|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 8:50:41   
Khaleesi
Dobro ondaKuser posted image ja sam mislila neko se istraumirao... Lepo si me podsetila za tikvice, sad cu to za dorucakuser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 12:16:35   
Ella2407
Cao caoo
Evo i nas sa pregleda
Sve okej hvala Bogu
Mjere pasuu
Ctg smo radili-uredan
Sad ide kao kontrola za 2 nedelje..
Idalje je glavica dole-dobro je
Meni se ucinilo da se poprijecila jer je osjecAm
I skroz sa strana da udara user posted image


_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 12:26:13   
sansa
Ja sam danas resila da punim paprike, sve sam se umorila i usmrdela na luk ali vredelo je , tako lepo mirisu..verovatno samo meni se jedu paprike na ovoj vrucini user posted image user posted image
Deca jos sutra u vrtic pa pauza jedno dva meseca dok se ne porodim da i oni odmore malo a ja ..ma ko mene pita ,ja cu da odmaram u porodilistu user posted image

_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 14:03:48   
emicaa
Ella koliko je tebi ostalo još!
Ja kuvam pasulj,još sad i onda će biti pauza zbog dojenja.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 14:59:16   
BubaBubica
Ja i Ella smo u dan trudne, sećam se da smo trebale isti dan da dobijemo user posted image ja imam zakazano za sredu, brisevi, krvnu sliku, ctg, UZ, verovatno i pregled, biću ispregledala uzduž i popreko user posted image jedva čekam da vidim bebicu, odavno se nismo gledale na UZ, a kad pomislim da će to uskoro biti i uživo, prosto mi je neverovatno koliko se približilo, već smo u 35. nedelji! user posted image a ja i dalje nisam potpuno svesna da uskoro dolazi još jedna čupavica, iako se rasteže po stomaku koliko god može, i dalje imam osećaj da se to događa tamo nekome a ne meni. Verovatno i zato što sve radim normalno kao i pre, samo pazim da ne udarim stomak, sve ostalo mi je isto. Sledeće nedelje ću usput kupiti i stvari za bolnicu, eee sad sam konačno završila sa probiranjem garderobice i našla još jednu kesu sa bebećim stvarima, ima i bodića i svega, tako da verovatno imam sve! Videću sad kad se operu i kad ispeglam. user posted image

Odosmo u park malo dok se pere garderobica, pa da nastavim gde sam stala.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 15:13:32   
Ella2407
Daa ,35. Sedmicaa user posted image
A kao da je jucer bilo kad smo testove radile haha
Tacno mi je jos uvijek sve nerealno
I sve imam osjecaj da je daleko to sve
Jos je meni prvo,ja nemam nikakav vec izgradjen osjecaj za to nit znam sta me ceka niz istaa,haha..

Pitala sam i ja za nalaze,kaze ne treba jos.. Haj ako on tako kaze..
Valjdaa ce mi rec kad treba da se javim u drzavnu bolnicu..
I daa vidjelo se da ce biti i kosicee,haha
OmG user posted image

Mi jos nismo ni ime skontalii,ubismo se pretrazivajuci internet
Aaa
Na kraju mi se nista konkretno ne svidjaa
Bozee.. user posted image

< Poruku je uredio Ella2407 -- 30.6.2016 15:14:32 >


_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 17:11:37   
BubaBubica
Ništa mi ne pričaj, ista situacija i kod mene, ja kao da trudna nisam bila user posted image o izboru imena da ne pričam.... Između toliko imena samo mi je veća zbrka u glavi. Sad je u opticaju ime Iskra ali samo između mene i devojaka... Kad neko pita kako će da se zove beba ja nemam pojma, svi me onako čudno pogledaju. Ovde izgleda postao trend da se odredi ime od samog začeća, ne znam ni ja. Želim i ime Darija i Lusija i Iskra i Ina... user posted image Ne znam kako ću se odlučiti.

