|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
16.11.2016 7:07:22   
krin 40
Bojana devojke su u pravu,ali pregledaj se ako vec nisi da bi ti bila smirenija.Meni se desavalo u drugoj trudnoci da podjem u setnju normalna a hitno se vratim taksijem jer me presece takav bol u preponi da se ukocim.Javi sta je bilo

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Prvi simptomi porođaja
12.2.2017 23:24:55   
vbojana
pozz svima, vidim da nije niko odavno pisao na ovoj temi, cak je moj post zadnji :) 39 sam nedelja i bila sam pre neki dan na ctg, sve ok, samo jedna kontrakcija do kraja, znaci 99%, ja sam osetila samo kao blago stezanje gornjeg stomaka... dr me potom pregledao, kaze otvorena sam 2 prsta, grlic skroz istanjen i mekan i da dodjem za 2-3 sata opet na ctg.. kad sam dosla, bile su kontrakcije mozda do 45%, znaci nista.. kaze dodji za 5 dana, ali misli da cu pre.. i nista se ne desava od tada, treba da idem prekosutra. inace, krvarila sam ceo taj dan i malo sutradan posle pregleda, onako prvo bas crveno, a posle roze-braon.. dr kaze da je normalno.. termin mi je 22.02. Sta mislite, da li ce biti ovih dana ili mogu ovako do termina?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Prvi simptomi porođaja
12.2.2017 23:45:41   
Duškić
Uh..to ti je sve individualno mislim. Ja sam sa prvim, deset dana nakon termina. A sa drugim mi dr.izazvala pa sam ranije 8 dana..I jedan dan sam dugo,dugo setala..a ujutru imala pregled i dr. mi kaze isto tako da sam otvorena malo i da dodjem kad osetim neku jacu kontrakciju. A posle svakog pregleda sam krvarila...pozz

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Prvi simptomi porođaja
13.2.2017 0:07:14   
Mariya
Bojana, to da li ćeš izdržati do termina ili ćeš se poroditi uskoro ne može ni dr da predvidi a kamoli mi na forumu user posted image
Meni je termin isto 22.02. Nemam kontrakcije na ctg, ali nisam ih ni u prethodnim trudnoćama imala. Oba porođaja su mi krenula pucanjem vodenjaka pa nakon nekoliko sati tek kontrakcije. A kako će sad i kad, to samo Bog zna. Dr me nije pregledao od od punih 35 nedelja, tako da ni ne znam kako trenutno stojimo...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Prvi simptomi porođaja
13.2.2017 0:11:37   
vbojana
znam, nego eto na osnovu ovih znakova i to sto je dr rekao da misli da cu pre... bio je bas u fazonu svaki cas ce :)

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Prvi simptomi porođaja
13.2.2017 9:37:20   
emicaa
Bojana meni je doktorica rekla da necu jos a ja se porodila posle dva-tri dana.
Ko ce to znati kad ce im dosaditi unutra user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Prvi simptomi porođaja
14.2.2017 7:56:47   
vocicana
Svaki dan pregled, obavezno! Ja sam u zadnje dve nedelje imala kontrole na 3-4 dana, u zadnjoj nedelji svaki dan ctg i pregled, moj porodjaj je poceopucanjem vodenjaka, kontrakcije sam imala odmah na15 min i na svaki sat uredno se tro vreme skracivalo i grlic dilatirao za po cm, za 6 sati bilo je gotovo. Idi lekaru obavezno, svaki pregled je lagana dilatacija, bebac je spreman za radjanje, nista ne skodi. A najvaznije je da ti budes mirna.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Prvi simptomi porođaja
14.2.2017 8:01:14   
IvanaSK RR
Meni je, na primer, doktor rekao da cu se brzo poroditi, a moj porodjaj potrajao user posted image
Bojana, moguce da ce krenuti i ranije, a opet ima zena koje su dugo bile otvorene dva prsta, pa i prenele.
U svakom slučaju ti zelim lak i sto bezbolniji porodjaj.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Prvi simptomi porođaja
14.2.2017 20:54:10   
vbojana
Danas mi je rekao da dodjem za 3 dana da to zavrsavamo, ne bi on cekao, bebaje vec velika, oko 3650 gr.. Kaze dosta si vec otvorena, nije me danas pregledao, samo ctg i uz, nema kontrakcija
. prokinuce mi vodenjak ako sam ne pukne. Toga me strah, citala sam neke razloge zasto to ne bi trebalo dozvoliti :/

