|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 22 [23]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
16.7.2020 6:25:39   
Misha i Ljisha
Nato koliko imas god? Koliko ti starije dete ima god? Jeste finansijski ok? Ja se uzasavam na pomisao beba 😂 meni su i D i P izasne bebe i malci. Znate ono jaooo kako slatka beba... meni je jaooo dalje od mene sa bebom hahha... ali stvarno. Nicija pomoc deca haos. Ja sam iscrpljena sa svojim 37 nisam ni matora ni mlada. Realno mogla bih jos radjati ALI MI NE PADA NA PAMET.  e sad za ljubav prema drugom to je najmanji problem. I kuče da ti dodje u dvoriste zavolis ga a ne da rodis jos jedno svoje. Cuvas ga ko oci u glavi kao i prvo. Volis ga kao i prvo. Nema tu razlike iako sam se i ja pitala isto to. To nekako dodje prirodno. Najbitnije je kako se ti osecas. Eto ja stvarno nisam htela drugo. Meni je haos bilo tesko sa D a jos gore mi je sad bilo sa P kad je bio beba i sad mi je tesko i niko nam ne pomaze. Mm ide da daje krv da bih ja otisla na posao jer nema ko da cuva P uzimq slobodne dane godisnji otvara bolovanje i td i td. I snalazimo se. znaci i to nekako dodje prirodno snacicete se i sa dvoje. Ali ako ni ti ni tm ne zelite drugo. I sigurni ste u to... ok je imati i jedno dete. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
16.7.2020 8:54:53   
mama Jo
Joj Ljisho, ta tvoja iskrenost user posted image znaci bas me nasmejao prvi deo tvog posta, iako nije smesno i potpuno verujem da je sve tako i da vam je tesko bilo, secam se i ovde kad si pisala sta vas je ave snalazilo.

I ja sam vise puta napisala, nije lako sa dvoje, sve je duplo i zahteva mnogo vise svega - stpljenja, nerava, novaca, vremena...
I po meni je potpuno ok imati jedno ako tako zelite, i ne treba nikome da se pravdas zasto je to tako.
Razgovaraj sa tm na tu temu, razmotrite sve moguce opcije i doci cete do zakljucka sta je za vas najbolje.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
16.7.2020 9:31:05   
Maslacak15
nato to je odluka samo za vas dvoje. I bitno je da ste na istoj talasnoj duzini jel to moze da bude problem ako se partneri ne salzu oko tako fundamentalnih stvari. A inace: sigurno da je sasvim u redu imati i jedno. To najbolje znas ti koja imas retku biografiju na temu borbe da uopste dobijes dete. Skroz razumem ako si iscrpljena, i mislim da to moze da u potpunosti shvati samo neko ko je slicnu torturu prosao. Ljudi su prosto razliciti. ja mislim da ima srecnih ljudi i bez dece i duboko verujem da svako treba da radja decu samo ako to intimno zeli i spreman je za to. Prica da dete nije samo meni licno nije ubedljiva. Detetu je sigurno najbolje u funkcionalnoj i srecnoj porodici. Ima bliskih brace i sestara a ima vala i onih koji se ne podnose i gde ih zivot raznese kojekud. Nema tu garancije.
Ti i tvoj muz treba na svojim plecima da iznesete pricu. Meni je posle drugog kristalno jasno bilo da zeilm i trece i to je mislim najvazniji razlog zasto se ok nosim sa svim izazovima. To da li bi volela drugo kao i prvo- bi tu nema dileme iako ti mozda sad deluje nemoguce. Bi sigurno. Ali kako bi se to odrazilo na vas troje, vasu porodicnu dinamiku itd to ti najbolje znas. Sto se embriona tice, ako vam je puno, koliko kapiram ti nemas puno godina, imala si hiper, postoji uvek mogucnost i nove stimulacije.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2020 21:41:40   
Dragce86
Moj suprug i ja se nismo bi odlucili - nas sin se odlučio za nas i iznenadio nas svojom pojavom)) :)

Kcerkica nam je imala 13 meseci i to nam je svima bio sok kad sam saznala da sam u drugom stanju ali, bogu hvala, sve je ispalo ok na kraju i presrecna sam sto ih imam oboje 😊💗💗

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
20.12.2023 13:37:57   
nata11

IZVORNA PORUKA: nata11


A opet sta ako se predomislim za 5 godina? 😣😣



I evo mene. 4,5 godina kasnije. user posted image

Dunja sa koliko si rodila M? Jesi isla u novi vto ciklus?

