|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 11:38:26   
Maraj
Mama jo, pisi molim te. Zvala sam dr, kaze da moraju da se vade. Zakazala nam za sutra.user posted image
Jel se daje anestezija iglom ili ima neki sprej?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 11:50:28   
Sanjica26 RR
Марај, јел се барем мало климају зуби? Ја га не бих водила да га на силу ваде. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 12:02:51   
Ana RR
Marku su rasle skroz pozadi, ja nisam mogla da zamislim da će se poravnati kada ispadnu mlečni ali jesu, i svi su mu u nizu. Ne znam, naš zubar nije savetovao vađenje na silu. Sve 4 jedinice su mu tako izbile.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 12:43:01   
pari
Marku je dvojka izrasla pozadi...još uvek mu raste ali i dalje je pozadi...mlečni mu je ispao odavno...valjda će se pomeriti...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 13:04:45   
dunja RR
Koliko su različita naša deca :)

Mom S ispao prošle godine gornji kec, pa smo 6 meseci čekali da nikne stalni, čak razmarala doktorka da secne desni da ga oslobodi, ali hvala Bogu izbegosmo to, iznikao na kraju sam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 13:36:09   
mama Jo
Da, covece kako razlicito...

Maraj, koliko se secam tvoj L i moja J su parnjaci (septembar 2015.) je l'da?
Njoj je pre 10-tak dana izbila donja jedinica, onako malo se videla, a mlecni joj se nijedan ne klima i dalje... Bas sam i ja tamo u Razgovorima mama pisala, pa su mi i Ana i mnogi napisali da je to ok, i da je tako i njihovoj deci... I ja tako nisam htela da zurim kod zubara, ali sam ipak htela da odemo da pogleda.
Mi dosli i ona kaze da treba da se izvadi i izvadi joj, jer kaze jako je nazad i vec je dovoljno izrastao a ovaj mlecni ni makac, pa bolje da sklonimo mlecni da se ovaj lepo namesti jer kao da je vec poceo da se krivi...

Dala joj anesteziju ali ne sa iglom nego namaze neki gel od kog utrne zub i iscupa ga milisekund bukvalno.
Ona se vise poplasila kad joj je rekla da ce da ga vadi, to joj je valjda strasno zazvucalo, ali proslo je za cas.

Je l' se njemu klima bar?
Nasem vrsnjaku se jako klimao ali nikako da ispadne a stalni isto bas dosta izrastao, i kaze mi juce njegova mama da je ona uzela ubrus i iscupala mu zub 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 13:40:11   
Maraj
Jeste mama jo i L je septembar 2015. Ne klate mu se. Njemu su tacno 1.6.probile. a za 2 dana se i druga pojavila.
Ne znam sad sta da radim. Ona nam zakazala za sutrauser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 18:19:28   
mama Jo
Pa nemam pojma... Ja npr.sam samo zakazala, nisam joj rekla zasto dolazimo. Cudi me da vam je odmah rekla da ce da vadi, valjda prvo treba da ih pogleda...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 18:45:36   
Maraj
Probavala sam malo pre. Obe se malo klate

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 18:53:38   
mama Jo
Mozda mu onda i nece vaditi...
Npr. mojoj J se te donje jedinice uopste nisu klatile, ali zato gornje se klate malo, a gornje joj jos nisu krenule stalne.

Ova donja stalna joj je bas dosta izrasla a mlecna nije ni pocela da se klati...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Stalni zubi
4.6.2021 19:24:56   
Maraj
Bili danas kod zubara. Izvadila mu je obe donje jedinice. On je bio dobar. Uzbudjen sto ce mu izvaditi zubice, sto ce doci Zubuc vila ..
Jedini "problem" je bio anestezija. Nemaju gel, vec mu dade injekciju. E tu je poceo da se dere. A posto su 2 zuba u putanju, probala je i 2 put da ga ubode... to nije uspela jer je bas jauknuo. To mi je jedini minus. Neverovatno da nemaju gel za decu kao anestetik.
Uglavnom prezivesmo to user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Stalni zubi
4.6.2021 20:34:04   
mama Jo
Obe odjednom? Svaka cast, btavo za hrabrog decaka...
Mogu misliti kako mu je izgledalo kad je video iglu, i stariji se poplase od toga 😳
Je l' ti neobican sad?
Meni je J i dalje cudna bez tog jednog zubica 🙊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Stalni zubi
6.6.2021 20:01:23   
Maraj
Mama jo, da oba odjednom. Nije on video iglu, ona mu je okrenula ledja, da ne vidi i rekla mu da zmuri da bi uspavali zub. Al posto to davanje anestezije traje par sekundi... poceo je da jauce. Onda je ona htela jos jednom da ga bocne, kod drugog zuba valjda, e to nije uspela. Tu je vec arlauknuo user posted image
Joj ja sam se preznojila ,jer sam bila pored njega i gledla kako mu kljestima vadi zub.... bas sam se osecala kao da mu nesto nazao radim.
Al evo, posle 2 dana, bas se vidi da rastu, oba su probila i idu navise. Sada se ne kajem sto sam ga vodila...
A jeste, neobican mi je, nekad i smesan. Desi se da mu pljuvacka sklizne niz braduuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Stalni zubi
6.6.2021 22:06:43   
mama Jo
Verujem ti, i mi smo svibili u soku kad je rekla da ce da vadi, i sve se tako brzo odigralo...
Pa da, smesni su i neobicni, J sad tako smesno izgovara slova S i C, onako malo da suska i samo cacka tu rupicu od zuba, presmesna je, 😊
Veliki su covece 😀

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Stalni zubi
7.6.2021 10:59:37   
dddaca
Maraj, anestezija sa iglom? Jooj, pa i ja bih se uplasila. Menjaj ti tog zubara. Nezgodno je kad tako mali navuku strah. Nama uvek namazu nekim gelicem da utrnu desni pre vadjenja. I bez problema ide, cim se rasklati zubic. Ali to je verovatno zbog pristupa koji ima zubarka.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Stalni zubi
7.6.2021 22:20:20   
Didy
Mojoj deci su vadili sve mlečne čim su stalni počeli da niču, a to je bilo baš često. Nije to ništa strašno, njih su posle 2. već bili pitali - Da vadimo? Oni klimaju glavom. 🤣 Mislim da su im gel poricali, a parouta mislim da su bez ičega. To je milisekundi i sve je to već skoro samo ispalo.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Stalni zubi
20.9.2021 7:52:08   
Dragica Draga
Kod nas se menjaju zubici, nikako da ispadnu, bas se dugo klimaju

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Stalni zubi
20.9.2021 9:20:25   
flamingos
Kod Anđele su se rano menjali zubići i brzo-jedan za drugim.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Stalni zubi
20.9.2021 23:51:18   
Dragica Draga
Pa da, kad jedan krene onda svi za njim 😊
Skroz su mi neobicni tako ,,krezubavi:+''

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Stalni zubi
21.9.2021 0:00:55   
flamingos
Meni su baš slatki kad šuškaju dok pričaju bez zubića.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Stalni zubi
21.9.2021 0:02:21   
Dragica Draga
A sve zavisi i od zubara stvarno. Nama je jedan do sad vadila mlecni i toliko je bila divna da je to ostalo kao jedna lepa uspomena

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Stalni zubi
21.9.2021 0:32:35   
flamingos
Upravo tako.Sve zavisi i od zubara.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Stalni zubi
21.9.2021 0:34:14   
Dragica Draga
Kao i u svakoj profesiji.
Dok ne izadju skroz ti stalni zubi zna da bude bolno zaista.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 298
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here