|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mesečarenje
6.3.2009 11:51:29   
Anoniman
Mesečarenje ili somnambulizam je hodanje u snu. Pojava da osoba (najčešće dete) ustaje noću u snu, hoda, govori ili obavlja komplikovane radnje, pri čemu je motorika očuvana. Somnabul se u budnom stanju ne seća onog što je činio tokom sna. Pojava somnabulizma objašnjava se na različite načine, ali još uvek ne postoji opšte prihvaćena teorija osim one kojom se ukazuje na duboko nesvesne razloge koji su kod svake osobe specifični.
Wikipedia

Jel mesečarite? Jel znate nekoga ko mesečari? Iskustva?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mesečarenje
6.3.2009 11:56:39   
eugenija
Mesečarila sam kad sam imala 12,13 godina, ali samo  kad god odem kod tate u Vojvodinu.. Nemam pojma zašto.. Ne baš svaku noć, ali često me tata vrati u krevet, pa se ujutro smejemo, jer ja nemam pojma da sam hodala..user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mesečarenje
6.3.2009 11:58:31   
Anoniman
Ne godi ti ravnica... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mesečarenje
6.3.2009 12:06:10   
eugenija
He he he.. Mislim da je ipak psihološki nešto... Znaš ono - dete razvedenih roditelja.. Pa neki momenat možda... Sad sam kod tate, sad kod mame... A pubertet drma.. Hm..

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mesečarenje
6.3.2009 12:08:54   
Anoniman
Jesi pisala u temi Deca razvedenih roditelja?

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mesečarenje
6.3.2009 12:11:27   
eugenija
Aha, htela otvoriti temu, pa guglala, pa videla da postoji, pa napisah jednu rečenicu samo.. Posle ću možda nešto više napisati..

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mesečarenje
26.5.2010 9:42:52   
kokoloko
Da li moje dete mesečari ili...? Moj sedmogodišnji sin se u toku noći često budi, priča, ustaje, dolazi kod nas u krevet. nije mi prijatno zbog toga, ali nekako nas to nije nikada baš previše zabrinjavalo, osim što nam je žao pto nema kontinuirani san tokom noći. Međutim, noćas je uradio nešto što nas je baš zabrinulo. Naime, dok smo mi spavali u našoj sobi, on je izašao iz svoje, sišao niz stepenice, otključao vrata i otišao kod bake koja živi 2 sprata ispod nas.u pidžami i bos. zvonio na vrata i rekao da mi nismo kod kuće. moja preneražena majka (em što vidi bosonogog unuka u 3 ujutro ispred vrata, em što je ubeđena da se nama nešto dogodilo, ćim smo ostavili dete samo u sred noći) došla je sa njim u naš stan i zatekla nas da spavamo. tada je shvatila da je mesečario. sada sam već zabrinuta jer se bojim za bezbednost deteta i plašim se ideja koja mu mogu pasti na pamet.kome da se obratim?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mesečarenje
26.5.2010 9:55:31   
ksenija81
  To je normalno stanje za decu. Ja sam mesecarila do 13-14 god i onda samo prestala. Moji su se 100 x isprepadali, svasta sam radila, ali proslo je. Samo zakljucavaj vrata i zvadi kljuc iz brave i to je, za to ti ne treba strucna pomoc. Problem je kad starije osobe mesecare i prave svakave gluposti tako da njima treba pomoc.


(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mesečarenje
26.5.2010 11:11:39   
kokoloko
čitam i ja na netu na ne bi trebalo da se previše brinemo, ali ipak ne mogu da ne mislim. pre svega me brine bezbednost, a naravno brine me i ako postoji neki uzrok (psihološki). ipak, hvala na odgovoru.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mesečarenje
6.3.2016 1:11:20   
choopa choops
Kao mala sam često ustajala u snu, i pričala.

E sad izgleda da je L povukla na mene. Sinoć sam se živa isprepadala.Oni svi spavali, i ja legla negdje oko 3h i čujem nju kako ustaje. Oni spavaju u vrećama jer se otkrivaju, a mnogo nam je hladno u kući. I čujem je kako onako maršira po hodniku, vuče noge, mislim ide u WC ili da pije vode. Međutim ona se šeta, odjednom ulazi u našu sobu, šeta, ja je pitam šta hoće, ona mumla. Muž se probudio, gledamo je u šoku totalnom.Odvela sam je u krevet i legla i ona je nastavila da spava. Kao iz horor filma user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mesečarenje
6.3.2016 6:13:05   
Sanjalicaaa
Joj, Choopo, mogu da zamislim user posted image
G. često sedne u krevet i priča. Ali dosad nije silazio iz kreveta. Inače kad je prvi put ustao i počeo da priča ja pomislila on se probudio. Odem kod njega i iz šale se kao bacim pored njega na krevet misleći da je budan. On se jadan isprepadao. Od tada ga samo lagano vrtim sa legne. Mada dok ne završi on svoj monolog ne prestaje

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 6.3.2016 6:15:11 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mesečarenje
6.3.2016 7:45:55   
IvanaSK RR
Joj, moj sin ne radi to,ali mladja sestra sto je mesecarila. Pa, imala sam sa njom bas doživljaje he user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mesečarenje
29.7.2016 10:45:48   
NadaR
Vec drugi put M hoda po kuci u snu. user posted image
Prvi put je sisao u dnevnu, legao na trosjed . Valjda se okretao i pao na pod. To ga je probudilo pa nas je zvao .
Nocas sam ga ulovila na stepenicama . Pitam ga kuda ce. On nesto promumla I ode sobu. user posted image

Ne znam sta da mu radim . Ne smijem vise ostaviti nista otvoreno . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mesečarenje
29.7.2016 10:52:12   
isidora88
Mateja za sad bunca u snu, samo da ne pocne i da setauser posted image
Par puta sam slog dozivela kad se probudio nocu i dosao do dnevne sobe, sve vreme cuteci, ali je bio budan jer je komunicirao sa mnom kad sam ga pitala sto je ustao.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mesečarenje
29.7.2016 11:20:07   
Anck Su Nmaun
O bozee da li je moguce da ja u ovoj temi nisam pisala user posted image
Mesecarila sam par godina, pa tu je svega bilo! Setala po kuci, ulazila bratu u sobu, jednom sam s makazama usla u maminu i tatinu sobu, srecom probudili se .. ko zna sta bi mi palo na pamet. A naj strasnije mi je bilo kada sam se jedno jutro probudila u bolovima, ledja me otkidala, ustanem vidim majica mi zalepljena za ledja... Sidjem dole u dnevnu i pitam mamu sta je ovo , a ona u cudu jer se ne secam! Uglavnom ona je cula vrisak iz moje sobe i doletela a ja sam se valjda bila popela na neke police i pala user posted image tako sam se nekako razbila da sam ogulila ledja.
Nije stvar za zezanje... ne bih volela da moja deca mesecare .

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mesečarenje
29.7.2016 12:02:05   
IvanaSK RR
Hahaha, Anck, sa tobom dozivljaji kao u horor filmuuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mesečarenje
29.7.2016 12:53:20   
branki*
Anck,svastauser posted image !ja mislila da tako nesto maltene samo u filmu,mislim mesecarenje u toj meri!kad ono..bas nije naivno,zaista.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mesečarenje
29.7.2016 13:02:45   
Khaleesi
Ja nisam nikad ali se secam, imala samoko 10 god, mladja sestra 7... Ona je cesto mesecarila, jednnom je sela na kantu za otpatke, mislila je da je wc solja, i ispiskila se user posted image user posted image user posted image |Dan danas prepricavamo user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here