|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klempave usi kod beba?
3.11.2014 23:59:15   
vikiveki
Ja lično kod svoje dece nisam imala problema sa ušima,ali ih je zato imala moja sestra sa devojčicom...još od prvih dana nakon izlaska iz porodilišta primetila je da beba prilikom spavanja uvek uvrne jedno uvo i posle mesec dva zaista je počelo da se primećuje da je to uvo malo klempavije dok je drugo bilo sasvim ok,onda joj je dr rekla da kupi tu traku za uši i da je ne skida i naravno da vodi računa kako bebano spava tj. da pokuša da joj ne dozvoli da uvrće to uvo na spavanju.Tako je moja sestra i uradila i ćera joj sada u 5 godini ima ok uši

< Poruku je uredio vikiveki -- 4.11.2014 0:00:24 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 0:22:15   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: prase
Stalno sam mu govorila da mu ne gine trakica koja drži uši da nosi kad se ja vratim na posao user posted image



Mm me danima smara, pa da pitam ovde, da li nabavim tračicu? S sve više i više sam sebi klempavi uši, dok okreće glavu. Nema uši skroz uz glavu iako i mm i ja imamo. Sada to deluje slatko, ali ne bih volela da bude klempav. Šta ste vi radile u ovakvim slučajevima? Da li ja uopšte sada mogu nešto da korigujem?


IZVORNA PORUKA: prase

Poenta priče: uši će biti onakve kakve one hoće, pazili mi na to ili ne. Viđala sam klempave bebe, koje su izrasle u klempavu decu. Viđala sam ne-klempave bebe koje posle nisu postale klempava deca.


A jel može klempava beba da postane ne klempava? user posted image



Ahahaaaaah user posted image daj Dunja, prase se nije dobro izrazila ...a to moze da se ispravi trakicom mada mislim da ne moraju usi biti slepljene user posted image
Nego, moja mala isto zavrce uvo kad spava, doduse sve redje ali znam da me to izludjuje .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 7:15:05   
serpica
Kazu da se klempave usi nasledjuju i da tu ne mozemo mnogo da uradimo,medjutim meni je dr rekao da su usi savitljive i da u prvih godinu dana zivota mogu da se koriguju,starijoj sam lepila flaster do 6 meseci i sad ima lepe usi,mladjoj nisam i cini mi se da su malooo klempave, Toma je od rodjenja imao male usi i nekako kao da su same slepljene sa glavom tako da i njemu nisam nista radila.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 7:19:27   
mali_mis
Moj brat je imao klempave usi kad se rodio, i mama mu je flasterom lepila, i uspela je. Sad nema klempave usi.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 7:56:33   
emicaa
T je stalno prevrtala desno uvo i bilo je malo klempavo pa sam joj običnu trakicu za kosu držala što duže preko dana i sad je normalno.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 13:21:28   
dunja RR
Nabavljam traku definitivno, hvala vam. Ko bi rekao da i ovo može biti problem, o svašta, svaki dan nešto novo naučim sa mojom bebom user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 13:33:32   
mila83
Kod mojih troje je ovakva situacija : Najstarija cerka nije imala problema sa tim, inace ima male usi i uz smau glavu, sin ima malo klempave usi, kao i sada mladja cerkica.Nisu zapravo klempave, samo malo izvijene, jako su mekane usi.Ne stavljam nista po tom pitanju,nije jako primetno.Kazu da se to naslesjuje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 13:38:25   
dunja RR
To mi je nekako logično da se nasledi, ali kod nas stvarno niko nema klempave uši, čak svi iammo male, i mm i ja, i naša braća i sestre (rođena).
Ja sam pitala da li se mogu i steći klempave uši, upravi zbog tog savijanja ušiju, koje sam pravi. Po komentarima bih rekla da može i sam isklempaviti, pa bih nekako da sprečim ako iole mogu.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 13:42:08   
Klarita
Dunjci, N je dobio neku Ready kapicu pamucnu i kako ima stalno neke cuperke na glavi, pre neko vece sam ga stavila da spava sa njom i bas dobro prijanja oko usiju. Vidi da ga ostavljas sa tom kapicom...evo ovom KLIK moze je nositi i napolju i unutra i non stopuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 14:00:15   
dunja RR
Klari baš je slatka, ne mogu da skontam da li je po veličinama?
Immao jednu pamučnu užu, stavljam mu povremeno, ali je brzo svuče ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Klempave usi kod beba?
4.11.2014 14:16:58   
Biserce
Dimitriju je desno uvo malo klempavo, nasledio je od tateuser posted image

