|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 21:17:03   
dunja RR
A da ne spominjemo koliko je lakše (u odnosu na prošlu trudnoću) što ne idem nop stop u DZ po upute, naloge i injekcije, što se ne bodem, što mogu da uveče ostanem duže ako želim negde, a ne da trčim kući na injekciju (mada sam ja često nosila injekcije i na slave i slično). Što nemam modrice svuda po stomaku najpre, pa zatim i po rukama i nogama.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.1.2019 21:19:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.1.2019 2:48:15   
lesli
Sta znam. Ja imam mthfr hetero i pai homozigot. Blage mutacije. Goca dala aspirin. Rekla da pratim d-dimer, ako skoci da se uvede terapija. Prokrvarila u 5. nedelji, hematolog izbacio aspirin. Krvarila dugo i prestade do neke 11.-12. nedelje, nije bilo hematoma. Pracen d-dimer, poceo da skace pred kraj prvog trimestra. Uveden fragmin 2500, pa sam u nekom trenutku presla na fragmin od 5000. Na samom kraju jak otok jedne noge i ta noga bolna na pokret, sumnja na DVT, d-dimer nebu pod oblake otisao, prebacili me na fraksiparin od 0,6, 2x na dan. Sve ostale trombofilije negativne. A ipak je doslo do nekih komplikacija i pored terapije. Mozda zato sto sam prelezala celu sto zbog krvarenja, sto zbog kontrakcija kasnije? Pitala i vaskularnog da li je to razlog, on rece da nema veze...  Eto to je moje iskustvo. Ne bih sledeci put terapiju po svaku cenu, ali ako d-dimer bude skakao, radije bih da mi glava bude mirna...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2019 16:43:40   
Šmizli
16 sam nedelja trudnoce i doktor mi je dao polyginaks vaginalete,zanima me vase iskustvo da li je neka koristila...hvala vam

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2019 16:52:01   
Šmizli
E da i jos nesto zasto sam ja doplatila 580 din za vaginalete ako sam imala recept.Dal je moguce da su preko 1000 din pa mi kao naplatili samo pola?Inace to je pakovanje od 12 kom.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2019 17:08:52   
dunja RR
Da da, to sam zaboravila da napišem, ako D dimer skače, onda terapija mora. On skaće kasnije, kada krene da skače, kao kod tebe.
Tako da bi i meni svakako uveli terapiju, da D dimer nije bio ok.

IZVORNA PORUKA: lesli
Ne bih sledeci put terapiju po svaku cenu, ali ako d-dimer bude skakao, radije bih da mi glava bude mirna...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2019 19:35:46   
nata11


IZVORNA PORUKA: Šmizli

E da i jos nesto zasto sam ja doplatila 580 din za vaginalete ako sam imala recept.Dal je moguce da su preko 1000 din pa mi kao naplatili samo pola?Inace to je pakovanje od 12 kom.



Da toliko je doplata. A cena je oko 900 din. 



_____________________________





(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.6.2020 0:49:22   
Silerova
Drage, da li neka zna da li je potrebno da se nastavi sa bockanjem Clexan-om nakon kiretaze? Hvala


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.6.2020 23:21:59   
bikicaV
Koliko ja znam ne. Proveri ti sa dr. Sto je sigurno.

(odgovor članu Silerova)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.2.2021 17:45:00   
nounoursic
Cao svima!

ja sam imala treci spontani, zbog trombofilija moram da budem od pocetka trudnoce na Fraxiparinu ili Fragminu. Imala sam strasnu alergiju , veruje se da je od Fraxiparina pa sam onda kupila Fragmin, posto nije proslo na kraju sam presla na Kleksan.

E sad, ostalo mi je 14 Fraxiparina od 5700 i.j. i 10 Fragmina od 5000. Kutija od 10 fraxiparina i 10 Fragmina je neotvorena i datum isteka je 2023 za Fraxi a za Fragmin avg 2022. Ja sam Fraxiparin placala 460 din jednu a Fragmin 470. Jako se tesko nalazi i jedno i drugo pa sam htela da ponudim ovde, prodala bih za 300 din po injekciji. JAko sam velike troskove imala, silne pare sam dala na odlaske kod alergologa-ginekologa i hematologa....

sve najbolje svima ovde i puno srece

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.3.2021 11:46:19   
lesli
Maraj, dunja i ne znam ko je jos primao fraksiparin u trudnoci... da li vam se nekad desilo da izvucete spric i da se napuni krvlju vrh sprica? I pojavila se poveca kap krvi na kozi. Tufer koji sam prislonila isto ima povecu mrlju i teze se zaustavilo krvarenje 😏Da li vam se ikad desilo nesto slicno? Je li to sad ispravno dat lek?
Davala sam sebi pozadi na struku, jer sam kasnila sa lekom. Pored stomaka, tu je najbrza apsorpcija, a hematolog rece da ne dajem u stomak posle 16. nedelje. Mislim da sam presporo izvlacila iglu, a i ruka mi se zatresla pa sam verovatno zagrebala neki krvni sud. 😏

(odgovor članu nounoursic)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.3.2021 11:51:50   
dunja RR
Desilo mi se jednom dvaput Les, ali uopšte ne mogu da se set__im da li sam ponovo davala (mislim da nisam) :( Sećam se da sam zvala dr tada, ali se ne sećam šta mi je rekla, baš je davno bilo, ne bih da ti dam pogrešnu informaciju.
Da bocnula si neki krvni sud.

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.3.2021 11:53:48 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.3.2021 12:21:39   
lesli
Znaci, desavalo se jos nekom.Verovatno je onda ok, samo sto ocekujem da dobijem podliv koji ce da izmenja sve boje duge narednih 7-10 dana 🤦‍♀️To je izgleda naplata sto ni ubod ni ubrizgavanje nisam oset_ila ni najmanje 😂
Ne znam ni kako bih odmerila koliko jos leka treba da dodam, sve i da je malo pobeglo (cela doza nije sigurno)? Tako da je to verovatno to. 

Hvala dunja 🤗

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.3.2021 12:23:54   
lesli
Moram da pitam dr obavezno u vezi toga kad budem isla na kontrolu.Imam broj, ali mi glupo da zovem ili saljem poruku - na bolovanju je 😏

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.3.2021 12:29:59   
dunja RR
Da, da podliv sam dobila posle toga, ali znaš već, proći će.
Dešava se.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.3.2021 12:49:20   
lesli
Znam...Hvala 🤗

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.3.2021 12:54:20   
dunja RR
user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 391
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here