|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
31.5.2016 12:36:47   
Pampers psiholog
S obzirom na to da ponašanje koje navodite ne spade u uobičajene, već ekstemnije oblike, bilo bi dobro da dete odvedete do dečijeg psihologa ili psihijatra. Navedeni postupci imaju elemente samopovređivanja pa je potrebno vutvrditi zbog čega takvo ponašanje i na koji način se ono najefikasnije može prevazići i zameniti konstruktivnijim obrascima.

IZVORNA PORUKA: gugutka

Pitanje za psihologa:

Kako se postaviti prema detetu od 2 godine koje pokušava da privuče pažnju roditelja na način (najčešće predveče), da se nrp baca sa fotelje na glavu ili gura ruku u grkljan do povraćanja. Inače, naše pažnje mu ne nedostaje, letimo oko njega (što je moguće greška).

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
31.5.2016 12:37:56   
Pampers psiholog
Deci je važno da se njihovo mišljenje uvažava, međutim poželjno je utvrditi zbog čega je vašem detetu toliko bitno da uvek bude u pravu. Potrebno je na licu mesta, sa stručnjakom, detaljnije utvrditi koji su mogući razlozi za takvo insistiranje. Razlozi mogu biti mnogobrojni, zavisno od deteta i njegovog okruženja, te se ne može dati odgovor koji važi univerzalno za svu decu nezavisno od njihove jedinstvenosti i specifičnosti. Razgovori sa psihologom mogu, pored dijagnostikovanja, pomoći vašem detetu da postane malo fleksibilnije, kao i da se reši problem koji izaziva takvo ponašanje.

IZVORNA PORUKA: Miracles

Pitanje za psihologa:

Detetu je prioritet da bude u pravu, ili da njegova bude poslednja. Konstantno. Ima 8 godina. Da li je faza, i kako se postaviti?




(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
31.5.2016 12:38:23   
Pampers psiholog
Neka deca imaju razvijeniju maštu od drugih pa vole da se igraju na takav način. Ukoliko vaša ćerka kvalitetno i kontinuirano komunicira sa vama i realnim osobama iz okruženja, sve je u redu. Ukoliko imate utisak da mnogo više pažnje posvećuje imaginarnom prijatelju nego ljudima iz okoline ili misli da je imaginarni prijatelj realno biće, idite do dečijeg psihologa ili psihijatra koji će u komunikaciji sa vašom ćerkom utvrditi da li je u pitanju samo uobičajena igra ili je reč o nečemu na čemu treba raditi.

IZVORNA PORUKA: Miracles

Još jedno pitanja za psihologa:


Primetila sam da ćerka /5 godina, često priča sama sa sobom, tj. vodi dugačke razgovore sa nekim imaginarnim prijateljem. Da li da je to normano za njen uzrast i da li da nešto preduzimamo?




(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
31.5.2016 13:02:08   
mila83
Pitanje za psihologa:

Imam sina,uskoro puni 6 godina. U poslednje vreme je postao pravi namcor,retko kada da mozemo nesto lepo da se dogovorimo,brzo se ljuti,postao je nestrpljiv.Nikada nije imao jake napade besa,ali u zadnje vreme mi se cini da se to pojacalo. Dugi period uvek nalazi izgovore da ne jede sa nama za stolom,sto mi se uopste ne svidja..onda neko vreme bude dobro,vrlo kratko,pa opet..
Nije mnogo uporan i brzo odustaje kad uci nesto novo. Srednje je dete,i trudimo se i tata i ja da imaju svi dovoljno paznje,da se ne oseca zapostavljeno. Imam utisak da je on licno nesto nezadovoljan sobom,iako se trudimo da pohvalimo svaki njegov trud i lepo ponasanje. Kako da mu pomognem? u cemu gresimo? Na sta da obratimo paznju? Ima dve godine stariju sestru i 4 godine mladju. Hvala na odgovoru!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
31.5.2016 14:02:54   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog

