|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stiže štene!
7.12.2016 10:38:01   
Zemunka85
Ljudi a je l treba stenetu da dajem neke dopunske tablete ako jede kvalitetnu hranu?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Stiže štene!
7.12.2016 10:39:16   
IvanaSK RR
Mi smo davali kalcijum i riblje ulje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Stiže štene!
7.12.2016 12:55:10   
Zemunka85
A u kom obliku? Tablete?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Stiže štene!
7.12.2016 13:57:50   
IvanaSK RR
Da, da, tablete. Cal-d - fos, kalcijum bas za kucice. Posle smo presli na Kafortan. A riblje ulje, one tabletice u apoteci sto i mi koristimo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Stiže štene!
7.12.2016 14:09:16   
Tvitica
Ivana...vi imate velikog psa..ona ima toy pudlu...ne treba joj to.....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Stiže štene!
7.12.2016 14:17:04   
IvanaSK RR
Tvitice, mislis da ne treba malim kucicima kalcijum?
Ne znam, ne razumem se u male kuce :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Stiže štene!
7.12.2016 14:27:13   
choopa choops
EJ...Meni kažu da kao ne treba, jer višak kalcijuma ože da napravi više štete nego koristi?! Kao daje se ko daje kuvanu hranu ili loše granule, ali da u ostalim slučajevima ne treba...nemam pojma, ja cu mu davat jos malo necu redvno, nego onako ponekad.
Inače sutra ću da mu dam tabletu za parazite, a u ponedeljak ću da ga vodim na vakcinu. Ne cekam tacno dva mjeseca, jer nam je slava, pa hocu par dana ranije da sam mirna.
Sto se tice piskenja, kakanja...kaki na novini i napolju, a popiski se cesto na parketu, a na novini nekoliko puta. Kažem poremetilo nas je to što sam morala da odem u najkritičnijem momentu, ali šta je tu je.
Za granule sam se raspitala i uzecu ove ND slededeci put, nabavice m u pet shopu za stence, jer inace imaju samo Adult. On je sada preko dana skoro stalno napolje, sunča se i uživa, a predvece udje u kucu. Mada bojim se da ce da ude problem da se navikne vani, naročito kad počnu kiše (i grmljavine) user posted image
Počinje da grize pomalo, ja ga odvikavam, ali sin se stano sa njim igra i onda ovaaj se kao bori. Tako da izleda idemo jedan korak naprijed, jedan nazad...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Stiže štene!
7.12.2016 20:49:32   
Tvitica
Pa kalcijum se daje vecim rasama jer naglo izrastu....pa moze doci do krivljenja kostiju tj rahitisa... da bi se sprijecilo treba im upotpuniti ishranu kalcijunom... malim rasama nije potrebno.... Cafortan ima vise vitamina i minerala i bas je dobar.... Cal d phos je samo kalcijum i fosfor valjda ali takodje dobar..... Dakle kalcijum se obicno daje stencima i starim psima..

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Stiže štene!
8.12.2016 8:51:56   
Zemunka85
Hvala puno.
Onda necu davati. Jer mi je i receno da nema potrebe ako jede dobru starter hranu, ali sam se zapitala ...
Inace porucila sam i ja N&D, stize danas, pa javljam utiske ;).

Mi od sutra mozemo napolje jeeeeeeedva cekam user posted image

A recite mi jos ovo - rekao mi je vet da je sada od 3-6m cistim od parazita jednom mesecno????

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 8.12.2016 8:56:35 >

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Stiže štene!
8.12.2016 9:03:12   
IvanaSK RR
Iskreno, ne znam da treba jednom mesecno, mozda preventivnouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Stiže štene!
8.12.2016 9:58:49   
Zemunka85
Pa ni ja user posted image .

