|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 73 74 [75]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 21:52:13   
Nora332
Hvala devojke puno. Da ne citiram svaku pojedinacno. Volela bih da nisam deo ove teme, ne samo ja nego nijedna zena ikada. Ako neko zna kako se nositi sa ovim, pisite. Teze je nego sto sam mislila da ce biti. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 22:17:37   
lesli

IZVORNA PORUKA: Nora332

Hvala devojke puno. Da ne citiram svaku pojedinacno. Volela bih da nisam deo ove teme, ne samo ja nego nijedna zena ikada. Ako neko zna kako se nositi sa ovim, pisite. Teze je nego sto sam mislila da ce biti. 




Nora, nije uporedivo izgubiti bebu u 10. i 19. nedelji kao sto se to tebi desilo, ali meni je jedina uteha bila nova trudnoca.Jesam se nacekala, ali tek tada sam stvarno prebolela. Ne znam sta je razlog kod tebe… ali mene je drzalo i ispitivanje uzroka. Kod nas je to vise bilo ispitivanje sekudnarnog steriliteta, ali su nasli sta su nasli, tako da me drzalo i to saznanje kako spreciti isti ishod sledeci put tj. da cu biti pokrivena tu gde skripi i da sam uradila sve sto je do mene.

< Poruku je uredio lesli -- 18.2.2022 22:29:35 >

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 22:52:43   
Nora332
Grlic koji me upropascava vec skoro godinu dana, to je razlog nazalost. Otvorio se preko noci i porodjaj je krenuo. Pre toga je bukvalno sve bilo ok. Meren je i pracen redovno, zatvoren, dug kako treba, nikome nije jasno. Samo reci - desava se. Jednog momenta sam bila trudna, sledeceg vec na porodjajnom stolu. I dalje mi je nerealno da se sve ovo desava. Sve je uradjeno. Borili smo se svim silama za nju ali nismo uspeli. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 23:05:28   
lesli
Pretpostavila sam da je to. 😔Onda znaju sta im je ciniti sledeci put da sprece takav ishod. Probaj da se fizicki oporavis od svega. Psihicki oporavak ce ici teze. Sledeca trudnoca ce ti biti u strahu, ali pretpostavljam da uz preventivni serklaz i verovatno tokolitike sve moze biti ok. Drzim palceve da za 2-3 meseca smognes snage da probas opet. Mene je jedino to izvuklo iz tog zacaranog kruga, ta misao da se pokusava i da ce se nova trudnoca desiti kad-tad i da sledeci put mora biti ok. Kada sam bila trudna drzalo me to da cinim sve sto je do mene.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 23:11:05   
lesli
I porazgovaraj sa nekim strucnim. Ja sam se zarekla da u cetvrtu trudnocu, ako se odlucim na nju uopste, ulazim iskljucivo uz psihoterapeuta. Koliko god da je ova bila laksa od prethodne, radili su me svi strahovi kojih sam se nakupila prethodna dva puta. Nocima sam sanjala jedan te isti horor san i od prve pozitivne bete, jedino sto sam radila - brojala dane do termina 😏

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 23:14:52   
Nora332
Tako je, upravo to mi je i receno, sledeca trudnoca preventivni serklaz. Svi su u soku bili na klinici jer su mi i materica i grlic stvarno jaki, bili su do poslednjeg momenta, i onda kao, nerealno je da je grlic ovoliko jak a da se ipak otvorio. Ja mu dodjem jedan od tih slucajeva sada. Strasno sam i besna i tuzna i jedino sto me, sto kazes, drzi, je upravo to, da ce biti sledece trudnoce i da ce jednom VALJDA sve biti ok. Sok je preveliki, jer kad dodjes do 5.meseca niko ne razmislja o ovakvom ishodu. Stvarno sam sve uradila, od pregleda do analiza, i mojih i njenih. Proslo je tek par dana, oporavak mi nije lak zaista, ali se trudim da nadjem pozitivne price nakon iskustava slicnih mom, ali ne nalazim. Volela bih da je samo 3-4 meseca, receno mi je 6. 3 da se materica vrati u normalu i ja potpuno oporavim i onda jos 3, e sad zbog cega, ne znam. Mozda se to u medjuvremenu promeni ali kako cu da zaboravim traumu kroz koju sam prosla, to ce vec biti malo teze. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2022 23:17:23   
Nora332


