|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 8:55:33   
isidora88
nazalost to je realnost, evo u NS u buticima u centru grada neki imaju platu 12-15000 din. user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 9:15:41   
Modessty
Minimalac je trenutno oko 21000din. Odnosno sat je 115din, mesečno je oko 176 radnih sati. Sve zavisi od firme i koliko se radi. Na to se dodaje (ako se dodaje) topli obrok, prevoz i eventualno neka "varijabila".
Kažu da će od janura biti podignuto na 121din/sat

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 10:07:56   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: Azra_

Ok. To su baš jake firme, a nije neka plata... Onda u manjoj radnji, sa manjim prometom treba radnika da plati 10 000din! Ne bi imalo smisla, ali ako ćemo započetom logikom, to je. Ona je htela da ponudi oko 20 000-25 000din, pa ako posao krene, da povećavaju. Ali prodavnica je mala, dalekooo manja od ovih koje smo spomenule.


Naravno da ne treba da da manju platu od 25.000, zavisi i koje je radno vreme, vikendi, praznici. U Srbiji se to ništa ne poštuje. Govorim uopšteno. To što velike firme koje imaju trgovonske lance daju platu od 200-250e sa sve prevozom, toplim obrokom... je čisto izrabljivanje jer su njihovi dnevni prometi abnomarlni.
Problem što im se može jer su ljudu egzistencijalno ugroženi pa moraju trpe, a zakon te kao radnika ne štiti.
Druga je stvar što se na radnika gleda snishodljivo kao na nižu vrstu. U svim tim velikim firmama glavonje po kancelatijam u direkcijama imaju od 1000-3000e i ima ih više bego prodavaca i ostalih radnika zajedno.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 12:18:08   
Azra_
Isidora, da znaš da ima i takvih slučajeva. Naša komšinica radi u prehrambenoj radnji. Plata joj je 12000! A posao nije baš lak. Kada dođe roba, vuku, nose, sortiraju, pa onda usluga kupaca, čiste lokal Ima jedan dan u toku nedelje slobodan, a nekada ni taj. Kaže da je već matora i da ne bi uspela ništa bolje da nađe, pa je i ovim zadovoljna.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 12:20:56   
cockic
ma konkretno u trgovini plate nisu lose.samo sto oni sad zaposljavaju radnike na pola radnog vremena,a ne na puno.kod mene u radnji na odeljenju gde ja radim ima samo jedna koleginica koja radim puno radno vreme i dve koje sredjuju radnju isto rade 40h.i jos 2 kasira.nas 15tak radi ili 20h ili 30h.e sad ako ja izadjem sa 25.000din.onaj sa 40h izadje do 50.000din.tako da ta plata za puno radno vreme je ok,ali nije bas tako lako zaraditi je jer je ipak posao dosta naporan pogotovo za tih 8h dnevno.celodnevno stajanje,sednes samo za pauzu 30min.i jos dosta fizikalisanja.nije da mi samo setkamo po radnji,kako kaze musterija kad baci stvar na pod.ima ko ce i onako ne rade nista ceo dan user posted image to je bilo nekad u domacim trgovinama sede i cekaju da neko udje u radnju i tek onda ustanu.ima i sad u jako malim buticima.ali u vecim radnjama toga nema.tipa,H&M,C&A...verujem da je tako i u radnja za decu aksa,leto,dexy co,trefolino....

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 12:23:04   
Kata90
To je bas malo,kod nas zene sto rade kao trgovci imaju,oko 20,23 hiljade platu minimum......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 12:24:33   
choopa choops
Kod na su plate po manjim buticima 300-350e, a u takvim velikim 300 maksimum, i rade non stop i imaju teže uslove za rad.

Ne znam iz kog si grada, ali kod nas se dječiji butik uopšte ne isplati (upravo takav jedan zatvaramo) jer rade samo veliki tipa OVS, Blu kids, Original Marines...i svi ti "nazovi" markirani. Ja nipošto ne bih otvarala dječiji butik (jedino ako je baš nešto što nigdje nema) u ovo vrijeme velikih lanaca koji zatvaraju mala i srednja preduzeća.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 12:34:13   
Misha i Ljisha
Mm je na minimalcu ja sam nezaposlenauser posted image jedva krpimo kraj s krajem. Imam privatne casove pa se tu nekako provlacimo i imamo dosta hrane kuci, domace. Pola njegove zarade ode bukvalno na gorivo jer zivimo na 17kkm od grada, pa jos kad se uracuna gradska guzva ili jos da ja provozam kola do svojim do sela eto ti bar 100 evra ode na gorivo. Ostalo dajemo za racune i hranu. Ne placamo informatiku jer nemamo gradsku vodu niti komunalci dolaze po smece ovde na salas, vec mi nosimo smece u kontejnere(mm ponese smece i baci u gradu-plus razdvajamo smece staklo, papir, gvozdje i organsko). Pitanje je za koje pare se isplati, pa ja iskreno ne znam. Eto opet ponavljam radila bih za 18 000 din posao koji je bio u opticaju proslog meseca ali to je dva puta nedeljno 4 sata pre podne i to je super plata za tako malo posla. Zavisi sve kakav mi je transport do posla, koliko potrosim novaca do tamo a i vremena. Ja se bacam na trazenje posla sad kad D opet krene u vrtic. Nisam probirljiva ali stvarno ne zelim da radim posao da bih ga radila za gorivo ili autobus a necu biti sa svojim detetom. Onda mi je isplativije da ostanem kuci iskreno.user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 12:42:14   
Cakana84
Upravo tako, veliki lanci zatvaraju malu privredu, ništa novo, samo se po starom gura. Zakon o radu je promenjen tako da te gazda može otkačiti kada mu se prohte. Najgora stvar što halapljivi privatnici, posebno oni mali, a umišljeni da su veliki, isplaćuju na ruke, ne prijavljuju i koriste se rupama u zakonu zvanom Ugovor o delu na osnovu koga legalno mogu da te zavlače godinu dana gde se taj isti ugovor produžava na po mesec dana i tako u nedogled. Kada dođe vreme za prijavu sledi šut karta.