Na momente jako zelim dete, a onda - stacu sa karijerom/ 100% ce me zameniti drugim i ja cu za 2 god ispocetka juriti. Pa onda kazem sebi bitnije je imati decu, novac se potrosi.
Sta cu ako moram lezati a nemam pomoci sa strane?
Malo me i strah svega - lezanje, preeklampsija, blaga post por.dep.user posted image
Pa onda gomila nekih privatnih problema - roditelji i sl.
Onda kazem sebi mogu ja to sta je to za mene, snacicu cu se kako god bude ispalo.



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
20.12.2023 14:23:45   
17 joka
Nato   jel to  nesto u planu 😊Imas svu moju podrsku 😘💖I znaa sta ja mislim sce se u zivotu desava sa razlogom i u pravo vreme zato samo napred Bog zna kad i sta i sve se skocka a posle shvatis da su brige bile nepotrebne...

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
20.12.2023 15:42:00   
dunja RR
Nato, sa 43 sam M rodila. Ja baš nisam želela da S ostane sam, jako sam želela da rodim bar još jedno dete, iako je moj san od kako znam za sebe bio troje dece. Ali i njih dvoje su za moju dijagnozu naučna fantastika user posted image


Nakon što se rodio S, radila sam još 2 VTO. Ja nisam imala dilemu da li hoću još dece, znala sam da hoću, samo sam se pitala gde da radim VTO za drugo dete, pa sam obilazila klinike, ni sama ne znam zašto, kada mi je Goca dobitna kombinacija. I na tim drugim klinikama rekli su mi da su mi šanse male, i da se vratim tamo gde sam dobila prvo dete. Sačekala sam da S prestane da sisa (jer dok sisa nisam mogla da primam hormone), pa je onda imao operaciju kile, čekala sam i to da prođe i radila VTO kod Goce. Ona je zbog godina odlučila da radi drugi postupak (za starije žene) u odnosu na onaj kada sam dobila S (tada mi je radila postupak za mlađe žene, iako sam i tada imala 36-37). Ta VTO u mojoj 41. nije uspela, i odlučila sam da probam još jednom i to je to, ako ne uspe rekla sam sebi da više neću, i finansijski (te poslednje 2 VTO su me koštale oko 6.500-7000 eur), a i zdravstveno je bilo previše. U tom poslednjem postupku Goca je odlučila da primeni protokol za mlađe žene i uspelo je (posle mi je rekla da su moji jajnici kao kod žene mlađe od 30), dobila sam čak 10 odličnih jc, i rodila M.


I jako sam ponosna na sebe što sam imala snage i hrabrosti za sve to, kada gledam njih dvoje, sve ostalo je potpuno smešno i nebitno, samo da su zdravi i ja sa njima dok ih gledam kako rastu. I nisam imala pomoć nikad ni 5 minuta, ali uspevam da iznesem sve. Ovo ti kažem samo zbog toga da te godine ne pokolebaju, mada mislim da si ti i dosta mlađa, izvini ne pamtim koliko ko ima, jer su mi godine potpuno irelevantne u svemu user posted image Osim možda možda za polaganje pravosudnog ispita, jer se jedino tu kolebam da li da se usudim, ali se stvarno plašim (na stranu to što je pravosudni izuzetno težak) da ću ući u anale kao najstarija osoba ikada koja ga je polagala user posted image

S jednim detetom je sve mnooogo lakše, a sa dvoje potpuno haotično, još su njih dvoje dva sveta različita, pa je to još dodatni haos. Ali ja volim haos user posted image Množi se haos, ali i ljubav user posted image


I mnogo sam spremnija i aktivnija od drugih mlađih mama, zapravo se ljudi uvek ozbiljno šokiraju kada skontaju koliko imam godina, tako da nije sve do godina. Godine su stvarno sporedna stavka.


