|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.6.2018 18:21:40   
smeško
Faktor koagulacije.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.6.2018 18:32:47   
Misha i Ljisha
evo moja krvna slika 6 nedelja nakon porodjaja. PRoblem je rbc 5,37 (3.5-5) mch 25,1 (27-34), mchc 288 (300-360),P-LCC 105 (30-90) sve ostalo ok. Blaga anemija. Posle porodjaja je bila katastrofa i dr mi nije rekao sad da pijem gvozdje a ja naravno nisam ni pitala, u fazonu sredice se ishranom. Jedem zdravo i pazim sta jedem zbog P i grceva. PRetpostavljam da mi je trenutno situacija pogorsana zbog menstruacijeuser posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.6.2018 18:37:26   
vonavoj
Smesko, mislim da postoje neke inekcije za to, ili se varam?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.6.2018 18:41:18   
Maraj
Smesko ja pojima nemam. Kad ides kod gin?
Javice se vec mili ili maslacak . Verujem da ce one znati da ti pojasne

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.6.2018 19:03:10   
IvanaSK RR
I ja mislim da imaju inekcije za to.
Ljiso, uzmi gvozdje za svaki slučaj.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.6.2018 19:16:29   
Maslacak15
Smesko ti ne dobijas fragmin? Ne uzimas Aspirin? Ali ne mislim da je posebno relevantno Ako Su trombociti i ostatak OK.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.6.2018 19:41:15   
milicicak
Smesko, kako su date referentne vrednosti? Po trimestrima?
Mislim kao i Maslacak da nije zabrinjavajuci rezultat narocito ako su trombociti ok, ali ja nisam lekar.
Ljiso, proveri feritin i uzmi suplemente gvozdja, nemoj da zabusavas.
Ja ne smem ni da napisem koliko sam malokrvna sa sve suplementima koje pijem. Krvna slika mi je jos i ok ali rezerve Fe su mi maltene nepostojece

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.6.2018 20:19:52   
smeško
Evo, javljam! Maslacak je najbliza, normalno.user posted image
Pila sam Kardiopirin do kraja maja zbog vena, sada nista. Dr iz Visegradske mi je rekao da ponovim analizu sutra u drugoj lab i ako bude potrebno zvace i hematologa kada me prime u bolnicu, da ima dovoljno vremena. Moj ginekolog da to nije preveliko odstupanje i da sacekamo rezultate kks (jutros sam vadila) i ako su trombociti i hemoglobin ok, da ona nije zabrinuta. U utorak idem kod interniste zbog saglasnosti svakako. Bas sam se uplasila, jer moraju cr-om da me poradjaju i povecano krvarenje mi bas nije potrebno. Ali, smirila sam se cim mi rekose da je to resivo. Samo ne znam od cega je, nikada nisam imala problema sa tim.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
24.12.2020 16:17:02   
Anoniman
Deveta sam nedelja. Radila test krvi i urina juče:U urinu su mi prisutni ketoni 2+Mokracna kiselina snižena 138 (155-357)Leukociti poviseni blago 10.35  (3.98- 10.04)Ly% sniženo 17.8 (19.3 - 51.7)Neutrofili povišeni 7.78 (1.56-6.13)

Da li neko moze da mi pomgone bas sam se uplasila Posto sam procitala da ketoni negativno uticu  na plod. Na posebnoj sam ishrani zbog insulinske tako da nd znam sta da radim.

(odgovor članu Nestrpljivaa)
  Direktna veza do poruke: 309
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
24.12.2020 19:56:40   
Animsaj9


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Deveta sam nedelja. Radila test krvi i urina juče:U urinu su mi prisutni ketoni 2+Mokracna kiselina snižena 138 (155-357)Leukociti poviseni blago 10.35  (3.98- 10.04)Ly% sniženo 17.8 (19.3 - 51.7)Neutrofili povišeni 7.78 (1.56-6.13)

Da li neko moze da mi pomgone bas sam se uplasila Posto sam procitala da ketoni negativno uticu  na plod. Na posebnoj sam ishrani zbog insulinske tako da nd znam sta da radim.


