|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noc Vestica
31.10.2021 10:19:43   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Didy

Mi ne slavimo, ali za potrebe časa uvek dekorišem učionicu, deca odlepe, jedva čekaju, neki se maskiraju, uvek imamo zabavne aktivnosti i naravno glume na času "trick or treat" i dobiju slatkiše (to im je omiljeni deo časa). 

user posted image
user posted image


Ovo mi je extra! Moja deca su prosle god odustala od skolice engleskog posle noci vestica. Gledali su horor filmove, kako otkopavaju mrtvake! Zatim neke slike koje nisu smele ni da mi prepricaju. Da naglasim da je mladje dete imalo 5god , starije 9. Znaci prestrasno. Mi naravno kao pravoslavci ne obelezavamo. 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Noc Vestica
31.10.2021 11:03:47   
Sanjica26 RR
Moja T nijedne godine ne ide u školicu jezika zbog obeležavanja Noci veštica. Receno joj da ove godine nece da se maskiraju, ali ipak jesu. To se kosi sa našom pravoslavnom verom. Toliko imamo naše divne praznike, pa ih ljudi ne obeležavaju.

Hvala Bogu u mojim školama se to ne obeležava. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Noc Vestica
31.10.2021 21:38:03   
Didy
Jao, Bubi, strašno. To ne radim nikad. Puštam im vesele pesmice i sve je u cilju usvajanja vokabulara, odglume trick or treat, dobiju slatkiše, ne puštam im ništa strašno, ali deci generalno prijaju malo drugačiji časovi i dekoracija: Božić, Uskrs, Noć veštica, Dan zaljubljenih.. To su praznici koje slave Englezi i Amerikanci i mislim da deca treba da znaju običaje i kulturu naroda čiji jezik izučavaju. Ako neko misli da neće biti pravoslavci zbog jednog časa engleskog, onda treba da se zapitamo koliko je ta naša vera jaka i šta je suština vere. Po meni ništa nije crno ni belo. Stefan je npr. u 1. razredu plakao 2 nedelje i bojao se noću, nismo mogli da ga umirimo jer je veroučiteljka pričala o smrti i kako ćemo svi umreti i on je jecao, zacenjivao se kako neće da mi umremo i da se jako boji da ćemo umreti. Na kraju sam htela kod dečjeg psihologa da ga vodim koliko je to eskaliralo. Samo ga čujem kako jeca u sred dana, u sred noći... Mm je insistirao da ga ispišemo sa veronauke, poludeo je, a nije se baš ni radovao ideji da deca idu na veronauku. Ni na jednom času za Noć veštica se nije uplašio ni blizu kao tada.S druge strane, ja sam strancima predavala srpski kad sam bila apsolvent. Imala sam odrasle ljude i studente iz Amerike, Azija, Evrope... Pričala sam im o našim slavama, religiji, svecima, imali smo tematske časove koji se kose s njihovim verskim ubeđenjima, vodili smo ih na ekskurzije u fruškogorske manastire... Oni su ljudi želeli da upoznaju naše običaje, čak i našu religiju, s poštovanjem su se odnosili prema našim svetinjama. Šta su trebali da mi kažu - Mi smo katolici, nećemo da dolazimo na te tematske časove, to se kosi s našom religijom. Malo mi je to već sve preterano. Ne idu deca da slave Noć veštica na času engleskog jezika. Ja sam odrasla u duhu pravoslavlja, u našoj kući se postilo i za vreme Tita, nikad se nije prestajalo, sveštenik nam je bio na slavi, baka me je vodila u crkvu redovno, meni je to bio način živlota. Onda je došlo neko vreme devedeset_ih kad su veliki vernici postali svi izjednačavajući nacionalizam s religijom. Tad mi je sve nešto postalo na silu i ekstremno. Sve je postalo prenaglašeno i prestalo da liči na religiju koja je bila neopterećujući deo moje svakodnevice. Sve je nešto postalo mi-oni i meni, iskreno, to jako smeta. Odaljilo se od suštine, postalo je sve formalnost, kao i ovo sad za Noć veštica. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Noc Vestica
31.10.2021 22:41:28   
Ana RR
Didy, apsolutno se slažem!!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Noc Vestica
1.11.2021 7:41:24   
Sanjica26 RR
Kad sam Didy napisala da se kosi sa mojoj religijom, akcenat sam stavila na proslavljanje, a ne na ucenje o tome. Naravno, da je nastavna tema na eng.jeziku da se upoznaju i drugi praznici. I ja na mojim časovima pominjem i druge narode i druge religije, kad pricamo o različitostima. 
Ovo sto je Bubi pomenula je zastrašivanje dece. Čemu to. Pa moja T bas zbog toga nece taj čas da ide na čas engeskog. Prosto je sve to je plaši. Ne dopada mi se da ljudi pravoslavne veroispovesti to obeležavaju.  Ili uciteljica drugog razreda u srpskoj školi organizuje za svoje učenike maskembal sa tom tematikom. Makar, to bila zabava za decu. Može druga vrsta zabave da se napravi za decu. 





