|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
27.2.2015 20:01:49   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Ja iskreno verujem da moje dete ne bi bilo odlicno da ga ne ucim kuci i da ne radim toliko sa njom,sto znaci da verovatno nesto ne valja u nasim skolama.Mislim da je najveci problem sto se deca ne podsticu na razmisljanje i sto zadaci ne ukljucuju kreativnost.


Slazem se ! Samo ih uce nesto napamet u skolama, ukalupljuju ih,jer je tako lakse! Umesto da se deca nauce funkcionalnom razmisljanju i da na neki drugaciji nacin nadju resenje...ma gubi se sva kreativnost,nazalost.Cast izuzecima.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
27.2.2015 21:13:59   
Misha i Ljisha
ovo je po meni nepresusna tema. Prvo i prvo deca su drugacija totalno, drugo roditelji su, trece ucitelji i nastavnici su bili nama Bogovi kao i nasim roditeljima. Sad...pa sad je takvo stanje kakvo jeste kao sto ste vec napisale. Elem zelim da dodam da gradivo nije nista teze nego sto je nama bilo, u prvom osnovne se i dalje uci citanje pisanje i sabiranje i ostalo, razlika je u tome sto sad decu upravo zele da "motivisu" tim kreativnim glupostima. Izvinite ali tako je. Vec sm pisala u temi matematika u osnovnoj skoli. Nema tu bre kreativnosti, ti kao ucitelj MORAS ali MORAS da naucis ceo razred deljenju i mnozenju. Znaci treba sablon a ne kreativnost i navodjenje dece da razmisljaju. Zna se kad se to radi kad svi lepo uvezbaju a onda ajd sad da vas vidim u logici. Nego evo uhvatih se za ovo deljenje. Oni dele na "rogove" tzv. Znaci npr broj 75/5 pisu (50+25)/5=50/5+25/5=10 +5=15
Ok cete reci i mi matorci ovom logikom delimo. Jeste tako je ovo je "brzi nacin da podelis na pamet" ali ajd sad vi ovom metodom podelite vi meni broj 345 sa 5! sta cete pisati? 50+50+50+50....????? Znaci necete sigurno! Nego cete lepo uzeti i reci pet u 3 ne moze znaci moze pet u 35, 35 podeljeno sa 5 je 7, pa potpisete i td. Razumete? E ovako treba i dalje decu da uce da dele a sama ce deca skapirati brz nacin deljenja kao sto smo to i mi. Ovi sto su pisali knjige su blago receno retardirani oni u nastavi valjda nisu proveli ni dana. Sad ovde govorim striktno o uciteljima jer je njihov posao najvazniji a njihov program su iskreno najvise i promenili u cilju neke glupave kreativnosti koja decu uopste nicem ne nauci. Kaze mi moj nastavnik matematike kojeg srecem s vremena na vreme "ljiljo oni ne znaju tablicu mnozenja u petom, to nije moj posao da ih ucim i necu da ih ucim a pustam ih jer ne mogu bukvalno ceo razred da oborim" Ejjjj CEO RAZRED!!!! Pa vi sad gledajte. Ta deca tako odu i u srednju u srednjoj ih opet pustaju a oni jadni ni na pijacu ne mogu sa njihovim znanjem matematike. Ni na pijacu!
Jako sam besna na ove nove programe. Bolje da sve vrate na staro. I npr te gluposti tipa "nadjite na internetu" ijuuuu sto se tek tad iznerviram. Ma sta oni kog vraga ima da nalaze kod uciteljice bilo sta na internetu??? Ma...Kazem nepresusna tema a deca svi gotovani.
Sad je sve oko prava dece a sta je sa decijim obavezama? Nista macku o rep.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
27.2.2015 21:37:54   
mila83
MiLJ svaka ti je na mestu.Ono sto mene jos nervira i sa cim cu se tek upoznati jer imam prvaka,jeste sto kod nads u Srbiji imas preko 20 izdavackih kuca koje su odobrene od Zavoda za udzbenike i nastavna sredstva,pa onda nastavnici svake godine menjaju izdavaca. Ja se secam,kada sam isla u skolu,sestra koja je mladja od mene 4 godine mogla je da koristi moje knjige,a sada dve godine za redom pa ne mogu knjige da se iskoriste...
i to sto kazes,deca su pretrpana kvazi kreativnim uzdbenicima i radnim listovima,a sustina se izgubila u svemu tome.Kreativnost je za mene nesto drugo. u drugim drzavama iz okruzenja ima jedna izdavacka kuca odobrena od Ministarstva i kraj. Da,sad i nastavnici uz svaki uzbenik imaju i prirucnik,jer znas,ne mogu se snaci kako sta ide ...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
27.2.2015 21:47:26   
Misha i Ljisha
a da i to. u pravu si. Ti silni udzbenici su katastrofalni pa se pogotovo ovi matori stari nastavnici i ucitelji pogube a oni su nam jedini kvalitetni predavaci. Doduse kaze meni jedan kolega. Ja ne bih zaposlio mladjeg od 30 a ni starijeg od 50. Mladji od 30 su vec svi ti novopoceni bolonjci jadna im majka, a stariji su vec izlapeli. Ja sam verujte mi drzala cas decku koji studira geodeziju i pita me sta je m/s i pita jel to minut u sekundi? EEEEJJJJ minut u sekundi. Pa koliko mali mozak taj mora da ima? Ja mu kazem mnut u sekundi ti je 60 sekundi kroz sekundi sekund i sekund se skrati i ostane ti 60. znaci minut u sekundi je 60 NICEGA a m/s je metar u sekundi derane da imas zdrave pameti a ne kreativnosti znao bi to. Uf sto se ja nerviram oko takvih stvari. Zao mi je stvarno ali sam jako pocela da "biram" svoje privatne djake jer moram da sacuvam zivce.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
27.2.2015 21:50:28   
mila83
Tragikomedija, to je... i nasmeja me ti,ali to je surova istina.. da se zavrsi skola sto brze,sto lakse,lepse...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
27.2.2015 21:55:53   
Misha i Ljisha
U francuskoj imaju opciju homeschool kao i u Americi s tom razlikom da u Francuskoj moze vise porodica iz kraja da se organizuje da oni svojoj deci dovode kuci tako predavace, znace opet su deca u grupi u fazonu skole ali roditelji biraju predavace ili ih sami i obrazuju. sjajna ideja. ja se sve nadam da ce tako nesto i kod nas da se desi. mislim ionako roditelji provode sad sa decom toliko vremena nakon skole kao da i jesu u programu homeschool. a hajde onda to i da uvedemo jer ocito ne vredi decu slati u skole. Ja znam devojcicu koja je isla na 6 privatnih razlicitih casovam nemacki, engleski, fizika, hemija, latinski i verovali ili ne ali istorija. Ejjjjj na privatne casove iz ISTORIJE??? Pa da covek odlepi. A koliko je to roditeljskih novaca? To sam Bog zna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
27.2.2015 22:31:51   
mila83
Svasta, prvi put cujem da neko ide na privatne casove iz istorije. Koliko pratim zakone, kod nas moze ucenje na daljinu, tj kod kuce ali samo ako dete ima zdravstvenih problema i to mora da odobri gosn ministar.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
27.2.2015 23:34:33   
Bibilib
Drage moje citam ovo sto ste pisale i u pravu ste za sve...sto se privatnih casova tice mene zanima jedna stvar STA DECA KOJA IDU NA CASOVE SRPSKOG JEZIKA TREBA DA NAUCE STO NE MOGU U SKOLI?To mi stvarno nije jasno, ipak smo mi Srbi i znamo svoj jezik,nema sta da nerazumemo(ajde ako je u pitanju Engleski ili neki dr.jezik to je OK) a to sto treba da sednemo i naucimo lekciju tj.zagrejemo stolicu to je drugo.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
28.2.2015 0:35:45   
mila83
To je lenjost ! Ja sam imala ucenicu koja je bila strasno talentovana, ali mnogo lenja da sedne za klavir da vezba! Ali bas je bila jako pametna i talentovana,mozda i natprosecno.mama joj uciteljica a tata psiholog u skoli..unistili dete svojim kompleksima i fiks idejama...ja sam na kraju rekla njima kako ne zelim da sedim kraj nje i teram je da vezba uz to oni bacaju svoj novac...
Na kraju sam uspela da doprem do nje razgovorima i slusanjem njenih ideja i zelja....

