|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 17:35:48   
red3lilu
Zjuuuu, veruj mi, ne treba ti. user posted image

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
20.8.2012 17:28:08   
Cicika1988
Trebacu se poradjati carskim rezom (zbog visoke dioptrije). Zivim u mestu blizu Subotice tako da cu se u Subotickom porodilistu poroditi. Zanima me sta je potrebno od dokumentacije sta od stvari? Kakvo je porodiliste, lekari, sestrice? Jel cu moci birati lekara- koji je najbolji? Pre porodjaju cu verovatno morati ici u bolnicu na neke preglede jos, jel? Kakve? Svaka informacija mi je dobrodosla.. :))

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
20.8.2012 17:37:19   
Olga75
dobrodosla Cicicka user posted image
ja sam se tamo poradjala jos 2008 ali ima i svezih porodilja pa sam sigurna da ce kad se malo oporave doci na temu i podeliti svoje iskustvo user posted image
e , sad od papira ti treba : overena knjizica , trudnicka knjizica , krvna grupa ( to se radi na transfuziologiji u bolnici , tvoj ginekolog ce ti dati uput ) ,rezultati krvi , uput za bolnicu , licna karta e sad ono posle porodjaja kad upisuju podatke za bebu trebao je izvod iz maticne knjige vencanih i mislim fotokopija muzevljeve lk ( ja sve to nisam imala jer se nisam planirala jos poroditi user posted image )
a to da biras dr to verovatno moze , ja nisam birala a pao mi je Andjelic na porodjaju ( tj. neka njegova nadrndana specijalizantkinja )
e sad , ne znam gde vodis trudnocu i koliko ti je jos ostalo do porodjaja ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cicika1988)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
20.8.2012 19:22:29   
Anoniman
E tako, sve sam lepo pročitala...user posted image Ali pošto sam se porađala pre skoro tri godine, vozili su me porođenu kroz gradilište na minus 15, krevet mi bio slomljen itd. ne bih dalje da detaljišem. Nadam se da će ovaj krug iskustva biti mnogo bolja, jer je odeljenje gotovo.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
20.8.2012 20:18:30   
red3lilu
Taman kad ste malo načeli temu da dopunim utiske...
Dakle, prošlo je nedelju dana od porođaja...
Prijem je bio preko hitnog prijema, presvlači se u prostorijama pored hitnog prijema (tamo se oblače spavaćica i papuče, bez gaćica, ali mogu da ostanu ako curi vodenjak i sl. skinuće se gore u pretporođajnoj i grudnjaka). Gore na I sprat se ide peške, tj. ja sam išla jer sam bila u mogućnosti ili vas odguraju u kolicima.
Prijem u pretporođajnu salu obaljaju babice. Smeštate se na krevet gde vam rade CTG, vade krv i popisuju podatke potrebne za otvaranje kartona. Nakon toga ide vaginalni pregled. Kod porodilja sa zakazanim CR ovo zadnje se preskače.
Nakon pregleda sledi brijanje i klizma (klistir). Ja sam tražila da se otuširam nakon obavljenog brijanja i klizme jer su za brijanje koristili neki gel koji nakon brijanja ne spiraju.
U toku boravka u pretporođajnoj sali jednu trudnicu su vodili na CR, i ona je imala i brijanje i klizmu, posle su došli stavili joj infurziju i kateter za urin i ubrzo je odveli na operaciju...
Babice i lekari su bili super raspoloženi, bar u ophođenju prema meni, a ja sam se kezila ko Češirski mačak (čak i kad mi nije bilo smešnouser posted image ) jer sam skontala da ne vole poplašene trudniceuser posted image
Porođaj je bio relativno brz, u porođajnoj sali sve ok, posle bude jaaaako zima, čak se i oni žale da im je hladno, e sad jel to tako treba, ne znamuser posted image
Posle 2h su me odveli u novouređeno krilo, u petokrevetnu sobu + 1 krevet gratis user posted image ... Kupatila nemaju stalno toplu vodu pa smo u toku dana lovili kada je vruća i čuvale bebe na smenu jedna drugoj da bi se tuširale.
Sobe imaju TV (ja sam bila daljinski u našoj jer pravi nemajuuser posted image ). Takođe svaka soba ima i klima uređaj koji su uključivali u slučaju potrebe..
Obavezno poneti ili neku zaštitu za dasku za wc ili neko sredstvo za dezinfekciju ( u sobi smo imali dve što nisu odgojene pa su prandavile tako da ti se stomak okrene)... jednoj je bilo preče da popuši cigar nego da se prvo otuširauser posted image ... još joj sestrica rekla da nema gde da se puši pa nek zapali u wcuser posted image user posted image ... Verujte da se pokajala što joj palo to na pamet...user posted image
Obavezno poneti najlonske vreće jer je kupatilo skroz mokro a nema vešalice pa se kesa sa stvarima okači npr. na držač za sapun ....user posted image
Sobe su uredne, redovno ih čiste, takođe i toalet...
Buđenje je u 5h ujutru, tuširanje (ako ima tople vode) merenje temperature i pritiska.
U 6h donose bebe. Nakon toga vizita dolaze doktori za žene, pa za bebe, pa doručak...ručak... večera... večernja vizita... oko 22h bebe odu na spavanje, a bogami i mameuser posted image
Ja sam izašla iz bolnice posle 48h tj. malko ranije ali je sveukupno na mene ostavljen veoma pozitivan utisakuser posted image

