|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 15:46:21   
vonavoj
Bubice,tako sam i ja sva 3 puta otisla otvorena,spremna..dok ne probuse vodenjak,ja ne znam sta su kontrakcije. Otvaras se to je sigurno,pa te boli..a da su prave,znala bi.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 15:56:17   
bubulence
Bubice cekaj, prvo eca pa inda ti, nema preskakanja reda 😂.

Meni je oba puta ispadao sluzni cep prvo. Kontrakcije su mi bile kao kada bi mi neko stavio hobotnicu na stomak pa ona krene da me steze onim pipcima. Popusta brzo. Znaci mozes imati menstrualne bolove koji dugo traju, to nisu kontrakcije , kontrakcije prestaju prvo posle 10ak sekundi, onda posle 20itd... I javljaju se u istim vremenskim razmacima. Prvo na 20min nekoliko puta, pa nekoliko na 15min i tako dalje... 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 15:58:16   
BubaBubica


Ma ja sam već pri kraju, punih 35 nedelja. Doduše moglo bi još bar dve nedelje da sačeka ali ne bi bilo ništa i sad da krene. Odlučila sam danas da odmorim a evo već drugi kolač pravim i puštam drugu mašinu sa vešom, i idem da peglam. Nisam normalna ali ne mogu da stanem.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 17:00:50   
kamičak
Trebalo bi dobaciti bar do punih 38 nedelja, primirite se malo :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 17:06:32   
Filadendronka
Bubice, bolje jos malo u stomaku, odmori malo. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 17:38:44   
Duškić
Ooo, bas tako odmori malo, sve to moze da ceka.
Ne ubrzavaj bebicu.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 17:56:57   
vonavoj
Bubi,pretera ga. Odmaraj,nije ni cudo sto te boli.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 19:44:09   
BubaBubica


Izgleda da ipak jesam. Mm me sad pita da li ja umem da odmaram. Pa ne znam šta mi bi jednostavno ne mogu da se zaustavim. Znam za ono gnježnjenje ali jače je od mene. Sve mislim da neću stići.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 20:30:20   
kamičak
Meni je neverovatno da se sve to stigne pored troje dece i u poodmakloj trudnoci..

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 22:59:04   
BubaBubica


Nije tema ali to često čujem. Pa realno dve starije ćerke su mi već dovoljno velike da većinu stvari rade same, čak mi i pomognu pa je meni sad lakše sa njih tri nego kad sam imala samo njih dve a bile su male. A i najmlađa je dosta samostalnija nego starije dve u njenim godinama valjda što uči od njih, plus sam naučila da se bolje organizujem i neke stvari što su mi nekad teško padale sad su mi svakodnevnica i mačji kašalj. Sve se može kad se hoće 🙂

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 23:28:26   
Filadendronka
Bubice, sve ces stici i opet nista nece pobeci sto mora da se odradi. Odmaraj sad makar jos dve nedelje da izguras, pa se posle aktiviraj do mile volje. Ja sam bila aktivna skroz do dana porodjaja, ali opet tebi je cetvrta trudnoca i moras malo vise da pripazis.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kontrakcije
11.5.2019 17:02:03   
BubaBubica


Von jesu li prethodile neke kontrakcije pre tog otvaranja osim lažnih? Ja od juče se baš nekako čudno osećam. Juče me ceo dan boleo stomak ali nevezano za kontrakcije, noć je protekla mirno a od jutros sam imala baš česte kontrakcije ali bezbolne i neki neopisiv pritisak u stomaku i dole. Sad se opet malo smirilo pa mislim nije još za bolnicu. Dok sam na nogama mi je dobro, ne boli me ali kako sednem ili legnem me uhvate kontrakcije. Videću sad na noć kako će biti ali nešto se čudno dešava.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kontrakcije
11.5.2019 18:35:52   
vonavoj
Bubu,i ja imam visok prag tolerancije bola..kao trudna sam,teska sam,pa md sve boli..a jesam se otvorila 5 prstiju..ali nisam imala pravilne kontrakcije do busenja vodenjaka...Kad si poslednji put pregledana? Neka te neko ipak pregleda? Kad ides na ctg?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kontrakcije
11.5.2019 18:36:39   
vonavoj
Koja si ti nedelja sad?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kontrakcije
11.5.2019 19:07:44   
BubaBubica


