|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 46 47 [48]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.5.2019 9:57:19   
kamičak
Ja bih ipak sacekala sa uvodjenjem jaja

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.5.2019 11:50:36   
Sanidej
Jaje (zumance) nije lako za varenje kad je mala beba, ne mora biti klasicna nutritivna alergija. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.5.2019 18:46:58   
Rosita
Bravo mili!


Mi za 3 dana na test opterecenja! Ujutru na prazan stomak. Plašim se 😨

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.5.2019 23:05:39   
bubulence
Mili srecno sa glutenom!

Rosi, srecno i vama... Nisam imala pojma kakve su to muke dok nas nije zadesilo... 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.12.2019 8:47:43   
Duletovamama
Pozdrav svim clanovima. Ako sam na pogresnom mestu, preumerite me. Mom detetu je ustanovljena alergija na mleko jos kad je imao sest meseci. Reaguje osipom po licu i na tragove mleka.
Treba mi pomoc od mama sa isustvom.
On vise nije beba, ima 6 godina, i od pre pola godine ima problem sa grcevima u stomaku. gastroenterolog, uz stomaka, alergo testovi, na nutritivne alergene i intoleranciju na hranu...Sve smo odradili i nasli su samo ono sto smo vec i znali. da ima alergiju na mleko.
Izbacili smo sve industrisko osim hleba, i malo je bolje ali i dalje ima problem. bude super desetak dana. onda se celu nedelju mucimo sa grcevima i bolovima u stomaku. Od silnih pregleda nista nismo sanzali. Pomislih da mozda neko od vas ima dragoceno iskustvo koje moze da nam pomogne....
Od terapije smo dobili samo probiotik i to bas i ne pomze nesto.
Ni kao beba nije imao problema sa grcevima. Ja sam vec ocajna. Resila sam da se posluzim internetom i sama se malo informisem i edukujem. Eto toliko za ovaj put. Hvala i izvinite ako sam oduzila

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.12.2019 8:53:15   
bubulence
Draga, imamo temu Alergija na mlecne proteine, prvi idrugi deo, tamo ces naci dosta saveta. 


(odgovor članu Duletovamama)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.12.2019 9:27:59   
Filadendronka

Duletovamama, citaj sto vise mozes i informisi se, najbolje ces ti da uvidis promene kod svog deteta. Da li ste imali neke promene - u vrticu, kod kuce? Mog malca je poceo da boli stomak na psiholoskoj bazi 100% kad je stigla beba u kucu. Takodje imamo slicno iskustvo jos jedne clanice. Vodi dnevnik tacno sta jede i kad se javljaju grcevi, mozda uvidis neki obrazac. Drzim palceve da je sve ok. 🍀

IZVORNA PORUKA: Duletovamama

Pozdrav svim clanovima. Ako sam na pogresnom mestu, preumerite me. Mom detetu je ustanovljena alergija na mleko jos kad je imao sest meseci. Reaguje osipom po licu i na tragove mleka.
Treba mi pomoc od mama sa isustvom.
On vise nije beba, ima 6 godina, i od pre pola godine ima problem sa grcevima u stomaku. gastroenterolog, uz stomaka, alergo testovi, na nutritivne alergene i intoleranciju na hranu...Sve smo odradili i nasli su samo ono sto smo vec i znali. da ima alergiju na mleko.
Izbacili smo sve industrisko osim hleba, i malo je bolje ali i dalje ima problem. bude super deset_ak dana. onda se celu nedelju mucimo sa grcevima i bolovima u stomaku. Od silnih pregleda nista nismo sanzali. Pomislih da mozda neko od vas ima dragoceno iskustvo koje moze da nam pomogne....
Od terapije smo dobili samo probiotik i to bas i ne pomze nesto.
Ni kao beba nije imao problema sa grcevima. Ja sam vec ocajna. Resila sam da se posluzim internetom i sama se malo informisem i edukujem. Eto toliko za ovaj put. Hvala i izvinite ako sam oduzila



(odgovor članu Duletovamama)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.12.2019 9:48:02   
Peace*
A koji probiotik su mu dali?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.12.2019 14:46:53   
Duletovamama
pro bios waya kapi

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.12.2019 5:54:10   
Slavkic
I moji obožavaju bananu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.12.2019 9:52:49   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Slavkic

I moji obožavaju bananu





Bas mi je drago! A kakve to veze ima sa temom?

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.12.2019 10:08:08   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Slavkic

I moji obožavaju bananu





Slavkic, da li vase dete ima problem sa alergijama? Ovde se pisu saveti koji bi znacili mamama koje se bore sa time.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.12.2019 18:55:55   
Analiticarka
Ja ne znam gde da postavim pitanje pa cu ovde. Znate sta mi nije jasno kod uvodjenja hrane... Recimo ovako... uzmimo tri bebe.... jednu sa 4, drugu sa 5 i trecu sa 6 meseci, koje krenu da jedu cvrstu hranu... i pocinjemo standardno sa namirnicama koje se prvo uvode (krompir, sadgarepa, jabuka i td). I sad kad krene dalje uvodjenje namirnica recimo kruska sa 6 meseci (lupila sam) .... jel to znaci da ona beba sto je pocela da jede sa 4 meseca, treba da ceka 2 meseca za krusku, a ova sto je startovala sa 6 meseci moze da je jede odmah?Ili recimo piletina???? Moze od 5.5 meseci? Tako? Opet ova beba od 4 meseca ceka mesec i po dana a ova od 6 meseci moze odmah da je uvede?
Pri tome ne mislim o standardno teskim namirnicama vec razmisljam o hrani tipa brokoli, karfiol, spanac, blitva... ( ne mogu da se set_im sta sve jos)


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.12.2019 18:59:32   
branki*
ja na osnovu onog sto sam citala,smatram da ne.da i ta beba od sest meseci koja prvi put krece da jede cvrstu hranu,mora prvo krompir,jabuku,sargarepu,tikvicu,pa tek onda krusku ili nesto drugo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.12.2019 19:26:40   
Analiticarka
Ma da, to stoji, te namirnice su pocetne u bilo lom dobu. Nego razmisljam da ova beba sto je krenula sa 4 meseca, ne mora da ceka jos dva meseca da uvede meso. Zar njen se njen digestivni trakt nije razvio da vec sa 5 ili 5.5 meseci proba meso. Ili to nema nikakve veze??? (Nikad mi objasnjavanje nije bilo jaca strana🤣)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.12.2019 20:15:01   
milicicak
Analiticarka, razumem sta te muci. Ali mislim da preterano razmisljas. Realno, za bilo koju namirnicu moze da bude rano ako bebi ne odgovara u tom ttenutku bez obzira kad je startovala sa cvrstom hranom i koliko meseci ima. A trik je u tome sto ne znas dok ne probas :)
Ja sam oboma dala meso sa 5,5 a pocela sa uvodjenjem hrane oko 4,5

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.12.2019 20:51:29   
Analiticarka


IZVORNA PORUKA: milicicak

Analiticarka, razumem sta te muci. Ali mislim da preterano razmisljas.



:)))))))) ti si neka rodjaka mog muza.

Nije da me to opterecuje, vise razmisljam. A veruj mi, vama vise verujem nego svom pedijatru (i ne mogu da ga menjam jer nemam izbor), dobila sam savet da ne uvodim bundevu nikako vec pirinac... a meni je pirinac tokom cele dijete bio najsumnjiviji... Vi me bar saslusate i date svoje misljenje koje je logicno uglavnom. Ovaj tera po sablonu... iako ja pricam nisu sva deca ista...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1192
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 46 47 [48]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 46 47 [48]
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here