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Klempave usi kod beba?
16.9.2015 14:40:35   
Наташица
моја старија цурица је до бесвјести мотала уши, посебно десно. ресица јој била клемпава колико је савијала. сад има сасвим нормалне уши, додуше велике на тату, али док глава порасте још ваљда ће изгледати мање. гледам сад исто то ради и ова млађа. већ изгледа као мали вилењак, ма као спок из звјезданих стаза. :) исправљам јој стално, надам се да ће и њој бити ок кад порасте.
гледам своје слике кад сам била мала...како сам тек ја била клемпава, а сад имам савршене уши.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Klempave usi kod beba?
17.9.2015 1:05:55   
wivern
Nama su gornji delovi usiju klempavi, takve usi je imao moj otac, imam i ja a bogami ima i Maksa. Vremenom kad glava poraste to se i ne vidi toliko ali dok smo mali izgledamo uzasno klempavi user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Klempave usi kod beba?
17.8.2019 0:11:42   
dunja RR
Ne sećam se gde smo pisale, mislim da je bilo negde skorije, ali evo i ovde - mame jel stavljate trakice bebema? Isto kao i kod S, i kod M se malo klempave, nisam stavljala trakicu, tek par puta. I sada kada stavim, brzo joj spadne, non stop se vrti.

Da li stavljate trakice i koliko često, danju, noću? I da li mi je sada kasno, ima skoro 6 meseci.

S ima čudne uši, pisah ranije, nisu klasično klempave ali su veće, i hrskavica je deblja, pa su samim tim odmaknute od glave. Kod M ide ka tome, ali mislim da ona ima manje uši (S ima onako, veće), a mm i ja imamo male uši uz glavu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Klempave usi kod beba?
17.8.2019 0:39:48   
MimaKos
Napisah i malopre, moja je imala kao gornji deo usiju odvojeniji od glave, ne celo uvo klempavo, i stavljah joj ali ih ona nikako nije trpela. Sad joj je kosa duga pa se i ne primecuje toliko, ali i dalje nisu skroz uz glavu kao nama npr.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Klempave usi kod beba?
17.8.2019 20:15:23   
Duškić

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ne sećam se gde smo pisale, mislim da je bilo negde skorije, ali evo i ovde - mame jel stavljate trakice bebema? Isto kao i kod S, i kod M se malo klempave, nisam stavljala trakicu, tek par puta. I sada kada stavim, brzo joj spadne, non stop se vrti.

Da li stavljate trakice i koliko često, danju, noću? I da li mi je sada kasno, ima skoro 6 meseci.

S ima čudne uši, pisah ranije, nisu klasično klempave ali su veće, i hrskavica je deblja, pa su samim tim odmaknute od glave. Kod M ide ka tome, ali mislim da ona ima manje uši (S ima onako, veće), a mm i ja imamo male uši uz glavu.




Stavljaj joj, nije kasno, navikni je.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Klempave usi kod beba?
17.8.2019 21:15:37   
pari
I T ima malo odvojenije uši ali ne trpi ništa na glavi...

A i ne znam da li to pomaže iskreno

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Klempave usi kod beba?
19.8.2019 13:19:14   
Duškić

IZVORNA PORUKA: wivern

Nama su gornji delovi usiju klempavi, takve usi je imao moj otac, imam i ja a bogami ima i Maksa. Vremenom kad glava poraste to se i ne vidi toliko ali dok smo mali izgledamo uzasno klempavi user posted image





Bas neka kul zena wivern.
Sto kaze poraste ti glava i manje se vide klempave usi.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Klempave usi kod beba?
19.8.2019 22:10:19   
emicaa
Duskic da samo znas koliko je ona zanimljiva,steta sto nam vise ne dolazi.

Dora je kako beba imala klempavo desno uvo,nekako se samo od sebe vratilo u normalu.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here