|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
28.9.2018 21:21:00   
jess021
Ode poruka pre vremena 😀Daleko od toga da ceo zivot provede u kuci, 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Postporodjajna depresija
28.9.2018 21:23:50   
jess021
Da treba ceo zivot da provede u kuci, ali ako imas malu bebu kojoj je mama neophodna, ja ne mogu da trazim vreme za sebe. Ni to nije doveka, ja sam imala dve bebe i ne znam ni kad mi je proletelo ovo sve. Jedna zena je rekla jako brzo prodje od onog deco ne mogu nista od vas do onog deco nikad niste kuci. To je moje misljenje. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Postporodjajna depresija
28.9.2018 21:40:37   
IvanaSK RR
Iskucah ogroman post i izbaci me grrrr
Jess kapiram ja tebe, ali kazem kako je meni bilo. Znacilo mi je sto je nekad mama mogla pricuvati macu da ga odgledam sina na utakmici, treningu.. I ne mislim da joj je nesto falilo za to vreme.
Naravno da se prioriteti menjaju, ali smo i svi razliciti. Vreme leti, da. Ja bar to znam, imam dosta velikog sinauser posted image
Stavljam se u Ljisinu situaciju i tesko joj je, proci ce.. Zna i ona da ce proci, ali joj je trenutno tesko.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Postporodjajna depresija
28.9.2018 21:46:44   
jess021
Ivana, apsolutno. Ali mislim da deo te teskobe nastaje od tog pristiska da mora imati vreme za sebe i ako ga nema samo nastaje jos veca nervoza. Pricam generalno, ne za Ljisu. Prihvatis stvari takve kakve su trenutno i tako je najlakse, vreme stvarno prebrzo prolazi. Ali svako neka nadje nacin koji mu odgovara. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Postporodjajna depresija
28.9.2018 22:16:29   
Sanjica26 RR
Slazem se Ivana i sa tobom i sa Jess. 


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Postporodjajna depresija
28.9.2018 22:49:04   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: jess021

Ivana, apsolutno. Ali mislim da deo te teskobe nastaje od tog pristiska da mora imati vreme za sebe i ako ga nema samo nastaje jos veca nervoza. Pricam generalno, ne za Ljisu. Prihvatis stvari takve kakve su trenutno i tako je najlakse, vreme stvarno prebrzo prolazi. Ali svako neka nadje nacin koji mu odgovara. 


I ovo je tacno,od tog pritiska nastahe jos veci haos...Ja kukam da mi treba vreme za sebe i onda odem na nokte (jednom mesecno,i to jedva...mm je dosao u pola 7,a tad sam vec trebala da sam vec tamo), i vratim se i samo ga mazim, zazelim ga se. Ali mi treba ventil,zaista..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 7:06:22   
Misha i Ljisha
Ko je ovde spominjao vreme za sebe? Jer ja nisam. Rekla sam da treba da odem kod zubara. Nisam rekla da hocu na kafu ili nesto slicno. Mene nervira sto je on takva beba da je mobilnost sa njim nemoguca misija. Ubi me samoca ovde gde smo se preselili. Ovde se ne druzim ni sa kim. Nemam kola trenutno da odem negde. Mm nema kuci. Nervira me sto po kuci ne stizem sve i samo se gomila. Kao sto rekoh ni D mi niko nije cuvao. Ona je sa mnom isla i napregled kod ginekologa. Ali nju sam mogla povesti. A i imala sam auto. Mogla sam da skoknem gde god. Ne trazim ja da idem na frizure nokte ili masaze i spa. Mene ubi samoca i pritisak kako nista ne stizem. Nadam se da cemo uskoro kupiti auto. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 7:21:18   
jess021
Ljiso, niko nije rekao da si ti trazila, vec da bi tu mozda prijalo, ne mora to biti frizer, nokti ili sl.Mani se kuce zeno, odlepices. 
Znas li na sta moj stan lici otkad sam pocela sa radim?  Nikad ovako nije bilo, ali stvarno ne mogu da se nerviram zbog toga. 
Grlim te puno🤗

