|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Magnetna rezonanca
15.11.2019 0:09:39   
dunja RR
Zaboravih, radili su mi i večeras bez kontrasta.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Magnetna rezonanca
15.11.2019 0:14:35   
Filadendronka
Rezultati deluju uredno. Mozda je tebi stvarno sve od umora, ali samo sam ti pomenula da ipak ides na sve provere za svaki slucaj. Moj tata je zamalo poludeo od tog zujanja u usima, kad se samo set_im kad krene da masira usi kao da ce da ih otkine. Godinu dana je to sve trajalo dok nije dosao kod Zutica. A bio je pre njih kod vise orl specijalista i nijedan nije isao na to da je uzrok alergijski i da ce antihistaminici to resiti. Znam da uz decu i posao jedva stizes da dises, ali nekako nadji vremena za sebe i svoje zdravlje. I mi smo sami sa decom, tacno znam taj osecaj kad ti treba neko samo na dva sata. Verujem da ce sve biti ok, samo da prodje ovaj los period. 🍀🍀🍀

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Magnetna rezonanca
15.11.2019 0:18:39   
Ana RR
Suzi, mm ima diskus herniju i problem i sa vratnim i sa lumbalnim delom. 
Ne znam šta da ti kažem, imam utisak kao da ti se nakačilo više toga odjednom. Nadam se da ćeš brzo otkriti uzrok, već to dugo traje :(

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Magnetna rezonanca
15.11.2019 0:19:25   
dunja RR
Fili, pa ovih dana sa stalno po doktorima, jedva viđam dete, znaš li koliko me se uželi kada me vidi :( Sava ne oset__i toiko da me nema jer je tada u vrtiću.
Ja zaista zaista želim ovo da rešim.
A recimo, jedna žena fizioterapeut ili fizijatar, n znam šta je od ta dva, mislim da nije dr ali se tako ponaša, elem, reče mi juče na vžbama da njoj izgleda da imam poblem sa kičmom, a i da tada hoće trnjenje da se pojača od nespavanja, jer se i kičma odmara, opušta, u lažećem stavu, znači ispravljena, opuštena.

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.11.2019 0:21:53 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Magnetna rezonanca
16.11.2019 14:22:19   
Milena18
Dunja, izvini što ti tek sada odgovaram. Da, meni je uvo bilo zapušeno dva meseca bez prekida. I plašila sam se da će zauvek ostati tako jer i pored terapije to nije prolazilo. Nije me bolelo, samo sam osećala jak pritisak i nos mi je bio jako zapušen sve vreme. A onda je nekako prošlo samo od sebe.


Inače, mojoj svekrvi su obe noge utrnule već mesecima u toj meri da joj to otežava kretanje. Pre dva dana je baš išla na neko snimanje, ne znam tačno koje, i otkrili su da ima problem sa neka dva pršljena, čini mi se u lumbalnom delu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Magnetna rezonanca
16.11.2019 21:35:43   
dunja RR
Hvala ti, nisam sigurna da je od mene ista situacija, jer mi ns niej zapušn, i nikada nisam imala problem sa sinusima, ALI, MR glave je rekoh registrovao taj neki zapaljenski proces u sinusima, za koji radiolog reče ništa značajno, pa videću da li može da utiče na ovo. Zakazala sam pregled u ORL centru za ponedeljak, a kada sam im opisala tegobe kažu (pretpostavljam sestra koja se javlja) da je verovatno problem sa Eustahijevom tubom, videću.


Tvoja svekrva je verovatno bila na MR lumbalnog dela kičme.

Za trnjenje, ako je do kičme, shvatam da noge trnu zbog problema u lumbalnom delu a ruke zbog problema u vratnom deu. Čudno je što je kod mene sve odjednom krenulo, tvoj prvo desno stopalo, pa obe noge, pa obe ruke. MR vrata je pronašao svašta nešto, baš je dugačak spisak, ali i pored toga svega radiolog iz iskustva kaže da nisu neki problemi, jer ljudi u mojim godinama dolaze sa mnogo grđim kičmama, ali nisam još videla moju dr neurolog da presudi da li ovo stanje u vratu po njoj izaziva trnjenje. Planiram u ponedeljak, ako bude i Savina i M doktorka tu kada budem išla na vežbe i uspem da je uhvatim na minut, jer ona je u sasvim petoj zgradi od mojih vežbi, baš bih volela da i ona pogleda izveštaj sa MR, jer je ona vrhunski fizijatar.

