|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pružite detetu pravu sliku o školi
28.4.2009 10:36:13   
Anoniman
- Polaskom u školu od deteta se očekuje da preuzme mnogo više odgovornosti i postane samostalnije nego što je bilo do tada. Da bi ono steklo što jasniju sliku o školi, neophodno je da sa njim mnogo i često razgovarate. Dakle, priče o školi ne treba da budu vaš monolog, neko aktivna razmena s detetom o onome što ono o školi već zna, uz nužne dopune i korekcije...
Detaljnije: KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
28.4.2009 23:47:23   
eugenija
Lep člankić.user posted image

Apelujem na roditelje da ne plaše decu sa školom, tek posle će videti da su sami sebi uskočili u stomak, rečenicama poput: "Aha, samo ti mene ovde maltretiraj dok možeš, misliš da ćeš moći tako kod učiteljice? AAA, neee!"


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
29.3.2011 10:47:29   
Anoniman
Kako mi je islo na zivce kad je Aki trebao krenuti u skolu , odmah su se nasli tu da ga ispituu ko ce da mu nosi ranac kad je tako mrsav , a najvise me nerviralo to sto su mu pricali kako nema vise igracaka , nema vise igranja od sada samo knjiga user posted image Morala sam svaki dan da mu ponavljam kako sve to nije istina 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
4.3.2015 18:49:36   
mila83

IZVORNA PORUKA: eugenija

Lep člankić.user posted image

Apelujem na roditelje da ne plaše decu sa školom, tek posle će videti da su sami sebi uskočili u stomak, rečenicama poput: "Aha, samo ti mene ovde maltretiraj dok možeš, misliš da ćeš moći tako kod učiteljice? AAA, neee!"


i ja sam protiv toga. Evo moja M polazi u skolu ove jeseni,pricam joj kako izgledaju ucionice,nastavni predmeti,kakve ce obaveze imati,sta ce sve sa drugarima raditi..Sta ce joj strah?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.3.2015 20:37:14   
veselicaa
Naravno da ne treba pokazivati strah pred detetom,vec ga ohrabriti i pokazati da je to nesto lepo i da je polazak u skolu veliki i lep dozivljaj.Moja A.je bila bas uzbudjena kada je trebala da podje u skolu,a i Stasa jedva ceka,samo pravi planove a ja se trudim da joj sve lepo objasnim.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
7.3.2015 4:57:48   
mila83
Ja samo pokusavam da Mima odmah od pocetka shvati koja je razlika izmedju "prave " skole i predskolskog,odnosno skolice kako mi to sada zovemo.Ali da se ne uplasi.Ipak su obaveze u skoli vece,nema igranja itd.Pretpostavljam da je neku sliku stvorila u glavi. aA jedva ceka da krene! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
5.7.2015 13:54:53   
mila83
Evo blizi nam se polazak u skolu.Uzbudjenje rasteuser posted image Povremeno sednemo i pricamo sta je sve ceka u skoli,mislim da je shvatila.
Imali smo nedavno jednu tribinu koju je organizovalo Udruzenje ucitelja kod nas,pa smo diskutovali kako dobro pripremiti decu za polazak u skolu, sta da ocekuju i sta se ocekuje od njih.Nisam nesto posebno novo saznala,ali opet znaci razgovor o tome...ali videla sam da ima i svakakvih roditelja cijim razmisljanjima se ne mogu nacuditi.Sto ljudi,sto cudi.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
5.7.2015 19:30:04   
vikiveki
Jako je teško deci da shvate odmah tu sliku škole i onoga što škola predstavlja,pogotovo zato što kod nas i pored reformi školskog sistema i dalje postoji jako veliki jaz između predšk,olskog vaspitanja i škole

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.7.2015 11:39:06   
mila83
potpuno se slazem Viki,evo na toj tribini su bile i vaspitacice i mnogo komentara je bilo na tu temu,uciteljice svasta zameraju vaspitacicama,one opet ne znaju sta skola,tj uciteljice prvaka ocekuju od dece,i tako u krug..nikako da se (bar kod nas) povezu te dve institucije...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.7.2015 11:47:24   
vikiveki
Ja sam sticajem okolnosti u jako dobrom položaju jer sam završila škole koje treba da povežu sve stupnjeve obrazovanja,naime srednju školu sam završila medicinsku-smer vaspitač,sa tim sam radila skoro 10 god u jaslicama,a završila sam i višu vaspitačku,pa sam evo skoro 4 godina kako radim kao vaspitač ,sa decom od 3 do 7 god. a završila sam i filozofski faks odsek za pedagogiju,tako da mi je zadnja škola fakultet i zvanje diplomirani pedagog.Tako da se u potpunosti razumem u probleme i jednih i drugih...Predškolsko obr. i vasp. forsira da se znanje stiče kroz igru,dok sa druge strane deca kada dođu u 1 razred treba da budu mirni i poslušni,odjednom im presecaju tu igru...treba da sede u klupama 45 min,i sve ostalo

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.7.2015 12:01:13   
mila83
Da,da...to bas pricam Milici sta je ceka...
Super,bas mi je drago da ovde znam nekog tako kvalifikovanog za rad sa decom !! Onda se moramo upoznati u Smuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.7.2015 19:21:04   
vikiveki
user posted image ma kod nas je takav sistem,baš zbunjuju decu...ja bih volela kada bi se taj prelazak sa jednog nivoa obrazovanja na drugi nekako napravio da bude manje bolan za decu...to što su uveli opisno ocenjivanje u 1. razredu nije ništa kako da kažem specijalno,kada deca žele da znaju koju su ocenu dobilauser posted image neki insistiraju da im učiteljice daju ocene,bude čak i suza

