|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
21.12.2009 13:06:04   
Rivana

IZVORNA PORUKA: marince

Ja sam vec negde pisala o toma i ne pocije mi se opet,jer cu da se iznerviram!!!

Mene je sve cekalo spremno,jer sam ja spremila pre odlaska u porodiliste.

Mm je dosao po nas,a kuci nas je cekalo 30 ljudi,koje je moja svekrva pozvala iako sam rekla NE,svi oni glupi obicaji,svi hoce gledaju bebu,Svi imaju milijardu saveta,a meni treba vazduha(citaj samoce)

Sve bih dala da smo tad mogli da budemo samo nas troje da legnemo u krevet i zagrlimo se user posted image user posted image user posted image

A prvo vece je proslo u pranju sudova i rasklanjanju loma koji je osta iza gostiju (tad moje svekrve nije bilo,samo mm i ja moja drugarica user posted image user posted image user posted image
I moje sunce koje je mirno spavalo


Uzas kakva zena pa otkud joj takva glupa ideja da pozove 30 ljudi kod male bebe i zene koja se tek porodila, svasta stvarno svasta

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
23.12.2009 17:47:08   
Anitaaa
Po mene u bolnicu su došli moj muž,tata i sestra.Tata i sestra su nas samo slikali,videli bebu i otišli a muž me je odvezao kući gde me je dočekala mama sa gotovim ručkom.I ona je otišla posle pola sata i moj dragi (koji se bio neverovatno uspaničio) i ja smo ostali sami.Ja sam se već bila uigrala u porodilištu a i moje 'slonče bebironče' je imalo milosti pa je prespavalo ceo dan sem kad sam ga budila da jede i da ga presvučem.Svekrva je došla sutradan i tad je počela horor priča koju sam već negde na forumu pisala.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
23.12.2009 21:11:04   
Anoniman
I prvi i drugi put kad sam se porodila po mene su došli mm i moja majka, meni najdraže odrasle osobe. Prvi put smo živeli kod njegovih u stanu, pa je bilo logično da me njegovi i dočekaju, a tu je bio i moj tata sa njima. Svekrva je skuvala ručak pa su oni svi sedeli za stolom, a meni je ručak bio serviran u krevetu u našoj sobi, pa sam mogla na miru da jedem i posmatram svoje usnulo dete. Niko me nije gnjavio i davio, a bili su blizu mene da mi pomognu kad zatreba.
Drugi put(sad smo već živeli sami) me je kod kuće čekala svekrva i moj sinuser posted image , onda je ona skuvala ručak za sve nas, a ja sam opet uživala sa svojom decom u krevetu. Posle su svratili svekar i moja trudna zaova sa mužem, ali na kratko.
Negde sam već pisala o tome kako mi je svekrva, kad sam se porodila prvi put, servirala sve obroke u krevet, a ja sam se samo brinula o svom detetu. Sa drugim detetom je dolazila svaki dan i kuvala, peglala, širila veš, sve dok se njena ćerka nije porodila(par nedelja posle mene) pa je bilo i logično da ide kod nje da joj pomaže.
Kuća je bila fenomenalno čista, mm se potrudio da sve sredi do savršenstvauser posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
24.12.2009 11:03:06   
Anitaaa
user posted image to je lepo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.2.2010 11:53:34   
maslinica
joj drage moje...citala sam sve redom postove...i placem ko malo dete..kako je sve lepo i romanticno...do sada nisam ni pomisljala sta i kako prvi dan, jesam, ali ne do tih detalja..uvek su misli zavrsile u bolnici ko ce dosi i sve..ali kucu nikad nisam zamislila...i sad kad ovo citam, bas si msilim kako ce biti kod nas....joooooooj...ne prestaju mi suze kapati....a kad se setim jecinog muza i sve u cevcu i sve spremno....a joj Boze....kako dirljivo....sta bi rekla OTi hocu i ja...user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.2.2010 12:01:55   
Markovicka
Moj muzic je dosao po mene, samo on jer sam tako htela. Bio je jako sladak, uzbudjen, doneo je buket sa dve kitice, za svaku njegovu curu po jednauser posted image
Taj osecaj da smo sada porodica bio je predivan. Stan je bio pospreman, dezinfikovan, hranu smo narucili. Bilo je opusteno i nekako sasvim prirodno, savrseno, kao da nam je samo ona falila da se slozimo kao slagalicauser posted image  Delic nas nasusniuser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.2.2010 17:52:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Markovicka

Moj muzic je dosao po mene, samo on jer sam tako htela. Bio je jako sladak, uzbudjen, doneo je buket sa dve kitice, za svaku njegovu curu po jednauser posted image
Taj osecaj da smo sada porodica bio je predivan. Stan je bio pospreman, dezinfikovan, hranu smo narucili. Bilo je opusteno i nekako sasvim prirodno, savrseno, kao da nam je samo ona falila da se slozimo kao slagalicauser posted image  Delic nas nasusniuser posted image


joj markovicka...rasplaka me zeno...