Pregled mi je dr radio negde u petom mesecu, sad sam prekosutra punih 36 nedelja. U ponedeljak imam zakazan ctg i ako izdržim do tad tražiću da me pregleda. Sad se javljaju kontrakcije ali dosta ređe i popustio je malo taj pritisak pa sređujem torbu za porodilište, tj upotpunjavam. Isto sam se osećala danima kao i ti, sve me boli, svaka koska svaki zglob, nepravilne kontrakcijr ali sam pripisivala obavezama koje imam. Danas mi je cela kuća u haosu, umirila sam se. Ja bih rekla da sam se otvorila bar 4 cm. Skoro sam ubeđena.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kontrakcije
11.5.2019 19:15:45   
kamičak
Pravac bolnica u tom slucaju

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kontrakcije
11.5.2019 19:44:52   
vonavoj
Primiri se..nece jos,ali uspori.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kontrakcije
12.5.2019 10:15:40   
BubaBubica


Hvala ti na odgovorima Von ❤ Danas se smirilo, sve je po starom, ne znam šta bi ono juče, baš me je uhvatila panika na trenutak. Bebac mrda, nema više pritiska. Bar do sutrašnjeg pregleda da izdržim da ne odlazim bezveze u bolnicu, em je vikend em će me zadržati sigurno kao četvrtorotku a znam da neće izazivati ništa jer je rano. Poludela bih tamo. Naravno ako bi trebalo da ostanem zbog nekog problema onda ok ali ovako, nema šanse. Sad ću baš da kuliram, spremiću nešto na brzinu za jelo i gotovo. Trebalo je da kosim travu na ulici ispred kuće ali došao je svekar i hvala mu na tome.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kontrakcije
21.7.2019 19:18:46   
MimaKos
Kada je prvi put krenulo, krenulo je sa kontrakcijama koje su vrlo brzo postale ucestale i bolne, bez pucanja vodenjaka, drugi put sasvim druga prica, pukao vodenjak a kontrakcija nigde ni posle 7 sati (onih pravih kontrakcija ) pa mi ukljucili indukciju. Znacete kad krenu one prave jer ih je nemoguce bilo sa cim pomesati 😂


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kontrakcije
22.7.2023 14:34:59   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ~Tina~

Zdravo svima, videla sam da slicne teme vec postoje ali nisam nigde nasala ovaj specifican problem.Trenutno sam 39+1 i vec 2 dana osecam jako cudan pritisak u somaku, stomak mi se stisne, postane tvrd i kao da dobijem neki cudan pritisak koji oset_im po celom telu cak i u glavi(kao ubrzano sttujanje krvi ..ne znam kako bih opisala stavrno), ne znam sta bi moglo da bude u pitanju,osecam i bol tu kod prepona tjst. dole u karlici kada hodam ili stojim,to stezanje ne bude konstanto tokom celog dana nego se pojavljuje i nestaje,pored toga se osecam super nemam mucnina niti glavobolja, doktorica mi je na godisnjem i ako nesto nije u redu treba da se javljam direktno na porodilistu pa sam htela da pitam za iskustva pre nego sto odem ne zakazana za mozda nesto sto je normalno. Hvala vam svima unapred !



IZVORNA PORUKA: Tiziana

Cao. To sto opisujes su kontrakcije, a karlica te boli jer se siri. Verovatno ces se ubrzo poroditi.Pozdrav



IZVORNA PORUKA: ~Tina~

Znaci i ako ne osecam neke bolove poput grceva  i dalje moze da znaci da su to te lazne ili prave kontrakcije, jeste da mi je ovo druga trudnoca ali prva je bila indukovan porodjaj pa nista od ovoga nisam dozivljavala, ovakvav pritisak sam oset_ila i pre od pocetka 3. trimestra samo sto se pojavljivao mozda 1 do 2 puta nedeljno i to jednom na dan na svega par sekundi a sada se desava dosta cesto u toku dana ali je isti osecaj jedino sto imam dodatne bolove u karlici i donjim ledjima, jer me bas uspanici kako postane tvrd stomak i taj tok krvi kada poleti ka gore do glave, znaci da se polako spremam ?



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 270
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here