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 17:19:54   
Ella2407
Hahah
Uzas zivi
Mi smo bili skontali : Dania
Pa smo se poceli razmisljat
Sad je u opciji i Umma,Emma,Mia..
Al kad pocnem da vise razmisljaam odjednom mi ni jedno nije do kraja dobro hahah
Kod nas je vrlo bitno znacenje imena,a meni sve sto se svidja nema neko konkretno ni posebno znacenje
Ni Emma ni Mia user posted image
A voljela bih neko univerzalnije ime i da je zanimljivo..

Meni je Darija super,i mi smo se o njemu razmisljali
Ima i lijepo znacenje : bogata-ona koja podrzava dobre..

Uglavnom ime mi sad pravi stres i zbrku u glavi hahshahs user posted image



_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 17:23:01   
BubaBubica
Ja se ne bih ljutila da daš isto ime kao i ja user posted image tak oda se ne obaziri na to, i meni se dopada značenje i deluje tako nekako jako, ime Darija... moja baka stalno kad me zove pita šta radi Darija, ona zapela za to ime i gotovo... Bolje mi je da više i ne razmišljam, da krenemo da je zovemo tako i gotovo, jer baš to što kažeš, što više imena to mi se manje sviđaju user posted image

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 17:41:07   
emicaa
Pa vas dvije i nemate još puno,znala sam za Bubicu ali sam mislila da si ti Ella negdje oko 30 tek.što se tiče tih vaših imena meni se svidjaju Mia i Lusija.Ja sad kad kad bih ipak rodila žensko bilo bi Magdalena a ovako još uvjek je David user posted image
Bila sam na masaži,maserka se baš iznenadila kaže bila je sigurna da sam se otišla poradjati user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 19:58:04   
Ella2407
Pa bas nemamo,haha user posted image

Sve se bojim da se necu odlucit za ime do porodjaja.. Haha
Samo da ne budem kao moja mama..
Ja sam bila beba bez imena mozda 2-3 mjeseca
Nisu mogli skontat koje ce mi dat haha
I na kraju opet nisu mi nekooo ime dali,hahsha user posted image user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 20:01:34   
IvanaSK RR
Ella, sad moras da prijavis dete do navršenih mesec dana :)

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 20:10:30   
BubaBubica
Ja ću za ime definitivno odlučiti kad se rodi, koje joj bolje pristane. Bojim se da ne bude kao sa ove dve, završile su sa potpuno neplaniranim imenima user posted image

Završavam večeru, još da ogulim krompir za prženje i ako se do tad ne smrkne napolju, idem malo da berem jagode i maline u baštu.

Sredila sam tickere user posted image

< Poruku je uredio BubaBubica -- 30.6.2016 20:11:10 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 20:44:35   
Ella2407
Tacno kad se rodi
Pa vidjet koje pristaje
Valjda cu tad moc vidjet haha user posted image


_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 21:53:07   
Milena18
Dobro veče, trudnjače!
Toliko sam umorna, a uopšte ni ne znam od čega, ništa posebno teško nisam radila danas. Sad sam podigla nožice-krofnice i čekam da mužić napravi picu.
Ella, Bubice, i ja sam u 35. nedelji, baš nas ima.Od sutra ću početi da pripremam torbu za porodilište, ništa nisam kupila do sada, a vreme brzo prolazi...

