|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rosacea
25.5.2018 17:51:26   
dunja RR
Ma pretpostavila sm da nemam, odmah sam ja pre neki dan rekla dr da nemam ni jedan od simptoma koje je nabrojala, pre svega kaže težina u stomaku, dijareja-zatvor, ja to nemam,imam baš normalan metabolizam. A perem ruke non stop, toliko da me ceo život zezaju zbog toga ukućani, pa bi me još više zezali da sam baš ja dobila heliko (zovu je i bolest prljavih ruku), tako da sve je ok user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Rosacea
25.5.2018 17:53:13   
IvanaSK RR
Super user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Rosacea
25.5.2018 17:56:58   
dunja RR
A da sam je dobila, to bi značilo da svi u kući imamo jer se ona prenosi očas posla, pa mi je laknulo stvarno.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ma pretpostavila sm da nemam, odmah sam ja pre neki dan rekla dr da nemam ni jedan od simptoma koje je nabrojala, pre svega kaže težina u stomaku, dijareja-zatvor, ja to nemam,imam baš normalan metabolizam. A perem ruke non stop, toliko da me ceo život zezaju zbog toga ukućani, pa bi me još više zezali da sam baš ja dobila heliko (zovu je i bolest prljavih ruku), tako da sve je ok user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 25.5.2018 17:57:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Rosacea
7.6.2018 1:55:46   
dunja RR

Koža mi je očajna OČAJNA. Verovatno od hormona se stanje pogoršalo + vrućina, a sinoć sam preskočila Rosamet, sve se plašim jer ipak ima antibiotska dejstva, ali sam večeras morala da ga namažem, jer je stanje alarmantno. Jako se pojačalo crvenilo po sredini obraza sa obe strane lica.

Nemam pojma da li sada smem da koristim Rosamed, dermatologu sam objasnila za VTO, ona kaže da je krema bezazlena.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Rosacea
7.6.2018 11:16:45   
Ana RR
Suzi, meni je bilo slično, prve 3,4 nedelje imala sam utisak da je gore nego što je bilo. Ali onda je počelo lice da se sređuje. Ja sam baš bila očajna, ceo život imam lepo lice, bez bubuljica, i onda me je to crvenilo samo na jednom mestu izluđivalo.

Mislim da mora da prođe neko vreme pre nego što koža počne da se sređuje. E sad, ne znam kakav je taj Rosamed (mada mi se čini da ga je moj svekar koristio), ja sam na početku terapije koristila losion koji se pravi + krema a posle samo krema.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Rosacea
7.6.2018 11:29:24   
dunja RR
Utešila si me Anči, stvarno, jer meni izgleda sada mnooogo gore.

Ali kažem, ne znam da li je do hormona, ipak sada primam gigantske doze, a čitala sam da je to jedan od glavnih okidača za rozaceu (hormoni), kao i sunce, a sada eto baš moram da šetam puno, i šetam po najjačem suncu, jer su mi injekcije između 1 i 2, i pešačim do klinike. Stavljam ja kada krenem Biodermu SPF 50, a kačket nikako da kupim, videću danas ako stignem.
Ja malo pišem Rosamed malo Rosamet, u stvari je Rosamet, to je antibiotska krema i vidim da je baš hvale na forumima o Rosacei. Samo preksinoć je nisam stavila (počela da tripujem da ne valja zbog VTO), i Juče mi je lice bilo haos, da me nekoliko ljudi pitalo šta mi se desilo sa licem. Bukvalno kao ringla user posted image Sinoć sam je stavila ipak, dermatolog kaže da je ok i u trudnoću, a pitaću još i dr Jelenu u subotu.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Rosacea
7.6.2018 13:04:29   
Ana RR
Sigurno da utiču hormoni + plus vrućina... mislim, zacrveneo bi se svako. Ja se sećam da sam na prvoj kontroli posle 4 nedelje rekla dr kako ne vidim da je bolje čak naprotiv, deluje mi gore nego što je bilo. I tačno posle te kontrole je počelo da se povlači. I najviše me nerviralo to što budem ok dok se ne umijem, čim voda dotakne lice taj deo počne da svrbi, svrbi... uh. Ona mi je rekla da pokušam da što manje kvasim lice običnom vodom već da se umivam ili sapunom (isto kolekcija za rosaceu) ili da čistim micelarnom vodom dok se stanje ne smiri.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Rosacea
7.6.2018 18:11:56   
dunja RR
Meni prija umivanje Anči, sa hladnom vodom, rashladi me kada se vratim kući.
A uveče perem lice sa nekim gelom Bioderma za crvenilo, oni imaš komplet liniju za Rosaceu i crvenilo. Uveče stavim Rosamet, jedino on nije Biodermin, pa ujutru se umijem samo vodom, i namažem Biodermu za crvenilo, a kada krenem napolje namažem Bioedermu toniranu sa SPF 50.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Rosacea
11.8.2018 13:31:01   
Meriberi
Zdravo svima,