Od dokumenata i potrebne opreme za bolnicu najbolje bi bilo da se pogleda šta su u dnevnik napisale mufika i daki89 manje više to su potrebne stvari i dokumenta za bolnicu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
2.10.2012 8:57:37   
Cicika1988
Zivim blizu subotice. Trudna sam 34 nedelje i poradjacu se carskim rezom zbog -12 dioptrije. Dobila sam uput od svog ginekologa da idem u suboticu u bolnicu na patologiju trudnoce. Kaze da ce tamo dda mi rade neka ispitivanja- internista, laboratorijla.... I da mozds se ostaje dva dana. E sad mene detaljnike zanima kako ide ta procedura? Kome se javljam i sta da ocekujem da ce mi raditi? Ako je neko upucen pliz pomagajte. Sutra idem i svaka info mi je dobro dosla!!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
2.10.2012 9:05:16   
Anoniman
Mislim da se sa uputom javljaš u ginekološku ambulantu u prizemlju, oni ti ispisuju prijemni list i šalju dalje na odeljenje. Ja sam pre dve nedelje bila na patologiji zbog tokolize i mogu ti reći samo šta obavezno da poneseš: spavaćicu, papuče, peškir, vlažne maramice, wc papir, escajg, čašu, vodu, nešto za grickanje među obrocima, ako piješ neke vitamine i njih ponesi, ličnu higijenu, čarape i možda bade mantil, ako ti bude hladno. Od analiza će verovatno samo da ti rade testove neophodne za samu operaciju, alergije na lekove, anesteziju i sl. Iskreno mislim da bi mogla biti gotova za jedan dan, ali ako su ti rekli da noćiš onda se samo spremi na gnjavažu i to je to user posted image

(odgovor članu Cicika1988)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
11.1.2013 17:06:05   
Kyra
Drage mamice i buduce mame!

Super sto ste sve tako lepo ispricale. Ja sam se isto nedavno preselila za Suboticu, cekam prvu bebu, tako da nikako nisam upucena u tu temu. Sad sam u 26oj nedelji trudnoce, idem privatno kod ginekologa ko radi i u bolnici, tako da se nadam nece biti problem da ne idem tamo na preglede.. Ipak ce me poznati neko i u bolnici. Ali i ja sam cula svasta o babicama, neko kaze da je pozeljno "rezervisati" jednu od njih, ali i to sam cula da to sad vec nije moguce. Icicu u skolu za trudnice u februaru, valjda tamo cu saznati vise...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
26.3.2013 8:43:28   
Kyra
U bolnicu treba poneti:

U posebnoj kesi:
1. ogrtac
2. papuce
3. zokne
4. spavacica

U torbi:
-2 museme
- jednu manju za bebu
-2 veca pakovanja mrezastih ulozaka
-1 malo pakovanje Pampersa za bebu
- 1 spavacica
- toplomer
- Pavloviceva krema
- 1 pak.vlaznih maramica za bebu
-1 pak. alkoh.maramica za dezinfekciju (za majku)
- 1 tetra pelena (kad beba sisa...)
- 1 bodic ili odelce (to se osatavlja u bolnici)
- pribor za jelo
- 1 veliko pak. papirnih maramica (100kom)
- nesesar (higijena...)
- mrezaste gace za jednokratnu upotrebu (2kom)

Dokumentacija:
-zdravstv.knjizica
-krvna grupa
-drzavljanstvo, vencani list, rodni list, licna karta
-test za zuticu
-uput

(odgovor članu Kyra)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
19.4.2013 10:06:08   
incus
Caos...imam pitanje....nedavno sam saznala da sam trudnauser posted image privatno cu ici na preglede a porodjaj zelim u bolnici....zelela bih svakako carski rez.da li neko zna za cenu carskog reza u subotickoj bolnici?hvala user posted image

(odgovor članu Kyra)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
19.4.2013 10:10:23   
Olga75
Incus , dobrodosla zemljakinjo user posted image
e sad sto se tice cene CS to je od dr do dr ako ides privatno , ne znam kod koga ces voditi , taj ce verovatno i raditi pa ces sa njim videti cenu
jer vecina nasih dr rade privatno


