|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 20:35:47   
branki*

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: branki RR

Pitanje za pedijatra
Moja beba stara 10 i po meseci,koja je inace lepo jela kasice ,u poslednja dva dana kasice samo izbacuje jezikom napolhe,sve,nece nista.probala sam da joj dam nasu hranu,ali to uzme par zalogaja.hoce koricu hleba,hoce jabuku da gricka i to je to.i hoce cesto da sisa.sta da radim?mogu li tome biti uzrok zubici?

Pratite bebu, merite povremeno temperaturu, vidite da li uredno i dovoljno mokri, da li ima stolicu i nudite je da jede. Dajte joj da jede sta ona prihvata i hoce. Moze da bude od zuba ali i pocetka neke bolesti. Pratite je i u slucaju promene na gore idite svom pedijatru na pregled.

Puno hvala na odgovoru.stolicu ima redovnu,ponasanje uobicajeno,sem sto je za nijansu nervoznija.praticu i pelene.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 22:55:05   
Leptiric123

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Pitanje za pampers dermatologa:

Moja devojčica ima 2,5 godine, i prošle i ove zime joj se na nekim mestima na telu javlja blago crvenilo i taj deo je malo grublji, prošle godine je imal ana obrazima, na zadnjoj strani nadlaktice i na listovima, a sad ima na guzi sa obe strane, na listovima, unutrašnjim stranama butine i zadnjim nadlaktice. Pedijatar nam je rekao da je to verovatno neka vrsta ekcema, ali nismo dalje pregledali jer se sa dolaskom proleća povuklo. Sada se opet pojavilo, kada joj mažem Cortinat kremu smiri se i dosta manje grubo bude, ali čim ne namažem dva tri dana navraća se. Inače ne mažem joj celo telo mlekom ili kremama, koristimo iste kupke kao od rođenja. Da li možete da pretpostavite šta je to? I naravno kako da tretiram te delove kože?



Promene na kozi koje ste opisali spadaju u sliku koja je karakteristicna za atopijsku konstituciju ili kozu sklonu konstitucionalnom decjem ekcemu. Koza ovakvog deteta zahteva pojacanu negu. Koriste se uljne kupke za kupanje i obavezna je primena emolijentnih i hidratisucih kremova posle kupanja. Cortinat se pokazao kao veoma dobar, efikasan i bezbedan krem koji se moze koristitiu duzem periodu. Ovakve promene na kozi se vremenom gube i ne treba da izazivaju zabrinuost sve dok nisu pracene svrabom



Hvala na odgovoru :)

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
6.12.2015 20:32:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca

Da li se u tih 300-500 ml racuna i mamino mleko ili samo km i preradjevine?

Pitanje je koju kolicinu mleka posisa beba, a to mleko je vazno zbog sadrzaja imunih elemenata koje sadrzi majcino mleko, a 300 ml mleka je dovoljno dnevno u vidu kiselog mleka, jogurta i mleka u hrani.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
6.12.2015 20:42:27   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica

I ja nisam stigla juce a imam pitanje za pedijatra:
Moja beba ima 6 meseci i vec joj je duze vreme zapusen nosic,ispiram fizioloskim vise puta na dan,koristili smo i neomicn kapi 3 x po 1 kap i nista nije pomoglo. Nos ne curi samo je zapusen,kad stavim fiziolski iscuri samo on bez sekrecije,kad dise cini mi se kao da joj "vrije" u grudima. Doktorka kaze da su pluca cista i da nastavim sa ispiranjem,ali ovo bas dugo traje,bude par dana dobro i onda opet. Nije imala temperaturu,ne kaslje,vesela je,spava dobro,normalno sisa i jede. Zbog tog nosica kasnimo sa vakcinama. Hvala unapred.

Obzirom na uzrast ja bih uradila bris nosa bebi. Doktorka je poslusala pluca sto je najvaznije. Nemojte preterivati sa fizioloskim rastvorom, jer ispiranjem nosa remetite razvoj normalne nosne flore.Ako je nalaz na plucima uredan i ako je bris nosa normalan, ne breba se nervirati.Izvinite sto ovako kasno odgovaram,ali previdela sam vase pitanje.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
6.12.2015 20:48:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Još jedno pitanje za dr Julku, pedijatra.

Ovo stalno zabooravljam našu pedijatricu da pitam - Kada se bebama uvodi riba u jelovnik?
A iskrena da budem, potpuno sam zaboravila kada sam prvom detetu uvela.
Bebac inače ima 8 meseci.

Sacekajte sa ribom jer mi nemamo sveze ribe. U Kanadi se gaje pastrmke za bebe pa bi moj odgovor tada bio u 10-11 meseci.Moj licni savet je da uvedete ribu sa 12 mes.



Ja da se nadovežem na ovo pitanje za pedijatra - koje bi ste ribe preporučili deci (imamo preko 12 meseci). Znam da je losos dobar zbog omega masnih kiselina, ali pitanje je kakav dolazi kod nas. Ja ga za sada dajem detetu, kao i pastrmku, skušu i oslić. Da li su dobre ove ribe za decu?