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.7.2015 20:17:48   
mila83
Tako je i kod nas u muzicko jskoli,sto se tice tih opisnih ocena,i roditelji i deca insistiraju da im se objasni brojcanom ocenom user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.7.2015 23:32:12   
vikiveki
Sećam se da je to oko ocema bio problem i kod ćerke,jer je ona želela ocenu a ne pisanje umesto ocene

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.7.2015 23:44:57   
aleksandrici
Ja mislim da je bolje dobiti ocenu nego cvetic.Svi uzivaju u petici a ponajvise mama,hahhahha.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
6.7.2015 23:55:33   
vikiveki
Aleksandrici upravo o tome sam i pričala,svi su u školi navikli da se dobijaju ocene,u suštini i te opisne ocene su ocene npr Savlado je otprilike 3, uspešno je savladao je 4,a veoma uspešno je 5,ali dečica ipak očekuju ocenu da se sa njom pohvale roditeljima user posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
7.7.2015 12:45:42   
aleksandrici
Puno,puno razgovora ,podrske i ljubavi je potrebno za taj a i bilko koji drugu decji uzrast.Mnogo ljubavi i puno strpljenja.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
7.7.2015 13:05:14   
Brand new mama
I nama se priblizila skola...vec 13. avgusta moj prdavac stariji seda u klupu:)A sesti rodjendanko tek u septembru. Mi smo vec imali probni dan u skoli,upoznao je uciteljicu,nije velika skola- po tri odelenja,ovde je osnovna 4 razreda. Hm, posto ni ja nisam sigurna kako to die u ovoj skoli,nisam bas mogla da mu priblizim tacno(plus svaka skola ima svoj koncept-od sedenja u Krug,sedenje u dva reda i sl, kao i nacin na koji deci "prenose" znanje). Ovde je najbolja ocena jedinica, a najgora petica;) pa moram najaviti svim dragim rodjacima da mu ne zele "Sve petice" . Prva dva razreda su opisne ocene. On je pomislio isto da je to sad jako ozbiljno,da nece moci vise da se igra,te je pocela panika kako on ne zna sva slova ni matematiku...Objasnila sam mu da zato i die u skolu,da bi to naucio.Nisam potencirala ucenje slova i brojeva,jednostavno jer sam ja naucila rano da citam(sa 4) pa mi je u skoli bilo jako dosadno.Zna svoje ime i prezime da napise,brojeve do deset(neke malo okrene,ali i to je potpuno normalno).Meni je samo frka koju skolu dalje,jer ovdje to ide jako brzo-vec peti je srednja.Principi matura i slicno su mi spansko selo...ali OK,imacu jos par godinica da proucim o cemu se tu radi:)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
7.7.2015 15:28:11   
vikiveki
BNM i ja sam kao i ti,nisam potencirala svojoj deci da uče da čitaju i pišu pre nego što su pošli u školu,a onda kada su pošli lepo i brzo su sve savladali.Kod nas je kao što znaš Osnovna škola od 8 razreda,tako da deca ovde imaju vremena da odluče koju bi srednju školu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
8.7.2015 10:37:45   
mila83
Ja nisam nista forsirala kod Mime,vec sam pisala u toj temi...sve pocelo kroz igru,ali ima odlicno predznanje za prvi razred,cita i pise citilicu bez problema,sad je i pisana slova interesuju...a pocela slovkaati i latinicu..Znam da to nije neophodno..ali eto,kada dete to privlaci i ide mu,sto da ne..i to je neka priprema za skolu ujedno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
8.7.2015 17:35:17   
vikiveki
Neka je Mila samo je ti podrži ako vidiš da pokazuje veliko interesovanje za učenje slova,ali daj joj do znanja da će i u školi morati da ih uči

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
8.7.2015 18:05:20   
mila83
Da,i ja mislim da to nije nista lose.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
16.7.2015 8:45:18   
vikiveki
Da, nema tu ništa loše kada deca sama pokazuju interesovanje za pisanje i čitanje slova,može biti loše kada ih roditelji forsiraju da bi se hvalili pred drugima kako njihovo dete zna sve i pre polaska u školu,a ima takvih,veruj mi.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
16.7.2015 9:45:07   
mila83
Ima nazalost takvih roditelja puno,ja sam imala iskustva sa jednim takvima ali u muzickoj skoli.To cu ti pricati jednom uzivo user posted image dugacka prica a roditelji iskompleksirani strasno...naravno nije se dobro zavrsilo,nismo se lepo rastali,prvi put u zivotu tako nesto doziveh.
To mi je podsetnik,kada nesto i pozelim da deca nauce i znaju,a nije vreme,da sacekam pravi trenutak za to.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pružite detetu pravu sliku o školi
20.7.2017 11:11:12   
Anck Su Nmaun
Kod nas nema straha, jako se raduje i jedva ceka da pocne skola!
Spremila je svoj radni sto , napravila mesta za sve. Jako volim kad je vidim kako je uzbudjena i nestrpljiva user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here