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.2.2010 21:15:57   
Modessty
Ja do 11h nisam znala da li tog dana idemo kući ili ne. Kad su ga doneli i rekli idete kući ja sam prvo počela histerično da plačem a onda sam poželela da onako u spavaćici i papučama pobegnem kući sa bebom. Bilo mi je sve jedno ko će me i kako dočekati samo da pobegnem iz bolnice. Moj dragi je ipak na sve mislio i uspeo da sve organizuje do 14h i dodje po nas. Sačekali su nas moj muž, moj rodjeni brat i njegova devojka. kući su nas čekali moji roditelji i suprugov otac. Moja mama je već bila spremila ručak, čak i umesila pogaču koju mnogo volim. Svi su se slikali sa bebcem, malo smo popričali a onda nas ostavili same. Dok je bebac spavao u svom novom krevetiću, moj dragi me iznenadio mojom omiljnom tortom puslicom i tako mi čestitao dolazak kući i rodjendan koji mi je bio neki dan ranije.
Da ne pominjem da je sve bilo sredjeno i čisto.
Ne sećam se tačno kako smo proveli dan do kraja jer mi je bilo neverovatno da sam konačno kod kuće. Sećam se samo da mm nije mogao da odvoji pogled od svog sina user posted image
A da! uveče je došla naša drugarica da okupmo bebca. Sad se setih! Tako smo dan završili čisti i ja i beba.user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
24.3.2010 21:36:01   
Anoniman
Dosli smo kuci oko 13h...KOd kuce su bili moja svekrva i moji roditelji...
Svekrva je  ubrzo otisla a ja sam zamolila moje da ostanu jos malo...
Bebu sam podojila cim smo dosli kuci i onda smo je smestili u krevetac i ona je zaspala a mm, moji roditelji i ja smo popili kafu.

Onda su oni otisli..

Moj muz je stajao pored kreveca i blenuo u bebu a ja sam se istusirala, presvukla i raspremila stvari iz porodilista...

Onda smo jeli pa pricali pa presvlacenje bebe, dojenje...spavanje..
Naspavala sam se to vece i noc kao nikad...

eto tako.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
23.9.2013 0:50:45   
Azra_
E ovako....

Kući smo došli na badnje veče! Čekao nas je mm i doveo iz porodilišta. Po našoj želji i dogovoru, nismo hteli da niko više bude tu, ni u porodilištu , ni kod kuće. Hteli smo da budemo sami. Tako je i bilo...

Kada su mi rekli da izlazimo tog dana, mm se nekako organizovao, izašao ranije s posla, došao po nas. Usput, sa sve bebcem u kolima, čekali red da kupimo ribu za Badnje veče. Običaj je, a ne bismo stigli kod kuće ništa da spremimo. Čekanje se odužilo na više od pola sata. Bebac spava, uvek je voleo vožnju. Dolazimo kući... Ja kao pala s marsa! Sve mi je čudno, novo..

Sami smo ga kupali prvi put, sami presvlačili... Nakon 3-4 presvlačenja ukapirali gde ide pelena, da li benkica ispod pelene, preko. Okupamo ga, obučemo, pogledamo snimak na youtubu , shvatimo da nismo dobro uradili, pa ponovo. Snašli se. Najveći problem je bio taj što sam se ja sporo oporavljala, a još već što je bebac imao jakee grčeve i što ni malo nije spavao. Bili smo izbezumljeni.