Ketoni se najčešće nadju u urinu prilikom gladovanja, tj neke dijete, i kod dijabetičara. A pošto kažete da ste na poaebnoj ishrani zbog ins. rez., verovatno zbog toga. Bilo bi dobro ako imate mogućnosti da se konsultujete i sa endokrinologom, internistom. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
24.12.2020 20:26:05   
Anoniman
Pa da. Moram očigledno ubaciti i ugljene hidrate, i malo glukoze. Šta da radim, nisam pametna uopšte. Rešavajući jedno, napravila drugi problem.


(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 311
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
25.12.2020 22:11:32   
micci__
Cao devojke, ne znam da li sam potrefila temu. Danas sam vadila hormone stitne zlezde, posto sam 5.nedelja trudnoce i operisala sam stitnu moracu cesto da proveravam.Tsh je bio 2, ginekolog je rekao odlican je i da se mogu baciti na posao. Da bih se danas sokirala jer sam dobila nalaze a tsh mi je 0,033 ref.vrednosti su od 0,270. Da li je neko upoznat sa ubrzanim radom i da li postoji opasnost za plod?Znam da je lose kad je visok i jako dugo sam ga spustala ali nisam upoznata sa ovim. Endokrinolog mi je samo smanjio eutirox od 100 na 75, i rekao da dodjem sl nedelje. A hormone vadim opet za mesec dana. Da li neko zna ista o ubrzanom radu u trudnoci, tj koliko moze biti opasno dok ga malo ne podignem. Hvala 😘

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
25.12.2020 23:01:08   
smeško
Micci, kakav ti je T4? Nista od probijanja ref.vrednosti u trudnoci nije dobro ako dugo traje. Ali, na pocetku svake trudnoce je moguce da dodje do pada TSH zbog Hcg hormona koji stimulise rad stitaste zlezde. I kasnije se ocekuje porast, negde od cetvrtog meseca. Tako bar kod nas ,,problematicnih". T4 je mnogo bitniji, jer on igra najvecu ulogu u razvijanju ploda i njegovog nervnog sistema. Tvoj endokrinolog verovatno ceka da vidi da li ce se tsh vratiti u normalu kad trudnoca malo odmakne i telo se prilagodi trudnoci. Takodje, svaka promena terapije zahteva neko vreme, rezultati se ne vide odmah. Ja sam kontrolisala tsh i fT4 na cetiri nedelje, jer imam hashimoto. Drzali smo tsh izmedju 1,5 i 2. Tada mi je endokrinolog rekao da i par nedelja nece ugroziti plod, ali da mi terapiju daje i ranije da bi meni smanjio stres. Prvi efekti terapije vide se posle 4 nedelje. Pisem ti sta je meni endolrinolog pricao. Opet, kod nas ima tako malo dobrih endokrinologa, pa sam ja isla na dva, tri mesta pi misljenje. Ne nerviraj se jer to za stitastu posebno nije dobro, a ni za plod svakako. Cini se da dr radi sta treba, ali ako imalo sumnjas, idi po drugo misljenje.


(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
25.12.2020 23:35:21   
micci__
T4 nisam radila. Pitala sam ga jutros sta da radim i rekao mi je ft4 i tsh. T4 sam proveravala pre 3 meseca i bio je negde na sredini. 
Razumem zbog toga me najvise i strah jer ne moze preko noci i treba mu sa novom terapijom minimum mesec dana, a meni svaka nedelja trenutno znaci :)U konsultaciji sam sa jako dobrim endokrinologom koji me je i operisao, a od nedelje idem kod jos jednog jer mi je ipak blizi i lakse mi je da se konsultujem sa njim.
Sad se bojim i da je to predugo a i mislim se da li ce mi potrefiti terapiju, bas u najnezgodnijem periodu. Imala sam jedan spontani tada pre 3 meseca pa sam sva na iglama. Hvala puno na odgovoru 😘

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
25.12.2020 23:48:36   
Maslacak15
ja mislim da je.to.normalno!! i da je relativno cesta pojava. relativna hipertireoza u trudnoci je fizooloski.normalna. konsultuj.se svakako sa lekarom ali.ja misli. da nema.razloga za brinu. puno pozdrava!