IZVORNA PORUKA: lesli

I porazgovaraj sa nekim strucnim. Ja sam se zarekla da u cetvrtu trudnocu, ako se odlucim na nju uopste, ulazim iskljucivo uz psihoterapeuta. Koliko god da je ova bila laksa od prethodne, radili su me svi strahovi kojih sam se nakupila prethodna dva puta. Nocima sam sanjala jedan te isti horor san i od prve pozitivne bete, jedino sto sam radila - brojala dane do termina 😏


To sam ja radila sada. Ti si barem imala razlog, imala si traumu u prvoj trudnoci, apsolutno razumem da si se plasila i u narednim trudnocama, ali zasto sam ja bila naplasena od starta to i dalje ne razumem. Celu trudnocu sam imala neki osecaj da ne smem da mrdnem iako su me ubedjivali da smem da se normalno ponasam, ja sam ipak slusala sebe, i nazalost ostala u tom grcu i panicnom strahu da se nesto ne dogodi, nazalost na kraju se i ostvarilo to cega sam se najvise bojala. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Spontani pobačaj
19.2.2022 4:28:56   
lesli
IZVORNA PORUKA: Nora332

IZVORNA PORUKA: lesli I porazgovaraj sa nekim strucnim. Ja sam se zarekla da u cetvrtu trudnocu, ako se odlucim na nju uopste, ulazim iskljucivo uz psihoterapeuta. Koliko god da je ova bila laksa od prethodne, radili su me svi strahovi kojih sam se nakupila prethodna dva puta. Nocima sam sanjala jedan te isti horor san i od prve pozitivne bete, jedino sto sam radila - brojala dane do termina 😏
To sam ja radila sada. Ti si barem imala razlog, imala si traumu u prvoj trudnoci, apsolutno razumem da si se plasila i u narednim trudnocama, ali zasto sam ja bila naplasena od starta to i dalje ne razumem. Celu trudnocu sam imala neki osecaj da ne smem da mrdnem iako su me ubedjivali da smem da se normalno ponasam, ja sam ipak slusala sebe, i nazalost ostala u tom grcu i panicnom strahu da se nesto ne dogodi, nazalost na kraju se i ostvarilo to cega sam se najvise bojala. 



Imala sam ja strah i u prvoj u kojoj sam ostala trudna odmah da ce se desiti bas ono sto se na kraju i desilo, ali nije to bio takav, panican strah. Vise kao svest da tako nesto moze da se desi. U drugoj sam bila poprilicno uplasena (dugo sam je cekala, vto, prethodno iskustvo…) i tada sam se panicno plasila scenarija od prethodnog puta, ali nekako sa nekom dozom vere da ce sve biti ok posle svega. E sad, cinjenica je da su tada komplikacije krenule veoma rano - vec u 5. nedelji, tako da sam u njoj bila u panicnom, ali osnovanom strahu. Ne znam kako bi bilo da nije krenulo tako. Verovatno bi me posle nekoliko pregleda malo popustio taj osecaj panike. Ovako sam bila hodajuci rizik od maltene prvog do poslednjeg dana, samo se dijagnoza iz preteceg pobacaja promenila u pretrci prevremeni porodjaj. Kada sam usla u neku sigurnu zonu, na kratko sam se smirila jer sam znala da ako se i rodi ranije da ce sve biti ok. Medjutim i tu me je ubrzo sacekao samar realnosti… Kada su mi ustanovili duboku vensku trombozu i pored terapije fraksiparinom postalo mi je jasno da iako sam mislila da sam u sigurnoj zoni, da zapravo nisam sve dok mi ne bude u rukama.Ono o cemu govorim je treca trudnoca. U njoj sam bila u panicnom strahu od prvog do poslednjeg dana. I bila sam u mnogo vecoj panici nego u trudnoci koja je imala neuporedivo vise komplikacija. Mnogo manje sam se plasila kontrakcija, jer sam videla da nisu ni blizu onih od proslog puta, ali su me zato strah od krvarenja i od d-dimera koji je ponovo i pored terapije ludovao,  izbezumljivali. U prilog tome ti snovi koji su me nocima proganjali…