A najbolja je prva noć... Okupali se mi, okupali bebca, nahranili. Njega stavili u krevetac, mi u pidžame i na spavanje. Samo što smo legli svi, eto ti bebe, kreće dreka. Mi se gledamo i pitamo se šta nije u redu, sve smo uradili kako treba! Joj, sad mi je smešno, a kad se setim...uh... A dok sam se privikla da u sobi sa nama diše još neko prošlo je dosta vremena. :-)

Sve u svemu, ništa nije bilo kako sam zamišljala, tj. nije kao na filmu.user posted image



_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
3.9.2015 8:46:10   
vocicana
E pa ovde vec dugo niko ne pise, ali da znate da sam se isplakala kao kisa sada, kako je lepo imati porodicu, lepo imati partnera koji je tu I koji nemo posmatra to malo nekako bice koje kako Azra kaze, side zajedno sa nama u sobi, a da nismo svesni kako sta kada I od cega je nastao taj malo zivot.
Stvarno bravo!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
3.9.2015 10:59:56   
wivern
Taj prvi dan je neprocenjivo iskustvo. Mi smo ceo dan gledali u krevetac kako spava, pa da li dise. Pa trcali na svaki sum bojeci se da ga necemo cuti kad zaplace.
Taj dan kad ga je prvi put uzeo u narucje mm se toliko zaplako da nije mogao da se smiri. Kaze da u zivotu nije osetio toliki nalet emocija..
A mali zamotuljak za tri dana vec ima deset meseci, vreme leti li leti.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
2.1.2016 14:46:52   
vocicana
Dirnula si me ovim postom, mnogo bi volela da narocito mame sa jednom bebom pisu svoja iskustva, toliko sam uplasena ponekad, znam da cemo se dobro snaci, ali toliko pitanja imam, toliko toga zelim da znam, ne znam odakle da pocnem, a tako je lepo opet ponavljam, imati razumnog I divnog partnera, pouzdanog, da se ni jednog trenutka ne oset_imo da smo same I prepustene sebi I tom malom napucenom stvorenju. user posted image
Obecavam da cu vam ispricati svoje iskustvo

< Poruku je uredio vocicana -- 2.1.2016 14:48:10 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
2.1.2016 15:29:51   
Anck Su Nmaun
Jao sto mi je krivo sto nisam pisala ovde svoje iskustvo a vise od porodjaja sam se plasila tog momenta kad ostanemo nasamo s bebom user posted image ... secam se ali onako ipak je to bilo pre 5,5 god. Ali onog cega se secam....
Po nas u bolnicu je dosao mm i to sam jer sam ja insistirala. Nikakve babe i onaj il ovaj nego otac da dodje i iznese svoje dete.
Dosli smo kuci... ja secena pela se na 4 sprat user posted image ali nista mi nije bilo vazno sem da smo stigle kuci.
Tu su nas cekale bake, moja mama nam spremila rucak, videli na kratko bebu i ostavili nas same.
Tajo je ceo dan leteo oko bebe, nije moga da je se nagleda user posted image user posted image
I secam se da sam prvih noci skakala iz kreveta i gledala da li dise user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
2.1.2016 15:52:01   
Zemunka85
Jaoooj <3 prvi daaaaaan <3

Ponas su dosli mm, moji mama i tata. U Zemunskoj nema posete, tako da su je tada svo troje prvi put i videli. Nisam mogla da docekam da je vidi mm. On me je sacekao sa buketom cveca. Svi su se okupili oko nje da se spakujemo i onda je moj tata otisao svojoj kuci, a mm, moja mama, bebac i ja nasoj - prva 2meseca smo bili kod moje mame. Kada sam uslaaa <3 - sve je bilo preeeslatko, roze sobica sa stikerima, krevetac sa baby posteljinom, igrackice ... to je inace moja devojacka soba, Mama mi je posle pricala da je sve to mm namestao (i danas je tako pazljiv, narocito prema L).
Ja sam prvih dana bila van sebe. Imala sam neku vrstu postporodjajne depresije i plakala sam 24/7. To je tooootalno bilo van mene, ali ja sam bukvalno mesec dana bez prestanka plakala. Sva sam se izdeformisala. I generalno - mm je mnoooogooo bolje funkcionisao od mene sa L. Slobodniji je bio - i kupao je i presvlacio, ja nisam smela. Lupali me hormoni NISTA nisam spavala. Stalno sam je gledala i nosala i posmatrala.

Kada ovako pisem ispada da su mi ti prvi dani bili horor, ali naprotiv - sve je to bilo preeeleepo, jer ja nisam plakala od tuge, vec od hormona, nekada su to bile i suze radosnice. Nisam bila tuzna. Bila sam sludjena i srecna. Ali imali smo svoj mir i divno je bilo, a tek kada je krenula da sikkiii <3.