I zato ja ti kažem go for it user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.12.2023 16:29:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
20.12.2023 15:52:03   
17 joka
Dunjice moje  divljenje tebi i svim zenicama koje su izborile  svoj san  puno te 😘❤

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
20.12.2023 16:35:56   
dunja RR
Joko a šta mi tebi da kažemo, ti si sada mnogima dala vetar u leđa, sigurna sam.user posted image user posted image

Mislim da je bitno da motivišemo jedne druge, i da jedne drugima budemo inspiracija, kada su deca & VTO & godine u pitanju. Mene su takođe inspirisale neke malo starije žene od mene, i hvala im na tome, iako sam sigurna da ni ne znaju da su mi bile inspiracija. Jedna od njih je jedna naša poznata voditeljka, koju sam upoznala dok je bila trudna sa 42 (sa drugim detetom), kada sam videla koliko energije ima u 6.-7. mesecu trudnoće, prelomila sam da idem na novu VTO. Skoro sam je videla na Tašu, prošla je pored mene i malo mi je falilo da joj kažem hvala vam, mada sigurna sam da bi mislila da sam luda user posted image , jer nema šanse da me se seća.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.12.2023 16:55:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
20.12.2023 19:11:08   
17 joka
Da  ta motivacija ,podrska  i vetar u ledja puno znaci  vodim  grupu ta vto  vise od 10 g   mnogima sam pomogla i onda kad  nismo imali vise  finansija i mislili da nema dalje  nismo odustali.Da nije bio veliki rizik ostavili bi mi i trecu bebicu ali imamo jos embriona  pa iskoristicemo   vrv.i njih  kasnije i bice kako  Bog odluci.Zato  dajem podrsku i neko sam ko je za to da  ako se moze i zeli ima   bar dvoje dece  💖

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.12.2023 14:55:00   
Srecko47E
Zelja za drugim detetom se javila,kada je mladji sin imao oko2,5 godine.
Nista se nije desavalo.
Proverili smo sve ni ok.
Rekoh to je to,ako bude..Bice.

Bilo je.Magicno i tradicionalno za Bozic smo saopstili svima.Bas kao i prvi put.

Posle skoro 5 godina.

Bilo je mucno,odrzavanje od pocetka,placenta previa,no sve prodje.
Vredelo je.

Ja se drzim onoga-pravo vreme je onda kada se ti osecas spremno.
Jer zelja nadjaca svaki strah i svako pitanje da li se drugo dete voli manje od prvog.

Trudnicki hormoni su ludilo i svasta ti se vrzma po glavi.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
23.12.2023 10:21:27   
nata11
Meni je 38.
Strah je prisutan koliko i zelja.
Toliko komplikacija je bilo da ne znam ni kako smo ja i dete izgurale.
Nisam pisala svoju porodjajnu pricu jer mi je muka secati se iste. Jedva sam izvukla zivu glavu.
A opet sada da sam u toj poziciji mislim da bih bila opustenija, pristupila samoj trudnoci drugacije, brinula o sebi i detetu na drugi nacin...

Planiram posle praznika kod dr na preled, savetovanje pa videcemo sta ce on reci.


_____________________________





(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
23.12.2023 22:36:45   
jess021
Nato, držim palčeve 😍😍

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
24.12.2023 1:26:54   
Kata90
Nato😊 dace dragi Bog .....

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
24.12.2023 8:46:08   
IvanaSK RR
Nato, srecno ❤️

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
24.12.2023 16:16:29   
17 joka
Nato  duso moja draga bas bas se iskreno radujem.Bice ovaj put sve drugacije  i lepse🍀🍀🍀

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
25.12.2023 10:08:02   
Srecko47E
Nato,srecno!


Malo sam mladja i sada mogu da kazem,sve bih ponovo isto...
Mislim da mi majke nismo ni svesne koliko smo jake i koliko sve mozemo.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
25.1.2024 18:52:10   
flamingos
Srećno Nato!❤️

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
27.1.2024 12:07:12   
17 joka
A eto ja  vec razmisljam  kad bebe  malo porastu da idemo da  damo sansu i   eskimima  😊 ako budemo u boljoj situaciji   da bude sto pre.Opet uhvati me tuga sto smo morali uspavati tu trecu bebu ali  Bog dragi sve zna imano njih pa cemo pokusati boze zdravlja samo da sve bude ok.



_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2024 12:17:47   
Srecko47E
Samo da je zdravlja,volje..Ostalo se namesti samo bas kako treba. :)

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 570
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 21 22 [23]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 22 [23]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here