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Prvi simptomi porođaja
14.2.2017 22:33:46   
Skockica
Dobro vece u temu.
Ne znam sta si citala bojana ali ja sam se npr najvise bojala indukcije, ali sam prenela 7 dana i zbog manjka plodove vode morali su da mi indukuju porodjaj. 2-3 sata kasnije prokinuli su mi vodenjak i tad su poceli jaci bolovi ali sam se sveukupno porodila za manje od 5 sati. Svakom bih pozelela tako brz porodjaj.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Prvi simptomi porođaja
14.2.2017 23:01:19   
vbojana
Citala sam na forumu.hr ili tako nesto, zasto ne dozvoliti prokinuce vodenjaka, i dole iskustva zena kako im je to otezalo i produzilo porodjaj i bokovi su bili jaci. Kao i tekst iz kojih sve razloga moze biti stetni, sad ne razumem se, a nisam sve ni citala, pa ne znam ni reci. Ja jedva docekala kad je dr predlozio, a sad... :/ ja nisam presla termin, ima dovoljno plodove vode, jedini je razlog sto sam 2 prsta otvorena i sto je beba velika..

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.2.2017 0:52:53   
Skockica
To da ti je beba teska ne mora biti tacno. Meni dr na dan porodjaja rekao bice preko 4200 on se rodio sa 3600gr. I to sto si 2 prsta otvorena mislim isto ne znaci da treba pozurivati. Ali vidi sama kazem ja sa bušenjem vodenjaka nisam imala problem samo su krenule jace kontrakcije i porodjaj se brzo zavrsio. Ako mozes i hoces potrazi misljenje jos jednog dr.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.2.2017 1:03:06   
mati
Bojana, moja beba je bila velika, 4500. Krvarenje od 4.meseca. Porodila se prirodno, nedelju dana pre termina.
Potrazi jos neko misljenje ako mozes, ili neka te ostave u bolnici da te prate. Ne znam kakva ti je situacija kod kuce, da li vec imas dete, ali savetovala bi ti da trazis da ostanes...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.2.2017 1:05:01   
Mariya
Kako se porođaj bliži kraju i kako se grlić širi bolovi se pojačavaju, to nema veze sa vodenjakom, da li je pukao,prokinut ili ceo. To jednostavno tako ide. Pucanje ili prokidanje vodenjaka ubrzava porođaj pa ja zato i bol jači.
Ako imaš mogućnost da uzmeš epidural,možda i pristaneš na pokretanje porođaja. Mada, ja sam za to da prirodno krene,kad mu je vreme, ako je sve u redu čemu siliti?
A ja se ne slažem da ostaješ u bolnici, sedi kući i zamajavaj se sa nečim, u bolnici bi izludela user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 15.2.2017 1:08:10 >

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.2.2017 1:13:07   
vbojana
Dr ne planira da me ostavi na posmatranju, vec u petak da dodjem ujutru i da to zavrsimo, tako je rekao.. Pitao slazem li se, inace termin je za oko 7 dana.. Kaze prokinucemo vodenjak i to brzo onda krene, nema potrebe da cekamo, bolje dok je beba manja. Sad, ja ne znam..

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.2.2017 1:18:28   
mati
Pa jesi li se ti slozila? Da, on ce da probusi vodenjak lako, ali ako se malo oduzi, na suvo je teze da beba izadje.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.2.2017 2:36:31   
vbojana
Slozila sam se, nisam ni citala pre o tome, a dr je bio u fazonu kako to odmah krene, a ja sam dosta vec otvorena, grlic je mekan i istanjen.. nemam mogucnost za epidural, jer nemaju anesteziologa. Znam da to sa tezinom bebe nema veze i da moze da omasi, nego dr kaze da je bolje dok je beba manja.. :/ tesim se da mi je svakako termin za par dana. Inace nemam bolove, sem ponekad slabije menstrualne i krsta, kao i neko probadanje "dole"..

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Prvi simptomi porođaja
13.11.2017 21:59:12   
MamaNecaVo
Ja sam imala sve moguce simptome od prvog dana.Ali bukvalno.
Simptome sam mogla prepisati pMS ali osecaj se ne moze prevariti.

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Prvi simptomi porođaja
13.11.2017 22:10:46   
mama Jo
Nisam imala nijedan simptom... premasila sam termin pa su me.zadrzali na patologiji, i onda su mi svi simptomi bili izazvani vestacki- cak su mi i vodenjak probusili, idukcija i ostalo....


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Prvi simptomi porođaja
13.11.2017 22:15:50   
MamaNecaVo

IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Ja sam imala sve moguce simptome od prvog dana.Ali bukvalno.
Simptome sam mogla prepisati pMS ali osecaj se ne moze prevariti.



A.ja sam procitala trudnoce.user posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Prvi simptomi porođaja
1.12.2017 0:35:54   
Srecko47E
Kod mene je to bio bol u ledjima vece pred porodjaj.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 496
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here