Oduzih…ali poenta je da si dozivela vrlo ozbiljnu traumu, cak i da sve bude bez ijedne trzavice sledeci put (uz naravno obavezan serklaz), neces biti mirna. Taj nivo straha koji ostane iza traumaticne trudnoce je neverovatan i bice mnogo veci nego sto si ga sada imala, jer je potkrepljen nekim iskustvom. Znas da ces biti uplasena, ali ni ne slutis u kojoj ce to meri biti. Ja bar nisam. Moje iskustvo sa gubitkom trudnoce (a verujem da se i ostale zene osecaju tako), kaze da je nakon svega svaki dan sve tezi. U pocetku bas nisi ni svesna sta te je zadesilo... 😔Zato ti je moj savet da nadjes nekog strucnog. Trebace ti u danima koji dolaze, u danima do pozitivnog testa, a i kasnije u toku te trudnoce. Tim pre sto se nisi dozivela samo traumu, vec se i zavrsilo gubitkom bebe.


A sto se pozitivnog iskustva nakon slicne price tice, poslacu ti sad pp.


Grlim te jako, drzi se!



< Poruku je uredio lesli -- 19.2.2022 4:31:08 >

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Spontani pobačaj
19.2.2022 4:35:35   
lesli
Pade mi na pamet da mozes da kontaktiras i Maslacak preko pp vezano za misljenje o pauzi.
Ona sigurno barata sa podacima koliko dugo je osnovano cekanje. Ako i ne barata, moze da se raspita.
Ovi nasi ginekolozi tu vole da stavljaju neke granice koje nemaju bas puno smisla.

Znam po sebi. Dr u dz je trazila minimum 3 meseca pauze nakon pobacaja, dok su ovi u Frontu rekli posle prvog ciklusa zbog kiretaze, ali da ni tada ne bi bio smak sveta ako zatrudnim odmah. Kad sam joj rekla sta su ovi rekli i dalje je bila u fazonu “jao ako bas hoces ranije ok, ali nemoj ispod 2 meseca pauze” 🤷‍♀️

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Spontani pobačaj
19.2.2022 11:13:15   
Shilja
Hvala na podrsci I utehi, I saljem svima vama koje prolazite I koje ste prosle kroz ovakva iskustva puno snage. U Betaniji je radjena kiretaza, nznm kakva je tamo politika, nista mi nisu rekli. Godina imam 32. Strah me da se upustam opet u trudnocu, dok ne ispitam sta je moglo da se desi. A ginekologa cu vrvtn da promenim isto, na prvom pregledu je plod bio u kasnjenju nekih 10ak dana u odnosu na posl.menstr., sa srcanim radnjom, sto je meni bilo malo sumnjivo I cudno, pa cak I njoj sad kad motam film,to kasnjenje navodno zbog ovulacije. Ali kad god da je bila ovulacija, jednostavno mi to kasnjenje nije imalo logiku. Trebala Sam ja traziti jedan UZ uskoro nakon toga, a I ona je trebala da zakaze ranije,cisto da bismo utvrdili da li ide svojim tokom, tj ne ide u mom slucaju. Ne bih bila  toliko dugo srecna zbog necega sto se nazalost nece ni desiti. Nznm. Znam da nema krivca, Al neke stvari me sad jako nerviraju, sto nisam ganjala jos jedan UZ nakon toga. Stalno mi je odzvanjalo to kasnjenje, a nista nisam preduzela povodom toga. Nego Sam cekala skoro mesec Dana do UZ u 12 nedelji da bi docekala ovo. Ko zna sta se desavalo za to vreme. I na merenju je plod bio iste velicine kao na prvom UZ, nije napredovao.A mozda I jeste, Al je posle otisao I regresiju, ako je to moguce. Nista mi ni ona specijalno nije rekla. A ja stalno motam film, sta Sam radila te nedelje kad je doslo do zastoja, da li Sam bila pod stresom, da li Sam eventualno bila prehladjena, ma strasno sta radim sebi sad. Niko od nas ni I jednom momentu vrvtn ne pomisli da moze doci  do ovakvih stvari nazalost. Samo da budemo Jake I da brzo nastavimo dalje zbog lepih stvari koje nas cekaju. Sta da kazem.  