Ja imam rozaceu već 15 godina. Mnogo davno sam pila Roacutan i da kažem da mi se lice sredilo. Posle nekog vremena lice je počelo da se pogoršava pa sam ja počela da koristim neke meleme za koje sam shvatila da su mi samo uništili lice.
Zadnjih desetak dana rozacea mi se vratila i to bas bas. Strasno sam očajna. Opet odlazak kod dermatologa ponovo Orvagil tablete i Rozamet krem. Medjutim našla sam neke postove sa drugih foruma gde su članice počele sa korišćenjem ulja cajevca.
Kako sam i sama postala imuna na sve žive kreme i mazalice i ja sam odlučila da počnem sa koriscenjem istog. Koristim ga već nedelju dana i lice mi je primetno mnogo bolje. Inače se sprovodi terapija od 12 nedelja jer jedino cajevac ubija Demodeks ili parazita koji izaziva Rozaceu.

Ulje cajevca je dosta jako tako da nije preporučeno da se maze čisto nego se mesa sa još nekim drugim uljem. Obzirom da je moja koža izrazito osetljiva i suva ja ga mešam sa uljem nevena i mazem samo uvece jer nocu izlazi Demodeks i pravi žurku po našem licu.

Ja nastavljam dalje sa cajevcem i nadam se da ću uspeti u tomeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Rosacea
1.1.2019 13:03:16   
dunja RR
Meni se lice smirilo, nisam sigurna kada, niti od čega. Rosamet nisam mazala neko vreme tako da ne verujem da je od njega, Elem ima i dalje crvenila ali manje, ali su oni čvorovi nestali, bilo ih je puno, sada ima jedan-dva.
Sve sam planirala da kupim Klindamicin, preporučila mi Jeca (bivša moderatorka sa RR), viđamo se sa decom na školici sporta, i pričala mi je da je isti probem imala u trudnoći, Klindamicin joj je pomogao.
I kupih klindamicin pre par dana, tj. pravili su mi u državnoj apoteci, pa ga sada uveče natapkam na lice sa vatom, najviše na kritična mesta za rozaceu - oko obrva, obrazi, nos, brada.
Biodermu za rosaceu mažem preko dana, već par meseci, nekad običnu, nekad sa faktorom 50 (ona je tonirana i leti sam uglavnom nju, zbog zaštitnog faktora).

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.1.2019 13:07:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Meriberi)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Rosacea
25.11.2019 12:08:55   
dunja RR
Od skora sam počela da umesto tonirane Bioderme za faktorom 50 koristim Uriage za rozaceu, UV 30. Ona je malo tamnije tonirana od Bioderme pa malo neprirodnije deluje na mom licu, jer sam ja baš bela, ali zato bolje prekrije crvenilo ood Bioderme. Rešila sam to tako što kao podlogu stavim ujutru Biodermu običnu netoniranu za rozaceu, pa pre izlaska iz kuće stavim Uriage, i ne bude baš puno tamno.

A pre neki dan mi je lice baš buknulo, puno bubuljica, ili je od maka, jer sma par dana jela makovnjaču ili je od metildope koju sam pila prethodnih 7 dana.
Crvenilo je tu stalno, ali bubuljice su se smirilie neko vreme i dada opet se pojaviše, reakcija na nešto.