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu incus)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
19.4.2013 10:11:35   
Olga75
i da mislim da u Subotici nigde nema privatno porodiliste tako da ces svakako morati to da obavis u bolnici user posted image
e sad ne znam da li neko dolazi na porodjaj kuci ali CS se svakako radi u bolnici

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
19.4.2013 10:26:50   
incus
Kod dr Mavraka vodim trudnocu...Tek sam u drugom mesecu pa jos nismo pricali o porodjaju...Ja sam se odlucila za carski rez,jer mi je i sestra isto tako donela na svet dva decaka, samo u Budimpesti...user posted image a cene nisu iste....Zato sam pitala otprilike za cenu carskog reza u Subotickoj bolnici jer nisam upcena ovde u tim stvarima....user posted image U svakom slucaju hvala na odgovoruuser posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
19.4.2013 10:36:38   
Trcosava
Olga zar može CR na zahtev u Subotici???

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu incus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
19.4.2013 10:41:10   
Olga75
ako vodis trudnocu privatno , ako platis sve moze
mislim ne moze da se porodis u kadi i stajaznam al moze carski na zahtev
iako se ogradjuju
pa da se ogradim i ja , uvek moze da se nadje indikacija user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.12.2013 7:14:26   
mamasu35
cao puno su mi pomogle ove informacije iako sam prvo dete rodila 2004 proslo je puno vremena pa ste mi pomogli da se spremim sada sam u 36 nedelji pa se blizi dan odlaska u porodiliste nadam se da ce sve biti ok kao i prvi put ni tada nisam imala izabranog ginekologa u bolnici niti sestru a necu ni sad ko se zadesi tada pa nadam se da ce biti dobro kad sve prodje napisacu vam kako je bilo user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
19.3.2014 16:02:09   
MakiJ
Osvezite malo temu user posted image

(odgovor članu mamasu35)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
13.7.2015 7:41:26   
Tanjica81
Pozdrav.
Suboticanke i ostale koje ste se poradjale u Subotici napisite molim vas utiske kao i šta treba da se ponese...Sve informacije su dobro došle, pogotovo sveže.user posted image
Imam još nekoliko nedelja do porođaja,a nisam se odlučila gde ću.

_____________________________

"Ona?! Ma nee! Ne voli me više!
- Otkud znaš? Jesi li ikada video boju njenih očiju kada tebe nema u prostoriji?"

Djordje Balasevic

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
24.7.2015 23:30:50   
Coca14
Ja sam se porodila pre skoro godinu dana i evo šta sam nosila:

Stvari za bolnicu:

MAMA:
sapun (gel za tuširanje)
peškir x2 (za umivanje, tuširanje, brisanje ruku...)
platnena pelena (ili peškir) na kojoj će beba ležati kada je kod mame
češalj, četkica i pasta za zube
toalet papir
pribor za jelo i čaša
vlažne maramice (malo pakovanje)
papuče x2 (jedne za šetnju, druge za tuširanje)
spavaćice x3
mrežasti ulošci x4
mušema za jednokratnu upotrebu x3
mrežaste gaćice x4 (lako se peru i suše)
bade mantil
vakum vešalica za kupatilo

Dokumentacija za bolnicu:

Overena zdravstvena knjižica
Trudnička knjižica
Krvna grupa sa nalazom HpB i antitela
Uput za bolnicu (za porođaj)
„Isečak“, odštampana lična karta majke i oca
Fotokopija venčanog lista
Fotokopija državljanstva majke

BEBA:
Pampers najmanje pakovanje (#1, ima oko 43 kom)
Pavlovićeva krema
Vlažne maramice za bebe (sensitive, bilo koje)

Za iznošenje iz bolnice:
Bodi, čarape, štramplice, kapica, ćebe/pamučna pelena, nosiljka (modifikovati prema vremenskim uslovima)


Što se tiče utisaka, uglavnom su pozitivni. Babice su fenomenalne kao i ostalo osoblje ali moraš da ih cimaš za sve što ti treba retko kad se ponude da pomognu same. Higijena bi mogla biti bolja ali kratko si tamo pa se preživi. Baby Friendly program je na snazi, jer su renovirali neonatologiju sad je to rešeno pa ne znam hoće li bebe biti 24 sata sa mamama kako što je tad bio slučaj.

< Poruku je uredio Coca14 -- 24.7.2015 23:33:57 >

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
24.7.2015 23:39:23   
Kata90
I ja sam sve isto to nosila,i tacno je kako zena kaze kakvi su.....mada nigde nije bas bajno.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Coca14)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
29.9.2016 19:55:31   
dAKi89
Pozdrav zene! Ima li subotickih trudnica na forumu?? Idete li na pripreme za porodjaj?
Ja krenula na jogu za trudnice a od ponedeljka cu i u skolicu.
Prezadovoljna sam jogom, divno je user posted image Pravo povezivanje mame i bebe. Drzi je nasa suboticka dula.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here