ovo sam usput nasla,dok sam bila na fejsu , zanimljivo! Inace preporucujem ovaj sajt,ima svasta !

http://www.detinjarije.com/oruzja-za-masovno-poucavanje/

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
28.2.2015 0:38:19   
mila83
„Cilj je… jednostavno ograničiti što je moguće više pojedinaca na isti bezbedni nivo, da se množe i formiraju standardno građanstvo, da suzbijaju odstupanja i originalnost.“

„Obrazovni sistem namerno je projektovan da bi proizvodio prosečne umove, onesposobio unutrašnji život, uskratio učenicima znatnije sposobnosti vođstva i garantovao poslušne i nekompletne građane – sve da bi se narod učinio ’upravljivim’“.

delovi teksta sa gornjeg linka

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
28.2.2015 14:10:58   
Misha i Ljisha
Bibilib meni je ok da neko ide na casove maternjeg jezika Englezi i Ameri nemaju pojma engleski, Nemci ne znaju hoch deautsch, Francuski knjizevni je nenormalno razlicit od francuskog slenga i td. Da ne pricam da iz Nis u Nik ka Nisuser posted image u Srbiju brale mnogi tako govore, u Vojvodini govore volEm, potpisivam i td. Red je nauciti pravilno a srpski ima gomilu pravila, izuzetaka i td. da ne pricam o akcentovanju koje je izuzetno tesko , pogotovo "Vojvodjanima" i td. Tako da me ne cudi odlazak na casove srpskog ali na casove istorije me cudiuser posted image .