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 7:27:07   
Misha i Ljisha
Jess meni bi prijalo drustvo. Eto znas ono dodje neko iscavrljamo se za to vreme malo P kod mene malo u tudjem krilu i prodje sat dva. Ili da mm bude kuci i uzme ga dok ja sve pozavrsavam. Rekao je mm naredne nedelje ce uzeti godisnji ako mu budu dali tj ako se vrati njegov kolega sa bolovanja. Kad je on kuci imamo njegov auto. Ali evo cele nedelje je isao za Bg i dolazio kasno. Nije ih ni video budne. Dosadno je i P samo sa mnom. On je mnoogooo raspolozeniji kad je kuca puna. Tj kad smo svi kuci. Takav je i ne zeli ni 5 minuta da bude sam.  D se nekako sama zabavljala u krevecu na podu dovoljno joj je bilo da joj pevam dok npr ja peglam. P je skroz drugaciji. On bi konstantno punu paznju. Iscrpljujuce je. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 8:29:27   
IvanaSK RR
Ljiso, da ja tebi nesto kazem. Treba tebi i frizer, i kafa, i spauser posted image treba nam svima povremeno user posted image
Mislim da sam pisala sa Von negde na forumu, drustvo je najviše falilo. Da ne govorim sama sa sobom stalno. Jos zima (kad sam sina rodila). A i tebi sad ide lošije vreme.. Nadam se da ce batke biti malo mirniji da te ne dotuce ovo sivilo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 12:16:22   
Ana RR
Mislim da mnogo faktora utiče na to kako se Ljiša oseća. Da je bebac drugačiji i njoj bi bilo mnogo lakše i verovatno bi i psihički bila mnogo srećnija. Jednostavno svakom prekipi pogotovo kada na nešto ne možeš da utičeš, ne možeš da promeniš. Onda čekaš da se stanje sredi, da on dođe u fazu kada neće više toliko plakati, a to čekanje te izluđuje.

Sa mojim Markom je bilo lako - bio je super bebac, spavao, jeo, sve po ps-u. Rođen u leto, po ceo dan bili napolju. Mm je od njegovog 5. meseca bio kući tako da smo oboje učestvovali podjednako. I naravno da ni jednog momenta nisam pomislila niti mi je trebalo vreme samo za sebe kada mi je sve bilo sjajno. Nisam imala od čega da odmaram mozak user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 13:08:24   
jess021
Ana, ali najvise je do ocekivanja. Bez veze je da se uporedjujemo, ali L je imala 13 meseci kad se M rodila, mm je bio 2 nedelje na godisnjem. Ja stvarno imam pomoc od mame i sestre, ali opet je 90% na meni. 
Naravno da je bilo dana kad sam mislila da ne mogu dalje, ali prodje, pa tako u krug. Stvarno nisam nikad upadala u neka velika neraspolozenja, a spavala sam nocima po 3-4 sata.
Eto doslo vreme da ih ne vidim po pola dana i nedostaju mi.
Hocu da kazem da je dozvoljeno da nekad budemo u out-u ali ne smemo dozvoliti da to osecanje predje u nesto vise. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 14:38:58   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: jess021


Naravno da je bilo dana kad sam mislila da ne mogu dalje, ali prodje, pa tako u krug. Stvarno nisam nikad upadala u neka velika neraspolozenja, a spavala sam nocima po 3-4 sata.

Hocu da kazem da je dozvoljeno da nekad budemo u out-u ali ne smemo dozvoliti da to osecanje predje u nesto vise. 




Ja nisam imala niciju pomoc, a mm je cesto bio odsutan. Nisam imala ove faze najiskrenije. Jesam bila nekad u out-u, ali nisam dozvoljavala da i dalje tako budem. Naravno nisu svi isti i necemo da se uporedjujemo. Samo razmenjujemo nasa iskustva. Meni nikad nije bio izduvni ventil posao.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 19:50:20   
Misha i Ljisha
Dunja u utorak ima priredbu u kulturno-informativnom centru ovde u Futogu. Program pocinje u 18h. Ja naravno ne mogu ici da je gledam :(

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Postporodjajna depresija
29.9.2018 21:16:36   
Ana RR
Slažem se Jas. Ja zaista ne mogu da pričam o takvom osećaju kada ga nikad nisam imala. Mogu samo da nagađam. Ja sam kao Ljiša u smislu da nisam želela da mi neko pomaže. Jednostavno se pogubim ako je neko tu i pokušava da pomogne. Dođi, igraj se sa detetom ako hoćeš ali ne treba mi pomoć. Nas troje smo savršeno funkcionisali.

Ljišo, imaš izbor - ostavi ga na sat vremena kod nekoga. Dve babe ima. Njemu ništa neće faliti, to je sigurno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Postporodjajna depresija
5.6.2019 20:03:33   
marketing RR
Pročitajte priču koju nam je korisnica poslala, o sopstvenom iskustvu i borbi koju je prošla sa postporođajnom depresijom!

Spremite se na to da je potpuno iskrena bez i jedne trunčice ulepšavanja.

ŽENE SMO - MOŽEMO SVE!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Postporodjajna depresija
5.6.2019 20:26:15   
Ivanka 75
Baš teška priča... Želim joj sve najbolje! 

