|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kada dete udari dete
22.12.2016 10:51:27   
Mala Elena
Ja sam joj cak i rekla da postoji ta mogucnost, da bi shvatila . Jutros sam joj rekla da moze tako da je povredi pa da beba ode u bolnicu i da povraca i da dobije potres i da bismo bili mnogo ljuti na nju...gledala me i slusala sa paznjom, kao da joj je bilo krivo..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: kada dete udari dete
30.6.2017 13:05:30   
Viksica
Treba pokusati objasniti detetu da to nije lepo i da ne bi voleo ni njega neko da udari. Rad sa decom stalan i neiscrpan je vazan.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: kada dete udari dete
5.7.2017 18:07:56   
Dragce86
Deca puno toga ne razumeju, ali i ja se slazem da im treba puno pricati dok rastu pa ce jednog dana nesto i usvojiti od toga :)

(odgovor članu Viksica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: kada dete udari dete
6.9.2017 23:28:45   
mama Jo
Pre neki dan u parku moja mala i drugarica se igraju sa kamencicima i tu pored je jedan mali bata... i moja cerka samo pridje i udari ga u lice... u soku sam bila, iz cista mira, nisu se ni igrali zajedno, samo prisla i to uradila...
Kako odreagovati u takvim situacijama?

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: kada dete udari dete
7.9.2017 8:19:49   
krin 40
Objasniti mu fino da se to ne radi

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: kada dete udari dete
7.9.2017 10:02:19   
mama Jo
Pa jesam...
Nadam se samo da i drugi roditelji razumeju da se to desava, da je faza

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: kada dete udari dete
7.9.2017 10:04:02   
krin 40
Verovatno..svima se desilo(skoro svima)

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: kada dete udari dete
7.9.2017 23:03:41   
mama Jo
Volim da odreagujem kada moje dete nije fer prema nekom drugom, a volim i kada odreaguju kada prema mom detetu neko nije fer

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: kada dete udari dete
8.9.2017 8:39:21   
krin 40
Pa naravno

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: kada dete udari dete
8.9.2017 9:17:29   
mama Jo
Ali susretala sam se i sa roditeljima koji uopste ne reaguju nego su i fazonu - pa neka se izbore sami, i ignorisu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: kada dete udari dete
8.9.2017 9:20:26   
krin 40
Ne možemo vaspitavati i svoju i tudju decu.Neki su ljudi prosto takvi

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: kada dete udari dete
7.1.2018 1:36:33   
MamaNecaVo
Naravno Krin,a to je ono sto mene izludjuje.Moje dete je jako nezno u ironicnom smislu oa ima cudan nacin iskazivanja emocija,sto je za bebu od godinu i po dana i ocekivano,shodno tome,ako primetim.da je grublji ja skacem odmah i samo se cuje A.
Ostale mame sede,briga ih.
Podrzavaju da njihovo dete udara drugu decu.
Ili kazu,to oni trebaju da rese.Hm ok.

Ali kako beba da resi "problem" sa detetom od 4.5 godine recimo.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: kada dete udari dete
8.3.2018 10:29:35   
Dora89
Bila sam na rođendanu u igraonici, kada je jedan dečak prvo gurnuo moju ćerku, iz čista mira, ali nisam reagovala, ali je počeo da gura mog bratića više puta, koji je mlađi, pa ovaj dečak da pokaže silu, i ja sam sklonila svog bratića i mirno rekla ovom dečaku da se pomeri i pokazala mu rukom gde da ide da se igra. Inače se ne mešam u dečje sukobe, osim kad postoji opasnost za fizičko povređivanje. Posle sam tražila pogledom njegoce roditelje, baš me je interesovalo ko su, i vidim da su fini ljudi, ali popustljivi prema detetu.
Sad mogu da povežem priču, mada prihvatan da možda i grešim. Manjak komunikacije sa roditeljima, nadoknađivanje nedostatka vremena popustljivošću, bez kontrole nad sadržajima koje dete prati na ugricama, TV-u, internteu. Izgleda da su batine ipak manji problem nego nedostatak discipline! Jer dečak očigledno nije nikad udaren, a on bije drugu decu!
Jedna mala digresija. Nedostatak vremena je izgovor za nedostatak interesovanja. Svako napravi vremena za ono što hoće, samo zavisi šta mu je prioritet!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: kada dete udari dete
8.3.2018 10:40:10   
mama Jo
Ja nisam jedan od roditelja koji ce pustiti da se oni sami izbore... uvek pridjem detetu i kazem da to nije lepo, da moramo lepo da se druzimo sa drugarima... i mom detetu, i kad drugo dete udari moje.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: kada dete udari dete
8.3.2018 10:52:09   
Anck Su Nmaun
Zavisi od situacije. Necu sigurno da se objasnjavam sa decom ako je neko lagano gurkanje. Treba sami da nauce da se brane. Nece mama uvek biti tu.
Uskocila.bih da su u pitanju bebe koje ionako nista ne razumeju.
Mada ja V zapretim kad krene da udara seke da se to ne sme pa tako ni ne radi to. Ali imaj roditelja kojima je to kao dobar dan, ne reaguju.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: kada dete udari dete
8.3.2018 10:57:54   
Dragce86
I ja sam za to da pridjem i pokusam da smirim stvar, nije bitno cije je dete, pa i tudje od svog da odbranim ako je u pravu i treba pomoc. Bice vremena kad rastu i kad budu sami da moraju sami nauciti a dok sam tu, imaju svu moju pomoc i podrsku da nauce da budu dobri ljudi i da se slazu sa drugarima :)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: kada dete udari dete
8.3.2018 11:05:19   
Mala Elena
Mesam se kada vidim da ce biti opasno, da ce se povrediti...

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 92
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here