u SAD,Svajcarskoj,Engleskoj, i da mi za to treba jos recimo 150000 eura najmanje. Kako da nadjem taj novac?
Da li je cuvanje maticnih celija samo za ekstremno bogate ljude ili cemo ne daj boze opet da apelujemo na narod,drzavu,pojedince da nam pomognu da sakupimo novac i spasimo neko nase dete?
Razmisljala sam o cuvanju maticnih celija u poslednje dve trudnoce,a kad mi je ovo pitanje iskocilo odustala sam,nazalost. Ostaje nam samo da se molimo da nam nikad ne zatrebaju.
Izvinjavam se ako je tema promasena.


„Poštovana,

Hvala Vam puno na interesovanju za temu matičnih ćelija. Nijedno pitanje nije glupo, posebno ako nam odgovor na njega može otkloniti određene sumnje i pomoći nam u donošenju važnih odluka u budućnosti.

Čuvanjem uzorka matičnih ćelija iz krvi pupčane vrpce vašeg novorođenčeta, obezbeđujete dodatnu sigurnost za zdraviju budućnost vaše bebe i vaše porodice, stvaranjem šanse za autolognu (samoj bebi) ili alogeno-srodničku (bratu, sestri, roditeljima) transplantaciju. Na ovaj način, vaša beba će u slučaju potrebe za transplantacijom, imati na raspolaganju sopstvene matične ćelije, koje joj u potpunosti odgovaraju. Pored toga, braća i sestre novorođenčeta mogu takođe imati koristi od ovih ćelija u slučaju potrebe, jer su šanse za savršeno podudaranje među njima 1:4, a ako se razmatra transplantacija od delimično nepodudarnog davaoca, šanse za terapiju su još veće. Kod alogeno-srodničke transplantacije učestalost bolesti odbacivanja transplantata je značajno niža (3%) od one kod koje se koriste matične ćelije krvi pupčanika nesrodnog donora (42%).

U ovom trenutku matičnim ćelijama iz krvi pupčane vrpce se standardno tretira više od 70 uglavnom hematoloških oboljenja (leukemije, limfomi, mijelomi, aplastična anemija i druga stanja insuficijencije koštane srži, hemoglobinopatije...) , a svake godine se lista oboljenja proširuje, kako se privode kraju klinička ispitivanja. Neka od najvažnijih nehematoloških oboljenja za koja su klinička ispitivanja sa matičnim ćelijama krvi pupčane vrpce danas u toku su: dijabetes tip 1 i tip 2, cerebralna paraliza, autizam, stečeni gubitak sluha, Alchajmerova bolest, neuroblastom, autoimuna oboljenja, itd.

Prva transplantacija matičnih ćelija iz krvi pupčane vrpce je izvršena 1988. godine i od tada je do danas širom sveta obavljeno preko 26.000 transplantacija. U većini zemalja zapadne Evrope kao i u SAD, gde je i obavljen najveći broj transplantacija, troškove klinike (bolnički dani, troškovi same transplantacije,medikamentozna terapija...itd) snosi država, odnosno zdravstveno osiguranje.
Ti troškovi se u zavisnosti od samog oboljenja, lokacije bolnice i dužine boravka pacijenta na njoj kreću od oko 25.000 -150.000 eura.
Na žalost, u Srbiji se transplantacija matičnih ćelija krvi pupčane vrpce (koja je u stvari posebna infuzija matičnih ćelija, a ne operacija u klasičnom smislu) još uvek ne obavlja ni na jednoj klinici. Kada se jednog dana započne sa ovim vidom terapije i kod nas, odluku o tome da li će i u kojoj meri fond zdravstvenog osiguranja snositi troškove transplantacije donosi vlada i nadležno ministarstvo.
Do tada, u slučaju potrebe za transplantacijom, bilo gde u svetu, sve troškove klinike i puta snose nažalost sami roditelji.

Vodeća evropska banka matičnih ćelija CryoSave, kao i ostale porodične banke matičnih ćelija prisutne u Srbiji, bave se isključivo prikupljanjem, obradom i krioprezervacijom matičnih ćelija krvi pupčane vrpce, kao i njihovom pripremom i transportom do klinike.
Matične ćelije krvi pupčane vrpce sačuvane u privatnoj porodičnoj banci, su vlasništvo deteta pod starateljstvom roditelja i dostupne su odmah u slučaju potrebe. U većini razvijenih zemalja postoje i javne banke matičnih ćelija, gde majke mogu donirati maticne celije iz krvi pupcanika svoje bebe, ali vise nad njima nemaju pravo raspolaganja, te mogu biti transportovane na kliniku bilo gde u svetu, kako bi bile transplantirane pacijentu sa kojim postoji podudaranje.

Nadamo se da će vam ove informacije biti korisne i pomoći vam u razumevanju svrhe i važnosti čuvanja, kao i terapijskog potencijala, matičnih ćelija krvi pupčane vrpce.

Srdačan pozdrav

Vaš CryoSave. „


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
1.11.2014 15:11:51   
dunja RR
Nastavite ovde molim vas o čuvanju matičnih ćelija na rate, a o iskustvima može pose posebna tema. Hvala user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
1.11.2014 15:14:17   
Maslacak15
izvini dunjci nisam obratila paznju :) Jel mozete da iskopirate postove?.... user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Čuvanje matičnih ćelija na rate!
1.11.2014 15:20:54   
dunja RR
Sređeno user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here