Ovo što spominje cockić, plate su dobre u velim radnjama H&M, C&A, Nike i sl. po šoping centrima u Beogradu, Delta i Ušće, ali ne zaboravite da ti ljudi nemaju slobodan viken, praznik, već jedan radni dan u nedelji. Veliki broj ostalih radnji po tim centrima ima smešne platice od 25-30 hiljada. Toliko o Beogradu velegradu gde je sve duplo skuplje.

Firma u kojoj sam ja nekada radila je trgovcima davala male plate, ali su bar bile cele preko računai uvek na vreme, a trudnice i porodilje su sve redovno dobijale i bile zaštićene nakon vraćanje na posao. Niko nije smeo da ih optpisti naredne 2 godine pa makar lakirale nokte na poslu. To je jedna od retkih firmi koja je poštovala pravo trudnica i majki.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 12:50:25   
choopa choops
Cakana kod nas u CG (bar na primorju) nije tako. Imaš pravo da produžiš radniku ugovor do najduže 2godine, a onda ga moraš prijaviti na neodređeno, ili mu dati otkaz (što je bezveze). Plata se daje na ruke većinom, to stoji, ali ne znam nikoga da ne ipslaćuje na vrijeme, ili zapravo ih ima, ali jako malo....A doprinose moraš da uplatiš do najdalje 15-og ili 20-og (slagaću sad) u mjesecu. Ovo govorim za mala i srednja preduzeća, velikima nije tako....to su sve kumovi i prijatelji, oni mogu kako hoće. Npr. za kaznu koju mali plati oko 5000e, veliki plati 150e ili je ne plati uopšte. O pravima radnika da ne pričamo. Cockic je opisala kako izgleda radni dan, tako je i kod nas, nose, vuku, tegle, ne sjedaju osim pauze. A što se trudnica tiče, one dobijaju od države. Znači država kasni. Preduzetnik mora da uplati doprinose do tog datuma koji sam rekla, a sve zavisi za koliko će država isplatit. U principu kasni mjesec ili dva...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 13:06:44   
Brand new mama
Sjetila sam se ove pjesme CEKAONICA

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
26.12.2014 20:59:23   
Maraj
Ovo pitanje i mene zanima. Mislim da odgovora nema...

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
28.7.2016 10:37:01   
lesica
Žene, da li se išta promenilo sa stavovima od pre koju godinu?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
28.7.2016 12:28:31   
Khaleesi
Da me nije mrzelo da idem u skolu pa da budem neki plasticni hirurguser posted image
I da nisam toliko gadljiva na krv haha

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
28.7.2016 17:26:09   
IvanaSK RR
Hmmm, definitivno ne znam... Ja sam frizer. Moj posao je totalno obezvredjen. U zadnjih par godina se otvorilo toliko salona da je to strasno. Otvara bilo ko, radi bilo ko, zavrse kurs od dva, tri meseca... Retko ko da ce sačekati pola sata, a i zašto bi, kad je sledeći salon sigurno u blizini...
Pre godinu dana sam nesto razmišljala da otvorim salon i odustala. Ni sada ne bih otvarala i da imam novac. Dok se plate porezi, kirija salona, racuni...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
28.7.2016 17:31:40   
NadaR
Kod nas svi rade nokte , japansko iscrtavanje obrva, ''profesionalna''sminkanja I pakuju poklone . Valjda se isplati jer niko ne odustaje. user posted image

< Poruku je uredio Nada RR -- 28.7.2016 17:32:54 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
31.7.2016 13:52:54   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Kod nas svi rade nokte , japansko iscrtavanje obrva, ''profesionalna''sminkanja I pakuju poklone . Valjda se isplati jer niko ne odustaje. user posted image

Vecina tih poslova moze da se radi po kucama, pa se ne mora placati lokal i porezi, zato i ne odustaju :)

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
31.7.2016 17:11:00   
isidora88
ne znam sta se od postenih poslova isplati. mozda jedino it poslovi

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
31.7.2016 18:11:03   
nata11
IZVORNA PORUKA: Nada RR

Kod nas svi rade nokte , japansko iscrtavanje obrva, ''''profesionalna''''sminkanja I pakuju poklone . Valjda se isplati jer niko ne odustaje. user posted image


Jaoo kod nas svaka druga uz profil ima "MAKE UP" user posted image
Da se razumemo nemam nista protiv kurseva ja sam licno zavrsila za kozmeticara i masera ali da bi ti bio profesionalni sminker sa kvalitetnom sminkom i manje vise sterilnim cetkicama ne mozes sminkati za 800 dinara.
Ja sam se kod tih umetnika u nasem gradu nasminakala 3 puta. Ja koristim svaki dna MF pa dodjem kod tebe da me mazes nekom trecerazrednom sminkom. Neka hvala.

Generalno glavni nas problem je sto svi sve znaju. Majstore necu ni da komentarisem. Kupis jednu spaklu od 200 dinara i odma si majstor. I sad on sve radi od krova do poda, obara cene jer ljude ne zanima da bude kvalitetno i zdravo vec samo da je sto jeftinije i da sljasti.

< Poruku je uredio nata11 -- 31.7.2016 18:12:48 >


_____________________________





(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 394
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here