Ne vredi ništa raditi na silu. Ukoliko postoji otpor, potrebno je biti strpljiv i istrajan. Pokušajte da ustanovite ritam svoje ćerke pa joj ponudite nošu onda kada bi otprilike moglo da joj se ide u toilet. Nagradite osmehom, poljupcem, oduševljem svako njeno prihvatanje noše. Moguće je, kada stigne nova beba, da starija deca na izvesno vreme i sama regrediraju na mlađi uzrast zbog nove situacije. Svakako je ne treba kažnjavati ako ne uradi onako kako ste zamislili. Međutim, vredi nagrađivati svako približavanje ponašanju koje želite da učvrstite.

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Imam pitanje za psihologa.
U toku je odvikavanje od pelena, devojcica ima 26m . Na nosu sam pocela da je stavljam sa 18m ali nisam forsirala i nisam tokom dana skroz dete drzala golo bez pelene zbog godisnjeg doba. Svi su.mi rekli da sacekam leto pa da onda skinem pelenu jer ona cas hoce, cas nece na nosu.
Dobili smo jos jednu bebu kada je ona imala 21 m. I onda sam je sve slabije stavljala na nosu. Pitanje za vas je, sta raditi kada odbije da sedne na adapter ili nosu, kad ukruti noge i kaze da nece i nekad pocne da place?
Ona shvata sve to, cemu sluzi, pricam joj stalno ali evo juce se dva puta ukakila u pelenu. Kad sam to primetila i ppitala je sta radi, rekla je da kaki. Kako tada u nervozi reagovati...? Sta da uradim, predlog ? Hvala.



Hvala doktorka. Zaista jesmo strpljivi ali ona nekako kao da je pod pritiskom i ne zeli. Cim se spomene ona place. Cesto je uhvatim na pocetku kakenja i pitam sta radi, ona mi odgovori da kaki...i onda ja pozurim da je stavim na adapter da dovrsi cisto zbog navike ali ona se.tako ukruti, ne da se i bas me izbaci iz takta pa i viknem na nhu. A to sto kazete, u pravu ste, u nekim stvarima oponasa bebu. Nekada je bila odusevljena nosom a sada nerado seda na nju.

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
31.5.2016 22:23:05   
nikiteki
Pitanje za pedijatra
Sina mi je ujeo komarac i tokom noći mu je nateklo oko zatvorilo se skroz. Šta da radim?

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
1.6.2016 13:07:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nikiteki

Pitanje za pedijatra
Sina mi je ujeo komarac i tokom noći mu je nateklo oko zatvorilo se skroz. Šta da radim?

Ne treba nista posebno da radite, obzirom da je u predelu oka. Ako bi ste nanosili kreme za alergiju, dete bi je svojoj rukicom nesmotreno unelo u oko, oni ne dozvoljavaju ni hladne obloge , tako da je tesko , decije oko je osetljivo, pratite jedino da se otok ne povecava i ne silazi nanize ka vratu.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
1.6.2016 13:11:43   
serpica
Pitanje za pedijatra:

Beba 12m je pre dve nedelja bas kasljala i to zrelo,nos je curio ali je sadrzaj bio bistar,jela je normalno i spavala,bez temprature,grlo nije bilo crveno i pluca su bila cista. Nos smo cistili fizioloskim,a kasalj nista nismo koristili.
Medjutim danas,ona dobije temperaturu a vise ne kaslje i ne slinavi,isla je od 38 do 38,9. Dali smo krv na analizu. sta bi to moglo da bude? Hvala unapred.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
9.6.2016 9:51:42   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica

Pitanje za pedijatra:

Beba 12m je pre dve nedelja bas kasljala i to zrelo,nos je curio ali je sadrzaj bio bistar,jela je normalno i spavala,bez temprature,grlo nije bilo crveno i pluca su bila cista. Nos smo cistili fizioloskim,a kasalj nista nismo koristili.
Medjutim danas,ona dobije temperaturu a vise ne kaslje i ne slinavi,isla je od 38 do 38,9. Dali smo krv na analizu. sta bi to moglo da bude? Hvala unapred.

