|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tipovi roditelja
25.12.2016 13:51:41   
Anck Su Nmaun
Citam neki dan da se tipovi dele na 4 tipa roditelja.
Autoritaran stil
Autoritativan stil
Popustljiv stil i
Stil izbegavanja.

...U socijalnom kontekstu razvoja adolescenata neosporan je značaj porodice i vaspitnog uticaja roditelja. Izdvojeno je četiri različita načina ili stila vaspitanja roditelja:

Autoritativni vaspitni stil se odlikuje bliskošću roditelja i dece. Roditelji postavljaju razumna ograničenja, daju sugestije i uputstva, ali dozvoljavaju otvorenu komunikaciju sa decom (obrazlažu svoje stavove, pitaju decu za njihove potrebe ) i dopuštaju izvestan stepen slobode u pogledu mogućnosti izbora i donošenja odluka. Participacija dece, otvoreno traganje za rešenjima, racionalno obrazloženje odluka i podsticanje samoodgovornosti su karakteristike autoritativnog vaspitnog stila. Deca poštuju roditelje i veruju u njihov sud i dobronamernost.

Autoritarni vaspitni stil se odlikuje nametanjem neprikosnovenog roditeljskog autoriteta. Roditelji izdaju naloge ~ deca slušaju i izvršavaju. Komunikacija između roditelja i dece je jednosmerna: nalog ~ izvršenje, a odnosi između roditelja i dece su napeti i kruti.

Permisivni vaspitni stil se karakteriše ne postavljanjem nikakvih posebnih zahteva ili ograničenja deci. Ovakvi roditelji, koji inače mogu biti veoma topli i brižni roditelji, se ne suprotstavljaju svojoj deci, imaju problema da ih kontrolišu. Odnosi roditelja i dece su obično dobri, oni su „ najbolji drugovi „ svojoj deci, ali ceh se obično plaća suviše kasno, tako što deca bez zahteva često ne ostvare onoliko koliko su mogla.

Odbacujući, zanemarujući vaspitni stil odlikuje roditelje koji zapravo i nisu niti uključeni niti zainteresovani za svoju decu. Oni niti postavljaju neke posebne zahteve niti vode računa o razvojnim potrebema svoje dece. Deca ovakvih roditelja ispoljavaju najviše emocionalnih problema i problema u ponašanju, pokazuju naročito nizak nivo samouvažavanja, samokontrole, slab uspeh u školi, sklonost zloupotrebi supstanci ili prestupničkom ponašanju.

Najbolje rezultate pokazuje autoritativni vaspitni stil, gde su roditelji topli, brižni, angažovani, spremni da decu stavljaju pred zadatke ali im daju i dovoljno slobode, a sve to se odvija u atmosferi međusobnog uvažavanja, participacije i otvorenog dijaloga sa racionalnim obrazloženjima.

spec. pedagog
Anđa Marinković


ja sam se definitivno pronasla u Autoritativnom stilu.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Tipovi roditelja
25.12.2016 13:58:09   
Mala Elena
Ja sam autorativni vaspitni tip roditelja user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Tipovi roditelja
25.12.2016 18:49:07   
LauraAndrija
Ja sam se pronašla u autoritativnom stilu.user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Tipovi roditelja
13.1.2017 14:49:10   
branki*
ne znam kakav sam tip roditelja.volela bih da sam skroz autoritet,ali nisam bas,pogotovo ne bojani.vidim je kako se ona ponasa sa mojom mamom i kako sa mnom,ogromna razlika.nju sve slusa,ova joj kaze da ide da spava,ona se sama uspava,legne i zaspi,a kod mene se njari i tera me da je nosim.kod babe skupi igracke,a kod mene je u stanju da 10 puta vice necuuu,neeecuuu.ako joj baba kaze da nesto ne dira,ona ostavi,a kod mene tera po svom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu LauraAndrija)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Tipovi roditelja
14.1.2017 9:24:17   
gagana83
Kod nas je obrnuto, ako nekog slusa to smo mm i ja. Kod babe i dede je vec drugacije, mnogi vise slobode ima i potpuno se drugacije postavlja u komunikaciji sa njima.
Rekla bih da sam autoritativan, ponekad malo i popustljiv a retko i autoritaran.
Balansiram nekako.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Tipovi roditelja
24.6.2020 20:56:50   
mama Jo
Ne znam tacno kako bih opisala koji sam tip, trudim se da budem dosledna u svemu.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Tipovi roditelja
25.6.2020 8:52:00   
bikicaV
Videcemo. Popustam puno.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Tipovi roditelja
25.6.2020 9:06:35   
mama Jo
Pa dobro, pozitivan pristup vaspitanju svakako.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 33
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here