|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 90 91 [92]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 16:40:36   
serpica
Chupa user posted image sad uzivajte zajedno kod kuce...ovde je sve po starom jos uvek user posted image
mm izveo decu napolje dok ja napravim neke mafine...posle duzeg vremena je za vikend sa nama user posted image

< Poruku je uredio serpica -- 28.2.2015 16:41:49 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 17:10:41   
jabudic
Gdje ste, žene?
Ja čitav dan ne stižem da se javim. Malo duže spavali, pa sam pola jutra povraćala ( prvi put u trudnoći), pa smo išli u šetnju, ručali, i onda sam ležala do sad, jer sam sva kilava, imam mučnine, gorušicu, bljak.

Kako ste vi!

Čupo, ljubi malu bebanu, i javi se ponekad user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 17:38:20   
srculence25
Branki znaci dama centar paznje
Kako se izborite sa grcevima?
Kod mene sve po starom,nemam ni k od kontrakcija.
Dosadna sam sama sebi hocu da sve prodje.
Sto se tice disanja bas neznam pokusacu da pratim kako mi kazu babice i da nevicem

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 18:10:15   
IVA 11
Ja se baš bezveze osjećam i nemam neki pozitivan osjećaj što se ove trudnoće tiče. Stalno mi je u glavi taj rizik od spontanog. Ležim i nerviram se, jače je od mene to... Hoće li mi neko reći kako se utvrđuje tačan datum začeća? Ja sad gledam ove izvještaje. 25. 02 trudnoća je stara 6 nedjelja i 2 dana, dan nakon toga kad sam u urgentni završila Dr piše 7 nedjelja. user posted image Datum PM je 8. Januar.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 18:30:44   
serpica
Iva probaj da se opustis,kad se uoci srcana akcija 90% se trudnoca iznese do kraja i bude sve ok...
sto se datuma tice dr racunaju poslednja M + 7 dana -3 meseca i to ti je termin porodjaja. u tvom slucaju 8 januar pm znaci 15 oktobar ti je termin. Ili ako ti je lakse od 8.januara do danas imas tacno 50 dana to ti je 7 nedelja +1 dan
nadam se da sam pomogla.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 18:34:41   
srculence25
Ivo bice sve u redu,misli pozitivno.Znam da si u strahu i grcu ali time neces nista postici lose misli i sve utice na malu mrvicu user posted image
Pa trudnoca je racuna po zadnjoj menstruaciji
Edit: serpi je objasnila racunanje
Jabude jesi bolje?

< Poruku je uredio srculence25 -- 28.2.2015 18:39:07 >

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 21:58:02   
soni
dobro vece...ja napokon sa farbom na glavi, citam vas...

Ivo sve nekako na pocetku imamo takav osecaj..veruj da je bebac tu i zamisljaj ga...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 22:09:46   
Mariya

IZVORNA PORUKA: jovicaa
sto se tice mazanja ne znam da li sam se pet puta namazala u ovoj trudnoci, bas ne pazim na to, ni ne stizem.


Ovo je najgori izgovor koji postojiuser posted image Kad se okupaš, uzmeš pa se namažeš, to traje 2-3 minuta. ili uzmeš in-shower losion pa se namažeš za vreme kupanja. U krajnjem slučaju, dok sediš za kompom, podigneš majicu i namažeš seuser posted image
Sve žene u mojoj porodici imaju strije, moja sestra nije ni rađala pa ih ima. A ja 2 trudnoće i nijednu. Ali ja sam se zaista redovno i vrlo revnosno mazala. Ne treba neki specijalan preparat, bitno je da se koža maže i da preparat bude takav da od njega i sutradan koža bude meka, hidrirana. Meni je recimo nivea SOS savršeno odgovarala.

IZVORNA PORUKA: srculence25
Sad citam na netu oko teh.disanja pa nemogu sve da popamtim kad sta primeniti.Blage veze nemam samo nebi da odmognem bebi


Srculence, imaš u temi "pomaže li to disanje..." kako je diše. Ukratko:
1. dok imaš kontrakcije dišeš kao kad se opuštaš, udahneš duboko na nos, izdišeš polako na usta.
2. Kad krenu naponi a još ne smeš da guraš dišeš brzo i plitko, na usta, dahćeš kao pasuser posted image
3. Kad se porađaš udahneš na nos, zadržiš dah i guraš.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 22:11:44   
soni
ja uopste nisam imala neki kurs niti pripremu za to disanje... samo sam slusala babice..i ok podnela


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
28.2.2015 22:21:22   
serpica
Ja samo da vam mahnem i odoh da spavam....user posted image
nema mi je Bubi na kafici ceo dan.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.3.2015 0:32:14   
srculence25

IZVORNA PORUKA: Mariya
Ovo je najgori izgovor koji postojiuser posted image Kad se okupaš, uzmeš pa se namažeš, to traje 2-3 minuta. ili uzmeš in-shower losion pa se namažeš za vreme kupanja. U krajnjem slučaju, dok sediš za kompom, podigneš majicu i namažeš seuser posted image
Sve žene u mojoj porodici imaju strije, moja sestra nije ni rađala pa ih ima. A ja 2 trudnoće i nijednu. Ali ja sam se zaista redovno i vrlo revnosno mazala. Ne treba neki specijalan preparat, bitno je da se koža maže i da preparat bude takav da od njega i sutradan koža bude meka, hidrirana. Meni je recimo nivea SOS savršeno odgovarala.

Mariya user posted image
bas tako i ja kazem sve je stvar navike.nije ni bitna tako koja je krema bitno da hidrira i da je hidratantna.Evo ja sam ziv primer sklona sam inace strijama i pre trudnoce.Oduvek sam se inace mazala ali pre trudnoce recimo cim smrsam pa se ugojim ili obrnuto izadju mi strije.
Sad recimo od pocetka trudnoce sam mazala pretezno samo stomak i nemam ni jedne strije.
sto se tice teh.disanja hvala ti na ukratkom opisu zapamticu jos samo da znam kad sta primeniti user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.3.2015 0:34:34   
dijana1*
Prelazimo u novi mesec KLIKuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2287
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  88 89 90 91 [92]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 90 91 [92]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here