Temperatura koja se sada pojavila nema veze sa curenjem nosica od pre dve nedelje, to je nesto novo. Dodro je sto ste uradili KKS, ona ce reci da li je uzrok temperature virusna ili bakterijska infekcija. Pratite temperatutu dajte lek i ako treba idite kod pedijatra da poslusa pluca.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
9.6.2016 10:50:51   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: gugutka

Pitanje za dermatologa:

Kada se dete (2 godine) povredi, konkretno pao je na usnu, da li tretirati mesto povrede, sluzokožu i kožu iznad usne?



Kada se dete povredi I padne na usnu bitno je da li povreda krvari, ako je to slucaj dete obavezno odvesti hirurgu. Ako postoji samo oguljotina treba uzeti gel za dezinfekciju koze sa jonima bakra I cinka ima ih veci broj na trzistu: Dermalibour penasti gel, Cicaplast lavante, Cu Zn gel za pranje Uriage I sl I za tim namazati antibiotsku mast Ungv. Chloramphenicoli ili Ungv Garamycin. Kada krusta otpadne moze se koristiti Cicaplast ili Cicabio krema za regeneraciju koze. Sluzokoza brzo zarasta spontano.

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
9.6.2016 10:52:04   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Za dermatologa:


Da li je decu (2 god) neophodno mazati kremama sa zaštitnim faktorima, i u gradu, preko dana, na odlasku u park, kod dr .... sada kada krene sunčano vreme?



Ako su deca do 2 godine izlozena suncu moraju se stititi kremama sa iskljucivo fizickim faktorima zastite, pozeljno je ipak detetu staviti sesiric I drzati ga u sarenoj hladovini

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
9.6.2016 10:54:25   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Pitanje je za dermatologa:
Starijem sinu se ispod kolena gde je verovatno bila krasta od pada i udarca sada pojavio kao neki lišaj. Ponekad je belo ,posle kupanja bude crvenkasto,onako,suvo,ispupčeno hrapavo. Da li je moguće da je to gljivica i šta bi moglo da bude i kako da ga tretiram?
Hvala.


Svakako bi trebalo proveriti da li je glivica ili neka druga infekcija uzimanjem brisa I strugotine koze u laboratoriji pre nego sto se bilo sta namaze na kozu da bismo dobili rezultat analize da li jepotrebno ukljuciti lokalne lekove protiv bakterija ili gljivica

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
9.6.2016 11:02:10   
Maraj
Za dermatologa

postovana dr
imam bebu od 8 meseci. Vec 3-4 meseca ima crvenu bubuljicu na licu u predelu obraza otprilike gde su smejalice. Samo se zasusi , bude kao bela osusena koza preko nje , to otpadne a ispod opet stoji ta crvena bubuljica. Na drugom obrazu je prosla ali je ostala mala rupica , gde je bila ta bubuljica.

kako da tretiram tu crvenu bubuljicu kao i oziljak od ove koja je ranije bila tu?

< Poruku je uredio Maraj -- 9.6.2016 11:03:01 >

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
9.6.2016 23:51:50   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Pitanje je za dermatologa:
Starijem sinu se ispod kolena gde je verovatno bila krasta od pada i udarca sada pojavio kao neki lišaj. Ponekad je belo ,posle kupanja bude crvenkasto,onako,suvo,ispupčeno hrapavo. Da li je moguće da je to gljivica i šta bi moglo da bude i kako da ga tretiram?
Hvala.


Svakako bi trebalo proveriti da li je glivica ili neka druga infekcija uzimanjem brisa I strugotine koze u laboratoriji pre nego sto se bilo sta namaze na kozu da bismo dobili rezultat analize da li jepotrebno ukljuciti lokalne lekove protiv bakterija ili gljivica




Hvala na odgovoru , proverićemo .

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here