|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.5.2018 17:38:47   
mama Jo
Celovost je bas cool leti 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.5.2018 17:39:55   
MimaKos
I ne bas..:(

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.5.2018 12:29:21   
mama ivane
Tekst je fantastican bravo, ja sam posle prvog porodjaja imala snage volje da pomerim brda i planine a posle drugog da se pomerim nisam imala snageuser posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Oporavak posle porodjaja
30.9.2018 10:53:46   
lesli
Pitanje za mame koje su se porodile CR...Da li je normalno da i nakon gotovo 3 nedelje, ako sam malo vise aktivna (malo vise hodam ili nosim bebu) imam osecaj pecenja u predelu reza?
I do kad je normalno da rana curka? Pre neki dan obukoh obican, pamucni ves - em me je rez uzasno pekao em su mi se pojavile kao tackice krvi, pa se ponovo vratih na mrezaste gace 😕

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Oporavak posle porodjaja
30.9.2018 11:18:51   
Maslacak15
ahm i za tebe idi i proveri.... peckanje manje vise to je relativno, normalno je da iznad reza bude utrnuta koza na dodir. Mene nije nista peklo tj posle 3 nedelje mi je oziljak bio poptpuno zarastao, krasta otpala i pocela sam vec da mazem saljicevim melemima za estetiku. A imala sam tri carska, ne jedan. I uvek se otvara isti rez cime raste rizik da teze zaraste. Ali sve je to pomalo individualno, postoje odstupanja, ne mora da znaci da je isto strasno ali ko sto sam terala Maraj da ide ( ona je imala malo problema) i tebi isto savetujem Bie najverovatnije sve okuser posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Oporavak posle porodjaja
30.9.2018 11:27:55   
Maraj
Lesli bude kao malo utrnuto to mesto oko reza
A sto se curkanja rane tice...kako mislis da ti curka user posted image
Ne bi trebalo nista da curka. Ok vaginalno al rana na stomaku ne
Meni je curkalo jer mi se rana nakon skidanja konca "rasparala" na levom kraju. Morala sam da radim bris rane, pijem antibiotike, previjam sama sebe...
Kako tebi i gde curka?
Inace i ja sam nesto vise od mesec dana nosila mrezaste. Posle sam morala da kupim druge dublje gacice jer su moje nalegale bas na ranu. Plitke su mi bike

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Oporavak posle porodjaja
30.9.2018 16:15:20   
lesli
Curka u smislu da mi se pojavljuju kao tragici krvi (kao tackice) na vesu u predelu reza. I na kozi imam nekoliko malih krastica.
Koliko vam je trebalo da vam se stomak vrati u normalu? Ja imam kao malo stomace, kao da koza visi tu iznad reza. Ulazim u svoje pantalone, malo se natezem da ih obucem (samim tim to pritiska rez pa i boli) ali stvarno nemam volje ni vremena da kupujem novu garderobu sada.
Maslacak ici cu ovih dana kod dr koja mi je vodila trudnocu. Dogovor je bio da dodjem posle oko mesec dana od porodjaja na kontrolu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Oporavak posle porodjaja
1.10.2018 11:48:02   
Maraj
Les ja ne ulazim jos uvek u moje pantalone. Nosim trenerke, helanke i moje trudnicke pantalone. Nemoj siliti jos je rano. Ja sam prošli put usla mozda tek posle 6.meseci. Imam 10 kg viska. Al ja sam se 29kg ugojila u trudnoći. Tako sam i u prvoj.
Sto se rane tice. Ne bi trebalo da ti curka krv ispod krastd. Bar meni nije ni prvi ni ovaj put. Meni se ovaj put, na mestu gde se rana otvorila, slivao vodeni sadrzaj. Krv ne . Ni prosli put

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.10.2018 12:27:21   
lesli
Ja bas nemam sta da obucem. Trenerke su mi sve bas tanke, jer ih nosim iskljucivo po kuci. Trudnicke stvari su mi prevelike, a i letnje su. Jedino da se nadam da ce sve leci na svoje mesto za jos 2-3 nedelje, jer stvarno nemam zelju za kupovinom bilo kakve odece za sebe. 
A sto se curkanja tice, to su bukvalno tragici. Kao par malih tackica na vesu. Nisam nikad primetila nista npr. na peskiru nakon kupanja.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.10.2018 13:06:25   
Maraj
Les ja nosim tanke trenerke. Mislim na donje delove. Ne mogu debele. A nije jos toliko hladno da ti treba debeo donji deo.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Oporavak posle porodjaja
14.10.2018 11:38:56   
lesli
Joj maraj, ja sam bas velika smrzotina.Na kraju sam nosila trudnicke helanke ispod tih trenerki dok je bilo malo hladnije. Sada je vreme ok, a stomak se jos dodatno smanjio tako da stajem u svoje farmerke. Malo je jos sve nategnuto, ali vise nije bolno.
Nadam se samo da ce se sve vratiti na svoje mesto za jos neki mesec :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Oporavak posle porodjaja
14.10.2018 14:08:20   
Maraj
Ja ne ulazim u moje pantalone od pre trudnoce. U trenerke da ali pantalone ne.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Oporavak posle porodjaja
21.7.2019 10:34:31   
MimaKos
Dati sebi vremena da se telo oporavi i vrati u normalu, i ne opterecivati se kg, ja sam smrsala od jurcanja za bebom, a jedem slatko da bih ostala budna , sklona sam gojenju ceo zivot tako za sve dodje na svoje


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 388
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here