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Spontani pobačaj
19.2.2022 18:59:06   
lesli
Shiljo, po opisu to lici na klasican missed. Pobacaj kod koga ne dodje (bar ne odmah) do krvarenja vec je plod prestao da se razvija. Ja sam u prvoj trudnoci imala bas to. Samo sto je uhvacen pre nego sto sam prokrvarila.U 10. nedelji na uz plod nije imao srcanu radnju, a po velicini je delovalo da je stao sa razvojem krajem 7., pocetkom 8. Isto je na prvom uz malo kasnio. To je pripisano kasnijoj ovulaciji, sto zapravo jeste bio slucaj, ali sam ja znala da ovulacija nije bas toliko kasnila koliko beba kasni po uz. Medjutim doktorka me ubedila da je to sve ok i da vidi sve sto treba da vidi. Plod u materici, mesak pravilan, zumancana kesa… i da ce se videti srcana radnja sledeci put. Da dodjem za 3-4 nedelje.
Nije do tebe. Nije do stresa. Nije do prehlade.Desava se. Meni se desilo sa 26, ali je cesca pojava u kasnijim godinama. Narocito 35+. Zato sam te i pitala koliko godina imas obzirom da imas dvoje dece.Ne znam da li da radis ista od ispitivanja, obzirom da imas dvoje dece. Trombofilije kad prave dzumbus, one prave dzumbus i za prvo najcesce. Mozes da proveris funkciju stitne zlezde eventualno. I kada zatrudnis da kontrolises d-dimer na nekih 4-6 nedelja ali ja ne mislim da ti imas ikakav problem vec se samo potrefila kombinacija koja nije mogla da opstane i priroda je odradila svoje…
Drzi se! Bice ok sledeci put!

(odgovor članu Shilja)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Spontani pobačaj
19.2.2022 23:03:28   
Shilja
Hvala Lesli na opsirnom odgovoru. Lakse mi je kad znam da je neko imao slicno iskustvo I nakon toga uspesne trudnoce. Dr mi je takodje savetovala stitnu da proverim, tako da hocu, I d dimer sto si mi predlozila. Jos da pronadjem Dr koji Ima nekog iskustva u ovoj oblasti..trudnoca nakon pobacaja, pa da Budem opustenija kolko se to moze uopste. Sad samo da mi vreme malo zaleci ovo, pa da idem dalje. Uff... 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Spontani pobačaj
20.2.2022 23:44:20   
lesli
IZVORNA PORUKA: Shilja

Hvala Lesli na opsirnom odgovoru. Lakse mi je kad znam da je neko imao slicno iskustvo I nakon toga uspesne trudnoce. Dr mi je takodje savetovala stitnu da proverim, tako da hocu, I d dimer sto si mi predlozila. Jos da pronadjem Dr koji Ima nekog iskustva u ovoj oblasti..trudnoca nakon pobacaja, pa da Budem opustenija kolko se to moze uopste. Sad samo da mi vreme malo zaleci ovo, pa da idem dalje. Uff... 


Iskreno mislim da ti ne treba nikakav specijalan lekar za narednu trudnocu. Pobacaji se desavaju dosta cesto. Procena je da se 20% trudnoca okonca pobacajem u 1. trimestru i tada je najcesci razlog za to genetika - plod sa nekom hromozomskom anomalijom. Pogotovo sto imas vec dvoje dece, to je verovatniji scenario nego bilo sta drugo. Meni je ustanovljena trombofilija u toku ispitivanja sekundarnog steriliteta - posle tog misseda nisam bas dugo ostajala trudna i na kraju smo decu dobili VTO, ali ja sam jos u prvoj trudnoci imala problema. U drugoj, sa sve terapijom trombozu… vrlo je ocigledno da tu postoji nesto sto pravi problem.Ti sa druge strane imas dvoje dece. Da postoji nesto sto je razlog imala bi problema i u prethodnim trudnocama.Proveri tu stitnu, za svaki slucaj. Tu je mogao da nastane problem nakon 2 uspesne trudnoce. I mozes zarad svog mira da kontrolises i taj d-dimer jer postoje i stecene trombofilije. Ali opet ponavljam, problem ne postoji 99%, samo se tako zalomilo ovaj put i sledeci put ce biti sve ok.

A veruj mi, vreme ne leci tu nista. Jedino nova trudnoca.
Sacekaj 1. ciklus posle kiretaze i probajte ponovo.


E da, i sto se patologije tice morali su da posalju to tkivo na analizu. Nebitno je koje je porodiliste.
Koliko znam to je protokol. Sve sto se skida, uklanja… mora da se posalje na PH analizu. Ali taj nalaz ti nece pruziti bas nikakvu informaciju.
Posto ti nista nisu rekli kada da dodjes po rezultat moras da ih zoves i budes dosadna da li su dobili rezultat.