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 22:18:40   
emicaa
Ah da,pokazala mi maserka vježbe koje mogu izazvati porodjaj,kaže kad budem spremna da idem da isprobam user posted image možda ću sledeće sedmice pa da vidimo user posted image
Napišite imena na papire i izvlačite,koje izvučete nek bude,maa kod nas bi tom Teodora bila Gabriela

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 22:20:59   
vocicana
Ja se ubacujem povremenoo, mozda bzv sa moje strane. Pisano je o izabranom ginekologu i porodjaju, slazem se sa zemunkom, sve je to lutrija. Imam koleginicu koja ima tri cerke, sve je 5 godina razlike medju njima, ona recimo nije uopste imala gin u porodilistu, isla u dispanzer, otisla da se porodi, pitali su je da li ima nekoga za porodjaj, ona je rekla:"Pa necete me vratiti kuci neporodjenu?" Naravno sve tri su rodjene bez problema, sve je bilo super.
Svaka porodilja treba da se oseca fino i sigurno, kraj supruga i ljubaznog osoblja, nema govora, jer spucane hormonima, osetljive sa zamotuljkom mirisljavim u narucju, sve je vazno.
Prvorotke ne brinite nista, sve ce biti super, RRingerajke su hrabre a mi iskusne smo uvek tu da javimo i objasnimo sve.
Ljubimo vas pospanko i ja

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 22:26:09   
Khaleesi
Sad sam se setila, kada sam trebala prvi put da se porodim, najvise me je plasilo secenje i usivanje, kao konci boli uzas...
Prvi put u DM, neki mladi dr je bio, super je usio...
Drugi put u Frontu, popucala na pet mesta, sila takodje mlada dr, i to dosta sila, i opet ok...
Cim sam mogla da ustanem i sednem, ja sam sela kao sada sto sedim, normalno na dupe user posted image nikakvo sedenje na stanu, bol od konca... Meni su oba puta usili perfektnouser posted image Tako da nema brige s timuser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 22:32:24   
vocicana
E da Khalessi, ja sam odmah sela pravo na epiziotomiju, ali sam vrlo malu imala, nisam imala nekih poteskoca, jedino sto mi je 18-ti dan izasao jedan ogroman konac i visio, visio danima, otisla sam na kraju kod dr, skinula mi ga je, ja sam progledala! Kakav haos, alinajvise meje nerviralo dezuranje po kupatilu i menjanje bindi, ma fuj, srecom, kratko je trajalo, nisam imala nekih vecih problema sa tim. Jedno od divnih uspomena iz porodilista je to sto sam sa svim devojkama ostala u kontaktu, cujemo se redovno i decica su nam super, mnogo sam srecna zbog svih. Rodjena su tri decaka i dve devojcice.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
30.6.2016 23:01:21   
pngpme
Jao, mene je isto najviše strah konaca, sječenja i oporavka od istih! Sve je u životu lutrija, skoro ništa ne može da se predvidi, a opet je najveći strah pred nepoznatim, pred nečim što ne možeš ni da zamisliš...
Bubi i Ella, meni se strašno sviđa ime Darija. Naša ima već izabrano ime, a ako opet bude djevojčica nekad kasnije mislila sam da bude Ema (kako ti se čini Emice :)). Muž i ja smo od onih koji su već godinama smišljali imena za djecu, stalno smo o djeci pričali dok smo se zabavljali... Tako imamo i dva imena za dječake, ali ako bude dječaka čini mi se da će možda doći do promjena jer se ovo jedno nikome ne dopada, pa ako se već nikome nikako ne dopada velike su šanse da se ni njemu ne dopadne.
Ja nemam ni osjećaj da sam trudna, a kamoli da ću da se porodim. Baš se plašim da neću biti psihički spremna i da ću da se izgubim potpuno, da mi neće proraditi instinkt...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
1.7.2016 8:05:35   
emicaa
Jutro,
PNG meni nije pravo ime Ema,nick mi je po cica maci.Ja sam Andrijana user posted image A ne brini,sve to dodje na svoje kad ugledaš bebu.
Probudila sam se sa bolovima,biće ovo zanimljiv dan a trebam presjedit najmanje dva sata kod frizerke.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 496
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Zašto morate skinuti lak sa noktiju pre po...
Jedno od najvažnijih pravila za trudnice koje dolaze na porođaj je da ne smeju da imaju lakirane nokte, gel ili trajne n...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here