|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako pripremiti dete na Svet
11.11.2008 14:09:36   
Anoniman
Evo odavde krenite da čitate:

KLIK

Šta je ono što stalno ponavljamo detetu?

PAZI, IDE AUTO!
PAZI, PAŠĆEŠ!
NE GURAJ RUKU U ŠTEKER!
NE GLUPIRAJ SE PUNIH USTA - UDAVIĆEŠ SE!
PAZI, KLIZI - RAZBIĆEŠ GLAVU AKO PADNEŠ!
NE SMEŠ DA ODEŠ NI SA KIM KOGA NE POZNAJEŠ!
NE UZIMAJ NIŠTA OD STRANCA!
....

Evo šta se meni desilo.

Pre par meseci, šetamo Luka i ja centrom. Ja guram kolica, a on ide 10ak koraka ispred mene. Izlazi čovek iz radnje (ok čovek, čist, negovan), pomazi ga po glavi, pruži mu ruku i kaže "Hajde sa mnom", i Luka ga uhvati za ruku. Stresla sam se od jeze! Očajna sam bila! Svima sa kojima provodi vreme sam ispričala šta se desilo i da ne smeju da ga ispuštaju iz vida.

Pričala sam mu kod kuće s vremena na vreme da ne sme da ide nikuda ni sa kim koga ne poznaje, jer taj neko može da ga odvede daleko, da više neće videti mamu i tatu, da više nikada neće spavati u svom krevetići, da mu niko sem mame i tate neće dati čokolade i soka... znači, pucala sam na sve što znam da voli.

E sada, da bi nastavak priče imao smisla, moram kratak upad da napravim: Luka (kao i ostala deca uglavnom) obožava čokoladu i sok, i onda sam mu rekla da ako nastavi da te dve stvari konzumira u toj količini, da će mu ispasti zubi. Njemu je to baš ostalo urezano u sećanje, jer me pred svaku čokoladicu pita "Hoće mi ispasti zubi?".

Uglavnom, pre neki dan opet šetamo, ja guram kolica a on šeta par koraka ispred mene. Prolazi jedna starija baka, čak bi se moglo reći da liči na moju baku sa kojom Luka dosta vremena provodi. Pruža mu ruku i kaže "Hajde sa mnom!" (ZAŠTO TO LJUDI RADE!?user posted image ), Luka se odmakao, došao do mene, zagrlio me za nogu i rekao "Ja moram da idem sa mojom mamom!". Kaže baka "Ali ja ću ti kupiti čokoladicu!", tek će moj Luka "Ja ne volim čokoladu!" (user posted image ), pita žena "Kako ne voliš čokoladu, sva deca vole čokoladu?", kaže on "Ja ne volim jer će mi ispasti zubi!", okrete se i nastavi putem kojim smo išli. Baka je još vikala za njim da mu neće ispasti zubi, nije se ni okrenuo.

Mislim da za određene stvari deci (dok su mali i ne razumeju baš najbolje šta im govoriš) moraš da zapretiš. Moraš da im lupiš po onome što najviše vole. Radi njihove bezbednosti.

Kako vi rešavate ove i slične probleme?
Na šta treba obratiti pažnju?
Šta vam je najveći strah?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
11.11.2008 15:06:04   
andrijana
Moj brat je trpao ekser u steker pa je dobio batine. Bolje on da place sad nego majka citav zivot. Sa decom nikad nisi na cistom,uvek mora da se pazi. Od malena ucenje sta valja a sta ne,sta treba a sta ne, pa i malo vaspitnih nije na odmet. Samo pljus po ruci.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
12.11.2008 9:12:36   
guppy RR
NE IZLAZI NAPOLJE POSLE PRANJA KOSE!
OBUCI SE, HLADNO JE!
NE IZVRĆI OČIMA, UKOČIĆE SE TAKO!
NE GUTAJ KOŠTICE, IZRAŠĆE TI LUBENICA U STOMAKU user posted image

....
ali iskreno.. Potresle me vaše priče user posted image
I ja mislim da detetu treba nekad jasno i glasno reći šta je DA a šta je NE.
... ufff

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
12.11.2008 12:49:42   
oliveradj
Au jedva sam je sada uspavala, a kad pomislim sta me ceka user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
12.11.2008 12:53:29   
Anoniman
Glavu gore Olivera. Sve su to slatke muke!

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
12.11.2008 12:59:37   
andrijana
Sve u rok sluzbe!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
12.11.2008 13:03:03   
Lu
Ma biće sve ok,uživajmo sada dok su mali,a imaćemo kada da brinemo o većim brigama.
Samo je bitno steći povjerenje kod djece,da se neboje ama baš ništa reći roditeljima i da uvijek znaju da ih volimo najviše na svijetu!user posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
12.11.2008 13:06:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Samo je bitno steći povjerenje kod djece,da se neboje ama baš ništa reći roditeljima i da uvijek znaju da ih volimo najviše na svijetu!user posted image


Tačno! Ja kada god sam ZAISTA imala problem, uvek sam se obratila mami.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
13.11.2008 23:43:01   
guppy RR
Evo jedna nova (za kontekst, čitaj OVO):