(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
25.12.2020 23:58:49   
micci__
Maslacak zelim puno da te pozdravim, drago mi je da te i ovde vidim. Ne znam da li se secas ja sam ona sto je pre 3 meseca kukala o biohemijskoj, kad su me lekari uplasili da je vanmatericna. Sve u svemu ti si mi najvise pomogla i dala mi najbolje savete. Hvala Uplasila sam se jer nije bas blago snizeno, bas je blizu nule. Da li mislite da je potreban i T4? Ili da ipak pratim doktora i odnesem mu samo ono sto je trazio? veliki pozdraaav


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
26.12.2020 0:12:03   
lesli


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pa da. Moram očigledno ubaciti i ugljene hidrate, i malo glukoze. Šta da radim, nisam pametna uopšte. Rešavajući jedno, napravila drugi problem.





Moras da unosis i ugljene hidrate.Samo treba da biras slozene ugljene hidrate.Dozvoljen je i hleb i pasta i pirinac, samo sto se preporucuje da bude integralno. Dozvoljeno je i obicno, samo tada moras da smanjis kolicinu jer ima veci GI.
Voce umereno. Povrce normalno. Ako jedes krompir nema hleba itd.Zitarice od celog zrna - ovsene pahuljice i sl. Ne kupovne muslije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
26.12.2020 0:13:28   
Maslacak15
uradi samo to sto tije tekao. ali ja mislim da je.to fizioloska reakcija na hcg. i moj je bio jako nizak, mislim 0,1.pa je.dr rekla sve ok  i posle sam citala dq je stvarno tako...bice sve u redu. zelim ti laku trudnocu:))


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
26.12.2020 10:42:39   
smeško
Micci, ja sam ti napisala da sam radila isto sto je i tebi rekao, ft4 i tsh. Kazu da je to dovoljno. Isto sam ti napisala da je meni rekao da je to cesta reakcija stitaste na hormone trudnoce na startu. Poenta sa terapijom je trebala da znaci da ne vredi da radis cesto analize, nista novo ne bi ni otkrila, mora da prodje neko vreme. Izvini ako sam te zabrinula, trebalo je da bude bas suprotno. Takodje, znam kolike su mi oci bile od straha u trudnoci zbog svega, pa i zbog tsh. Zato sam i napisala da ides po jos jedno misljenje ako si zabrinuta, jer tvoj mir je bitniji. Zelim ti sve najbolje i miran ostatak trudnoce.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
3.1.2021 22:34:20   
Deika


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pa da. Moram očigledno ubaciti i ugljene hidrate, i malo glukoze. Šta da radim, nisam pametna uopšte. Rešavajući jedno, napravila drugi problem.





Moras da unosis i ugljene hidrate.Samo treba da biras slozene ugljene hidrate.Dozvoljen je i hleb i pasta i pirinac, samo sto se preporucuje da bude integralno. Dozvoljeno je i obicno, samo tada moras da smanjis kolicinu jer ima veci GI.
Voce umereno. Povrce normalno. Ako jedes krompir nema hleba itd.Zitarice od celog zrna - ovsene pahuljice i sl. Ne kupovne muslije.



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
3.1.2021 22:36:03   
Anoniman
Pa jedem ja integralni hleb svakodnevno, i voce jedem. Ovsene ponekad, i mahunarke dvaput nedeljno. Sad sam krenula svako veče da jedem ovsene pahuljice sa kokosovim mlekom. I pojačala sam ovako i hleb. Valjda ce biti okej. 


(odgovor članu Deika)
  Direktna veza do poruke: 321
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
8.7.2021 11:24:59   
Anoniman
Pozdrav, imam veeliki problem! 37. nedelja trudnoće, dobila proliv. Obrisala se odnapred prvo (znači samo odnapred) i videla da imam braonkasto, pomirisala da vidim da l je krv možda, međutim, smrdi na feces (izvinjavam se na direktnosti)... kako se to desilo nemam pojma! Sedim normalno na WC šolji kao i uvek. Vodim računa i eto sad da mi se desi to ja ne znam. Istuširala sam se odmah detaljno temeljno sapunom, međutim ja taj mirid i dalje osećam. Ne znam šta da radim. Molim vas pomozite. Bas mi ne treba sad neka infekcija. Inače mi je u urinu nađen mali broj enterokoka. Tako da eto nemam pojma šta ću! Bukvalno baš baš pazim i opet me ovako nešto zadesi. Baš sam u panici. Morala sam ovde da okačim, jer ne znam neku određenu temu  baš za ovo a u panici sam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 322
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
8.7.2021 11:28:36   
Sanidej
Mislim da ces pravi odgovor dobiti iskljucivo od svog ginekologa nakon pregleda. Pozdrav!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 323
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here