E sada, neurolozi su mene slali najpre na MR glave, shvatam zašto, da bi otklonili sumnju na Msklerozu, šlog i tumor, a onda i an mr vrata, zbog trnjenja ruku, ali me niko nije slao na MR lumbalnog dela, a kontam da bi i to trebalo ad uradim. Jer meni više trnu noge, a od juče i bol gadan u donjem delu zadnjice sa desne strane i u desnoj butini, Taj bol u butini je bio prisutan kada je sve ovo poečlo pre mesec dana, ali nije bio ovako jak kao juče, a boleo je i list tada koji me sada ne boli. Ali butina toliko boli da sam juče jedva hodala, danas mi se čini za nijansu manje.

Kada završim sa ovim vežbama u Sokobanjskoj videću da nađem negde vežbe u kraju, neki pilates, jer za kičmu je ključno istezanje, i to moram stalno da radim. Još kada bi našla da drži neki fizioterapeut bilo bi sjajno, videću već ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.11.2019 21:37:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 15:29:08   
dunja RR
Bila jutros u ORL centru, pregledali, našli čep u levom uhu, i očistili, tj. usisali sa vakumom levo dosta i desno malo, kažu u desnom je malo bilo sadržaja.
Meni i dalje pucka kada gutam (iskreno ja to primetim samo kada sam kući), rekla mi ova dr da prskam neke kapi, moram da vidim koje je rekla pa da kupim, i da izjednačavam pritisak jer imam devijaciju u nosu pa se zato malo pritisak poremeti. Proverili i sluh detaljno u gluvoj sobi, kažu odličan,


Juče mi je toliko skakao pritisak (baš visok 180 sa 110), da sam otišla kod kardiologa (sa VMA), i on izmerio visok, pa uradio EKG, i UZ , kaže zdravo srce, ne bolujem od hipertenzije, ovo je nešto trenutno. Otkida me glava 3 dana već, koliko tačno i skače pritisak, a inače me glava nikada ne boli. Ja sam pila metildopu sama na svoju ruku ali i pored leka je bio visok, On mi dao 7 dana da pijem po 2 pa da mu se javim, ali po njemu ne vidi problem. Volela bih da mi kažu da je negde problem a ovako hijadu simptoma i stvari koje ne valjaju a nalazi ok.
Kada je pritisak počeo tako puno da skače, prestalo trnjenje. Ne znam šta je gore, mada očekujem da se vrati ta prokletinja. Noga me manje boli, butina.

Sad stigoh kući, IZMERIH, OK MI JE PRITISAK 117.78, ZNAČI UOPŠTE NE MOGU DA GA POHVATAm, i ne znam zašto skače uveče, kada bi trebao da pada, a ujutru kada je svima najviši pritisak meni bude nizak.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 15:38:07   
dunja RR
Jedina dobra stvar je što sam smršala još 5 kg, od kako krenulo ovo trmnjenje, na kraju će da ispostavi da sam zdrava ali odjednom i mršava user posted image
na onih -7 , znači ukupno-12kg u poslednja 2-3m

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 15:50:30   
smeško
Дуња, мени је притисак скакао увече од стреса. Дужег периода енормног константног стреса.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 15:56:33   
dunja RR
Smeško, koliko ti je skakao i da li si osećala te skovove?
Meni se desi da i ne osetim a izmerim u bude šok.

Juče mi je u jednom momentu bio 156 sa 128, znači mislila sam da počinje šlog i odmah sam se spakovala mkod kardiologa. Eeej donji 128?? i dalje ne znam da li je aparat bio poludeo kada je pokazao toliki donji pritisak. Sišla sam kod komšinice da mi izmeri ali nije bila tu, med.sr+estra, ona ima manuelni merač, ali sretoh komšiju sa istog sprata i on mi izmeri, 179 sa 99.

