|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 67 68 [69]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.1.2020 16:54:07   
dunja RR
Kad ste krenuli sa prženim jajima, u kom periodu?

Ja sam počela po malo da dajem belance, videh da može ranije sada, i pre godine. Ali en znam kada bi mogla kajganicu.
Ja imam osećaj da M još ne može komade, kada je malo krupnije, im nagon za povraćanjem, mislim na komade, a pasirano jede od starta.

Ali recimo ne znam da li bi smela da joj dam palačinku, uštipak, a vidim moja koleginica, čiji je sin par dana mlađi od M, daje to, i mali super žvaće, sam jede, fingerfood. Ja se još ne usuđujem, da li bi trebalo da probam, uskoro ćemo 11m?


IZVORNA PORUKA: Maraj

Von ja sam S jutros dala pitu od blitve. Pravila nam baba pa dala.
Nekad joj dam prgeno jaje. Nekad kuvano. Skuvam jaje pa ga izrendam i pomesam sa malo pavlake. Napravim kao namaz. I ona to jede sa hlebom.
Najvise voli to sto se zvace. Nekad i palentu joj napravim
Vikendom kad smo svi kuci napravim proju ili przenice (iz rerne)



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.1.2020 21:14:35   
dunja RR
Kada ste krenule sa ribom?
Ja još nisam asa S sam ranije mislim, i to losos, tada nam preporučili. Posle me neki čovek na letovanju naplašio sa lososom i oslićem, jer su oni uvek smrznuti i ko zna odakle dolaze, pa sada ne znam , ss kojom ribom krenuti. Kažu da mora sveža? Pastrmka? Kako da znam da li je neka riba sveža, kada u ribarnicama uglavnom prodaju prethodno smrznutu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.1.2020 22:45:42   
Filadendronka
Dunja, za przeno jaje ne znam, vrv ti je poznato koliko J slabo jede cak i pasirano. Krenula sam da forsiram cesce, a manje obroke. I smanjila dnevno dojenje da bi bolje jeo cvrstu hranu. Mislim da ima efekta kod njega, osim sto dobih mastitis opet. Danas je jeo 50g za rucak, pa posle neku uzinu 100g i za veceru opet oko 100g. To je bas uspeh. Inace dala sam mu malo oslica za Badnji dan. Ispekla jedno parce bez zacina. Malo je probao onako usput, nisam uvodila tri dana vec cisto da vidim da li ce hteti. Svakako mu oslic ne gine uskoro u jaslicama, tako da nista ne vredi da forsiram svezu ribu. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
10.2.2020 12:53:42   
dunja RR
Uvedoh oslić, kuvani.
Danas počeli sa kivijem, pa ću mandarinu.
Za 2 nedelje idemo na zimovanje u hotel, bićemo tamo do pred prvi rođendan, imamo klopu (odlična je u hotelu, sve je domaće), ali imam i opremljenu kuhinju u apartmanu, mislim da ću joj sve kuvati ipak, samo da smislim šta da ponesem.
Do mora videću, ne znam još ni gde idemo, ni da li ćemo imati klopu u hotelu, razmatram 2-3 opcije.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.2.2020 12:54:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
10.2.2020 15:09:43   
nata11
Dunja koliko M ima sada, 9 / 10 m?

Kako si uvela kivi pasirano ili na kockice pa rucka?
Jel bese se sa 8 meseci preporucuje da se kroz kasu ostavi neki komadic?

Ja ne znam kada ce moje dete prestati da se davi na svaku mrvicu ili komadic pa da uvedem jos nestouser posted image

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
10.2.2020 15:25:53   
dunja RR
11m ima, voće jede gnječeno od starta, ali komadiće nisam pokušavala, jer je poslednja 2 meseca puna šlajma, Sava donosio iz vrtića, i često se dešavalo da ni blendano ne prolazi, od šlajma, pa povrati ili ni neće da jede, pre svega slano. Voće gnječeno pasirano uvek prolazi, tj. slatko nekako bolje ide.
Tek mi je juče, posle 2 meseca pojela slanu kašu (sa oslićem i povrćem, blendano), a da se nije zagrcnula više od 3 puta (obično bude 10 zagrcavanja, pa pravimo pauze dok jede).