UVEK, KAD IDEŠ NEKUDA BUDI UREDNA/UREDAN... U SLUČAJU, DA TI SE NEŠTO DESI I MORAŠ KOD LEKARA!!!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
14.11.2008 8:53:08   
Anoniman
guppy user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
14.11.2008 8:55:37   
Jeca*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
5.8.2011 14:51:16   
Lu
Ja uvijek ponavljam ne otvaraj vrata kapije dok ne pitaš ko je, na interfonu ako smo u kući ili ako smo vani vidi ko je, iako još nikad normalno nije ostao sam kod kuće ja to ponavljam, za neka buduća vremena.
Takođe, kad se javiš na telefon ne odgovaraj na pitanja dok ne znaš ko je.
Nailaze razni ljudi, prodavači, prosjaci, lažni električari itd.user posted image
Moj R. je još uvijek jako stidan tako da on sad ne bi ni krenuo sa nekim koga ne poznaje ali ipak opreza nikad dosta!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
2.11.2013 0:44:02   
Brand new mama
Po ovom novinaru koji se kretao u drustvu pedofila,oni prilaze na mnogo perfidnije nacine..drzeci casove,kao dobri susjedi, pridju djetetu sa "Jao kako si se uprljao(uprljala),mama ce se ljutiti,dodji da te cika opere" --- Uzas,mislim da nocas necu spavati... i onako se nekako najezim od komsije koji je na spratu,mozda grijesim,ali se jednostavno najezim po vratu kad mi pridje klincima.A moj I. se svima kezi od uva do uva

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
2.11.2013 1:16:15   
Žapkić
Letos T. i ja čekamo u banci.Baš , baš čekamo, pošto je gužva ogromna. Prilazi nam službenica (inače moja školska drugarica) i kaže T:"Hajde sa mnom da kupimo doručak." T. je hvata za ruku i odlazi
Pre par dana svratimo T. i ja kod moje rođake u frizerski salon. Ona pije kafu sa devojkom koja radi u dečjem butiku. Ta devojka kreće nazad u butik i kaže T:"Hajde sa mnom da ti pokažem kakve igračke imam, da ti mama kupi" T. je hvata za ruku i odlazi.
Ljudi moji , ja sam bila šokirana. Ne time što je moje dete otišlo sa njima (obe ih poznajem), već činjenicom da će tako, kao ćure, sutra, ne daj Bože, otići sa nekim nepoznatim.
Ja više ostah bez usta ponavljajući da ne sme da se daje rukica nikome ko nije tata, mama, ujko , baba, teta-Kaća, čika Ivan (njih dvoje su, inače, prve komšije)...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
2.11.2013 9:11:33   
vikiveki
Jao i mene je strah...ja ih imam troje i hvala Bogu nisu takvi da bi sa nekim krenuli...i kad bi ih ja terala negde, ne bi otišli...mene više brine to što sam pročitala u ovim tekstovima da se pedofili na takav prefinjen način približavaju deci, da ona prvo steknu poštovanje i poverenje u njih, da im postanu odrasli drugovi...a onda ih tako iskoriste i unište a da dete njih i dalje voli i misli kako je ono za nešto krivouser posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
2.11.2013 15:16:09   
Anoniman
u toj prici o pedofilima, mislim da je najstrasnije ne to sto oni zadobiju poverenje dece, nego i roditelja pa ispada da roditelji sami gurnu dete u ruke nekom tako izopacenom.

(odgovor članu vikiveki)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
6.3.2015 16:48:01   
mila83
To se i ja ponekada pitam.Procitala sam sve postove i ne bih da ponavljam.Najbitinije je poverenje,da dete moze sve reci roditelju i da se taj odnos vremenom samo ucvrscuje i produbljuje,da moze sve da nas pita. I ja mislim ponekad da sam dosadna sa tim stvarima, ali to je roditeljski,podsecati i opominjati dete da se cuva.

Deca su neiskvarena i mnogo lakoverna,veruju da postoji samo dobro u ljudima....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
6.3.2015 16:52:34   
Bibilib
Da deca veruju da su ljudi dobri jer malisani nemaju lose i kvarne misli,pa misle da su svi dobri i da ce se svi ophoditi prema njima kao njihovi najblizi,a nisu svesni koliko im mogu naskoditi...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
6.3.2015 16:54:25   
mila83
Upravo tako Bibi.,,ja sam po prirodi vrlo optimisticna osoba, ali me zaista brine kuda je ovaj svet krenuo....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
6.3.2015 17:01:10   
Bibilib
Sto bi moja svekrva rekla Ovaj svet ide u propast...posteno ja ne vidim da nas i nasu decu ceka neka dobra i svetla buducnost ali se ipak nadam tome.....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako pripremiti dete na Svet
7.3.2015 5:25:08   
mila83
Ne kaze se bezveze "Ne daj Boze da se desi ono sto majka prvo pomisli!" uvek se brinemo,svasta mi pada na pamet da moze da se desi... Ali ne treba odustajati.

Pricati,davati primere,ohrabrivati...pomoci detetu da izgradi samopouzdanje, da razmislja svojom glavom i odupre se negativnim uticajima koliko je moguce....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here