Vec dan dva posle, mama i mm su krenuli na posao a L i ja se polako upoznavale ....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
2.1.2016 15:58:57   
MAMAMAJ
M:
Mm i njegov brat su došli po nas. Brat je bio u službi fotografa i vozača. user posted image jer je mm želeo da sedi pozadi s nama i drži korpu sa svojom kćerkom. user posted image
Kući (živeki smo tada kod muževljevih) sačekala nas je sveki sa ručkom i svim običajima, pogačom, lukom, piletom, solju, vezanim za verovanja iz njihovog kraja i sve sam to lepo na stojeći obavila, pokušala da sednem, ali ni makac, bolela me epiz užasno, dever doneo fotelhu i gomilu jastuka za sto, sela tu, nekako se nakrivila, sveki mi sipala čorbicu, suze počele same da kaplju u tanjir, nisam mogla ni 5min da sedim s njima, kamoli jedem.
S bebom u sobu, tako još duuuugo posle... user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
2.1.2016 16:08:26   
MAMAMAJ
K:
Po nas su došli moja M, mm i moja sestra.
K se vozio napred s tatom, mm jaje namestio na suvozačevo mesto, da bi on i njegov sin "šoferirali" a mi devojke pozadi. user posted image
Bio je vreli avgustovski dan, jedva smo čekali da stignemo.
Kuća je bila raspremljena, soba posebno. Ali ovi moji vrsni kuvari su tek tada počeli da spremaju ručak i čak uspeli da se zakače oko toga kako će... Ja sam samo grlila moju M i nadoknađivala 3 dana bez nje. I grickala ostatke plazme iz porodilišta...

Obe moje bebe su prvih dana bile mirne, ručkale i presvlačile se na 3h,K malo češće, ali su bili super, mogla sam da se opustim i odmorim, što se njih tiče.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
2.1.2016 20:59:39   
amelia
Prvi dan je bio divan naravno morala sam da se pomirim sa sudbinom da ne mozemo biti sami ja mm i nasa mrvica. Dosli su mm svekar svekrva. Ja i mm smo sve spakovali stavili bebca u autosediste i dosli kuci. Kuci je sve bilo spremno stvari odeca krevetac sve sam ja sredila pred porodzaj. Svekrva je spremila rucak ja i mm i mrvica smo sedeli u nasoj sobi i posmatrali smo ga kako spava na siki.. Gledali smo ga celo vreme nismo ni treptali user posted image posle sam se ja istusirala . Malo smo legli da odspavamo.. Celo vreme smo pricali za njega i mazili ga idt posle vecera i na spavanje... Bilo je divno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
2.1.2016 21:25:31   
Trcosava
Ih prvi dan sa Anom. Došao je mm po mene i krenusmo kući. Tri dana nisam cigaru zapalila, a pošto mi je gvožđe bilo u haosu, morali smo do apoteke da svratimo da uzme sirup. Sećam se da je bio sunčan dan, parkirao se iznad apoteke, Ana je spavala u korpi, a ja najgora izašla da zapalim. Zemlja mi se zavrtela neverovatnom brzinom. Došli kući, a ona u dreku. Bila i ostala drekavac. Sutradan su moji došli iz Beograda.

Sa Lukom je sve bilo opuštenije. Doduše mojih nije bilo drugi dan, ali sam ja bila opuštenija i nekako odmornija. Došli kući i uživali svo četvoro.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
2.1.2016 21:32:48   
vocicana
Hvala vam veliko na svim iskustvima, toliko mnogo znaci sve to. Uzivam dok citam, a znam da cu biti katastrofa u prvo vreme. Bojim se tog plakanja, ne volim da palcem, to mi povlaci mnoge stvari koje ne volim, razmisljam jos od sada o tome, ali se nadam da cu iz toga brzo izaci, ako me zadesi. Lepo je uzivati sa bebom, ali ja moram da budem dobro, a ovo sve sto pisete znaci stvarno mnogo , mnogo!user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
3.1.2016 16:55:51   
branki*
Oba puta u velikom grcu,kako cu uspeti,da li cu se snaci,da li ce biti sve u redu.bas mi je bila frka i taj osecaj me drzao sve dok nisu napunili 5,6 meseci bogme.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here