|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tri praset_a na leskovački :)
23.9.2014 22:01:27   
Ivanka 75
TRI PRASETA NA LESKOVAČKI :)‏
Bila jednom 3 praset___a. Pijetrenčiki. Trunku mas'''''''' nisu imali.
Kad gi pogleda čovek, odma'''''''' da mu se prijede.
Imaše jednu majku, krmaču. Ona gi je neko vreme čuvala, ali vu dodija jedan dan i reče im: "Aj'''''''' mrš iz kuću, konji jedni, vreme je sami da živite."
Pogledaše se praci, vidoše nema zajebavanje, krenuše polagčke.
Zaodiše po grad neko vreme. Paziše se samo da ne zalutav prema stočnu.
"Ako tamo zalutamo, završimo u šerpu" - reče najmudrije prase.
"Sad je i praset___ina pojeftinela, neće nam se mnogo misliv ako ne uvativ" - ubaci se drugo prase.
Koe će prvo, razmišljaju se, aj će idu da traživ rabotu. Na zavod ne beoše prijavljeni, a i da jesu ne bi mnogo vajdu imali. Nego ovako, na crno će. Odoše kod jednog, kod drugog, nigde rabota nema. Kude pa ima rabota, tuj nema plata. Kod jednog na kapiju vidoše natpis "Koljamo praci".
Jednoglasno odlučiše da ne ulaziv kod njega.
Izpizdeše tako praci, odustadoše od traženje rabotu.
Koe će radiv, dosadno im, odlučiše će praviv kuću. Svako za sebe si po jednu.
Odoše do opštinu da vidiv za dozvolu. Oni im rekoše idite do Uslužni centar,
iz Uslužni gi poslaše u građevinsku inspekciju a ovi iz inspekciju poslaše gi po burek pa do Katastar. Iz Katastar odoše do Direkciju za stambeno komunalni poslovi. Tamo im nadavaše milion papira i dve uplatnice. Rekoše papiri mož i da izgubiv, al'''''''' bez uplatnice da se ne vrćav.
Kad sve završiše, s'''''''' papiri, dođoše praznici. Ne radi se 17 dana. Sve spojeno.
"Kad smo čekali godinu dana, će pričekamo još malo" rekoše oni. Na kraj im dadoše im dozvolu.
Sad, prvo prase se misli, s koj kompir da pravi kuću. Seti se da je komšija zaje*ao slamu u njivu još letos. Ode ukrade nekol''''''''ko bale preko noć i za dva tri dana napravi kuću. Jes'''''''' da nije neka, misli se prase, al'''''''' nema vetar da mi duva poza uši i kiša da mi pada u šiju.
Drugo prase se suočava sa isti problem. Nema pare, nema rabotu, nema materijal a oće kuću. Misli se ono, pola ljudi po grad nemav za ''''''''leb, a imaju kuću, sediv po kafići po cel'''''''' dan, kako to može. I sinu mu ideja. Sigurno su pravili od granjke kuću. Krenu ono po grad da traži. "Granjke ima na svaku ćošku" - misli se prase. I zaista beše tako. Ovi iz zelenilo kastrili neke granjke po grad pa si gi zamočali tuj, po 3 meseca se ne podizaju. Nađe prase materijal, probra malko, jer nešto se skapalo, istrulelo, nešto dobro. Vrnu se na lokaciju određenu građevinskom dozvolom i napravi kuću. Gleda gu ono pa si priča samo sa sebe: "Od granjke je, nema prozori, nije tol''''''''ko toplo, al'''''''' će pomine."
Treće prase gleda onej dve kuće pa se smeška podmuklo. "Ću ve vidim zimi, majmuni jedni" - vika im.
Odluči ono da pravi kuću od cigle. Kude sad da nađe sve što mu treba.