A kako sada da je zastitim od buva krpelja i sl.
Frontile vidim ako ima preko 2kg, izmericu je, msm da ima.
A sta ako nema?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Stiže štene!
8.12.2016 10:47:21   
IvanaSK RR
Pisale smo wiv i ja, mislim na prvoj strani o preparatima. Front line mi se užasno pokazao i nikom ga ne bih preporucila.
Ampule ili sta vec doziras po kilazi, ako je ampula za deset kg ti stavis otprilike cetvrtinu za 2 kg. Ajde je izmeri pa da vidimo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Stiže štene!
8.12.2016 14:57:08   
choopa choops
Ja sam mu danas dala pola tabletice protiv parazita, kako mi je i rekao veterinar, Izmrvila sam je sipala malo jogurta i dodala granule i on je oblizao sve. E onda sam uzela da citam balkankinology user posted image kad ja tamo, a ono međutim. Kao ne treba kroz hranu, nego prije jela, da psi povraćaju, i tako dalje user posted image Nemam pojma, on za sada jš nije povratio, nadam se da neće, a nadam se da nisam napravila grešku jer sam mu tako dala.
Očekujem "rezultate" večeras user posted image
Što se tiče buva, on se malo češka, pa smo pitali u Pet Shopu i dala nam je kako ona kaže jedinu ampulu koja je bezbjedna za tako malo štene (kao i za djecu je bezbjedna ako ga dohvate). Nešto se kao razblaži u vodi pa se pas naprska i prosuši nakon toga. Ne znam kako se zove.
Nego, da pitam ja vas što se tiče ovih parazita...Kolika je realno mogućnost da se djeca zaraze? Brinem se jer nikad nismo imali psa u kući, tjeram ih da često peru ruke, ali mala mi je kritična. Ona ga stalno dirka, pipka, ne mogu ni da stignem da joj ih perem stalno...

Edit: Ampule protiv buba su Neostomosan, a tableta protiv parazita Cestal Plus.

< Poruku je uredio choopa choops -- 8.12.2016 14:59:50 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Stiže štene!
8.12.2016 16:01:51   
IvanaSK RR
Choopo, mi se nikad nismo zarazili parazitima, iako znam da ih je Mambo imao dva, tri puta. I ja sina teram da pere ruke, ali on dodje, legne na ili pored Mamba i cita, igra se... I, naravno, da ne pere ruke svaki minut.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Stiže štene!
8.12.2016 16:05:24   
Zemunka85
Mi se isto nikada nismo zarazili za 15god.
Ali ova zena od koje sam uzela kucu je horor prosla.
Nju je i pored svega ujeo krpelj (kucu) i otvoriala se rana velicine dlana, do koske, pocelo da truli.
Bas su pakao prosli ... uzas ...

Hmmm moram nesto danas da smislim oko toga ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Stiže štene!
12.12.2016 23:57:08   
choopa choops
Ljudi ovo pašče jede novine, šta da radim? user posted image Ja mu stavim da piški, i piški ponekad na njih, a ponekad ih iskasapi i pojede user posted image

Inače danas smo išli na prvu vakcinu, za mjesec dana sledeca user posted image Nego nije mu upisao ostale podatke u knjižicu, da li to trebam ja da popunim ili da ostavim tako?

Edit: Uzeo je muz ND hranu u PG, ali dolazi tek za dva dana, pa sam mu uzela Brit na mjeru da preguramo dok on dođe...

< Poruku je uredio choopa choops -- 12.12.2016 23:59:04 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Stiže štene!
13.12.2016 7:40:13   
Tvitica
Heej.... ja ne ulazim svakodnevno...zavisno od obaveza...a kako se pise na raznim temama zbog nagradne igre..ne vidim kad je ova aktivna.... Mislim da sam napisala da tablete idu na prazan stomak....Al nece mu stetiti i tako.... Da je povratio odma...mozes da mu ponovis kasnije ili sutradan.... To davanje na svaki mj pogotovo ako pas ne izbacuje gliste je pretjerano...Moze samo da mu ritira crijeva... Prosjek je ponavljati na 3-6 mj.... Ako je vec pas stalno sa djecom mozes na svaka 3 mj komotno.... Moj ih nikad nije izbacivao niti smo se zarazili zbog kontakta sa prima i mackama koje su ih imale.... Ako se desi da izbaci...ponavljas mu nakon 21 dan....pa onda opet na 3 mj nastavis.....