Lenjost je moderna, glupo je biti streber, bezveze je biti odlican i pristojan i kulturan odmah si ulizica i td (ne kazem da neka takva deca nisu ulizice ali ima gi razni). Deca se ne nauce ni gledanju na sat s kazaljkama ni vezivanju pertli a o ostalom da ne pricam. I to je sve ili zbog njihove lenjosti ili zbog lenjosti roditelja ili iz prostog razloga sto niko nema vremena da se bavi decom.

Imala sam situaciju u sestom osnovne. Prvi cas kad predajem uvek da svima u razredu da procitaju bar jedan pasus iz lekcije. Tu odmah shvatim ko zna da cita a ko ne. I jedan mali srice jadan na slogove. I pitam ga "Mirko pa zar tebi tata nije ucitelj?" Kaze meni on "jeste nastavnice ali on radi u boravku"user posted image user posted image . I odmah im odrzim bukvicu i kazem "onaj ko ne moze da procita ili ko ima teskoca sa citanjem sigurno ne moze ni da nauci niti da razume jer se isuvise pati i koncentrise na samo citanje a ne na ono sto cita". Ja odmah znam koga cu da obaram na popravni te godine. Mislim znam da je okrutno ali tako je. Kako si ti dosao do sestog razreda i do moje fizike a ne znas da citas covece???? KAKO? Pa lepo ocito i iz godine u godinu je sve vise takvih nazalost. Pogotovo od kad deca ne ponavljaju prvi i drugi razred. A po meni ako dete treba da ponavlja prvi ili drugi ono MORA da ga ponavlja jer ako ne nauci citanje, pisanje sabiranje i oduzimanje sta ce on u skoli uopste?

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 28.2.2015 14:12:11 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
28.2.2015 14:22:50   
Bibilib
MLj ovo je dobro rečeno ako ne nauče najosnovnije sta ce u školu...sta da se traži od njih...?


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
28.2.2015 14:54:08   
QueenJ
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha
A po meni ako dete treba da ponavlja prvi ili drugi ono MORA da ga ponavlja jer ako ne nauci citanje, pisanje sabiranje i oduzimanje sta ce on u skoli uopste?

Sad je sve oko prava dece a sta je sa decijim obavezama?

PotpisIvam. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
28.2.2015 23:39:45   
Bibilib
Bilo je dobro dok su ucitelji i profesori imali pravo glasa,tada su ucenici znali za strah,a ko zna za strah zna i za postovanje i onda sve lakse funkcionise...a sada se ucenici izdiraju nad profesorima i kidisu na njih-takav je zakon!

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
1.3.2015 14:13:10   
veselicaa
Sve se promenilo i roditelji i deca i nastavnici tj.ucitelji,tako da ne mozemo samo da se zalimo vec da se trudimo da promenimo sta je do nas.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
1.3.2015 16:46:01   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Sve se promenilo i roditelji i deca i nastavnici tj.ucitelji,tako da ne mozemo samo da se zalimo vec da se trudimo da promenimo sta je do nas.


user posted image user posted image user posted image Raduje me to ! Samo da nas ima vise !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
1.3.2015 17:31:01   
Bibilib
Sreca postoje roditelji koji shvataju situaciju i trude se da dokazu deci da treba uciti,ne zbog drugog vec zbog sebe...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
8.3.2018 6:10:52   
Dora89
Drago mi je što takvih ima, mada ih ne viđam. Kriza autoriteta trese Srbiju već duže vreme, a sad se i forsira kroz odnos roditelja prema nastavnicima. Ima raznih nastavnika, kao što ima raznih ljudi svud i u svim profesijama, ali posao roditelja je da o tome progovore na roditemjskim sastancima, a posao deteta je da se trudi da se prilagodi situaciji. Zato ljudi kad odrastu ne podnose da im šef nešto naredi, kažu za šefa ono što su ih roditelji naučili da kažu za nastavnika, rečenicu "ko je on, šta on zna". Pa, niko poseban, šef je običan čovek, ali neko mora da bude šef, a neko podređeni. I takvi ljudi, koji ne priznaju nikakav autoritet, vrlo lako su podložni manipulaciji, zavijenoj u formu da je to za njihovo dobro.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Hitno menjati obrazovni sistem!
14.3.2018 8:55:00   
Realnost Srbije
Vidite ovo www.youtube.com/watch?v=53niUoptbaw pa procenite sami kakav zakon su doneli. A ovo traje vec decenijama unazad..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here