Seti se da mu jedan lopov što drži stovarište ostao dužan neke pare još poodavno.
Ode kod njega i uzede malo od cigle, cement nekol''''''''ko džaka, žicu jed''''''''n kotur. U Moravu obezbedi šoder. Iskopa rupu, išolovao je z daske, napravi temelj, udari gornju ploču. Dovede neki pijani dunđeri iz Crnu Travu te mu napraviše krov.
Taman svi završiše tej rabote oko kuću kad ete ga vuk. Ide otkud Vinarce. I pravo na ovoj prase sa najslabu kuću od slamu. Vide ga prase još iz dvorište pa vika: "E, da ga je*em, eve ga ovaj. Dobro be, možeš li ti neku pričicu da promineš ili te mora u svaku ima?"
"S''''''''ću ti sve kuću iskršim što me zakecuješ" - odgovori vuk. Priđe on do kuću, prase šmugnu unutra.
S''''''''d, vuk ne beše mnogo inteligentan. Umesto da kupi šibicu u trafiku prekoput, pa da zapali na govedo kuću, on će duva.
Dunu vuk, razlete se slama. Vide prase da nema zajebancija s'''''''' vuka i metla kod drugo prase.
"Otvaraj vrata da ulegnem, prekanta mi vuk kuću na brzinu" - usplahireno reče prase.
Otvori mu ono vrata, utrča ono unutra, zaključaše se. Ćutanje.
Dođe vuk i do drugu kuću. "Vi li ste mislili će se sakrijete u tuj kuću od pritke?" - upita vuk.
"Nema šanse da gu iskršiš be" - reče drugo prase, "ovoj su bukove granjke!"
Uzede vuk vazduh, dunu jednom, kad ''''''''oćeš, poče da kašlje, počeše cigare na nos da iskačav. Teše crkne. Kad se malo primiri, uze on još jednom vazduh. Poviše nego prvi put. Iskuba pritke iz ležište. Ostadoše praci na utrinu.
Kude će, šta će, trčanje kod treće prase.
Treće prase beše u dvorište nešto, kad gi vide, precepi se. Misli se kude će gi sad ovi dvojicu spovira po kuću.
"Kude ste poleteli? Kude? Što si dom ne idete?" - upita treće prase.
"Ne rovi, nego ne puštaj u kuću, vuk ne juri da ne izede" - rekoše u glas oba praset___a.
"Le, le, le, le, ulazajte onda, ne mora se sobuvate - reče ono.
Dotrča vuk, al'''''''' prase već zaključalo vrata i turilo rezu. Poče on nešto da preti ponovo kako će im oduva kuću ko i na ovija dvojicu.
Kad treće prase odgovara iznutra: "Šuntav li si be ti vuče, pa znaš li kol''''''''ko sam ciment potrošija samo na temelj, a kude su cigle, monte, armatura. Mož'''''''' da duvaš kol''''''''ko ''''''''oćeš."
I stvarno. Rasipa se vuk duvajći. Aj što je kuću duvao, nego ga vide i milicija pa ga i oni teraše da duva. Al'''''''' ništa ne beše. Sok je pio samo.
Vide vuk da nema vajda, pa se set___i, će se spušti kroz odžak. Al'''''''' pošto samo jede i spije jedva prote debelu guzicu. Poče se spušta na dole, kad praci založili oganj. Ogladneli, pa turili nešto da se kuva. Osmudiše guzicu na vuka samo tako. Sve gu u plikovi napraviše.
Izlete on k''''''''o metak iz dimnjak i pravac dom. Protrča samo pored liju, ne gu ni pogleda.
"Kad dođeš dom namaži dupe s'''''''' Kolynos i ''''''''ladne obloge turaj" - uzviknu mu ona.
Tako su prasići živeli srećno u svojoj kućici od cigala dok ih jednog prelepog prolećnog dana, sa prvim zracima sunca ne istera sudski izvršitelj. Porez nisu platili...