Mislim da to zavisi od deteta do deteta, ni S nije komadiće jeo pre 1 godine, a recimo vidim da moja koleginica iz MK, čiji je sin malo mlađi od M, daje odavno komade, tipa mali drži krastavac i sam jede. Ne moslim da je to zbog navika, tj. zato što mu ona daje, nego mislim da imaju drugačije postavljeno ždrelo, jednjak, lupam sada, ali enkako stvarno to mislim. Ja ne želim da ni da probam komadiće, jer znam da će da povrati sve, a meni je svai zalogaj koji uzme zlatan, koliko je slabo jela zbog šlajma,
I meni se desilo jednom ono gušenje u trudnoći prilikom jela, a i inače osećam da malo teže gutam, i ispostavilo se skoro kod orl, da imam devijaciju kompletnu.

Uopšte se ne sećam kada je S krenuo komade, ali mislim da mu posle prvog rođendana nisam blendala, sećam se da je sam jeo tortu za 1 rođ, malo probao, ali je probao, nije se zagrcavao. A mislim da ću njoj morati da blendam još neko vreme, te slane, nadam se ne dugo.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.2.2020 15:29:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
10.2.2020 15:32:32   
dunja RR
Malopre čitam u nekoj grupi, baš puno žena piše, da im se deca zagrcavaju od prosa, i povrate sve.
A nama recimo proso kao lud prolazi, njega M obožava i ne njega se nikada ne zagrcne sa čim god ga kombinujemo (najčešće sa voćem), a i Sava ga je obožavao, ne znam da li im odgvara toliko ta tekstura, ali baš oboje se isto ponašaju,

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 8:46:16   
Maslacak15
dunja jesi probala da joj dajes kiflu ili prosto krisku hleba da glodje? Ja sam to pocela mnogo ranije, vec sa nekih 8 meseci. Naravno nadgledam, oni balave zvalave ali mislim da im je to korisno. Ja sam tu mnogo naucila od Nemaca. Do rodjendana moraju da su fit. Beba od godinu dana sve sto i dete od 5 godina. Ovde u vrticu nema pasiranja posle rodjendana. Nego dobijaju istu hranu kao i svi ostali. I mislim da je to stvar treninga. Meni je S bio malo trapav sa zvakanjem, par puta sam ga okretala u panici da se ne udavi, ali i on je ukapiraouser posted image . Puno vas user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 12:04:42   
Sanidej
Mi smo glockali plazmu prvo , ali je to bilo oko prvog rodjendana. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 12:23:23   
vonavoj
Dunja,gresis,sve je stvar vezbe i strpljenja,veruj mi..I M se davio i povracao cim se zagrcne,i dan danas to uradi...Ali sam mu davala zlatni pek,ne plazmu,jer je tvrdja...gugi iz lidla,prvo je to jeo...bananu da odgrize i pojede..tako kreni..I racunaj da nije imao nijedan zub do 13og meseca,a jeo je vec..sa 10 je vec naucio da se bori..Ali i dan dan se davi od jabuke,nema sanse da jede..ali cokoladu moze..i sve ostalo..Pasirala sam rycak dugo..


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 12:25:51   
dunja RR
Maslačko, nisam davala, strah me, jer ona ima taj nagon za povraćanjem nekad, nešto sam juče razmišljala, nije to ni ni zagrcavanje, nego prosto nagon da uradi ono bljuu user posted image
Njoj se taj nagon javlja kod slanih kašica, blendanih.
A kod pasiranog voće ne.
Čudno.
Možda je do ukusa?

A za hleb, strah me, kažu da kada ne znaju da zvaću, lepi im se za nepce opa je opasno.
Nisam opuštena nikako, znaaam :D

Ja ko da mi je prvo dete user posted image
Uopšte se ne sećam ničega sa S, ali znam da je u Turskoj na moru sa 15m jeo sve kao i mi, pa se nekako nadam da će i sada sve proći ok, spontano.

I znam da nema veze žvakanje sa zubima, ali ona ima samo jedan zuuub, i to tek tek do pola iznikao (a krenuo na Božić).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 12:32:51   
Sanidej
Dunja polako, zasto bi forsirala?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 13:05:40   
dunja RR
Sisa joj je i dalje broj jedan, kaže mm, a mislili smo da Sava voli sisu, e pa, sestra ga je nadmašila user posted image
Nadam se da neće baš 2,5 godine sisati kao on user posted image

Ona ne jede puno, ali sisa puno, i onako, baš je velika beba, veća od vršnjaka, da li zbog mleka, ili genetike, ne znam, ali nosi skafander za 2-3 godine user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 13:08:05   
vonavoj
Zvakanje je bitno zbog govora..sve je vise mutave dece..Neka je neka sisa,super je ona..i moja deca su velika,mislim da brojevi nisu realni...moja T sa 8godina nosi 14 helanke..jaknu 13..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 13:10:38   
dunja RR
Znam, sve znam, kažem, nekako verujem a će proći glatko kao sa S, što se jela tiče.
A za govor, on je kasno propričao, ali jasno priča. I puno priča, I ne zaklapa user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
11.2.2020 13:12:29   
dunja RR
A ona, govori već neko vreme - mama, tata.
Jutros se probudila, čuje mm kako je prošao pored naše sobe u WC, i kaže TATA.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.2.2020 13:13:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
2.4.2020 18:52:03   
nata11
Danas spremala američke palacinke. 9+