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Postporodjajna depresija
5.6.2019 22:48:12   
Filadendronka
Koliko li je samo toj zeni bilo tesko sam Bog zna. I koliko je samo jak taj hormosnki disbalans da moze zenu da natera u najgori ponor. Bas strasna prica. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Postporodjajna depresija
5.6.2019 23:19:15   
Ivanka 75
Osecaj je uzasan... Moja depresija nije bila ni priblizno kao njena... Bila sam svesna svakog ruznog osecanja, svake misli i terala sam sebe da budem vesela, raspolozena, samu sebe zabavljala, gledala Prijatelje iznova i iznova samo da se nasmejem... Tri meseca od porodjaja sam mogla sebi da kazem da volim moju bebu 😭
A bila sam svesna svega... Trunke osecanja nisam imala za dete, sad mi toliko krivo zbog toga pojedoh samu sebe ☹️
Hocu da placem a ne mogu, molim boga da pustim suzu da mi bude lakse... 
Sto je najgore, niko oko mene nije znao sta se u meni desava. Ni mm, ni sestra ni majka. Sebi sam dala u zadatak da moram sa njima da se cujem svaki dan, da pricamo o svemu. 
RR mi je tada puno pomogla i sve zenice ovde. Bilo mi je vazno da budem u kontaktu sa ljudima, makar i virtuelno, a zima, sneg, ne mozes napolje... 
Hvala bogu proslo je... Mozak mi se vratio u normalu posle nekih 7, 8 meseci. 
Bas kao sto je i ona rekla, kad mi je krenuo prvi ciklus. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Postporodjajna depresija
9.6.2019 12:58:31   
vocicana
Boze, koliko sam se sada isplakala, bila sam jako nervozna posle porodjaja, ni najmanje depresivna, ali ovo je strasno iskustvo.
Imam jednu pacijentkinju koju nikada necu zaboraviti, strasno sta je dozivela, ni dan danas nije dobro. Ali neka je Kosta ziv i zdrav i neka Vasilije Ostroski u najvecem blagostanju da da se opet ostvari kao majka..ponovo.
Ziveli!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Postporodjajna depresija
21.7.2019 10:21:52   
MimaKos
Ja sam bila depresivna sa prvim detetom, i greska je sto se o tome ne prica vise. Sa drugim sasvim druga prica, sve u najboljem redu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Postporodjajna depresija
11.1.2020 0:17:13   
Ana1987
Imam bebu od 7 meseci. Nisam imala depresiju i sl. Ali imam ogroman strah..Mislila sam da ce proci posle npr 3 meseca kad lazu da je "rizicniji period" ali i sad se budim i proveram dal dise..Umem da ga promrdam jer mi deluje da ne mrda.. beba je zdrava, uhranjena, veoma je napredan..ali strah postoji i povecava se jer se uvodi hrana i postoji opasnost od alergija.. Nekad ga stavim u krevet pored nas i tek onda se budim u strahu sa aam ga pritisla, da je sisao i pao s kreveta.. kad je u svom krevecu ustanem stavim ruku na njega, vidim sve je ok i nastavim...budim se da vidim dal je pokriven, otkriven, dal mu je cebe preko lica, dal se iskrivio, dal mu se zapusio nos, dal je topao, hladan..Mnogo me to optececuje i ne znam kako da resim..Inace nisam hopohondar.. i nisam ni od oboh sto cisti preterano pazi sterilise utopljava.  Mislim da radim sve ok..samo noc je uzasna i strahovi su ogromni..mozda zbog neta i svega sto sam procitala da se desava ..
Molim za savet..iskustva..Hvala

(odgovor članu una77)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Postporodjajna depresija
11.1.2020 8:15:32   
bubulence
Nema saveta, postala si majka, strah ce te pratiti celog zivota (ne znam da tesim ljude). Meni je trece dete pa i dalje proveravam da li dise, zasto se nije pomerio vec sat vremena dok spava... Ustajem nocu da obidjem i starije cerke da vidim da li su dobro, da li su pale, kako leze... Mislim da je taj strah sasvim normalan


(odgovor članu Ana1987)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Postporodjajna depresija
11.1.2020 9:18:08   
mama Jo
Joj Alex... razumem te sve. Slicna sam. I mislim da vecina mama tako radi i tsko se oseca, sa prvim detetom posebno, posebno dok su tako mali. Ne znam sta bih ti rekla, koji konkretno savet da ti dam... probaj da nadjes vremena samo za sebe i da radis neke stvari koje te opustaju i cine srecnom. Saljem ti veliku podrsku i da se sto pre opustis user posted image user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 649
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here