|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 16:21:49   
bubulence
Prvi put sam se srela sa takvim pristupom pacijentu i bas sam se odusevila. Samo jos da smislim sta da im uzmem... 


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 17:10:38   
Filadendronka
Pa tako bi trebalo da svi postupaju sa pacijentima, a ne da se ponasaju kao sa nizom rasom. Gomila lekara sa kojima sam cesto u kontaktu ( tacnije tokom celog zivota posto mi je mama u zdravstvu) se toliko nadmeno ponasa kao da su iznad svih i jos ocekuju da ih gledas kao Boga. Da ne pricam odnos medicinska sestra-lekar. Ok, njihovo znanje i obrazovanje je iznad sestara i to stoji. Ali kakvo izivljavanje postoji na toj relaciji, cist bezobrazluk. Nekoj “finoj” dr sam nedavno rekla da se spusti na zemlju posto smo na istom nivou obrazovanja i da joj nisam tu lokalna baba na koju moze da se istresa i jos ocekuje osmeh. A ti nasi pokloni su samo stvar nasledja i naseg mentaliteta. Ok kad neko nesto vanredno i mimo svog posla ucini za nas, ali u suprotnom ne vidim zasto bi neko dobijao novac za posao za koji vec prima platu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 17:48:21   
Ana RR
Mislim da ta kultura čašćavanja postoji samo na Balkanu. Ne znam da li sam to još negde videla ili čula.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 18:03:01   
bubulence
Ancice ne bih se bas slozila. Znam mnogo ljudi u inostranstvu koji su na neki nacin pocas_tili doktore. Jeste da je retko kada koverta u pitanju, ali cvece, bombonjere, pice i td... Nije retko


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 18:06:59   
Ana RR
Bubi, ali u pitanju su naši ljudi, zar ne?



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 18:47:54   
bubulence
Ne svi... Primer, kada sam bila u Engleskoj brat i ja smo vozili njegovog drugara Engleza po zenu u bolnicu, secam se da je uzeo najlepsi buket koji sam videla. Mislila sam da je za zenu ali je to dao doktorki, nosio je i neku kesu, dao doktoru ali ne znam sta je bilo unutra. Nista veliko.



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 19:09:44   
Filadendronka
Ovi nasi ne da ocekuju, nego se pokloni i novac podrazumevaju. Iskreno ne pamtim da smo u kuci nekad kupili kafu dok sam zivela sa mojima, posto mama bas cesto dobije nesto. I bas sam je pitala od koga je bila neka cokolada i nije imala pojma. Sve u svemu, problem je sto se neko nadje pametan i samo povecava ulog. Nedavno sam cula da neki lekar u Gradskoj trazi 700e za dogovoreni carski. Onda ovi anesteziolozi na porodjajima. Da ne pricam privatno placanje pregleda kod nekog dr i onda preko njega zakazivanje operacija preko reda u drzavnoj ustanovi. Mi smo korumpirano drustvo na svakom koraku i to je ono sto je veliki problem. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 19:23:31   
bubulence
Slazem se Filadendronka, u NS je carski 500e. I to je kao normalno. Sto je najgore, zene koje to placaju ne vide nista strasno u tome...

Meni jeste strasno sve sto se trazi. Mm je sada isao u radnju i uzeo dve milka bombonjere za sutra da ponesem doktorki i sestri. Mislim da je sasvim dovoljno. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 233
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here