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 23.9.2014 22:04:32 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
23.9.2014 22:11:11   
Trcosava
user posted image user posted image user posted image
pa hahahahaha joj crkoh od smeha hahahahahahhahahah

''''Kad treće prase odgovara iznutra: "Šuntav li si be ti vuče, pa znaš li kol''ko sam ciment potrošija samo na temelj, a kude su cigle, monte, armatura. Mož''da duvaš kol''ko ''oćeš."
I stvarno. Rasipa se vuk duvajći. Aj što je kuću duvao, nego ga vide i milicija pa ga i oni teraše da duva. Al'' ništa ne beše. Sok je pio samo.''''

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 23.9.2014 22:12:58 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
23.9.2014 22:20:00   
anita
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
23.9.2014 22:23:50   
Klarita
oplakala sam user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
23.9.2014 22:27:03   
17 joka
joj haos user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tri praseta na leskovački :)
23.9.2014 22:28:48   
Ivanka 75
Ja sam naglas čitala jedno pola sata jer sam plakala od smeha!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tri praseta na leskovački :)
23.9.2014 22:32:50   
serpica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
24.9.2014 0:44:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

I stvarno. Rasipa se vuk duvajći. Aj što je kuću duvao, nego ga vide i milicija pa ga i oni teraše da duva. Al'' ništa ne beše. Sok je pio samo.''''



ahahhahh valjam seuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
24.9.2014 2:06:26   
Žapkić
Joooooooj!!!!user posted image user posted image user posted image

A oni sve sa dijalektom, neobrazovani!!!user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
24.9.2014 6:34:54   
mali_mis
user posted image user posted image
Ovo treba odstampati, uramiti, i svaki put kad pukne zuta minuta, procitati i vrati se dobro raspolozenje. Ekstra user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
24.9.2014 6:44:04   
Misha i Ljisha
crnjak porez nisu platiliuser posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
24.9.2014 10:22:00   
big mum
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

TRI PRASETA NA LESKOVAČKI :)‏

I stvarno. Rasipa se vuk duvajći. Aj što je kuću duvao, nego ga vide i milicija pa ga i oni teraše da duva. Al'''''''' ništa ne beše. Sok je pio samo.
Vide vuk da nema vajda, pa se set___i, će se spušti kroz odžak. Al'''''''' pošto samo jede i spije jedva prote debelu guzicu. Poče se spušta na dole, kad praci založili oganj. Ogladneli, pa turili nešto da se kuva. Osmudiše guzicu na vuka samo tako. Sve gu u plikovi napraviše.
Izlete on k''''''''o metak iz dimnjak i pravac dom. Protrča samo pored liju, ne gu ni pogleda.
"Kad dođeš dom namaži dupe s'''''''' Kolynos i ''''''''ladne obloge turaj" - uzviknu mu ona.
Tako su prasići živeli srećno u svojoj kućici od cigala dok ih jednog prelepog prolećnog dana, sa prvim zracima sunca ne istera sudski izvršitelj. Porez nisu platili...



Kakav tekst pala sam od smijeha user posted image user posted image



_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
24.9.2014 10:33:27   
wivern
"E, da ga je*em, eve ga ovaj. Dobro be, možeš li ti neku pričicu da promineš ili te mora u svaku ima?"

user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
24.9.2014 10:37:34   
Modessty
user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
24.9.2014 11:12:41   
doktorkakristal
ekstar prica,slatko se smejah user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tri praset__a na leskovački :)
25.9.2014 15:51:37   
mali_mis
Ja sam juce mami i babi citala naglas, plakale su od smeha user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tri praset_a na leskovački :)
29.10.2014 12:49:23   
veselicaa



S''''''''d, vuk ne beše mnogo inteligentan. Umesto da kupi šibicu u trafiku prekoput, pa da zapali na govedo kuću, on će duva.
Suze mi isle od smeha user posted image user posted image .Odavno nista smesnije nisam procitalauser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tri praset_a na leskovački :)
26.12.2014 21:03:23   
Maraj
Lele user posted image user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here