Jel koristio neko Uriage?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Rosacea
25.11.2019 12:17:41   
pari
Ja koristim tu Biodermu toniranu, super mi je. Nisam probala Uriage, ali verujem da je dobra



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Rosacea
25.11.2019 12:22:00   
Ana RR
Suzi, ja sam na jednoj promociji probala Avene klik prekriva apsolutno sve, neverovatno. Ali nisam kupila jer mi nije trebalo tako nešto, ono moje crvenilo je tada već bilo dosta manje izraženo pa sam koristila Noreva toniranu kremu. Za Uriage sam čula da je odlična marka ali baš nikad nisam koristila ništa njihovo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Rosacea
25.11.2019 12:41:32   
dunja RR
Ovo je baš krema za Rozaceu, jer je kod mene stanje takvo da isključivo linije za Rozaceu moram da koristim, to je OVA KLIK. I zaista prekriva fantastično, apsolutno se ništa ne vidi, čak nekako i bore smanji, ali malo je tamna za moj ten. Ali to bude ako je stavim bez podloge, sa podlogom bude ok.

A videh sada da ima i Uriage obična (za rozaceu, netonirana), samo ja još imam Biodermu, pa dok ne potrošim neću da uzimam novu.

Bioderma tonirana (za Rozaceu, postoji i tonirana SPF 50 obična koja nije za Rozaceu) nije pokrivala skoro ništa od ovog mog crvenila, ali je i dosta svetlija od Uriage, a SPF je 50. Rekli su da za zimu je dovoljan SPF 30, kao kod Uriage,

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Rosacea
25.11.2019 12:48:57   
dunja RR
Iskreno, ja sam mislila da ništa ne može da prekrije ovo crvenilo, jer već godinu dana koristim koristim Biodermu.
I nisma imala pojma da postoji još neka tonirana za Rozaceu, i sada mi je ovo oktriće, pozitivnio.

Dossuše baš sada sam i buknula otkako pređoh an Uriage, ali ne bih rekla da je od kreme, već ili od maka ili dope. Nadam se da završavam sa dopom, pisala sam sada dr-u rezultate merenja pritiska, valjda će mi ukinuti lek, tj. nadam se.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Rosacea
25.11.2019 12:58:45   
Ana RR
Da, da, ova Avene je baš iz linije za rosaceu, samo što meni nije trebalo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Rosacea
25.11.2019 13:03:03   
emicaa
Ja kao padobranac ali nemam pojma sta je rosacea,pa me zanima



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Rosacea
25.11.2019 19:05:33   
dunja RR
Emi, nisam ni ja znala do prošle godine, kada sam slučajno na sistematskom imala iuključen i pregled dermatologa koji mi je rekao dijagnozu, do tada sam mislila da sam samo amlko rumena u obrazima.
Meutim, rozacea je ozbiljna bolest kože (nije opasna po život, ali utiče na kvalitet života), koja je neizlečiva ali se može držati pod kontrolom. Nažalost kod mene je prešla u drugi stadijum, u kome izlaze bubuljice crvene, često se i celo lice ospe, i to je krenulo nakon porođaja. Pre porođaja sam godinama imala stalno crvene obraze, koju su intenzivnije crveneli na suncu i hladnom. Povremeno su iskakale bubuljice, od prošle godine, znači prelazilo je u fazu 2, a sada se eto dešava da celo lice bude u crvenim bubuljicama.

Pre ovoga sam imala čisto lice, nikada bubuljicu u životu.

Postoji i faza 3 koja je grozna, nadam se da neću preći tu granicu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Rosacea
25.11.2019 19:16:22   
Ana RR
Suzi baš mi je žao, to je ogromno opterećenje. Ne mogu ni da te zamislim sa bubuljicama na licu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Rosacea
27.9.2021 1:39:02   
dunja RR

Evo priznajem, lakše mi je otkako vided je i Sofija Vergara ima KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Rosacea
27.9.2021 6:15:14   
flamingos
Dunja,pročitah.Grlim te.Samo da tako ostane(i da bude bolje),što kažeš da ne stigneš do 3 faze.Imaš terapiju?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Rosacea
27.9.2021 6:59:19   
Dragica Draga
O, nisam ni znala za ovo.
Jel ima neka terapija?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Rosacea
27.9.2021 8:31:30   
daca77
A da li neko zna zasto mi se javlja, od pre par god., crvenilo duz obrva? Radila test na demodex i -. Ranije se povlacilo nakon boravka na moru i suncanja, a sad to ne pomaze...

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here