|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Deca sa srcanom manom
22.5.2015 15:50:27   
mila83
Evo i ovde da ti odgovorim.Bolje je sada,jos pije Zorkaptil za visok pritisak, nadam se da ce i to proci i da nece trebati. Srce je jos uvecano(pre operacije joj se rasirio grudni kos na toj strani koliko je srce ubrzano lupalo,tri puta vise nego kod odraslog coveka) ali razumela sam dr da to odgovara postoperativnom oporavku . Pobedjujemo i averziju prema hrani,pogotovo prema flasici,sto joj je ostala trauma od pre operacije. Samo da sada sto vise napreduje, ojaca imunitet pa da nastavimo i sa vakcinacijom(ima samo bsg i 1 hepatitis). Ne kasni sa svojim vrsnjacima ni po cemu,osim kilazi.



_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Deca sa srcanom manom
22.5.2015 15:50:51   
vonavoj
Neka je tesko vreme iza vas! Ne znam sta je sa danasnjim dr!!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Deca sa srcanom manom
22.5.2015 15:54:08   
mila83
To i ja kazem Von, jos ne mogu da verujem sta smo prosli, i kakvi su pojedini dr danas. Ali hvala Bogu sto je bio uz nas i sto je moja malena dobro sad.A oporavljamo se svi od toga, trudim se da se toga mnogo ne prisecam,dodje mi sve slike da izbrisem iz tog perioda. Na sve nas je to mnogo uticalo, na decu pogotovo.Bila sam u bolnici ukupno 2 meseca iz tri puta, razdvojena od njih i muza.

Sad znamo koliko smo jaki i borbeni !!!



_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Deca sa srcanom manom
22.5.2015 16:03:23   
degu
da citala sam i ranije da spominješ Zorkaptil, nadam se da cete se i njega resiti i da ce T brzo skroz ozdraviti. Mislim da si rekla da ima 7kg. Nije to bas tako malo,nadoknadice ona to. Jedina sreca je sto se ona nece niceg secati,mala je.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Deca sa srcanom manom
22.5.2015 16:24:30   
mila83
Trudim se da se ne opterecujem njenom kilazom.Rodjena je sa 3250g(sto je super za bebu sa srcanom manom,tako rekose) ali je napredovala samo prvi mesec, naredna dva nista.jedva dogurali do 3800g. A znate i same da to nije dobro za bebin razvoj i kakve sve posledice moze ostaviti trajno na razvoj. Ali za sada mislim da ide super, kako vreme prolazi. Sada ima 6900g. a sa sedam meseci i 8 dana je udvostrucila tezinu.
Danas puni 8 meseci ! I malo jos brinem da se ne razboli jer mi je dr rekla da bi to kod nje teze islo,oporavak.Imala je pre mesec dana neki bas gadan virus,t preko 40.. ali proslo je. Nezgodno je sto moram paziti i koje lekove sme, zbog pritiska i srca ne sme neke lekove uopste da koriti,a sada na kontroli nameravam detaljno kardiologa da ispitam i za to.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Deca sa srcanom manom
6.7.2015 14:32:00   
vikiveki
Mila user posted image svaka tebi čast,dok sam isčitala temu rasplakah seuser posted image stvarno ti se divim...a još više toj tvojoj maloj heroiniuser posted image user posted image i hvala Bogu što si poslušala svoju intuiciju i što si se borila za svoje dete.Još jednom zaslužila si moje divljenje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Deca sa srcanom manom
6.7.2015 14:34:06   
vikiveki
Mom sinu su ustanovili da ima šum na prvom pregledu u savetovalištu,znači posle skoro mesec dana,ja sam bila precrkla,pratili su to sledećih meseci ali je do 1 god nestao.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Deca sa srcanom manom
6.7.2015 14:51:32   
mila83
Hvala ti Vikiuser posted image Jos ja nisam svesna izgleda kako je to bilo i kako je moglo biti...samo mi iskacu tako neka secanja,ne bas lepa i pitam se kako smo mi to mogli da izdrzimo.Ja u tom perodu sebe u ogledalu nisam mogla da prepoznam...
Evo sad,ovde da pisem,Teodora je bolje,bili na kontroli,ukinuli su joj i Zorkaptil,pritisak je bio na gornjoj granici tolerancije pa ce probati bez leka. Ovaj mesec manje napreduje ,zbog nicanja zubica ali je dobro user posted image Zvrk mali !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Deca sa srcanom manom
6.7.2015 14:57:33   
vikiveki
Jao Mila,ako mi veruješ opet sam počela da plačem,kad su u pitanju sva deca,jako sam osetljiva...samo kada je njoj bolje duša mala,pravi mali a VELIKI borac

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Deca sa srcanom manom
18.8.2019 12:14:03   
World
Da li neko od mama čija djeca imaju neki srčani defekt pila metformin u trudnoći?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 60
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here