|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.10.2011 0:23:12   
madre
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: minavb


Ni ja. Moja mama bi mu non stop tutkala slatkise, spavao bi kad mu se spava, po ceo dan bi ga nosala, pretopljavala bi ga...


Ovo bi radila moja svekrva i već smo imali raspravu oko slatkiša ("za mesec, dva i baba će njemu da kupuje čokolade") njen izgovor je kako organizam traži slatko (kako traži ako nikad nije probao??) nebuloze neviđene. Ma, koji moj ću ja u ovoj temi kad mi dete ima 2 meseca, samo se unapred nerviram user posted image


kao sto rekohuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.10.2011 1:20:07   
Lilla
Mami sam kupila avionsku kartu, dolazi nam krajem mjeseca da bi bila ovdje od prvog dana kada nas prdonjica dodje na svijet. I naravno da imam povjerenja u nju i da cu rado prihvatati pomoc u svemu. Odgojila je i mene i brata i nista nam ne fali, nikako ne mogu ja bolje znati kako se kupa beba ili bilo sta drugo od nje koja je odgojila dvoje djece a ja ni jedno. Njene metode su provjerene a ono sto ja znam je pokupljeno iz knjiga i sa interneta. Doduse, moja mama je od one mladje generacija (45 godina) pa mozda i to ima veze. A sto se tice dadilja, znam da nisu svi ljudi isti i da ovo ne vazi za sve ali znam sigurno da niko na svijetu kome bih placala ne bi moje dijete pazio bolje od mame, niti bih ja mogla vise vjerovati strancu nego njoj. I da ga malo razmazi nemam nista protiv, i sama se vrlo rado sjecam svog vremena provedenog sa nanom i dedom, kako su me mazili, pazili i ugadjali mi. Sa tatom je drugacije, on je sa mnom i bratom bio prilicno strog, inace ne podnosi kad su djeca neposlusna i nemirna, obavezno opomene, ali djeci se ne treba pustiti da se penju nekome na glavu i rade sta god pozele, moraju od malena uciti sta valja a sta ne, pa i na to gledam kao na nesto pozitivno.


< Poruku je uredio Lilla -- 5.10.2011 1:21:28 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.10.2011 1:44:02   
Brand new mama
Ja sam odlucila-nemam pojma kakva cu kao mama ispasti i koliko cu na finalnom kontu gresaka napraviti(cekam pubertet da mi se pod nos tutne lista),ali cu kao baba biti fenomenalna!!! user posted image Jer babe zaborave da su i one nekad bile nervozne,i da njihova dijeca nisu mogla da sipaju vodu po cijelom stanu,ili da su nekad podigle glas na vrli podmladak.Ali sve je to OK,nismo mi nekad u pravu,nisu ni babe i djede uvijek u krivu i to je to. Ja sam otkrila da sam poprilicno posesivna u vezi klinaca,i da mi stvarno treba da se opustim malo,a ne da se becim ko varen zec kad sveki nesto uradi sto ja smatram za nepotrebno. Nece ih pokvariti,a ako i pokvari malo-jos su pod garancijomuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.10.2011 3:51:13   
anuksunamun
ja ne kontam zasto je toliki animozitet prema babama i dedama ,i oni su odgajali neku decu,i to ne bilo koju nego nas ili nase muzeve,pa sad "kaki smo-taki smo"vala nismo idealniuser posted image Lilianina sveki je izuzetakuser posted image

< Poruku je uredio anuksunamun -- 5.10.2011 3:54:37 >

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.10.2011 4:00:54   
vukosava
Ja ne kontam isto. Meni fale moje bake i deke nevidjeno a neke od najlepsih momenata iz detinjstva sam bas provela upravo sa njima...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.10.2011 8:46:16   
minavb
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

