|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
3.8.2021 22:12:08   
smimba
Ovo je rezultat ispitivanja radjenog 3.dc:
user posted image   
A ovo rezultat ispitivanja ranjenog 14. dc:

user posted image
UZ pregled 14.dc:Endometrijum 9mmFolikul 22mm
Prethodni mesec sam radila 3 puta folikulometriju i to:
15.dc:Endometrijum 8.5mmFolikul 17mm18.dc:Endometrijum 8.5mmFolikul 20mm19.dc:Endometrijum 11mmFolikul 25mm i 33mm
OGGT odlican, pre 5 godina povišena antitela na stitnu, bez odstupanja u hormonima pri redovnim kontrolama.
Hvala💐


(odgovor članu smimba)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
3.8.2021 22:14:02   
smimba
Evo još jednom slika rezultata ispitivanja 3.dc:



user posted image

(odgovor članu smimba)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
4.8.2021 8:39:40   
Maslacak15
ovo su odlicni rezultati. Mozda bi TSH trebalo da je za nijasnu nizi da bi bilo idealno ali nisam sigurna da je za terapiju. morao bi da proceni reproduktivni enndokrinolog. Ostalo je bas tip top. Srecno!

(odgovor članu smimba)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
4.8.2021 8:49:44   
smimba
Hvala Maslačak👋♥️🤗


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
11.8.2021 21:42:27   
Green40
Zdravo svima.Prvi put pišem na nekom forumu, tako da razumijete ... :). Interesuju me iskustva o prvoj trudnoći u 40tim. Do sada nisam radjala ili ostajala u drugom stanju. 
Ginekološki sam važila do sada za zdravu ženu. Imam.40 godina i od kraja prošle godine pokušavamo pratiti plodne dane (na zalost ne svaki mjesec zbog umora ili stresa na poslu). 
Zatim smo počeli od početka ove godine sa ovulacijskim testovima. Prvo sam pogrešno računala pa su bili negativni, dok je i maju prvi puta test imao smile. Do sada se evo ništa nije desilo.
Na preporuku doktora javila sam se na kliniku za sterilitet i sad radimo nalaze. Hormone prvo pa me čeka ultrazvuk u toku menstruacije. Od prošle godine imam takodjer miom na lijevoj strani i tu me konstantno bolucka, mada doktorka kaže nije od mioma).Takodjer imam jako bolne menstruacije. Na kraju se plašim da nemam endometriozu i da je to uzrok što ne mogu ostati trudna ( takodjer do sada mi to nije niko utvrdio a za mene su bolne menstracije bile prirodno stanje i mislila sam da tako mora). 
Hvala za vaša iskustva. Pozdrav :D 


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
15.9.2021 23:18:48   
Mačak25
Zdravo, imamo jedno dete, suprug i ja bi voleli jos jedno ali nam vec 8 meseci ne polazi za rukom. Nakon 6 meseci smo se bacili na pretrage. On je odradio spermogram, ima 18 miliona, ostalo je sve ok i dr misli da sa tim moze da se ostvari trudnoca, dobio je suplemente pa kontrola. Ja sam ustanovila da nemam ovalacije jer sam na svoju ruku vadila progesteron 7. dan nakon o. i bio je bas nizak, tako je bilo u dva ciklusa. Odradila sam hormone i ogtt, pa ako bi neka clanica mogla da pogleda, vidim da se razumete dosta pogotovo Maslacak:) Bila sam kod endo. danas dobila sam inofolic, melatonin i glukofaž 750mg uvece. Sada saljem rezultate ako ne uspem da posaljem sliku. 



(odgovor članu Green40)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
15.9.2021 23:42:20   
Mačak25


user posted image

user posted image

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
15.9.2021 23:45:22   
Mačak25
E da i AMH mi je 1,82. Pitam ovde jer vidim da neke clanice znaju pa mogu reci i vise od dr. Samo ne zelim da nesto promakne jer je neki dr nezainteresovan pa da gubim vreme bez veze na pogresnoj terapiji... hvala puno unapred.

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
16.9.2021 6:25:22   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Mačak25

E da i AMH mi je 1,82. Pitam ovde jer vidim da neke clanice znaju pa mogu reci i vise od dr. Samo ne zelim da nesto promakne jer je neki dr nezainteresovan pa da gubim vreme bez veze na pogresnoj terapiji... hvala puno unapred.
Javiće se Maslačak,čim bude videla.Ona nam baš sve lepo pojasni.Stećno u ostcarenju želje-da se još jednom ostvarite u ulozi roditelja.❤


(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
16.9.2021 9:06:26   
Mačak25
Hvala:) Nadam se da cemo uspeti da se sredimo... Cekamo da se javi Maslacak... i da, dr mi je rekla da ponovim prolaktin, misli da su racunali u jednim jedinicama a pisali u drugim. Vadila sam ga pre dve godine i ujutru je bio oko 300, ali cu ponoviti svakako.


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.9.2021 6:31:44   
flamingos
Nema Maslačka.Nije videla.Odgovoriće.