_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Noc Vestica
1.11.2021 8:28:12   
bubulence
Didy ja potpuno podrzavam da se obelezi noc vestica na casu engleskog jezika. Ne uci se tu samo jezik nego i njihova kultura,obicaji, verovanja... Kod kuce je druga prica. Mi smo za sinoc kupili slatkise za decu koja su dolazila, ali moju decu nisam pustila da idu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Noc Vestica
1.11.2021 8:36:12   
Didy
Mi nismo ni slatkiše kupili, niti nam je iko dolazio. Ne primećujem da iko nešto posebno proslavlja. Više su to neke kućne varijante maskiranja fore radi. 

Moram da vam pokažem medenjake koje sam poručila za decu da im podelimo na času:
user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Noc Vestica
1.11.2021 8:41:03   
nata11
Jao kako su dobriiiii.

Kacim i ja slicice kasnije.


Mi se tako dobro proveli i umorili. Bili na zurku, deca maskirana, mi nasminkani. Domacica se bas potrudila i dekorisala, napravila kesice sa slatkisima.



_____________________________





(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Noc Vestica
1.11.2021 8:41:36   
Peace*
Potičem iz mešanog braka, a mislim da se moja viđenja ne bi mnogo razlikovala i da nije tako.

Udajom sam počela da slavim Sv.Luku. Ali ni jednom nisam propustila priliku da decu maskiram za Helloween, i to samo iz jednostavnog razloga: deca treba da budu deca i da se maskiraju kada god žele.
Deca traže povod za zabavu. I mi odrasli tražimo povod za zabavu, kamoli oni. user posted image

Tako mi već godinama za ručak imamo Sv. Luku, a uveče Helloween.

Npr, juče je u Crnoj ovci svaki maskirani mališan dobio besplatan sladoled. Tako smo nakon porodičnog ručka povodom slave koja je bila po pravoslavnom protokolu, stavili maske iz Venecije na lice (moja mama, mlađi sin i ja), i otišli u centar na sladoled.

Još bih dodala da ne volim kada žele klinci da idu po ulazima i traže slatkiše. Mnogo ljudi je isključivo i ne razumeju da deca to vide kao mogućnost maskiranja i besplatnih slatkiša. Ne bih volela da deca zbog toga imaju neprilike, tako da im je skupljanje slatkiša ograničeno na nekoliko ulaza.

< Poruku je uredio Peace* -- 1.11.2021 8:48:05 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Noc Vestica
1.11.2021 11:00:22   
Tiziana
Ja moram da priznam da nemam nista protiv.
Toliko su dosla neka ruzna vremena, treba da pustimo decu da uzivaju u onome sto im je interesantno,naravno ako to ne donosi njima neke probleme i neprilike.
Ja poticem iz porodice u kojoj se slava slavila i kada se to nije smelo (pedestih/ sezdesetih godina) i kada su clanove moje porodice zbog toga odvodili na informativni razgovor.
Nama je Bozic Bata uvek bio bitniji od Deda Mraza, stavljali smo cizme u prozor da bi nam Bozic Bata doneo i stavio tu poklone. Mom bratu je jedne godine cizma ostala prazna jer je bio nevaljao.

Postujem i negujem nase, ali isto tako sam otvorena da cujem, vidim i dozivim i nesto drugo i uzivam u tome.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Noc Vestica
4.11.2021 14:48:12   
pari
Mi smo ove godine prvi put obelezili Halloween jer se to ovde bas slavi. Cele nedelje u skoli imaju nesto u znaku bundeve i onda se maskiraju taj dan. Ja sam sa decom isla u nasem ulazu na trick or treat u par stanova, super je bilo, deci je to bilo jako zabavno. Ovde se kuce dekorisu, svi kupuju bundeve, ukrasavaju ih… To vece smo izasli u nas kraj ovde, puno ljudi svuda, veselo, deca skupljaju slatkise…puno odraslih maskiranih isto…Nama je bilo bas lepo ove godine. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Noc Vestica
4.11.2021 17:32:46   
Ana RR
Pari, ako moj Marko nešto pamti iz Kanade, to je Halloween. Mi moramo opet otići tamo u tom periodu, obećali smo mu. Meni je događaj bio samo da vidim kako je sve dekorisano, fenomenalna zabava.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Noc Vestica
4.11.2021 17:40:49   
pari
Da, to je tacno…ovde svi dekorisu kuce, dvorista, parkove… potrude se stvarno 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 163
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here