|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: virusne infekcije u trudnoći
16.12.2009 23:22:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Samo sam konstatovala, ništa loše nisam mislila. Razmišljam, ustvari, mislim da su mi radili samo jednom, na samom početku trudnoće. user posted image  


ma znam draga nisam ni pomislila da jesi user posted image
samo sam jako besna i razočarana kada se setim svega... neke detalje nisam ovde ni iznosila, toliko mi teško pada .....a ako nekoga zanima(kontam možda nekome pomogne) ja ću rado odgovoriti...
znaš, Tasho, ja sam imala već jedan spontani jer sam od samog starta nosila blizance. jednu sam izgubila u 7 8 nedelji, jedna je ostala da se bori.... nakon toga ja sam morala (trebala ) da budem pod strogim nadzorom hajde tako da kažem.... nisko sam nosila.... ima puno toga... dakle pojačana kontrola. nažalost to se nije primenjivalo, a ja sam tada mislila da su i te tadašnje kontrole i više nego dovoljne....
bila sam i u fazi u kojoj sam krivila sebe. ne bih krivila ni tu dr da mi kasnije u NS DOKTORI NISU OBJASNILI NEKE STVARI NA KOJE JA NISAM MOGLA DA UTIČEM JER JA NISAM DOKTOR.  veruj mi, da mogu da vratim vreme....
u sledećoj trudnoći radiće mi serklaž. pojačane kontrole. carski rez. sve za bebu.
ne ljutim se ja nego sam razdražljiva....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: virusne infekcije u trudnoći
16.12.2009 23:34:19   
Verus
kaliopi draga citam ovo za serklaz-da li ti je grlic bio slab tj. kratak u trudnoci?  Kod mene je bilo govora o serklazu, zbog procedure koju sam imala (laserske) na grlicu pre skoro 10 godina, ali mi je doktorka rekla da ni serklaz nije bez rizika-tj. da postoji rizik od infekcije....sto mi je suprotno od ovog sto je tvoj dr. rekao (nema logike da je veca sansa za infekcijom bez serklaza-zato sav taj iscedak u trudnoci sto imamo, uvek drzi vaginu/grlifc cistim).....samo pitam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: virusne infekcije u trudnoći
16.12.2009 23:35:49   
Verus
Meni?? Nijednom nije uradjen!  Radice ga tek na Strep B tamo negde u 35 ili 37  nedelji pred porodjaj...osim u hitnoj niko me nije nijednom karlicno pregledaouser posted image
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: kaliopi


Bris se kontroliše na svake dve nedelje . Kontrola jednom u mesec dana nije dovoljna. to je moj savet svima.
hvala draga na razumevanju.user posted image



Vaginalni? Meni ne znam dal je rađen dva puta u toku cele trudnoće.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: virusne infekcije u trudnoći
16.12.2009 23:41:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni?? Nijednom nije uradjen!  Radice ga tek na Strep B tamo negde u 35 ili 37  nedelji pred porodjaj...osim u hitnoj niko me nije nijednom karlicno pregledaouser posted image
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: kaliopi


Bris se kontroliše na svake dve nedelje . Kontrola jednom u mesec dana nije dovoljna. to je moj savet svima.
hvala draga na razumevanju.user posted image



Vaginalni? Meni ne znam dal je rađen dva puta u toku cele trudnoće.





veki draga ne mora da znači nemoj sad da mi se uplašiš !user posted image

možeš čisto radi sebe da budeš mirna... ili pričaj sa svojim dr... ne znam, zavisi kako razmišljaš... ...user posted image

a te priče da ne t6reba dole dirati u odmakloj trudnoći?! ma daaajte..... bar da su me .....


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: virusne infekcije u trudnoći
16.12.2009 23:44:56   
2002m
Sada me mrzi da gledam, ali cu sutra izbrijati koliko sam ja imala pregleda u trudnoci i svaki put i uz.Ima da padnete na dupe, ali sam imala rizicnu trudnocu.
Verus, jos nisi imala vaginalni pregled?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: virusne infekcije u trudnoći
17.12.2009 14:02:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

kaliopi draga citam ovo za serklaz-da li ti je grlic bio slab tj. kratak u trudnoci?  Kod mene je bilo govora o serklazu, zbog procedure koju sam imala (laserske) na grlicu pre skoro 10 godina, ali mi je doktorka rekla da ni serklaz nije bez rizika-tj. da postoji rizik od infekcije....sto mi je suprotno od ovog sto je tvoj dr. rekao (nema logike da je veca sansa za infekcijom bez serklaza-zato sav taj iscedak u trudnoci sto imamo, uvek drzi vaginu/grlifc cistim).....samo pitam


nosila sam nisko .
ide se na čišćenje.....
nisam ni ja najbolje obaveštena o svemu (sve nešto bežim da razmišljam do proleća), ali porodična kuma je tako rodila dva sina koji su sada momčići.
draga, rizik uvek postoji... meni niko za vreme trudnoće nije spominjao serklaž.jbt, nisam ni znala šta je to! osećala sam se super, bilo me brigo za sve dok stomačić lepo raste i dok me beba šuta. tek nakon svega, svi su uzeli da mi govore o njemu... nije 100% sigurno da će biti potrebe za njim ali držim tu opciju otvorenom.

moram otići malo na temu Serklažu da vidim šta tamo ima. Verus draga, znam za tvoju intervenciju.... i sigurna sam da procena da nema potrebe za tim opravdana tako da nemoj da brigaš....
nikako da mi otvori tvoj ticker... koja si nedelja?user posted image

2002m znam da si mi pričala da baš često išla na preglede....

