|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lekovi
25.9.2012 19:37:26   
Anoniman
Ova tema bi trebalo da služi da razmenimo iskustva sa pojedinim lekovima, da podelimo informacije gde naći pojedine lekove koji se teško nalaze.

Mi se trenutno borimo sa streptokokama u nosu i dr nam je pšrepisala Chloramphenicol mast jer kapi niko ne pravi više, ali kod masti postoji rizik od aspiracije u pluća što može da izazove još veću štetu od ovoga sa čim se sad ganjamo. Elem našla sam dve apoteke u Beogradu koje prave Chloramphenicol kapi i to i uljane i vodene, to su Apoteka u DZ Voždovac u Krivolačkoj i Apoteka Sveti Sava.

Imali smo muku i da nađemo Prevenar vakcinu, našla sam ejdnu kod Ivančića i sinova u Nušićevoj.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Lekovi
25.9.2012 21:46:08   
mihi
Gae FDA Američka agencija za hranu i lekove je zabranila i lokalnu upotrebu ko dece. A jestte radili antibiogram našta su još osetljive? A za Prevenar oni su uvoznici Ivanćić i Sinovi. ja sam kupila u apoteci Prima u Pasterovoj svojevremeno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Lekovi
25.9.2012 21:54:36   
Anoniman
Na penicilin i eritromicin sigurno a ima još dve ili tri stavke na spisku kojih se ne sećam tačno.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Lekovi
15.9.2014 21:37:54   
Misha i Ljisha
Nemam pojma gde bih pisala pa cu ovde. Elem mame ja popila veceras kafetin i eferalgan. Jesam li se udrogirala?user posted image Tj hocu da vas pitam da li ta dva leka uopste idu zajedno? Bolesna sam kao ker, pa sam eferalgan zbog gripa a kafetin zbog bolova (boli me cela desna strana lobanje, pa cak i vilica sa desne strane i gornja i donja vilica). Nemam pojma sta sam navukla. Nisam bila kod lekara 5 god, zakazala sam 17.09. kod lekara opste prakse i to tako sto sam rekla u kol centru da mi iscitaju koji sve lekari rade jer se ne secam prezimena svoje dr, kad je procitala setila sam se i uspela sam da zakazem.user posted image Odmah cu joj traziti i uput za onaj mladez i to se mislim da me odmah salje na polikliniku ako moze a bogme i ovaj grip mi nije seo. Ja nemam temperaturu (retko kad i imam) moja telesna temperatura je oko 35,5 nesto niza i ja kad zaradim temp 37,5 ili 38 meni je to uzasno kao da imam 40 valjda. Jel i to normalno? Sad sam malo i OT izvinite al prosto da sad ne trazim jos i te teme.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Lekovi
15.9.2014 21:55:53   
Torbica
Kafetin i eferalgan - oba sadrze paracetamol, pa kada zbrojis, popila si vise analgetika. Nista strasno. Nego - Kafetin se pije u kontinuitetu najvise tri dana zbog glavobolje, ne duze. U protivnom moze i sam da dovede do glavobolje. Zbog kodeina u kafetinu postoji mogucnost razvijanja zavisnosti. To se odnosi naravno na produzenu upotrebu pa se zato savetuje samo ako bol ne prolazi na sam paracetamol, brufen, aspirin. Dakle, samo akutno.
Princip u kafetinu je taj da svaka od 4 supstance koju sadrzi, deluje razlicitim mehanizmom i donekle potencira dejstvo druge komponente.
Poljubac

Temp je normalna u tom smislu da ti se organizam bori i ona je jako korisna, verovala ili ne. Temperatura do 38.5 efikasno ubija sve mikroorganizme koji ne mogu da je podnesu i iz tog razloga se ona ne spusta. Tek kad sibne. Onda je vec neefikasna u borbi protiv napasnika.

< Poruku je uredio Torbica -- 15.9.2014 21:57:42 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Lekovi
15.9.2014 21:57:49   
Sanchy
Mislim da ti nista nece biti od te kombinacije ali neka Torbica kaze...Drugo isti slucaj je i samnom sto se tice temp.,samo jednom u zivotu sam imala 38 sa pet i zavrsila sam u Hitnoj jer je sve pocelo da mi se oduzima pocev od nogu preko ruku do jezikauser posted image ..ispostavilo se da je zbog soka za organizam jer nikada nisam imala povisenu temp..i tako posle deset minuta u hitnoj sve se vratilo na normalu he he preziveh..E sad uglavnom doktori kazu da nije dobro kada covek ne dobije temperaturu kada se razboli jer je to mehanizam kojim se organizam bori protiv uljeza a ako nemamo temperaturu onda se i ne borimo..medjutim i ako nikaa nemam temperaturu kod mene svaki virus traje krace nego kod onih koji je imaju tako da je moj zakljucak da ni doktori ne znaju tacno zasto pojedini ljudi uopste nemaju povisenu temp u toku bolesti dok uglavnom vecina ima..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Lekovi
15.9.2014 21:58:16   
Misha i Ljisha
Hvala. Dobro malo sam se predozirala. Ja sam katastrofa sa lekovima a kao u inat izgubih uputstva za oba. Ja dok ne procitam nista ne znam. (dok je moja mama kao kucni lekar sve zna o lekovimauser posted image ).

A ovo za telesnu temp? jel normalno da mi telesna temperatura bude 35,5. Znaci skoro uvek sam te temperature.

aha aha dobro sad procitah i to za temperaturu. Iskreno ja sam bas retko retko bolesna a i sto kaze Sanchy i ja kao i ona kratko budem bolesna, nista ja dugo ne teglim. Nego prosto mi je cudno, pa sam se bas pitala da li ima tako hladnih ljudi kao jauser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 15.9.2014 22:00:32 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Lekovi
15.9.2014 22:01:20   
Torbica
To je verovatno do ravnoteze tvojih hormona, i tvoje "radne" temperature. Sigurno da jeste, to je individualno.
I ja sam retko bolesna, otprilike svake prestupne.

< Poruku je uredio Torbica -- 15.9.2014 22:02:29 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Lekovi
15.9.2014 22:04:10   
Misha i Ljisha
Torbica nas rr lekar user posted image , trenutno ovaj grlisa ne siri dovoljno ruke bar za moj pojam grljenjauser posted image Hvala ti puno. Nadam se da se u urgentnom necemo vidjatiuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Lekovi
16.9.2014 17:25:49   
Torbica
Hvala ti draga user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Lekovi
25.11.2016 10:21:42   
Sanjalicaaa
Ima li neko iskustva sa Tensilenom? Kako se pije, svakog dana ili po potrebi? Malo se začudih za cenu 880din a 10 kom. No bolje to nego ksalol.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Lekovi
2.12.2016 17:51:41   
nata11
Za sam pila ali vremenom prestane da deluje. Pila sam svakog jutra po 1. Inace moze da se pije do godinu dana bez prestanka. Cena mu jeste jaca ali je za zeludac blazi lek od drugih ''biljnih''.

_____________________________





(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Lekovi
3.12.2016 22:46:38   
Sanjalicaaa
Nato, a znaš li da li sme da se pije alkohol? Ja ih pijem ujutru, a popila bih neku čašu vina uveče.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

krevet ili krevetac
emicaa

pustate li vi vase bebice da spavaju sa vama u krevetu

da (61%)

ne (27%)

samo kad je bolesno (12%)


Ukupan broj glasova: 132

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here