|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.4.2018 14:39:20   
degu
To je sve zapravo vrlo jednostavno,samo mi u nasimglavama zakomplikujemo :) prosto je prorodno da volis svoju bebu i to osetis istog komenta kad je uzmes u narucje, nema tu neke filozofije. Ja sam se plasila da ce meni Doda bitidzin odjednom,al nije bila, nije bilo lako u pocetku,al ona je divno dete, cim.je shvatila da nasa ljubav prema njoj nije ugrozena, prihvatila je celu situaciju, a moje srce nikad nije zaboravilo da je nekad bilo samo njeno user posted image volim ih isto,mogu samo da naginjem.trenutno onom boljem detetu koje mi trenutno ne kida zivce user posted image
pari divne vesti user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.4.2018 14:41:10   
pari
Hvala degu! user posted image
I hvala na ovim ohrabrujućim rečima!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.4.2018 21:55:23   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: pari

I ja se pribojavam kako ću i koliko ću voleti devojčicu koja sad dolazi jer svog dečaka volim najviše na svetu...i baš se pitam kako je moguće voleti još nekoh na taj način...verujem da je to priroda uredila i da će sve biti u redu...
A sa dečakom ću se truditi da i dalje imam neke zajedničke momente naše...

Ma da ih imas 15 oro svako bi volela ! Jos od prvog momenta kad bi ih videla i uzela u narucje. Ovako dok jos nije rodjeno razmisljas al jos je nisi "upoznala" , dodirnula videla...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
17.4.2018 15:22:36   
milicicak
Citam vec danima sta se pisalo na ovoj temi i moram da priznam da se nigde ne pronalazim. Nikakav strah nemam ni da cu drugo dete voleti manje ili drugacije... Nemam ni grizu savesti zbog mini bube... Bas bas nista.
Mozda zato sto je moje dete vec dugo razumno i spremno za dogovor, sto odavno ume sama da se zaigra, sto smo je vaspitali da bude samostalna i pomaze u kuci nerealno ocekujem da ce prihvatiti ulogu starije sestre i shvatiti da je tu neko kome je potrebna mamina paznja i nega. Mozda sam potpuno nerealna i sve se promeni kad se beba rodi ali za sada jedva cekam to umnozavanje ljubavi o kome moja mama prica.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
17.4.2018 19:30:32   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Tako je to kad dodje skola. Verujem da ce i meni biti slicno. Bistar je D, al ne voli da sedi i radi. Videcemo. Drago mi je sto je martovsko dete pa polazi sa skoro 7 i po. Taman malo da sedne na rudu. Nadam se user posted image . Sve to jeste, ali kad procitam kako tvoj sin voli sestru i pazi je, srce mi se raznezi user posted image

Eh, da sam bila ove pameti sina ne bih radjala krajem godine user posted image mnoga deca ne osete neke velike promene kad dodje beba, bar ne onoliko koliko se mi plasimo. 😘😘


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
18.4.2018 3:50:11   
Misha i Ljisha
Bila sad da je pokrijem. Razmisljam se da li da je budim i kazem idemo da ispratis mamu ili da zovem sveki da bude sa njom dok se mm ne vrati iz grada. Najradje bih je povels. Mozda izdrzim dok se ne probudi. Uf.. Velika moja cura mi kaze prekjuce " mama ja se brinem zbog tvog porodjaja"(kladim se da je cula moju mamu da je to rekla pa se i ona dete uplasila i pocela da place, srce majkino)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
18.4.2018 7:58:53   
Rosita
D je u prici bio med i mleko za vreme cele trudnoce. Ma zreo, prezreo. Sad malo mesa ljubav i nedisciplinu. Znam da bi trebalo malo da gledam kroz prste, ali ja i dalje insistiram da na vreme obavlja sta treba i tu se sukobimo. Jutros je rekao da mi N sve tepamo a na njega se ljutimo. A sve radim i njemu, ali ne zelim da dopustim da oteze, ne jede, ne skuplja igracke i sl. Strpljenja i živacauser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
18.4.2018 9:42:34   
Maraj
Uh rosi , znaci krenula uporedjivanja ...sto se D tice...
Ja ne znam , totalno su mi pomesana osecanja.
Nekad i zaboravim da sam trudna. Onda me gospodjica iz stomka sutne da podseti da je i ona tu user posted image
Jos uvek nisam to raskrstila u glavi da ce uskoro pored L biti i beba, al verujem da ce to doci, prirodno na svoje

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
18.4.2018 22:36:40   
mama Jo
Maraj, isto tako sam i ja u trudnoci drugoj, zaboravim da sam trudna i pomislim - ju, pa kako ce to izgledati... ali bebe su cudo nevidjeno... razoruzaju te za cas 😍

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.4.2018 12:35:31   
Peace*
Jutros je rekao da mi N sve tepamo a na njega se ljutimo.