(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.9.2021 20:56:53   
Maslacak15
Macak izvini nisam videla. Ali sve je dobro koliko ja vidim. Sta znaci bio je nizak? Koliko nizak?. Najlakse je probati klomifen po meni ako je problem do ovulacije. Insulinski odgovor jeste jak ali se dobro vraca. Ok Metformin sigurno nece da smeta... FSH i AMH su super, kao i prolaktin.

Reci suprugu da nabavi L karnitin, i da ne baca pare na skupe suplemente. Samo strpljivo i uspecete sigurno. Nema razloga da ne. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.9.2021 21:37:18   
Mačak25
Hvala puno na odgovoru. Progesteron je bio 16.80 nmol/L, sledeci put 17. Danas sam bila u Visegradskoj, isto mi je rekla sto i ti, stimulacije i dala mi je inofem aktiv. Privatno sam bila kod endokrinologa i ona mi je rekla da su mi ok hormoni i dala mi je onu prvu terapiju iz predhodne poruke. Ne znam sada sta da pijem, sta ti mislis? Ici cu na stimulacije, zakazala sam UZ u bolnici, mora prvo to, ali tek za mesec dana. Dugo se ceka pa me to nervira, mozda privatno da idem... Mi smo dugo radili i na prvom detetu, 10 meseci a od toga smo 5 ziveli zajedno... Jos jednom hvala ti puno...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.9.2021 21:42:52   
Maslacak15
ja mislim da je doktor u visegradskoj u pravu i da je inofem dovoljan. Tacno to nisu adekvatne ovulacije. Progesteron treba da je iznad 30 nmol sredinom lutealne faze. Ali klomifen citrat bi tu mogao brzo da pomogne. Ja ne mislim da treba previse da razmisljas, to je stimulacija vec 60 i kusur goidna na trzistu, nista ne ne moze da se desi....A mozes da zatrudnis po kratkom postupku.

u principu treba da se prekontrolisu jajnici 2-3 dana ciklusa da nema cisti itd i onda moze klomifen odma 5 dana , nema tu neke mudrosti....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 17.9.2021 21:46:42 >

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.9.2021 21:52:10   
Mačak25
Hocu sigurno, samo se razmisljam da odem privatno i ubrzam postupak. U Visegradskoj to traje citavu vecnost, samo na UZ cu cekati mesec dana. I to pod uslovom da rade zbog korone... I da, sada dobijam 10.dan nakon "ovulacije", skratili mi se ciklusi sa 28 na 24, 25 dana. Znam kada je o jer pratim lh trakama.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.9.2021 22:01:36   
Maslacak15
pa dobro to je za ocekivati. Sa tako neadekvatnim progesteronom ne moze ni da traje 14 dana lutealna faza. Mozes i privatno da odes. Brzo ce to da se resiuser posted image

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.9.2021 22:04:19   
Mačak25
Hvala puno jos jednom, divna si sto nam pomazes. Imam jos neko pitanje vezano za mmr vakcinu, postavicu tamo da ne skrecem sa teme ovde:)


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
22.9.2021 17:33:59   
Nena1811
Muž i ja više od godinu radimo na bebi ali ništa... Rezultati hormona tsh 5.28 a prolaktin 75 na, za tsh sam dobila terapiju, jedva su mi prepisali a prolaktin svi poprilično ignorišu kao za par mjeseci radićemo opet to ti je od stresa :/


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
30.9.2021 14:56:56   
Mačak25
Neno, da li je muz radio spermogram? Tsh jeste visok, super za terapiju, za proklatnin nisam sigurna, ne znam u kojim je jedinicama... Ja sam dogovorila stimulaciju za sledeci ciklus i jedva cekam... Rekao je dr da cemo prvo jednu tabletu, pa ce videti kako reagujem. Maslacak, koji L karnitin da kupimo i kako se pije? Stvarno su preskupi svi suplementi, uzas. Jel dovoljan samo on ili jos vitamin c i e? Suprugu je broj 18 miliona.

(odgovor članu Nena1811)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
30.9.2021 15:02:38   
Nena1811
Mačak, piše ref interval 1.9 - 25Spermogram čekamo rezultate

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
30.9.2021 16:19:16   
Mačak25
Jeste visoko onda. Znam da se radi onaj profil prolaktina, dodjes, stave ti braunilu, jer neko se plasi uboda pa skoci od toga, i vadis tri puta u toku dana...


(odgovor članu Nena1811)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
30.9.2021 17:36:49   
Nena1811
Mačak, znam da sam dosadna :) ali ova dva hormona mogu biti konkretan problem što ne ostajem trudna? Nekako mi je lakše ako znam da je to i fokusiram se na rešavanje, pošto su ki i brisevi uredni i hsg.. Hvala još jednom 

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
30.9.2021 17:46:56   
Mačak25
Mogu, oba mogu da te zezaju. Mozes i ogtt sa insulinemijama da odradis i onda si vecinu pokrila.


(odgovor članu Nena1811)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
30.9.2021 17:52:17   
Nena1811
Odradila, blago povišen inzulin, 47 posle 2h gornja granica 28

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
30.9.2021 17:56:05   
Mačak25
Mislim da to nije strasno, ali svakako vidi sa dr. 


(odgovor članu Nena1811)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here