|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 23:01:01   
wivern

IZVORNA PORUKA: Maslacak15
To je prosto neibezno, gde su ljudi tu su i ljudski patogeni.

Mislim da je ovo kljucno. Sa razvojem medicine razvija se i strah od svega sto moze da nam se desi. Ja ako budem tako razmisljala odoh u paranoju i u zivotu ne bih podojila ni svoje a kamoli tudje dete. Da ne pricam o tome da ga ne bih ni radjala jer ko zna koje sve rizike za nasledne i ne nasledne bolesti bih prenela svom detetu.



_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 23:25:39   
World
Ja se vise bojim aditiva nego bakterija. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 23:54:27   
vikiveki
Ja sam posle prvog porođaja imala to iskustvo,da dojim tuđu bebu...niko me nije pitao hoću li ili neću da dojim tuđe dete,jednostavno sestra mi u po noći donela bebu žene koja je bila u lošem stanju posle carskog reza,beba sve uplakana.Sestra ušla i dala mi bebu sa rečima"Da bude lakše i tebi i njoj" meni zato što sam imala mleka za izvoz, a bebi jer nije imao ko da joj da mleko.Više cse nije ponovilo,jer pretpostavljam da se ta žena povratila kasnije

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dojenje tudje bebe.
31.7.2015 10:45:12   
Rosita
Po meni, red je da se to pita u porodilistu ako vec praktikuju, ne moze neko to tek tako da kaze. Mora da postoji sloboda izbora. Ne kazem, kad bih se nasla u takvoj situaciji tesko bi bilo odbiti, zelis da pomognes, da ucinis sve sto mozes, al sestra ne moze da ne pita. Ja kao sto rekoh nemam nista protiv ako su beba i dojilja zdrave (nema hiva i slicno). Ako bi moje dete trebalo da dobija mleko druge mame, radije bih da dobija donirano ako moze, nego da ga druga zena neposredno doji. To je samo moje osecanje formirano kroz 21 mesec dojenja.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dojenje tudje bebe.
31.7.2015 14:03:54   
Maslacak15
Razvoj medicine je kljucan faktor koji je obezbedio da se dramaticno smanji smrtnost majki kao i novorodjencadi. A antibiotici iako ih mnogi ne vole napravili pravu revoluciju. I nedaj boze da stvarno docekamo da bakterije postanu rezistentne na sve terapije, pa bi se set_ili brzo sta znaci infekcija. I ja nisam nikakav higijenicarski freak. Bas nikakav. user posted image Da vidite kako su mi deca musava svaki dan kad ih pokupim u obdanistu, mnoge bi ovde na forumu dobile infarkt ( slobodna nemacka politika). I moja su puzala po celoj kuci, sedela na hladnim plicicama, stavljali svasta usta nisam pazila na promaju i slicne stvari. Ali je za mene vazi parola sve u svoje vreme. i ogromna je razlika izmedju bebe od 7 meseci i novorodjenceta. Zato bas smatram te anegdote iz porodilista problematicnim. Novorodjence ima potpuno nerazvijeni imuni sitem . Nije pravilo da pasterizuju donirano mleko izmislio neko iz besa. Narocito jer je jasno da pasterizacija eliminise i odredjene zdrave komponente u mleku. Postoji razlog za to, upravo taj koji sam objasnila.
Ja postujem razlicita misljenja i svakako nebih nikom nista da prepisujem kako da se ponasa ali mleko je telesna tecnost i kao tako moze biti izvoriste infekcija kao svaka telesna tecnost. To odgovorno tvrdim, to mi je posao user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 31.7.2015 14:05:44 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dojenje tudje bebe.
31.7.2015 22:02:01   
serpica
Ja sam posle drugog porodjaja dobila tzv bolnicku bakteriju Klebsielu i to sam saznala tek mesec dana po izlasku iz bolnice. Morala sam da prestanem da dojim dete dok sam bila pod terapijom,izmuzavala se mleko sam bacala i tek kad su brisevvi dojke bili uredn nastavila da dojim.Bakterija je takodje bila i u mleku. Iz ovog razloga nikad ne bih dojila tudje dete niti bih dozvolila da druga zena doji moje dete. Sva sreca bakterija je bila u malim kolicinama i nije bilo vecih problema ali je terapija bila jaka.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dojenje tudje bebe.
31.7.2015 23:19:42   
choopa choops
Ni ja ne bih dala svoje dijete da ga neko drugi doji, opet kažem druga stvar da je neko stanje u kojem bi nam to bio jedini izlaz.

Malo ću off..Elem, noćas sam se sjetila ove teme i da napišem kako ne pada iver daleko od klade. Napisah već kako ja imam taj problem sa "jedenjem istim priborom" da ga tako nazovem (a koji sam ja naslijedila od svoje majke, koja recimo nikad u životu iza nas ne bi pojela ostatke hrane). Noćas sjedimo mi u kafiću i kaže meni L: Mama znaš li šta je meni bljak? Rekoh šta? Kaže ona bljak mi je da na primjer mi ovdje u restoranu pijemo vodu iz čaša iz kojih su neki drugi pili prije nas. user posted image I onda tu ide objašnjavanje kako oni peru čaše na visokim temperaturama u mašinama i td. Dalje slijedi još jedna konstatacija. Mama, a znaš li šta mi je još pomalo bljak? Malo mi se gadi kako sam a prvo pila mlijeko iz tvojih sisa, pa onda M, pa evo sada i I, iz istih sisa pije mlijeko. user posted image user posted image
Ona inače ne želi da popije vodu iz iste čaše kao M??? Ili ako hoće, onda obavezno okrene na drugu stranu...Nemam pojma otkud joj to uopšte, ja iako isto nisam ljubitelj da jedemo jedni iza drugih, nikad joj to nisam ni pokazala ni rekla.user posted image Genetika je čudo user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here