Neostomosan je otrov....dok se nanosi ne smije u oci...a ako ga polize moze poceti da povraca...da je manje stene ili mace moglo bi i da ugine..... Definitivno najbolje ubija buve....ali ne stiti od njih duze od 7 dana.... Koristi se vise za prostor gdje pas boravi....npr kucicu...

Mislim da najranije za stene moze od 3 mjeseca da se stavi ogrlica....ali zavisi od proizvodjaca kako napise...... Ja ne znam sta bih preporucila kao najbolje... Nisam probala nexgard a hvale ga...to je tableta koja stiti od buvavi krpelja.... Mislim da mi feontline duze traje na psu od advantixa jer ima malo duzu dlaku... Od ogrlica sam joj stavljala scalibor jer stiti od komaraca....al nije bas dobar protiv buva pa ga kombinujem sa feontlajnom ili advantixom,zavisi sta nadjem..... Vlasnici kratkodlakih pasa nekako lakse rijesavaju taj problem od ostalih.... Sad si mu ubila te sto je imao,a posto nece izlaziti mj dana nema gdje ni pokupiti...mada u ovom zimskom periodu bas i nema buva....najezda je na proljece.... Cula sam za recept pola sirce pola voda ili trecina sirce a dvije trecine vodale...skvasiti peskir pa ga istrljati..kao bjeze buve od kiselog....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Stiže štene!
13.12.2016 10:06:54   
choopa choops
Hvala Tvitice user posted image
Nisam ja namjeravala da mu dajem tabletu svakih mjesec dana, nego ovo pola što mi je ostalo mi je rekao veterinar da mu dam pred sledeću vakcinaciju. A kasnije po potrebi. Mada, ja nisam primijetila da je išta izbacio user posted image jedino te što se ne vide možda.

A dobro za bubice otom potom, biće veći na proljeće pa će imati i više mogućnosti za zaštitu.

Svašta, a ovu ampulu nam je dala u pet shopu kao "jedinu sigurnu za tako malo štene i potpuno bezopasnu za djecu"?!?! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Stiže štene!
24.2.2017 17:20:17   
choopa choops
Hej :-)))

Naše malo pašče je svaki dan sve veće i veće user posted image Napolju je na terasi već neko vrijeme i dobro se snalazi. Nije pravio probleme. Jedino mi problem pravi nužda, pošto je vrši na nekome pjesku koji smo stavili, i ne znam kako cemo kad dođe ljeto jer ce vjerovatno da smrdi jače...Mada možda ćemo zaštiti dvorišt pa će moći i dolje da ide.
Naučio je da sačeka da jede, da ne skače, naučio je da donese stvar i tako...Malo mi problem pravi šetnja, jer vuče kao magare, jak je i kad naumi da ide negdje poteže iz sve snage. Mene i ne toliko, koliko MMa. Mene bolje sluša user posted image

e sad...prije neki dan ja vidim kod oka mu nešto, kad ono krpelj user posted image Smor. Naravno svekrva mu je izvadila, ona ima iskustva s tim baš. Nego MM je otišao i kupio neku ogrlicu BAyer Foresto. Ima li ko iskustva sa njom?

I još jedno pitanje, zakazana nam je vakcina protiv bjesnila, znači sa 4mj, odnosno mjesec poslije druge vakcine protiv infektivnih. Nisam pitala treba li mu dat tabletu protiv glista prije ili ne?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Stiže štene!
25.2.2017 5:27:07   
IvanaSK RR
Choopo, za ogrlicu ne znam, prestali smo ih koristiti kad sam prvi put ostala trudna, nisam htela da razmišljam da li sam ga dodirnula i odmah oprala ruke. Jedino znam da Bayera hvale.
Sto se tice ciscenja, kad si mu davala tablete? Mi nismo cistili pre svake vakcine, ali najbolje da pozoves veterinara i pitas.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 25.2.2017 5:43:20 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 70
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here