ja ne kontam zasto je toliki animozitet prema babama i dedama

Bas htedoh ovo da pitam i Verku. Gde je animozitet i gde je ko napisao da su nase majke zaboravile sta je majcinstvo?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.10.2011 8:46:38   
Anoniman
Ja opet naglašavam - nije isti odnos majke i deteta i babe i unučeta! user posted image
Brano, u pravu si što se tiče "sreće" u nalaženju prave osobe. Moj prvi izbor je bio katastrofalan i dete mi se napatilo užas! Valjda me sam Bog pogledao kad sam našla ovu ženu user posted image
I da ne dođe do zabune- moje dete boravi sa babama i dedama bez nas, ali NE SVAKI DAN po 8-10 sati. Prvo, moja mama i moj svekar još uvek rade, a svekrva je zdravstveno u kanalu. Za redovne nabavke ili odlazak sa prijateljima na piće, što bude 2-3 sata Mihajlo ostaje sa svekijevcima, za neke duže varijante vikendom sa mojom mamom. Recimo, posle jedne svadbe, moja mama je pokupila Mišu u nedelju u 8 ujutro, a mi smo otišli po njega oko 17h.
Što se ishrane tiče, naša sreća u nesreći je što je Miša imao kolitis i onda svi jako paze šta mu daju da jede i slepo slušaju naše instrukcije. Jedino svekrva ima prepopustljiv stav prema njemu (o tome sam već pisala) i sa njom mu je dopušteno da jede i zapišan mačji pesak user posted image user posted image pa joj Mihajla ostavljam ISKLJUČIVO i kad je svekar kući. Moja mama ima još nekoliko godina do penzije, tako da će ona još dugo biti samo vikend-dadilja.
Zavisi i kakvo je vaše dete... Ako je neka standardna varijanta nemirka ili dobrica, lako je sa njim/njom, ali kad je dete preterano nemirno, zacenjuje se do gubljenja daha, baca se po zemlji u histeriji, onda je potrebna čvrsta ruka(mislim na stav), a babe za to jednostavno nemaju srca i nije im za zameriti user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Te neizdržive bake i deke
26.10.2011 16:41:51   
Anoniman
Igraju se N i moja mama juče sa dinosaurusima, i ispituje Neša babu sve i svašta, i na kraju pita zašto više nema dinosaurusa. Moja mama mu je objasnila da ih nema jer su se uplašili čike koji se zove Čak Noris (pa onda ponovi polako da on upamti), i sad neka mi neko kaže da je ona normalnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Te neizdržive bake i deke
28.11.2011 13:16:37   
nada78
Ja sam po ceo dan , do uveče sama s detetom, pošto muž radi do 18h i mnogo mi znači kad moji ili njegovi dođu makar na pola sata da ga vide, da mogu da uradim neke stvari. I ne bih mogla nikad da im zabranim da viđaju dete jer mislim da je red da dete zna ko su mu bake i deke , osim naravno u ekstremnim slučajevima, svašta sam čula. Da neko mora da ga čuva, to bi sigurno bili oni, mislim da niko ne bi bio savesniji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Te neizdržive bake i deke
10.6.2013 10:09:46   
NadaR
Kod nas su problematicni sveki i moj tata. Majko mila, da im kaze da hoce da se pentra na krov, njih dvoje bi krenuli sa njim u tu avanturu. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Te neizdržive bake i deke
10.6.2013 10:59:28   
Olga75
kod nas su svi problematicni user posted image
smatraju dasam stroga i stalno se trude da joj popustaju pa i krisom ako treba

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Te neizdržive bake i deke
10.6.2013 11:12:05   
sanji
E ovako drage moje. Kad ne daj Bože upadnete u ovakvu situaciju u kakvoj sam ja onda shvatite koliko je lepo što ima baba i deda! Pre dvadesetak dana sam polomila nogu i u gipsu sam do vrha butine tako da mi je problem čak i odlazak u toalet a o čuvanju dece da ne pričam. I biću u gipsu još bar mesec dana. Da nije bake i deke koji trenutno vode računa i o deci i o meni ja stvarno ne znam šta bih radila. Zato, sve propuste koji oni prave po mom mišljenu iz same ljubavi prema unučićima treba im oprostiti. Da su nam oni živi i zdravi još dugo, dugo!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Te neizdržive bake i deke
10.6.2013 23:52:40   
Ana RR
Joj, iz mog iskustva babe i dede su gore od dece user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.2.2014 18:02:39   
lesica
user posted image Što se setih teme user posted image

I da pomirete se s' tim da za bake i deke mi mame i tate nemamo pojma... ali valjda je to normalo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.2.2014 18:46:10   
Anck Su Nmaun
Ura za bake i deke , moji mi bas mnogo pomognu oko njih, bilo bi i vise da smo u istom gradu. Al kad sam u nekoj frci stvarno uvek su tu..ali... ako ostanu tamo duze , par dana kad se vrate nesnosne su!!! user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.2.2014 23:09:53   
jovicaa
user posted image za moju sveki, koliko god da me nervira i da eskivira sve oko dece... uvek dodje kada moram na faks, sto mi je i najbitnije!
steta sto mi mama nije u zru, tako da stvarno imam minimalnu pomoc od sveki, ali i tako minimalna zlata je vrednauser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 4.2.2014 23:10:09 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.2.2014 7:55:30   
Anck Su Nmaun
Moja sveki cim vidi decu lopatom se sprema da hrani decu slatkisima user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.2.2014 8:15:36   
mama micki
Ni moja nije bolja po tom pitanju, a što se mlađe ćerke tiče kad god plače a ona kaže "mora da je gladna", e a ja od toga dobijem ospice. Ipak, dobra je žena i da mi nije nje po pitanju čuvanja dece, nikud ne bih mogla da mrdnem. A i dobra je jako. A kad su deca u pitanju u stanju je i zvezde sa neba da im skine, što se meni baš i ne dopada, ali dobro, valjda bake i deke za to služe.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.2.2014 8:26:12   
NadaR
Bake I deke su nam u drugim gradovima tako da nemaju bas sansu da uskacu I cuvaju M .

Zato vikendom kad idemo kod jednih I drugih M nacisto povileni . Ne obracam paznju na to. Posvetim se sebi I mm , njih pustim da rade sta hoce . I ja sam kod svojih radila svasta I to su mi najljepse uspomene iz djetinjstva. Kada se vratimo kuci , vaze nasa pravila I to je to. user posted image

M je uvijek nekako imao tu granicu - ovo mogu kod babe a ovo kod kuce .

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Te neizdržive bake i deke
7.3.2015 5:18:24   
mila83
Bake i deke su nezamenljivi deo detinjstva i zivota svakog od nas.deca imaju poseban odnos s anjima,znaju oni sta moze kod roditelja , a sta kod babe i dede. Valjda im oni pustaju sve ono sto nisu nama i sada zale za tim user posted image
Moji klinci se lepo igraju sa njima,bude im lepo,vole da ih cuvaju , ali to ne praktikujemo jako cesto,jer se uvek malo raspuste.Pogotovo kada je u pitanju moja sveki,jako je blaga i skoro sve im dopusta.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 95
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here