Ovaj drsa VMA , mi je juče rekao, nemojte više da radite pretrage, nađite pomoć oko deteta, premoreni ste i pod stresom.
I on ima Milicu i sina starijeg 5 godina, razume me :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 16:02:41   
dunja RR
Sinoć sam gledala neku emisiju o našim ljudima koji boluju od multiple skleroze, mladi su većinom, ali jako mladi, tj. mlađi dosta od mene. ukupno ih ima 9.000 e Srbiji. Znači slušam ih kako su im počinjali napadi, sve isto kao kod mene, potpuno isto. Ali baš potpuno isto, najpre krene u nozi pa se penje, Isto nisu mogli da spavaju od trnjenja, pa strah da se ne probude nepokretni, pa se neki i probude da ne mogu da drže niđšta u ruci, što se i meni dešavalo. Zapravo postoji problem, koji izaziva to trnjenje ali se javi strah koji dodatno parališe, a to mi se dešavalo i kada se uvo zapuši jer meni je sve to u isto vreme krenulo. Da li je od tog stresa i straha meni pritisak poludeo, ovaj dr, kaže da može da bude. Jer detaljno je pregledao srce, sve je kako treba. Ekg isto.

Jutros konačno podigoh i nalaze na lajmsku bolest, nikako nisam stizala od jurnjave, naravno negativni su.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2019 16:03:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 16:05:02   
nata11
Dunja tebi magnet nije pokazao lezije tako da ms nemas. Nemoj da mislis o tome. 



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 16:09:01   
dunja RR
Znam, znam, ali hoću da kažem koliko su ti simptomi isti, identični, i da nisma uradila MR glave, ne bih znala / a neurolog iz KBC Zvezdara je rekao da MR glav enije gitna, da uradim u narednih godinu dana. pa ja bih flipnula, da trnem godinu dana, i da sumnjam. a opet i dalje ne znam uzrok ovog mog problema, i strepim da će se opet javiti. Dva dana nema trnjenja.
Kada se vidim sa neurologom videću šta dalje, da li da odradim MR lumbalnog dela, ili da ostavim ako opet krene trenjenje, ne znam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 16:13:31   
nata11
Ne znam jesi isla kod ORL. To isto preporucuju.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 16:14:16   
nata11
A oni pritisak jesi merila?


Trombofilije si verovatno radila tokom lecenja steriliteta. 

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 16:15:00   
nata11
Ocni



Izvinite sto pisem nejasno i zaredom I me mlati nozicama. 

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 16:16:59   
dunja RR
Jesam kod ORL, jutros, pisah baš gore, imala čep u uhu, pa mi izvukli vakumom.

IZVORNA PORUKA: nata11

Ne znam jesi isla kod ORL. To isto preporucuju.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Magnetna rezonanca
18.11.2019 16:18:32   
dunja RR
Nato nisam očni, razmišljala sam da li da merim i pitala sam ovog dr sa VMA, kaže on, vi imate zdravo srce (nakon što je uradio ekg i UZ), nemojte dalje da tražite. Kaže ko boluje od pritisak ima stalno povišen, a ne u skokovima.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Magnetna rezonanca
23.1.2020 16:28:46   
dunja RR
Pre dva dana mi Mlicina doktorka fizijatar kažed a joj se identično trnjenje desilo letos, na kraju ustanovili da ja imala herpes simplex, zbog hroničnog umora. Kaže da uradim antitela da vidim da nije i ko mene to, a njoj se čini da jeste.

Danas sam bila na kontroli kod neurologa, po njoj je ipak možda neki kuršlus bio sa kičmom, pogledala je konačno rezultate MR vrata, jer nikako nisam stizala da joj odnesem. Bitno da je sada ok kaže, ako se desi ponovo, opet da mi da terapiju, vežbe, masaže.

Endokrinolog moja dr mi prepisala Inj OHB12 jednom mesečno, do daljneg, pa moram ovih dana opet da primim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 144
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here