< Poruku je uredio lesli -- 20.2.2022 23:48:01 >

(odgovor članu Shilja)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Spontani pobačaj
22.2.2022 23:11:31   
Shilja
Jos jednom hvala na trudu da mi napises sve sto mislis I znas. Javljam cim bude nekih novih vesti I sto se tice kontrole, analiza I svega sto me ceka. Nadam se da ce biti ok. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Spontani pobačaj
12.1.2023 13:36:31   
mikica96
Pozdrav za sve nas jake ćene koje smo prošle kroz pobačaje..

Želim i ja da ispričam svoju priču, kako bi mi neko pomogao.. Godinu dana sam pokušala da zatrudnim ali zbog PCOS i IR nismo uspjeli, pritom sam saznala za Klomifen i doktro mi je rekao da probam sa njim i odmah prvog mjeseca sam i uspjela da zatrudnim, ali moja sreća je kratko trajala. Na dan očekivane menstruacije sam dobila braonkasti sekret i uradila sam test i bio je pozitivan, uradila sam taj dan i BETU HCG koja je nažalost bila 18, što je ukazalo da se trudnoća ne razvija, propisan mi je utrogestan 100mg dva puta na dan i da ponovim Betu za nedelju dana, svih tih dana sam imala braon sekret a sedmog dana sam počela pomalo da krvarim i Beta mi je 7. dana posle očekivane menstruacije bila 36,6. i počelo je krvarenje koje je kod mene trajalo mjesec dana, plod sam izbacila nedje posle 10 dana ali krvarenje je nastavilo mjesec dana. Posle 3 dobijene menstruacije popila sam opet Klomifen i opet zatrudnjela, na an očekivane menstrusacije uradila sam test bio je negativan i zato sam pomislila da možda nisam uspjela da zatrudnim, pritom bolovi u stomaku i leđima su mi bili jači nego kad treba da dobijem ali niti sam krvarila niti imala braonkastog sekreta. 7 dana nakon očekivane menstruacije uradim test i bude pozitivan i ja presrečna što već sam ušla u 6.nedelji i ne krvarim, posle 5 sati počinje roskasti sekret i pomislim ajde okej nije strašno, sjutra ujutro počinje svježa krv i uradim Betu koja je opet bila niska 55... Posle sam imala strašne bolove i grčeve nekih 2 3 sata.. Kad su prestali bolovi i isla u wc da izvenete u uložaku je bila prevelik ugrošak, veći i deblji od palca i shvatila sam da je to vjerovatno posteljica.. posle sam krvarila moyda jos dva dana i to je to... sve analize koje sam mogla sam uradila i briseve i koagulaciju, sve je u redu.. samo sad cekamo sljedecu menstruaciju da odmorim malo i da uradimo genetsku ovualaciju...

Moram da kažem da emocionalno sam srušena, počela sam da idem kod psihologa kako bih opet dobila želju da pokušamo opet i da smirim svoj strah..

Želim da vam se ispune sve želje i da bude srećne i da dobijemo našu dugu..user posted image

(odgovor članu Azra82)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Spontani pobačaj
24.5.2023 8:45:18   
Suncicabg
Pozdrav, pre mnogo godina sam bila ovde.... Pozdrav za stare i nove clanice ❤️Ja jos uvek ne pripadam ovoj temi, i uz Bozju pomoc 🙏🙏🙏 Interesuje me da li je moguce da se desi cudo i da u gm od 15,5 u kom se nazire plod, po kalkulatoru 7+6....ipak pojavi beba i srce?  Juce sam bila kod 2 dr na uz.... I ne vidi se 😭

(odgovor članu mikica96)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Spontani pobačaj
7.3.2024 12:43:19   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Jelena...

Pozdrav. Imam veliki problem sa održavanjem trudnoce,već 5 puta sam imala mised ab svaki u 8 9 nedelja. Radili samo sve moguće nalaze više ne znaju ni dr u Bl sta da kažu da radim. Zanima me dal je neko čuo ili zna za neke dr dalje. Prosto više ne znam gdje da se obratim.



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 1867
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 73 74 [75]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 73 74 [75]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Click Here