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: virusne infekcije u trudnoći
17.12.2009 16:03:40   
*Alexx*
Kaliopi, ja kao i obično, sve kasno saznam user posted image Mnogo mi je žao user posted image

Brisevi - svaki put, pod obavezno! Meni su uzimani brisevi tri puta u toku trudnoće, i to na moj zahtev. Na poslednjoj kontroli nije uziman bris, a baš tada je trebalo jer se na porođajnom stolu ispostavilo da imam infekciju, zbog toga sam se i pocepala unutra više nego što je trebalo, pa se malo i epiziotomija inficirala...

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: virusne infekcije u trudnoći
23.1.2010 21:53:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Kaliopi, ja kao i obično, sve kasno saznam user posted image Mnogo mi je žao user posted image

Brisevi - svaki put, pod obavezno! Meni su uzimani brisevi tri puta u toku trudnoće, i to na moj zahtev. Na poslednjoj kontroli nije uziman bris, a baš tada je trebalo jer se na porođajnom stolu ispostavilo da imam infekciju, zbog toga sam se i pocepala unutra više nego što je trebalo, pa se malo i epiziotomija inficirala...


draga, kakvu si ti infekciju imala? Bakterijsku...pretpostavljam...?

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: virusne infekcije u trudnoći
26.3.2010 20:51:16   
bubica82
Draga Kaliopi, ja sam izgubila svoju devojčicu 5 dana pre termina. U četvrtak mi je urađen ctg, koji je Dr. navodno opisao kao odličan, u subotu sam prestala da osećam njene pokrete a u nedelju u Betaniji su rekli fetus mortus, nisu ni morali pošto je ctg samo šuštao i meni je sve bilo jasno... Prošlo je samo 12 dana od toga, moj suprug i ja smo shvatili da moramo da se saberemo i nastavimo dalje. Mislim, da njega nije bilo verovatno bih sada ležala na neuropsihijatriji, izvukao me je iz mrtvih. Čekamo ph materice i rezultate sa obdukcije pa da vidimo šta i kako dalje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   virusne infekcije u trudnoci
21.3.2013 21:03:20   
nepoznataa

 pozdrav sima ja sam u 5 mesecu trudnoce ,zadnjih mesec dana imala sam bolove u donjem delu stomaka i obratila sam se mom doktoru on mi je reko da je mozda u pitanju neka infekcija potom sam pravila analize ali rezlutati mi nisu izasli..pre par dana bolovi u donjem delu stomaka su prestali ali imam jake bolove na desnoj strani stomaka...u slucaju ako je neko imao isti problem neka mi javi .

< Poruku je uredio Olga RR -- 29.7.2014 18:36:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: bolovi u 5 mesecu trudnoce
21.3.2013 21:25:17   
Torbica
Jaki bolovi sa desne strane mogu da ukazuju na upalu jajnika ili slepog creva. To se lepo vidi na UZ, prvo ginekolog pogleda jajnik, ako nije, onda kod hirurga. S tim da su ti bolovi jaki, stomak tvrd, napet, zategnut. Ne bolovi koji su kao menstrualni, povremeni, vec konstantni. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu nepoznataa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: bolovi u 5 mesecu trudnoce
29.7.2014 18:18:38   
jovicaa
sta ste radile ako ste u prvom trimestru trudnoce a imate jedno ili vise dece, da li ih slati u vrtic ili ne, radi zastite od viroza, mislim na ove sezonske..
nasa deca su skupljala dosta toga tokom prosle godine.. i sad nisam pametna da li da idu u vrtic ili ne tokom prva tri meseca moje trudnoceuser posted image
mislim skupljaju oni i ovako viroze, bez vrtica, ali manje naravno...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: virusne infekcije u trudnoci
29.7.2014 18:37:31   
Olga75
Nepoznata , molim Vas da ne menjate naziv teme

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nepoznataa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: virusne infekcije u trudnoci
29.7.2014 19:10:48   
branki*
jovice,ja sam bozu vodila redovno u obdaniste,sad ga ne vodim jer vladaju boginje,a nisam prelezala.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: virusne infekcije u trudnoci
29.7.2014 20:51:41   
jovicaa
znaci isao je do skoro?
i ja cu ih dati..... sta da radim, nemam bas mnogo izbora.. mora da se uci, a babe su slabo raspolozene da pomognu.. pa kako nam bude, valjda se necu razboleti....
aleks ce ici i u dezurni sad avgusta, a maki od septembra u redovan.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: virusne infekcije u trudnoci
29.7.2014 20:55:33   
branki*
pa,znas kako,on je bio i u gipsu,pa 4 nedelje nije mogao zbog toga da ide,i kad sam posle htela da ga vodim,kaze vaspitacica da bolje ne jer su boginje,tako da...mada,meni boza nije u vrticu nista cesce bio bolestan nego inace.sad preko leta ima malo dece,valjda nece nista navuci.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: virusne infekcije u trudnoci
29.7.2014 22:13:03   
jovicaa
znaci prakticno nije ni isao... ma ne znam ni sama sta da mislim, iskreno dvoumim se, ali se on toliko obradovao sto ce sutra ici u vrtic da mi je sad bzv da ne ide...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: virusne infekcije u trudnoci
11.8.2014 6:51:13   
serpica
moja su deca isla i u vrtic i u skolu dok sam bila trudna,mada ipak mislim ako nesto vlada treba se zastititi....za svaki slucaj

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: virusne infekcije u trudnoci
8.2.2015 14:18:04   
soni
ja sam prehladjena vec treca ned..taman mi je malo proslo razboleli se ukucani i evo osecam da cu opet nadrljati?? herpes na nosu, bla bla...
jel moze negativno da se odrazi na bebicu?? ja ne pijem nista od lekovauser posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here