Detetu bih davala samo svezu ribu, ne bih zamrznutu zbog nekoliko razloga .Sveze ribe ima na zemunskoj pijaci donose je alasi.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
6.12.2015 22:07:06   
serpica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

I ja nisam stigla juce a imam pitanje za pedijatra:
Moja beba ima 6 meseci i vec joj je duze vreme zapusen nosic,ispiram fizioloskim vise puta na dan,koristili smo i neomicn kapi 3 x po 1 kap i nista nije pomoglo. Nos ne curi samo je zapusen,kad stavim fiziolski iscuri samo on bez sekrecije,kad dise cini mi se kao da joj "vrije" u grudima. Doktorka kaze da su pluca cista i da nastavim sa ispiranjem,ali ovo bas dugo traje,bude par dana dobro i onda opet. Nije imala temperaturu,ne kaslje,vesela je,spava dobro,normalno sisa i jede. Zbog tog nosica kasnimo sa vakcinama. Hvala unapred.

Obzirom na uzrast ja bih uradila bris nosa bebi. Doktorka je poslusala pluca sto je najvaznije. Nemojte preterivati sa fizioloskim rastvorom, jer ispiranjem nosa remetite razvoj normalne nosne flore.Ako je nalaz na plucima uredan i ako je bris nosa normalan, ne breba se nervirati.Izvinite sto ovako kasno odgovaram,ali previdela sam vase pitanje.




Hvala puno na odgovoru.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
10.12.2015 1:08:47   
Ivana.C
Hvala na odvojenom vremenu i odgovoru :) Boginje su prošle, još po koja krastica je ostala i, srećom, sem malo po stomaku i nogama, nije ostalo ožiljaka. Svakako ću poslušati vaše savete i potražiti navedene preparate za negu i regeneraciju :)

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
10.12.2015 13:00:38   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar



Pitanje je koju kolicinu mleka posisa beba, a to mleko je vazno zbog sadrzaja imunih elemenata koje sadrzi majcino mleko, a 300 ml mleka je dovoljno dnevno u vidu kiselog mleka, jogurta i mleka u hrani.


Hvala puno na odgovoru. Nadam se da dobija odgovarajuce kolicine mleka posto beba ima 10 meseci i sisa dva puta dnevno, pred spavanje popije 240 ml mleka, a za dorucak dobije i nesto od mlecnih proizvoda: casu kiselog mleka ili parce mladog sira ili oko 2 kasike kisele pavlake. Nije mi samo jasno koju kolicinu mladog sira mogu dati bebi?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
11.12.2015 10:49:23   
bubulence
Pitanje za pampers pedijatra.
Beba ima 10 meseci. Jos uvek ne puzi ali se oslanja ruke i kolena i ljulja se. Tek je nedavno pocela sama da ustaje. Zna jedino pa-pa i da pokaze gde su mama, tata, seka, meda. Na ime se ponekad odaziva a kada se zaigra mozemo da je zovemo i 15puta ona se ne odaziva. Inace je izuzetno srecno i nasmejano dete. Nasa dr je zakljucila da je u njenoj visedecenijskoj praksi nase dete najnasmejanije koje je videla.
Da li mislite da ona u ovom periodu treba vise da zna? da li je ovo dovoljno za njen uzrast? Nas pedijatar kaze da bi mogla vise da zna ali posto je toliko nasmejana i socijalizovana da nema potrebe za brigom...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
11.12.2015 12:09:20   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Maraj

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: Maraj

Pitanje za dermatologa
dr porodila sam se pre nesto manje od dva meseca. U drugom trimestru su poceli mladezi sitni da mi se pojavljuju po vratu grudima i ispod pazuha. Kad prodjem prstima osecam ih kao sitne izbočine. Na vratu ih imam najvise i dosta su crni pa se poprilicno i vide. Inace nusam imala pre trudnoce 5 mladeza na telu. Koliko je ozbiljno i da li mogu da skinem to nekim kremama dok dojim jer iskreno ne mogu nekad ni da se pipnem a da ne zakacim jer ni jedan nije u nivou koze




Najcesce se u toku trudnoce kod osoba konstitucionalno sklonim pojavljuju fibroma ili seboroicne bradavice koje nisu pigmentni melanocitni mladezi koji potencijalno mogu biti opasni. Fibromi I seboroicne bradavice su benigni I mogu se iz estetskih razloga ukloniti najbolje tecnim azotom koji ne zahteva primenu anestezije I ne ostavlja trajne oziljke.


Ppszovana dr
da li mogu tretirati ove promene tecnim azotom dok dojim ili moram cekati da prestsnem sa dojenjem bebe? Hoce li se sada nakon porodjaja ove promene siriti ili ne i postoji li mogućnost da same promene nestanu?
Hvala



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
11.12.2015 20:52:22   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence

Pitanje za pampers pedijatra.
Beba ima 10 meseci. Jos uvek ne puzi ali se oslanja ruke i kolena i ljulja se. Tek je nedavno pocela sama da ustaje. Zna jedino pa-pa i da pokaze gde su mama, tata, seka, meda. Na ime se ponekad odaziva a kada se zaigra mozemo da je zovemo i 15puta ona se ne odaziva. Inace je izuzetno srecno i nasmejano dete. Nasa dr je zakljucila da je u njenoj visedecenijskoj praksi nase dete najnasmejanije koje je videla.
Da li mislite da ona u ovom periodu treba vise da zna? da li je ovo dovoljno za njen uzrast? Nas pedijatar kaze da bi mogla vise da zna ali posto je toliko nasmejana i socijalizovana da nema potrebe za brigom...

Na osnovu vaseg opisa motorne aktivnosti su normalne, ne radimo mi svi isto i u isto vreme. Sve sto beba uradi sama je uredu, sama se uspravila,molim vas nemojte je vi forsirati. Sto se tice fonda reci , sa deset meseci, ja mislim da je i to uredu, neko prica vise neko manje, ali to je dovoljno.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 136
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here