Evo stariji ima 11,5 a mlađi 7, i stariji i dalje kaže "Poljubi i mene, što samo njega?", a kada pokušam to bez da traži, onda je velik i smaram, i da ga ostavim na miru. user posted image




_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.4.2018 13:00:49   
Rosita
Meni deluje da su ove pojave manje ako je starije dete sin, a mladje sestra. Jer tu ima i ono - ona je mala, devojcica, nezna i td. Ovako braca, rivali. Mada D je rekao tada- evo razmislio sam, jer si pitala da li se nesto promenilo od kako imam brata. Jeste, ali ne tice se njega, nego VAS. Pa onda to, kao evo tata se lepim glasom obraca N, tepa a na mene vice da pozurim i td...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.4.2018 13:01:25   
Anck Su Nmaun
Tako i moja mladja , stalno pravi neka cuda i onda kad je kaznimo kao samo volimo T i V a nju ne.user posted image
T voli da se mazi i grli i sama dodje aj mazi me. H nije taj tip uopste.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.4.2018 13:04:34 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.4.2018 21:07:48   
Misha i Ljisha
Dunja je htela da prica sa mnom tako da smo divanile dok sam ja u porodilistu s batom. Pita stalno jel bata placeuser posted image . Dobra je nije plakala

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.4.2018 22:29:45   
Maraj
Ma devojcice su divne. user posted image One skroz drugacije, imam utisak prihvate bebu u odnosu na decake. Nekako kao da odmah zauzmu ulogu starije sestre. To je valjda ono "majcinsko" sto sve mi zene u sebi imamo. Mozda gresim, al ja sam takav utisak stekla...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.4.2018 22:43:46   
mama Jo
Maraj i ja isto mislim, a iz iskustva i potvrdjujem 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.4.2018 1:00:18   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ma devojcice su divne. user posted image One skroz drugacije, imam utisak prihvate bebu u odnosu na decake. Nekako kao da odmah zauzmu ulogu starije sestre. To je valjda ono "majcinsko" sto sve mi zene u sebi imamo. Mozda gresim, al ja sam takav utisak stekla...

Jeste, devojcica je odmah prihvatila brata, ali je ona meni odjednom porasla, a do juce mi je bila kao bebac! Mozda ja tu gresim i gledam da tolerisem povremenw ispade, ali.me nekad bas izvede iz takta!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
11.7.2018 19:30:56   
Maraj
Došlo vreme da se i ja oglasim u ovoj temi....

Zene drage, ja hocu da mrem....
Sutra imam zakazan prijem u porodiliste. I naravno razmisljam o tome kako cu ostaviti L kuci. Do malo pre sam plakala. Znam i hormoni su.... ostavljam ga sa mojima , naravno i mm je tu...al eto...tesko mi je uzas jedan...

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
11.7.2018 22:15:33   
Misha i Ljisha
Maraj bre onda ja ispadoh nemajkaja se krznula nisam nit sam plakala preko telefona. Ni nista. Jeste mi bilo mozda u neku ruk tesko al iskreno toliko sam bila umorna posle porodjaja da nisam stigla da mi nedostaje D niti da se nesto brinem. Eto ja stvarno kao s marsa da sam ali iskustvo mi je takvo. I ocito na tome ni ne treba pridavati. Sto vise pridajes sve je gore i deca osecaju.Opusti se bre bar veceras pred sam kraj.Idi uzivaj sa tm gledaj film. Ti se brines. Eto mana carskog, znas kad ces se poroditiuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
11.7.2018 22:29:22   
IvanaSK RR
Maraj, pusti to... Pisaces nam ovde za dve, tri nedelje user posted image
Nemoj to sebi, a ni njemu da radis... Dečak je, nema potrebe da ga drzis uz "svoju suknju".. Niti da se tako osecas..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.10.2018 3:59:11   
Dora89
Volim ih kao dva oka u glavi, podjednako, samo imam različite pristupe prema njima, u skladu sa uzrastom. Nisam verovala da ću moći drugo dete da volim isto koliko i prvo, ali, da, moguće je. Koliko je majčinsko srce i koliko još može da poraste... 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.7.2019 6:43:23   
MimaKos
Volim ih podjednako i starija i ja smo razvile lepsimi drugaciji, ozbiljniji odnos od kada je beba tu 💗


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.7.2019 9:38:32   
doramar11
Osecanja nisu problem vec nedostatak vremena.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.7.2019 10:32:30   
MimaKos
Slazem se, ali se kod nas odnos zaista ucvrstio, jer je sada ona moj pomocnik


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.7.2019 11:20:57   
doramar11
To i jeste velika prednost sto se tice starijeg deteta. Dobijaju na vaznosti.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.7.2019 11:23:08   
MimaKos
Daaa, nista lepse :)) sas je starija sestra i mamin pomocnik 


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here