1jaje, 125 gr brasna, 1 grcki jogurt, 3 kasicice maslinovog ulja, par zrna vanilin secera (1/3max), 1/3 kesice pzp. Sve u blender pa na zagrejan tiganj. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
12.4.2020 22:06:25   
nata11
Predlog za rucak - finger food za bebu koja je uvela sve namirnice.



Kasice su nam preko glave i prevazisli smo ih. 

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
13.4.2020 9:59:37   
IvanaSK RR
Nato,ja sam slabo u toj temi... Al bih ja,na primer,skuvala meso i povrce, i stavila u posudicu pa nek uzima. Hleb na kockice iseces,šargarepicu mozes i vece komade i svo povrće,svejedno je mekano. Moze i palenta,da se gusce skuva... Pita sa zeljem,povrćem  ( mada je to pre doručak) 😁 u suštini,sve kao za kasice samo u komadicima da bude.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
13.4.2020 10:00:51   
IvanaSK RR
Evo teme o finger food -u
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.4.2020 12:32:59   
Minna2907
Zdravo.  Uskoro ce nam 9 mjeseci. Interesuje me kad ste poceli davati vasim bebama rezanca ili supice iz kesice ? 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.4.2020 13:57:42   
dunja RR
Mina ja supe iz kesice ne dajem i ne planiram skoro (ćerka ima 13 i po meseci), te supe imaju puno soli (i koječega još što posebno bebama "ne treba" nikako), a bebama pre 1. godine ne treba soliti hranu, moramo im čuvati bubrege.

Sinu koji ima 6 godina dajem baš retko, možda je deset_ak puta do sada pojeo supu iz kesice.

Rezance (tanke) još nisam davala bebi, jer joj zapravo i ne dajem supe, mada baš razmišljam da li da krenem. Kažu da ne treba davati malim bebama supe, da se želudac ne naliva tečnošću, i time ne unesu potrebni sastojci kroz druge namirnice, zato sam izbegavala supe, ali mislim da bi već mogli krenuti jer smo mi ipak "veliki". Tu ne mislim na guste povrtne ili povrtno-mesne čorbe, to dajem.

Dajem joj makarone, speltine, sa sirom, povrćem, mesom.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.4.2020 14:04:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Minna2907)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.4.2020 14:40:50   
Minna2907
Dunja hvala na odgovoru. Prva beba pa sam jos uvek neiskusna sto se tice hrane kad koliko itd. Do sada smo jeli jabuku ,krusku,bananu,tikvicu,krompir,mrkvu,brokuli,karfiol,rizu,palentu,jogurt,sir i od toga mu pravim neke kombinacije. Nemam vise ideja ne znas sta bih. Pa sam negde procitala da moze testenina pa sam pomislila supu iz kesice da isperem od svega i da mu je ponudim.  


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.4.2020 15:16:59   
dunja RR
Ne znam da li si joj uvela proso, on je sjajan, bogat gvožđem, a bebe ga vole, ja ga dajem najčešće sa voćem ali može i sa povrćem. Ne znam odakle si, ali ako imaš DM u blizini, imaš tamo njihov proso. Ili nađi negde u zdaravoj hrani (zapakovan, nemoj na meru), ili ima i online moguće da se kupi. Potopiš malo (da pokrije dno male šerpice, jer on nabubri, ne treba ga staviti puno), znači potopiš veče pre u vodu (1:3 odnos), i ujutru ispereš dobro, kuvaš slično kao pirinač, tako da najpre baci ključ, onda smanjiš i kuvaš još desetak minuta na blažoj T, pa kasnije dodaš voće.

Griz, takođe možeš, pšenični ili speltin, ja sam davala speltin jer inače koristim speltu za nas, tj. brašno i griz.
Imaše i speltine rezance, pa i obične pšenične je bolje nego te iz kesice da ispiraš.
A možeš makarone, sa povrćem, sirom, iseckaš ih sitno sitno, ili izblendaš ako ne jedete komadiće.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Minna2907)
Direktna veza do poruke: 1724
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 67 68 [69]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 67 68 [69]
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here