|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zapušen nos
30.8.2015 23:03:24   
Jole84
Dr hvala draga to bi me spaslo..mogu one Nasic sa pantenolom? Zasto se onda u apoteci zgrazavaju nad bilo kojim kapima koje nisu fizioloski, kad kazem da sam trudna? Makar samo jednom nocu bar da spavam ko covek...

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Zapušen nos
30.8.2015 23:36:42   
choopa choops
Uzmi luk, isjeci na pola i stavi pored uzglavlja. Ono jeste da će sve da bazdi kao guba, ali meni je pomagalo...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Zapušen nos
31.8.2015 9:18:46   
doktorkakristal
JOLE te reakcije su uobicajene za vecinu farmaceuta koji u stvari i nisu dovoljno strucni,necu da zalazim u to,poenta je draga da vecina lekova nije ispitivana na trudnicama i maloj deci,jer nije eticki pa se zato u upustvu mora navesti da se ne preporucuje ili da se konsultuje sa svojim lekarom,kapi za nos bar vecina de;uje na taj nacin sto smanjuje sekreciju u nosu tako sto lokalno suzi krvnme sudove nosa,to su mali krvni sudovi i to nema nikakvog dejstva na ostatak organizma,nije tema ali sam objasnila za sve koje bude ovo interesovalo,tako da ako logicno razmislis zasto bi i kako bi uopste nesto delovalo na plod ako deluje lokalno na krvni sud u nosu,nadam se da si me razumela

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Zapušen nos
1.9.2015 14:01:58   
Jole84
Čupa probala sam i luk, ne pomaže a leleeee što bude mirisno u sobi user posted image
Dr baš ti hvala, to me je i zanimalo, logično mi je da deluje lokalno, ali ipak šta znam, sve me strah da ne bude da se nešto zadrži u oragnizmu i našteti bebi.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Zapušen nos
2.9.2015 0:19:31   
Klarita

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

JOLE te reakcije su uobicajene za vecinu farmaceuta koji u stvari i nisu dovoljno strucni,necu da zalazim u to,poenta je draga da vecina lekova nije ispitivana na trudnicama i maloj deci,jer nije eticki pa se zato u upustvu mora navesti da se ne preporucuje ili da se konsultuje sa svojim lekarom,kapi za nos bar vecina de;uje na taj nacin sto smanjuje sekreciju u nosu tako sto lokalno suzi krvnme sudove nosa,to su mali krvni sudovi i to nema nikakvog dejstva na ostatak organizma,nije tema ali sam objasnila za sve koje bude ovo interesovalo,tako da ako logicno razmislis zasto bi i kako bi uopste nesto delovalo na plod ako deluje lokalno na krvni sud u nosu,nadam se da si me razumela

Drkristal, molim te da pojasnis ovo...zaista se izvinjavam, ali sam se nasla uvredjenom.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Zapušen nos
2.9.2015 6:37:42   
doktorkakristal
KLARI sto bi se ti nasla prozvanom,ja nigde tebe nisam pomenula user posted image rekla sam VECINA ne i SVI ,tebe bas smatram strucnom osobom i sama sam te vise puta pitala kad me je nesto zanimalo

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Zapušen nos
4.9.2015 23:00:46   
Animsaj9
Takodje imam problema sa nosem...u početku sam mislila da je zbog promene klime zato sto smo bili na odmoru, ali očigledno nije... U par navrata otvarala mi se i krv, zbog suve sluzokože koja je već bila iziritirana. Nisam nista koristila, srecom samo je proslo

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Zapušen nos
4.9.2015 23:20:06   
Jole84
Animsaj posle koliko je prošlo? Meni traje od početka trudnoće, mada sam i pre toga imala problematične sinuse.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Zapušen nos
5.9.2015 11:42:39   
Animsaj9
Pa posle dve nedelje, mislim da je to sve zbog hormona koji dosta uticu na sluzokozu.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Zapušen nos
5.9.2015 15:39:41   
wivern
Jole meni je trajalo prva tri meseca. Ja sam sama pravila rastvor morske soli i vode i spricom ubrizgavala u nos.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Zapušen nos
5.9.2015 17:21:01   
Animsaj9
Wivwrn da li ti je to pomoglo? Mislim da bi bilo dobro isprati i sa fizioloskim rastvoro

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Zapušen nos
6.9.2015 0:56:47   
wivern
Da, ja sam pravila malo slaniji rastvor i bas mi je pomagalo. To je u sustini kao fizioloski rastvor. I sto je najvaznije mozes ga uspricavati u nos koliko hoces.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Zapušen nos
6.9.2015 8:43:21   
Trcosava
Ako je u pitanju suva sluzokoža nosa, možete da koristite i nisita mast/gel - šta li je već. To je isto na bazi morske soli (čini mi se) a služi upravo da ovlaži sluzokožu. Ja koristila u prvoj trudnoći.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Zapušen nos
7.9.2015 0:02:38   
Jole84
Trćo i to ću sutra da uzmem u apoteku da probam. I suva mi sluzokoža i stalno imam sukrvicu.
Wiv i na moru sam bila, ušmrkavala vodu i ništa...čini mi se još gore se zapušilo. U svakom slučaju ću ovih dana na orl, da vidim šta će da mi kažu.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Zapušen nos
7.9.2015 15:07:58   
LIDIJA STEVAN
Jole,ja imam problem sa sinusima jos pre trudnoce,prva tri meseca sam koristila marisol i fizioloski i nista mi nije pomagalo,kasnije sam dva puta nedeljno ubrizgavala nasic sprej sa pantenolom,isto se apotekarke zgrozavale kad su me trudnu videle da kupujem..pa sam govorila da nisu za mene,da ne bih duzila pricu..i od sedmog meseca koristim ih svako vece jer ja bez kapi za nos ne mogu da funkcionisem..

_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Zapušen nos
1.1.2016 19:23:27   
IvanaSK RR
Pre nekih desetak dana sam se prehladila, zapusen nos, suzne oči ... Sve je prošlo, al zapusen nos nije. Kad mi je frka stavim kapi, kad ih potrosim sipacu fiziološki umesto njih. Stvarno je grozno, nit spavati, nit jesti sa takvim nosom.

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Zapušen nos
1.1.2016 19:37:58   
Mala Elena
Isti problem imam sa nosem, spavam sa otvorenim ustima....uzas!
Fizioloski ne pomaze... samo da prodje do porodjaja..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Zapušen nos
2.1.2016 0:10:06   
MAMAMAJ
Ja sam ovaj problem imala možda prva tri meseca i evo sad pred kraj ponovo...
Fiziološki rastvor mi pomaže.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 93
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here